Light And Shadow Webtoon Konusu ve Yorumu

Herkese merhaba! Bu hafta hem zihinsel hem de fiziksel olarak güçlü kadın kahramanı olan bir webtoon ( Manhwa ) serisinden bahsedelim: Light And Shadow .

  • Yazar: Ryuu Hyang
  • Çizer: Hee Won
  • Kategori: Aksiyon, Romantik
  • Çıkış Tarihi: 2016
  • Bölüm Sayısı: 103
  • Durum: Tamamlandı.

TappyToon üzerinden okuyabilirsiniz!

Light And Shadow Konusu

Dik başlı hizmetkar Edna, evin asil kızı yerine Dük Eli ile evlendirilmek için gönderilmesi Dük Eli ve krala karşı kaba bir hakarettir. Fakat iddialı hizmetçi, krallığın tarihini değiştirebilecek daha büyük bir sır saklamaktadır. Edna ve Eli, kılıçlarını birbirlerine çekmeden özgürlük, kurtuluş ve sevgi bulabilecek midir?

Light And Shadow oku

Konuyu okumak  gidişatı anlamanızı pek de sağlayamıyor. Ve aza indirilmiş olduğundan manhwanın hakkını vermiyor. Söylemeliyim ki bu manhwa bu yazılan konudan çok daha fazlası… Bazen şaşıracak, bazen duygulanacak, bazense kadın kahramana hayran kalacaksınız. Güçlü kadın kahraman! “Sonunda!!” dediğinizi duyuyor gibiyim!

Manhwa

Dikkat bu başlık hikayeye dair SPOILER içeriyor!

Annesi Edna’nın siyasi bir piyon olarak kullanılmasını istemediği için Edna, hayatının çoğunu prenses olduğu halde prens Eden olarak geçirir. Ancak manhwada okuyacağınız talihsiz olaylar yüzünden prense Eden kimliğini bırakıp Edna olarak devam etmek durumunda kalıyor. Fakat Edna, hizmet ettiği aile tarafından kötü muamele görür ve Dük Eli ile evlenmeye zorlanır.

Light And Shadow Yorumu

Tüm hikaye kesinlikle baştan sona ince düşüncenin bir ürünü. Hem romantizm hem de aksiyonun güzel bir karışımı. Çok karmaşık bir hikaye olmasa da kadın kahramana dair derin bir hikaye var. Bu hikaye sizi ona hayran bırakacak gücü taşıyor.

Artı on altı yaş olmasının sebebi hafif smut (sadece başlarda) ve kan bulunması. Bir de iki başrol tanıştığında hoş olmayan birkaç şey yaşıyorlar. O kısımlar biraz can sıkıcı olsa da serinin geri kalan kısmı bütün olumsuz düşüncelerinizi alıp götürecek.

Dük Eli ne kadar güçlü olursa olsun bu gücü Edna’dan daha fazla değil! Evet, ilk defa erkek kahramandan daha güçlü bir kadın kahraman okudum ve… Çok beğendim. Ayrıca Edna, sorunlarıyla kendi başına başa çıkabiliyor, bir beyaz atlı prense ihtiyacı yok. Edna’nın sadece zekasıyla değil de kılıç kullanması ve fiziksel anlamdaki gücü de onu diğer kadın kahramanlardan ayırıyor.

Edna’nın hikayesi asla zorlama değil. Eli ile olan ilişkisi de zamanla o kadar güzel bir hal alıyor ki… Okurken mest oldum diyebilirim. Eli ve Edna birbirlerine karşı dürüst, düşünceliler. Bu sayede dengeli bir çift olmayı başarıyorlar, okuması da haliyle çok tatmin ediyor.

Eli’nin, Edna’nın sırrını bilmese de onu her zaman destekleyeceğini söylemesi ve bu sırra karşı anlayışlı olup sürekli sorup darlamaması güzeldi.  İkili her şeyi oturup konuşup çözebiliyorlar böylece kimse hiçbir şeyi yanlış anlamıyor, gereksiz tavırlara girmiyor. Sürekli dönen yanlış anlamalar, gereksiz kıskançlıklar, anlayışsızlıklar dolu serilerden siz de bıkmadınız mı?

Hem baş kahramanlar hem de yan karakterler size kendilerini sevdirebilecekler. (Eli karakterini sevmek biraz zaman alacak) Yan karakterlerin artışıyla hikaye daha da renkleniyor üstelik. Kralın, Eli’nin, Edna’nın sakladığı sırlar bir gün açığa çıkacak mı? Bu saklı tutulan gerçekler bu insanları nasıl etkileyecek dersiniz?

Tadı damağınızda kalırsa endişelenmeyin, Golden Time adında bir devam serisi var!

Light And Shadow

Sonuç olarak, Light and Shadow 10 üzerinden 8 verebileceğim türden bir manhwa. Güçlü kadın kahraman, güzelce işlenen karakterler ve hızlıca akan bölümleri olan bir seri arıyorsanız tam da size göre olduğunu söyleyebilirim!

-Daisy

Daha Fazla Webtoon Önerileri için Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir