Yandere Boyfriend Konusu ve Oyun İncelemesi

Herkese merhaba! Bu hafta Türkçe seçeneği de olan, ücretsiz ve gerilim dolu bir chat oyunu hakkında konuşalım istedim: Yandere Boyfriend .

Tam adı “ Yandere Boyfriend – Otome Simulation Chat Story ” olan bu oyunu, Play Store ve App Store’dan indirerek ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

Yandere Boyfriend

Bölüm bölüm ilerleyen oyunun bir bölümünü okumak için 6 saatiniz var. Bir sonraki bölüm için zamanın dolması gerekiyor. Sabırsızsanız reklam izleyerek de yeni bölüme ulaşabilirsiniz. Garip bir sistem.

Yandere BoyfriendChat görünümünde ilerleyen bölümlerin yanı sıra bu oyun ne yazık ki karşılıklı bir sohbet oyunu değil. Seçimlerle gidişatı değiştiremiyoruz, oldukça pasifiz.

  • Ses ve Görsellik

“Leo” karakteri tamamen Korece seslendirilmiş. Bölümlerde Türkçe dil desteği var. Seslendirme konusunda inanılmaz başarılı olduğunu söyleyebilirim ama iyi bir Türkçe çeviri beklentiniz olmasın.

Müzikleri anın verdiği heyecanı başarıyla yansıtıyor. Ara sıra gelen ASMR ve aramalar oldukça güzel ve oyuna renk katmış, sayesinde gerilmeye biraz ara veriyoruz.

Yandere BoyfriendOyun içi pek bir resim yok. Leo, sağlıklı düşüncelere sahip biri değil. Bunu sayısı az olan görsellerde de belli etmişler, bakışları bile tüylerinizi diken diken etmiyor mu?

  • Hikaye

Çok. Korkutucu. Konusu; okula yeni başlayan kızımıza görür görmez kafayı takan zengin,herkesin mükemmel zannettiği Leo adında bir çocuğun neler yaptığı hakkında. Sıradan ilerleyen hikaye Leo ile karşılaşınca birden garip bir hal aldı. Sürekli tuhaf tuhaf bakması, bize ilgili görünen kişiyi düşürmesi ve çevremizde arkadaş bırakmamak için uğraşması… Bunların hepsi beni gerim gerim gerdi.

Fazla spoiler vererek heyecanını kaçırmak istemem ama bir ara neden böyle birine dönüştüğünden bahsettiğinde Leo için üzüldüm. Tabii yine de ne yaşarsa yaşasın bize duyduğu “sevgi” ve bağlılık derecesi kesinlikle normal değil.

(Sonu hakkında spoiler: Kızımızın yapacağı bir şeyler sayesinde Leo’nun tedaviye gitmesi ile ya da Leo’dan kurtulmasıyla güzel bir noktaya sona bağlanır diye beklemiştim. Olmadı. Korkutucu bir sona gidiyor.)

2. sezonunun da çıktığı duyurusunu gördüm fakat benden bu kadar… Daha fazla gerilmek istediğimi sanmıyorum.

Sonuç olarak,

Önceki haftaların aksine bu defa mutlaka oynayın diyemiyorum. Romantizmin kırıntısı bile yok. Sağlıksız ilişki nasıl olur örneği görmek isterseniz oynayın. Ya da Leo’nun sesi güzel diye oynamak isteyen olur belki. Yalnız dikkat edin, bu kadar çok bölümü reklam izleyerek oynamak için çok fazla sabırlı olmalısınız.

Daha Fazla oyun incelemesi için tıklayın.

-Daisy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir