Hidden Love Konusu ve Yorumu – Bir İlk Aşk Meselesi

Benim için hastalıklı geçen ancak camdan dışarıya baktığımda oldukça güzel görünen bir Cumartesi gününden herkese selamlar! Bir yandan karın ağrısı bir yandan diş ağrısı ile yataklara hapsolduğum şu günlerde izlediğim bir diziden bahsedeceğim sizlere. Evet Hidden Love ‘dan bahsediyorum.

Bu yazımda sırası ile Hidden Love Konusu , oyuncuları ve son olarak da Hidden Love dizi incelemesi / yorumu ile yazımı sonlandıracağım. Hadi o halde başlayalım;

Birbirinden Eğlenceli Netflix Kore Dizi Önerileri Yazım için Buraya Tıklayın.

Hidden Love Konusu

hidden love konusu

Dizi Sang Zhi‘nin daha çocukken aşık olduğu Duan Jia Xu ile arasında geçenleri konu almaktadır. Duan Jia Xu abisinin arkadaşıdır ve ondan yaşça da büyüktür. Fakat arada ki bu yaş farkı Sang Zhi için mühim değildir. Çünkü Duan Jia Xu‘ya körkütük aşıktır. Duan Jia’ya beslediği bu duyguları ise üniversiteye geçene kadar kalbinde saklar. Üniversite yıllarında yeniden Duan Jia Xu ile karşılaştığında ise kalbine gömdüğü duygular yeniden gün yüzüne çıkar.

Dizi ikili arasında ki saf aşkı konu almaktadır.

Birbirinden Eğlenceli Netflix Kore Dizi Önerileri Yazım için Buraya Tıklayın.

Hidden Love Oyuncuları

hidden love yorumu

Dizinin oyuncu kadrosu oldukça renkli ve genç isimlerden oluşuyor. Dizinin öncelikle başrollerinden bahsetmek istiyorum;

 • Sang Zhi – Karakteri Zhao Lu Si canlandırıyor. Bir başkası olsa bu karakteri bu kadar iyi canlandıramazdı. Gerek lise yılları gerek üniversite yıllarında ki oyunculuğu harikaydı. Çin dizileri arasında belki de ilk defa oyunculuğunu bu kadar sevdiğim bir kadın oyuncu Zhao Lu Si.
 • Duan Jia Xu – Karakteri Chen Zhe Yuan canlandırıyor. Yine on onluk bir oyunculuk. Oyunculuğunu eleştireceğim tek bir nokta dahi yok. Yakışıklılığı da tabi cabası 🙂

hidden love cast

Dizi de yer alan diğer oyuncular ;

 • Victor Ma – Sang Yan
 • Zeng Li – Li Ping 
 • Qiu Xin Zhi – Sang Rong 
 • Guan Zi Jing – Li Xun
 • Wang Yang – Jiang Si Yun
 • Zhang Hao Lun – Chen Jun Wen
 • Zhang Jiong Min – Fu Zheng Chu
 • Smile Wei – Ning Wei
 • Lu Dong Xu – Jiang Ming
 • Xu Shi Xin – Jiang Ying
 • Qi Tian Qing – Yu Xin
 • Wang Yi Lan – Wang Ruo Lan

Evet, dizinin oyuncu kadrosu hemen hemen bu şekildeydi. Dizide oyunculuk anlamında bir eksiklik kesinlikle yoktu. Başrolden yan rollere kadar tüm roller hakkıyla oynanmıştı. Oyunculuklar gerçekten kaliteliydi.

Birbirinden Eğlenceli Netflix Kore Dizi Önerileri Yazım için Buraya Tıklayın.

Hidden Love Yorumu

Günler günler günler önce dizinin ilk iki bölümünü izleyerek ‘bu ne ya’ diyerek kapatmıştım. Ancak daha sonra ‘bu kadar övülüyorsa elbet dizide bir şey vardır’ diyerek tekrar başladım ve ekrandan kopamadım. Yani buradan diziyi sevdiğim sonucuna varabilirsiniz. Ancak neden yarım bıraktım sorusuna da yanıt vermek istiyorum.

hidden love chineese drama

İlk aşkın direkt temelden, esas kızımız daha ufacıkken başlaması beni rahatsız etmişti. Yani daha o yaşlarda bu aşkı başlatmaya gerek var mıydı? Üstelik esas kızımızın ufaklığı da beni rahatsız edecek derecede itici idi. Bu kız büyüyecek de liseye ardından üniversiteye geçecek de oğlana aşkını itiraf edecek düşüncesi diziyi bırakmama neden olmuştu.

Daha sonra ilerlete ilerlete izlediğim de diziyi sevmeye, ardından ise ilerletmeden izlemeye başladım.

hidden love oyuncuları

Kore dizilerinin özellikle Netflix , Amerika etkisi altında kaldığı şu günlerde saf tatlı aşk dizilerini eminim hepimiz özlemişizdir. Hidden Love da tam olarak bu özlemimizi gidermeye yönelik bir dizi. Diğer Çin Dizileri gibi uçuk saçık bir konu üzerinden değil de daha gerçekçi bir konu üzerinden ilerliyor dizi. Tabi senaryo ile birlikte oyunculuklar da kaliteli olunca dizinin milyonlarca takipçisi oluştu daha birkaç bölümde.

hidden love

Dizi de özellikle hoşuma giden detaylardan birine değinmek istiyorum; Sang Zhi her ne kadar daha ufacıkken ondan yaşça büyük olan Duan Jia Xu‘ya aşık olsa da Duan Jia Xu, kızımız reşit olana dek ona karşı bu tarz şeyler hissetmiyor. Kaldı ki davranışları ve bakışlarından da Sang Zhi‘yi kardeşi gibi gördüğünü belli ediyordu. Bu noktada dizide keskin bir çizgi vardı.

hidden love izle

Sang Zhi büyüyüp de üniversiteye başladığında ise gelişen olaylarla birlikte Duan Jia Xu‘nun bakışları da değişmeye başlamıştı. Oyuncu aşk ve kardeşlik arasında ki çizgiyi o kadar güzel yansıtmıştı ki bakışlarıyla… Zhe Yuan‘ın oyunculuğu bir kez daha şurada övmek istedim.

Birbirinden Eğlenceli Netflix Kore Dizi Önerileri Yazım için Buraya Tıklayın.

Dizi İncelemesi

Dizide hoşuma giden başka bir detay da yukarıda da bahsettiğim gibi dizi çok fazla samimiydi, bizdendi. Sang Zhi’nin aşkının ortaya çıkmaması için söylediği yalanlar, utangaç tavırları, utangaç bakışları… Tam bir liseliydi. O yaşlarda böyle bir aşk yaşasaydım muhtemel davranışlarım tam da böyle olurdu.

Aynı şekilde dizide ki abi kardeş ilişkisi de tam anlamıyla bizdendi. Abinin kız kardeşinin hiçbir ilişkisine onay vermemesi, ilişkisi olmasını istememesi vs. birçok izleyici için tuhaf bi durum olsa da bana bu tavırları hiç batmadı. Aksine olması gerekendi. Abilik içgüdüsüyle kardeşini korumaya çalışıyordu.

Abi-kardeş ilişkisi, dizide ki ebeveynler ile çocukların diyaloğu vs oldukça başarılıydı. Uçuk saçma diyaloglar yoktu dizide.

hidden love türkçe

‘Jaze diziyi çok övdün hiç mi dizi de eleştireceğin durum olmadı’ diye soracaksınız. Birini zaten yukarıda söylemiştim, ilk aşkı çok ufak yaştan başlatmaları. Diğer eleştireceğim nokta ise dizide aniden ortaya çıkan ve Duan’ın suratına su fırlatan diğer kadın karakterdi. Bir anda diziye girip bir anda yok oldu. Olayı neydi, Duan’a neden bu denli bağımlıydı vs. dizide net bir şekilde işlenmemişti. Olmasa da olur bir karakterdi.

hidden love çin dizisi

Yine başka bir eleştireceğim durum ise dizinin çok fazla uzun olması olurdu. 25 bölüm bir romantik komedi için çok fazla. Hele bu konu için çok çok fazla. 16 olmadı 18 bölümde final olacak diziyi yok yere 25’e kadar uzatmışlardı. Bu durum beni rahatsız etti. Yani hikayeyi vaktinde sona erdir işte neden uzatıyorsun?

Ancak tüm bu eleştirilerime rağmen diziyi sevdim. Boş vaktinizi değerlendirebileceğiniz tatlı bir Çin dizisi Hidden Love .

Birbirinden Eğlenceli Netflix Kore Dizi Önerileri Yazım için Buraya Tıklayın.

Hidden Love Çin Dizisi

hidden love türkçe izle

Tatlı sevimli bir dizi arayışında olanlar, izlerken geçmişe çocukluğuna gitmek isteyenler o zaman ki duygularını tekrar yaşamak isteyenlere özellikle tavsiye edeceğim bir Çin dizisi Hidden Love . İzlerseniz pişman olmazsınız.

Dizinin verdiği hava özellikle bana Summer Strike dizisini anımsattı. Summer Strike izlerken de hemen hemen aynı duyguları hissetmiştim. Her iki dizi de yormadan sorgulatmadan izletiyor kendini. Bu nedenle Summer Strike sevenlerin özellikle diziye şans vermelerini tavsiye ederim.

Summer Strike Konusu ve Dizi İncelemem için Buraya Tıklayın

Hidden Love İzle

hidden love poster

Dizi bir Netflix dizisi. Fakat henüz Türkçe’ye çevrilmiş görünmüyor. İngilizce alt yazılı izleyebilecek olan arkadaşlar Netflix dilini İngilizce yaparak diziyi İngilizce altyazılı olarak Netflix üzerinden izleyebilir. Fakat Türkçe altyazılı izlemek isteyenler için korsan sayfaları tavsiye edeceğim.

Hidden Love Türkçe altyazılı izle diyerek google’dan arattığınızda birçok sonuca ulaşabilirsiniz. Ben webdramadan izledim. Görüntü kalitesi vs gayet iyiydi. Sizler de bu siteden ya da farklı bir web siteden izleyebilirsiniz.

hidden love izle

Son olarak diziyi puanlayarak yazımı sonlandırmak istiyorum;

JZTP (Jazetel Zevk ve Tespit Puanı) ; 6/10

Diziyi daha önce izlediyseniz eğer, mutlaka yorum yapın. Yorumlarda dizi hakkında birlikte tartışabiliriz. Sizlerin de yorumlarını merak ediyorum.

Dizi hakkında sanırım söyleyebileceklerim bu kadar. Başka bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın sağlıcakla kalın ve hep Jazetel’de kalın!

Jaze

Birbirinden Eğlenceli Netflix Kore Dizi Önerileri Yazım için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

One thought on “Hidden Love Konusu ve Yorumu – Bir İlk Aşk Meselesi

 • 05/11/2023 tarihinde, saat 01:01
  Permalink

  Diziyi bugün bitirdim ve çok beğendim. Seninde değindiğin gibi aşkın ve iki karakterin tanışmasının ortaokulda başlaması birazcık rahatsız edici gibiydi izlerken. Ancak senin de değindiğin gibi bu sadece kız tarafından duyulan bir platonik aşktı ve düşününce gerçekte de böyle durumlar oluyor. Bir çoğumuzun ilk aşkı çevresinde dolanan kendisinden büyük kişiler oluyor. Erkek karakterinin set çizgisi dizinin yanlış bir yöne kaymasını önleme konusunda çok başarılıydı. Bunun dışında açıkçası benim bu diziyi çok sevmemin sebebi, uçuk kaçık ilişkiler ve olayların olmaması, doğal yaşam örgüsünde işlenmiş olmasıydı. Uçuk kaçık olay örgüleri beni çok yoruyor artık. Kore, Tayvan yada Çin fark etmez hepsinde hem giriftli ilişkiler var. Bir noktadan sonra daha soft ve gerçek bir şeyler izlemek istiyor insan. Bu noktada konuyu şuraya bağlamak istiyorum; Hidden Love gibi, uçuk kaçık zorlama ilişkiler olmayan doğal dizi önerileri olan varsa yorumuma cevap olarak yazarsa çok sevinirim. Şu sıralar hangi diziye başlasam yarıda bırakıyorum çünkü çok yorucular. Jaze’ye de teşekkür ederim. Blog’un, bu eleştiriyi yazmam için bana fırsat vermiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir