Doa C Vitamini Serum Yorumu – Ne Kadar Hızlı Bozuluyor?

Doa C Vitamini Serumu Yorumu / Doa Kozmetik C vitamin serumu yorumları / D Vitamin serumu incelemesi / C vitamini İncelemeleri

Yine yeniden herkese selamlar, hayırlı cumalar! Bugün başlıktan da anlayacağınız üzere Doa C vitamin serumunu yorumlayacağım. Daha önce sizlerle birlikte Doa Kozmetik hibrit güneş kremini yorumlamıştık. O yazımın ardından yaptığım ankette Doa C Vitamini Serumuna öncelik vermem istenilince ürün yorumlarıma Doa Kozmetik ‘den devam ediyorum.

Doa Kozmetik Hibrit Güneş Kremi İncelemem için Buraya Tıklayın.

Doa Kozmetik C Vitamini Serumu

doa kozmetik c vitamini

Doa kozmetiğin kuşkusuz ki en sevilen ürünlerinden biri C Vitamini . Şimdiye kadar okuduğum yorumlar olsun incelemeler olsun her biri C Vitamin Serumu hakkında oldukça olumlu idi. Öyle ki bende bu yorumlardan dolayı ürünü sepetime ekledim. Peki ne kadar memnun kaldım ?

Bu sorunun cevabını vereceğim ancak cevaptan önce ürünü bir inceleyelim istiyorum. Öncelikle merak edenler için Doa Kozmetik C Vitamin Serum İçeriği ;

Aqua, 3-0-Ethyl Asocorbic Acid, Sodium Lactate, Sodium PCA, Niacinamide, Theralose, Pentylene Glycol, Isopentyldiol, Saccharİde Isomerate, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol

İçeriği cosmily’e okuttuğumda çıkan analizi de hemen aşağıya bırakıyorum;

doa c vitamin serumu içeriği

Üründe ciltte tehlike oluşturabilecek bir madde bulunmuyor. Ürün içeriği tamamen sentetik. İçerik konusunda ürünün ciddi bir şekilde eleştirilebilecek bi noktası bulunmuyor. Bu konuda yorumunuz varsa eğer, aşağıya bırakabilir bizleri de bilgilendirebilirsiniz.

Ürünü rakip firmalara nazaran ön plana çıkaran asıl madde de içeriğinin temiz olması. Ancak tabi ki de içeriğinin temiz olması ürünün etkili olduğu anlamına gelmez. Bu tür ürünlerde asıl başarı temiz içerik ile etkili bir ürün ortaya çıkarabilmek.

Ürünü bir aydan uzun süredir düzenli bir şekilde kullanıyorum. Ürünün ne gibi etkilerini gördüm, gelin hep beraber inceleyelim;

Jazetel’de Yer Alan Tüm Ürün İncelemeleri için Buraya Tıklayın.

Doa C Vitamini Serum Yorumu

Doa C Vitamini Serum Yorumu

Öncelikle ürüne neden başladığımı anlatmak istiyorum. Beni C vitamin serumu almaya iten , yaşım ilerledikçe cildimin nem kaybetmesi, eski ışıltısının sönmesi oldu. C vitamininden önce evde cildim için bir şeyler hazırlayabilirim diye düşünmüştüm. Fakat aniden Sinop’a gitmem gerekince bunu kendi tariflerimle değil de dışarıdan bir ürün ile halletmem gerekti.

Doa’dan önce farklı bir markanın C vitamin serumunu deneyip cildimde ki ışıltıdan memnun kalınca C vitamini kullanmam gerektiğinden emin oldum. Ve Doa Kozmetik alışveriş sepetime bir de C vitamini ekledim.

Ürünü yalnızca gece, cildimi temizledikten sonra göz kapaklarım da dahil tüm yüzüme kullanıyorum. Daha kullanır kullanmaz cildimin parıldadığını hissediyorum. Aynı şekilde sabah uyandığımda da bu parıltı devam ediyor. Fakat günün ilerleyen saatlerinde kayboluyor. Bıraktığı nem ise uzun süre devam ediyor. Işıltı değil fakat nem konusunda oldukça başarılı olduğunu söylemeliyim.

Ancak dediğim gibi cilde parıltı verme renk verme konusunda tam anlamıyla tatmin olmadım. Demek istediğim yüzümde nem dışında bi değişikliğe etkisi olmadı. Daha önce c vitamini kullanan bi arkadaşım vardı; yüzünde ki ışıltı, canlılık daha ilk karşılaşmamızda dikkatimi çekmişti. Sorduğumda c vitaminine başladığını söylemişti. Hah işte öyle bi etki beklemiştim ama tı.

Fakat olumsuz anlamda da bi etkisi olmadı, sivilce komedon oluşumuna destek olmadı. Son zamanlarda kuruyan cildimi nemlendirdi, cildime güzel geldi. Belki ışıltı için daha uzun süre kullanmam gerekiyordur, bilemedim. Ancak uzun süre kullanıp da cildim ışıl ışıl oldu diyeni de görmediğimi söylemeliyim.

Bittiğinde tekrar alır mıyıma gelecek olursak ise; bu soruya yanıtım almam olacak. Özellikle şu yaz aylarında cildimi biraz dinlendirip kışın ise farklı bir markanın C vitaminine başlarım diye düşünüyorum. Tekrar doadan ilerleyeceğimi zannetmiyorum.

Jazetel’de Yer Alan Tüm Ürün İncelemeleri için Buraya Tıklayın.

Doa C Vitamini Serumu Uygun Fiyatlı Mı

doa c vitamini

Hayır değil. Birçok marka c vitamini serumunu 30ml olarak satarken Doa Kozmetik 20ml olarak satıyor. Bu nedenle aslında çok da uygun fiyatlı değil. Birçok kozmetik firması ile fiyatı aynı hatta doa kozmetik belki bir tık daha pahalı olabilir.

Son zamanlarda sosyal medyada Doa kozmetik çok da uygun fiyatlıymış gibi lanse edilip, reklamı yapılınca özellikle bunu belirtmek istedim.

Jazetel’de Yer Alan Tüm Ürün İncelemeleri için Buraya Tıklayın.

C Vitamin Serumu Çabuk Bozulur Mu

C Vitamin Serumu

Doa Kozmetiğin c vitamin serumu hakkında özellikle yapılan eleştiriler bu yönde olduğundan bu konuya dikkat çekmek istedim. Yaklaşık 1 belki 1,5 aydır kullanıyorum serumum bozulmadı kokmadı ya da renk değiştirmedi. Hala ilk gün ki gibi.

Ürün elime ulaşır ulaşmaz dolaba kaldırdım. Ürünü yalnızca Sinoptan evime dönerken bi 13-15 saat dışarıda tuttum onda da yine bozulma olmadı. Firma zaten ürünü taze gönderiyor, bozulabileceğini de belirtiyor. Bu nedenle dolapta tuttuğunuz sürece ürünün bozulacağını düşünmüyorum.

Jazetel’de Yer Alan Tüm Ürün İncelemeleri için Buraya Tıklayın.

Doa C Vitamin Serumu Alınır Mı

Doa C Vitamini Serum Yorumu

Alınır neden alınmasın? Özellikle kuru ciltlileri memnun edecek bir ürün. Çok güzel nemlendiriyor. Yağlı ciltlilerin ise çok da memnun kalacağını düşünmüyorum. Öte yandan nemi yerinde, canlı bir cildiniz varsa cildinizi henüz alıştırmayın derim bu ürünlere. Yani ne gerek var?

Bu tarz serumların reklamlarını yapanlar öyle bir reklam yapıyor ki sanki herkes kullanmak zorunda; kullanmayanın cildi helak oluyormuş kullanan ise Kleopatra’ya dönüşüyormuş gibi… Gerek yok bunlara.

Son olarak tekrar edeyim, şişeyi bitirdiğimde tekrar alacağım bir ürün değil. Yazın değil de daha çok kışın kullanılacak bir serum gibi geldi bana. Kışın yine cildim kurursa farklı bir markanın c vitaminine yönelip bir de onu deneyeyim diyorum. Sabit bir şekilde tek bir firmadan ilerlemeyi seven insanlardan değilim. Bunun için o ürünü gerçekten çok fazla beğenmem gerekiyor. Doa c vitamin serumunu o derece fazla beğenmedim. Hatta hemen puanlamamı da yapayım;

JZTP ( Jaze Zevk ve Tespit Puanı); 4/10

Jazetel’de Yer Alan Tüm Ürün İncelemeleri için Buraya Tıklayın.

Doa C Vitamini Blog Yorumu

Doa C Vitamini Serum Yorumu

Evet bir ürün yorumunun daha sonuna geldik. Özetlemek gerekirse; Doa kozmetiğin bu ürünü ayılıp bayılarak sevdiğim bir ürün olmadı. Ancak zararını gördüğüm bir ürün de değildi. Bu nedenle ne tavsiye edebiliyorum ne de almayın diyebiliyorum.

Fakat şunu rahatlıkla söyleyebilirim, zararını göreceğiniz bir ürün değil; Cildi güzelce nemlendirip kısa süreli de olsa canlandırıyor.

Jazetel’de Yer Alan Tüm Ürün İncelemeleri için Buraya Tıklayın.

Doa C Vitamini Kullananlar

Sizler daha önce bu serumu kullandıysanız eğer, yorumlarınızı aşağıya bırakırsanız memnun olurum. Daha önce sosyal medyada kullanıcı yorumlarına denk gelmiştim ancak sizlerin de neler düşündüğünü merak ediyorum.

Bir sonra ki yazım, The Purest Mavi Toniği (Gözenek Sıkılaştırıcı Tonik AHA+BHA) – Bioxin Renkli Güneş KremiDoa Ginseng Serumu bu üç üründen birinin yorumu üzerine olacak. Yorumuna öncelik vermemi istediğiniz ürünü belirtebilirsiniz.

Farklı bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın sağlıcakla kalın ve hep Jazetel’de kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir