My Roommate is A Gumiho Konusu ve Oyuncuları

Webtoon ‘du dizi oldu serimiz devam ediyor. Önce True Beauty şimdiyse Frightening Cohabitation Kore dizisi . Bu arada dizi ayrıca My Roommate is A Gumiho olarak da biliniyor.

Güncel olarak bölümleri gelmeye devam eden True Beauty dizisi hakkında daha tam bir yorumumuz oluşamamışken, Koreli senaristler sağ olsun bir webtoon ‘u daha diziye çevirme kararı almışlar. Bu karar iyi mi kötü mü, dizi final yaptıktan sonra anlayacağız. True Beauty webtoon ‘unu okuduğum için dizinin nasıl olacağı hakkında az çok bir fikrim vardı. Ancak bu kore dizisi hakkında hiçbir fikrim yok. Frightening Cohabitation ‘un webtoonunu ben okumamış olsam da webtoonun seveni çok. Oldukça fazla sevilen bir webtoon imiş. Muhtemelen şu yazıyı bitirdikten sonra yeni bir sekme açıp webtoon ‘u ufaktan bir okuyacağım.

My Roommate is a Gumiho dizinin başrol oyuncuları konusunda bilgiler netleştiği için artık yazıyı yazayım dedim. Yukarıdaki fotoğraftan da anlayacağınız üzere dizinin iki başrol oyuncusu da kalplerde taht kuran dizilerde rol almış oyuncular : Biri Reply 1988 ‘den Hyeri diğeri ise Search WWW ‘dan Jang Ki Yong .

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Jang Ki Yong ‘un genel olarak yan rolde yahut 2.erkek olduğu dizileri izlediğim için kendisi hakkında çok fazla yorum yapamayacağım ancak oyunculuğu konusunda göze batan hiçbir şey yok. Hyeri konusunda söyleyebileceğim tek şey ise ; ah hyeri ahhh ! Reply 1988 ‘deki mimikleri hala aklımda. Kadın harika harika! Hyeri ‘yi tekrar bir başrolde izleyebileceğim için sabırsızlanıyorum. Kadının mimiklerini özlemişim. Dizideki karakteri bizlere nasıl  yansıtacak merak ve heyecanla bekliyorum.

Lafı çok fazla uzatıp sizi sıkmayacağım. My Roomate is A Gumiho romantik komedi türünde bir Kore dizisi . Dizi aynı zamanda içerisinde fantastik bilim kurgu öğelerini de barındırıyor. Hadi Frightening Cohabitation konusu ‘na geçelim ;

My Roommate is A Gumiho Konusu

Frightening Cohabitation

Dizi , insan olmayı bekleyen dokuz kuyruklu bir tilkinin etrafında dönmekte; Shin Woo-Yeo (Jang Ki Yong) 999 yaşında olan yakışıklı ve oldukça zeki bir profesördür. Ve yaşından da anlayacağınız üzere dokuz kuyruklu bir tilkidir. İnsan olmak için insan enerjilerini boncuğa dönüştürerek toplar, yakında insana dönüşeceğini düşünmektedir.

Lee Dam (Hyeri) ise bir üniversite talebesidir. Bir gece Lee Dam’ın sarhoş arkadaşı pahalı bir arabanın üzerinde uyuyakalır. Araba sahibi Shin Woo-Yeo‘dur. Shin Woo-Yeo’dan özür dileyen Lee Dam, arkadaşını arabanın üzerinden alması için Shin Woo-Yeo’dan yardım ister. Woo-Yeo ona yardım eder ancak bu yardım sırasında ikisinin de hayatlarını değiştirecek bir kaza yaşanır:

Woo-Yeo’nun insan enerjisiyle dolu olan boncuğunu, Lee Dam yanlışlıkla yutar. Boncuk, bir insanın içinde 1 yıldan fazla kalamaz. Kalması durumunda, yutan kişinin içinde kırılır ve bu da yutan kişinin ölmesine neden olur. Bu ölüm aynı zamanda Shin Woo-Yeo ‘nun insan olma şansını kaybetmesine de neden olacaktır.

Shin Woo-Yeo, Lee Dam’a içinde bulundukları durumu açıklar ve bir çözüm bulana kadar birlikte yaşamaları gerektiğini söyler. Hayatında hiç erkek arkadaşı olmayan Lee Dam, bu durumdan ötürü Shin Woo-Yeo ile yaşamaya başlar. Dizi bu birlikteliği konu alacaktır.

Evet konu bu kadar. Sizce de çok ilgi çekici değil mi? Bir zamanlar dokuz kuyruklu tilki hikayeleri ‘ni konu alan Kore dizileri çok meşhurdu şimdi yine yeniden dizi sektörü bu konu etrafında dönmeye başlamış. Önce Tale of the Nine Taled şimdiyse bu dizi.

Tale Of The Nine konu ve yorumuna ulaşmak için buraya tıklayın.

Açıkçası bu durum benim hoşuma gitti. Eski Kore dizileri geri dönüyormuş gibi bir his uyandı bende. Umarım, güzel işlenir de eski kore dizilerinden aldığımız tadı bu diziden de alırız. Şimdi Frightening Cohabitation karakterleri ‘ne ve oyuncularını inceleyelim;

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular

Yukarıda başrol oyunculardan kısaca bahsetmiştim ancak burada da formalite icabı oyunculara kısaca bir göz atalım;

  • Hyeri

My Roomate is A Gumiho konusu

Dizide Lee Dam karakterine hayat verecek. Yukarıda üzerinde çok durdum bu yüzden detayına inmeyeceğim. Hyeri’nin webtoon karakter çizimi ile hiçbir alakası yok 🙂

  • Jang Ki Yong

Shin Woo-Yeo

Yine webtoon karakteri ile alakası olmayan bir oyuncu seçimi 🙂 Her neyse Jang Ki Yong , dizide dokuz kuyruklu tilki olan Shin Woo-Yeo ‘ya hayat verecek.

  • Kang Han Na

My Roomate is A Gumiho

Kore dizilerinde kötü kadın olarak görmeye alıştığımız bir oyuncu. En son Start-Up dizisi ile karşımıza çıkmıştı. Bu dizide de görünen o ki kötü bir karaktere hayat verecek. Canlandıracağı karakter ; Yang Hye-Sun . Oyunculuğuna diyebileceğim hiçbir şey yok.

My Roommate is A Gumiho

  • Frightening Cohabitation (My Roommate is A Gumiho) Yönetmeni : Nam Sung Woo

Kill It dizisi , Exo’dan D.O ‘nun başrolünde oynadığı ve büyük ses getiren 100 Days My Prince dizisi ve yayınlandığı yıla damga vuran Weightlifting Fairy Kim Bok Joo gibi dizilere yönetmenlik yapmış. Yönetmenlik koltuğuna oturduğu tüm dizilerini izlediğim için rahatça yorum yapabilirim: Tüm bu diziler ortalamanın bir tık üzerinde dizilerdi.

Özellikle Weightlifting Fairy Kim Bok Joo dizisi kore dizileri efsaneleri ‘ne girebilecek kalitede bir diziydi. Harikaydı! Öyle ki geçtiğimiz seneWeightlifting Fairy Kim Bok Joo Kore Dizisini Kanal 7 ‘de Türkçe dublajlı şekli ile izledik. Gelelim dizinin senaristlerine;

  • Senaristlerden biri tabiki de webtoon yazarı : Na
  • Diğer ikisi ise : Baek Sun-Woo ve Choi Bo-Rim

Baek Sun Woo ve Choi Bo Rim aynı zamanda A Poem A Day Kore dizisi ‘nin senaristi imiş. A poem a day ortalama altı kalan bir diziydi.

Yönetmen ve senaristler beni ufaktan bir düşündürse de konudan ötürü diziden ümitliyim. Frightening Cohabitation Kore dizisi final yapar yapmaz yorumu ilk burada olacak.

My Roommate is A Gumiho Yeni Bölüm Ne Zaman

  • Frightening Cohabitation ne zaman yayınlanacak ?

Dizi hangi günler yayınlanıyor ? gibi soruların kafanızda dolaşacağını önceden tahmin ederek bu yazıyı güncel tutacağımı belirteyim. Günler belli olunca yazıyı tekrar güncelleyeceğim. Dizinin 2021’in ilk yarısı yayınlanması planlanıyor.

  • Frightening Cohabitation ( My Roommate is A Gumiho ) Türü : Dizi Romantik Komedi türünde aynı zamanda Bilim kurgu ve Fantastik öğeler de içeriyor.

My Roommate is A Gumiho Fragman

Daha fazla Romantik Kore dizileri , Romantik Komedi Kore dizileri , Fantastik Kore dizileri ve benzerleri hakkında blogda bilgiler görmek isterseniz, bunu yorum kısmında belirtmeniz yeterli.

Bugunkü yayının sonuna geldik. Frightening Cohabitation Webtoon ‘unu okuyanların yorumlarını merak ediyorum. Düşüncelerinizi belirtirseniz sevinirim. Sağlıcakla Kalın!

Beni instagram hesabımdan takip etmek için buraya tıklayın.

Daha Fazla Kore dizisi için buraya tıklayın.

-Jaze

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

Umursuz, mumursuz, lisans mezunu, işsizliği meslek edinmiş bir double işsiz.Mesleğini değiştirmek amacıyla iş ararken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.