Summer Strike Konusu , Oyuncuları ve Yorumu

Hayatın tam içinden, alttan alttan düşündüren, düşündürdükçe harekete geçmek için güç veren soft bir dizi getirdim sizlere. Evet evet Summer Strike Kore Netflix Dizisinden bahsediyorum.

Summer Strike ne yazık ki diğer popüler olmuş Kore Dizilerinin arasında kaybolup, pek izleyici bulmamış bir dizi. Bu nedenle özellikle inceleme yazmak, bu bilinmeyen duyulmayan dizinin tanıtımını yapmak istedim. Giriş cümlemden az çok diziyi sevdiğimi anlamışsınızdır. Ancak detaylı yorumuma yazının ilerleyen kısımlarında yer vericem.

Bu yazımda öncelikle Summer Strike Konusu genel bilgileri, sonrasında Summer Strike oyuncuları ve ardından da dizi hakkında ki yorumumdan bahsedeceğim. Keyifli okumalar  🙂

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Summer Strike Konusu

summer strike poster

 • Dizinin Diğer Bilinen İsimleri :  I Don’t Want To Do Anything , I Don’t Feel like Doing Anything , Amugotdo Hago Sipji Anha , 썸머스트라이크
 • Ülke:Güney Kore
 • Senarist ve Yönetmen: Lee Yoon Jung
 • Türler: Romantik , Hayat , Dram , Melodram
 • Bölüm Sayısı: 12
 • Yayın Tarihi: 21 Kasım 2022 – 26 Aralık 2022
 • Orijinal Kanal: ENA , Viki , Netflix
 • Süre:50 dakika

KONUSU : Summer Strike uzun yıllardır beraber olduğu sevgilisinin onu terketmesinin ardından, annesi ani bir şekilde ölen Yeo Reum’un yaşamdan gerçekten ne istediğini sorgulaması ile hikaye başlıyor.

İş yaşamında uğradığı mobbing, taciz ve haksızlıklara daha fazla sabredemeyen Yeo Reum, istifa dilekçesini verir. Fazla kıyafetleri  ve tüm eşyalarını satarak yalnızca bir sırt çantası ile bir sahil kasabasına taşınır.

Dizi sahil kasabasında tuttuğu bilardo salonunda yaşamaya başlayan Yeo Reum’un; yaşama bakış açısını, karşılaştığı insanları ve yaşadığı zorlukları konu almakta.

summer strike webtoon

Summer Strike ” I Don’t Feel Like Doing Anything ” isimli webtoon ‘dan uyarlanmıştır.

Evet, Summer Strike dizi bilgileri bu şekildeydi. Konuyu dağıtmadan hemen oyuncu kadrosuna geçiyorum;

Jazetel’de Yer Alan Tüm Asya Dizileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular

summer strike cast

 • Kim Seol Hyun – Lee Yeo Reum

Başrol karakterimiz Yeo Reum ‘u Kim Seol Hyun canlandırıyor. Oyuncunun daha önce bi başrolde oynadığını hatırlamıyorum. Çok bilindik bir yüz değil. Fakat bu sizi korkutmasın, oyunculuğu gayet iyiydi; çok güzel bir şekilde kendisini izletiyor oyuncu.

Karakter olarak ele aldığımda ise, bence her izleyenin bir yerde kendisini bulabileceği bir karakterdi Yeo Reum. Uzak uçuk bir karakter değildi. Gerek sakinliği, gerek gösterdiği toleranslar olsun her bir detayı ile bizden biriydi. Hataları, doğruları ve verdiği kararlar ile ütopik bir karakter değildi.

summer strake

 • Yim Si Wan – An Dae Beom

Yabancılar ile konuşamayan, utangaç çekingen bir karakteri canlandırıyor Yim Si Wan. Oyuncuyu ilk Run On dizisinde izlemiş, oyunculuğunu beğenmiştim. Keza bu dizide ki oyunculuğunu da bir hayli beğendim. Kim Seol Hyun ile uyumu da oldukça güzeldi.

summer strike oyuncuları

 • Shin Eun Soo – Kim Bom

Oyuncu dizide Kim Bom karakterine can veriyor. Kim Bom, alkolik bir babanın lise öğrencisi kızı. Gerek okulda gerek aile içerisinde problemleri olan bir ergeni canlandırıyor.

 • A.Mond (Bang Jae Min) – Heo Jae Hoon

Oyuncu dizide yine bir lise öğrencisi olan Jae Hoon karakterini canlandırıyor. Jae Hoon, Kim Bom’a olan aşkı ile dizide ön plana çıkıyor. İkili çekişmeli aşkları ile diziye renk katıyor.

Dizide yer alan diğer oyuncular; 

 • Park Ye Young – Jo Ji Young
 • Kwak Min Gyoo – Bae Sung Min
 • Kim Hak Seon – Emlakçı Kwak
 • Oh Yong – Chang Soo
 • Shin Ki Joon – Kim Ha Neul 

Jazetel’de Yer Alan Tüm Asya Dizileri için Buraya Tıklayın.

Summer Strike Yorumu

summer strike kore dizisi

Yazımın başında da söylediğim gibi, dizi tamamen yaşamın içinden biri dizi. Bunu sadece karakterler ile değil aynı zamanda gelişen olaylardan da anlıyorsunuz. Bu nedenle dizinin içerisine girmek hikayeyi idrak edebilmekte zorlanmıyorsunuz Kafa yormadan, rahatlamak için izlenebilecek harika bir dizi.

summer strike

Beni diziye çeken asıl konu, başrol karakterin kalabalıktan, sonu gelmeyen yaşam mücadelesinden kaçarak bir kasabaya yerleşmesi oldu. Köy yaşamı, kasaba hayatı sakin bir yaşam, hayatım boyunca hayalim olan bir konu. Bu nedenle bunu yapabilen bir karakteri izlemek; beni gerçekten sakinleştirdi, bu konuda ki hayallerimin çok da uzak olmadığını anlamama neden oldu.

Bu tarz bi yaşam, bu şekilde bir çıkış eminim birçoğumuz hayali…

summer strike dizi incelemesi

Diğer yandan Yeo Reum’um özellikle iş yaşamında uğradığı mobbinge karşı sessiz kalması ilk saniyelerde sinirlenmeme neden oldu. Ancak izledikçe aslında iş yaşamında bunu benimde yaptığımı anlamama neden oldu. Ufak gördüğüm, çok da önemsemediğim konuları başarıları bir başkasının benimsemesine ses çıkarmamanın aslında ne denli ezik bir davranış olduğunu anlamamı sağladı.

Fazla umursamazlığın da aslında bir çeşit eziklik olduğuna dikkat çekiyordu dizi. ‘Eziklik’ diyorum zira bir noktadan sonra umursamazlık dış çevre tarafından bu şekilde görünüyor ve üsteleniyor. Yeo Reum’un da yaptığı aslında buydu; umursamazlık. Tolerans gösterdikçe iş yaşamında mobbinge maruz kalan Yeo Reum, annesinin ölümü ile aslında istediği yaşamın bu olmadığını anlıyor.

Yaptığı işten, içinde bulunduğu yaşamdan zevk almıyor oluşu adeta bir şimşek gibi zihninde patlamaya neden oluyor. Yeo Reum’un zihninde çarpan şimşek, eminim zaman zaman birçoğumuzun zihninde de ortaya çıkmıştır. Ancak kaçımız bunu harekete geçmek için kullanıyor?

summer strike izle

Yeo Reum bu gelen zihni patlamayı harekete geçmek için kullanıyor. Metro istasyonundan işe gitmek yerine, evine dönerek uzun bir uyku çekiyor. Sonrasında da var olan her şeyini satarak bir kasabaya yerleşiyor.

Bu hareketi bende şunu düşünmeme neden oldu; Bazen bir planı hayata geçirmek için çok düşünmemek gerekiyor, yap gitsin Jaze. Zorluklarla karşına çıktıkça mücadele edersin. Henüz larşına çıkmamış zorluklarla düşüncelerinde ne diye mücadele ediyorsun?summer strike korean drama

Şu sıralar izlediğim her diziden, okuduğum her kitaptan iç alemime bakan yönleri çekip derin düşüncelere dalıyorum. Bu dizide yine bu anlarıma denk geldiği için beni oldukça düşündürdü. Fakat bu esnada da gerek görüntü kalitesi ve efectleri ile gerekse oyuncuları ile zevk de verdi.

Jazetel’de Yer Alan Tüm Asya Dizileri için Buraya Tıklayın.

Summer Strike Dizi İncelemesi

summer strike türkçe altyazılı izle

Dizinin çoğunlukla bir kütüphanede geçiyor oluşu, Dae Beom’un hassas mizacı, kasabanın minik çocukları her biri diziye renk katan tatlı detaylardı. Aynı şekilde Yeo Reum’un kasabaya uyum süreci, kasaba halkı ile olan iletişimi de oldukça iyi işlenmişti.

summar strike drama

Dizide tuhaf entrikalar yoktu, düz bir yolda ilerler gibi gelişiyordu hikaye. Sona doğru ufak bir atraksiyon oluşsa da bu da çok uzun sürmedi. Ancak gerek de yoktu bu atraksiyona. Zaten soft olan bir diziye ne gerek vardı, dram ve gizem? Yani eleştirmem gerekirse yalnızca bu çıkışı eleştirebilirim. Olmasa da olurdu.

summer strike netflix dizisi

Dizide hiç romantizm yok mu diyecek olursanız ise, çok soft bir aşk hikayesi mevcut dizide. Öyle Romantik komedilerde olduğu gibi kimse i love you i love you demiyor. Ancak ikili arasında yaşanan etkileşimi, sevgiyi saygıyı aşkı doruklarınıza kadar hissediyorsunuz. Bu da dizinin diğer bir artısıydı benim için.

summer strike türkçe altyazılı izle

Sonuç olarak ; dediğim gibi tatlı soft yaşamın tam içinden hikaye ve karakterlere zaman ayırmak istiyorsanız bu dizi tam sizlere göre. Ağır dramaların ardından ara ara bu tarz diziler ile sakinleşmeli diye düşünüyorum. Sizler de bir şans vermelisiniz. Yazımı sonlandırmadan diziyi puanlamak istiyorum;

JZTP ( JAZETEL ZEVK VE TESPİT PUANI) : 7/10

Summer Strike 2.Sezon Olacak Mı ?

summer strike oyuncu

Hayır dizinin bir ikinci sezonu bulunmamakta. Dizinin ikinci sezonu hakkında olumlu bir haber yok. Bu nedenle tek sozun olduğunu söyleyebilirim.

Jazetel’de Yer Alan Tüm Asya Dizileri için Buraya Tıklayın.

Summer Strike Kaç Bölüm ?

summer strike sahneleri

Dizi diğer Kore Dizilerinin aksine 12 bölümden oluşmakta. Bölümler de aynı şekilde diğer Kore Dizilerinin aksine daha kısa 45-50 dk arasında sürmekte.

Jazetel’de Yer Alan Tüm Asya Dizileri için Buraya Tıklayın.

Summer Strike Yönetmen ve Senaristi Kim ?

summar strike dizi

Dizinin yönetmen ve senarist koltuğunda aynı isim yer alıyor ; Lee Yoon Jung

Bu arada dizinin, yönetmen için önemi büyük. Zira yönetmenin kaleme aldığı ilk eser Summer Strike. Daha önce Heart to Heart , Cheese in the Trap , Coffee Prince gibi kült yapımların yönetmen koltuğunda oturan yönetmenin son işi Summer Strike.

Daha önce izleme fırsatınız olmadıysa bu eserlere de mutlaka şans vermenizi tavsiye edeceğim. Yukarıda bahsettiğim her bir dizi ayrı ayrı çok kaliteli yapımlar. Hatta bir kısmının blogda yorum yazısı da bulunuyor. Merak edenler için hemen aşağıya link bırakıyorum;

heart to heart replikleri

Heart to Heart Dizi Konusu ve Yorumum için Tıktık.

Summer Strike İzle

Diziyi Netflix yahut diğer korsan sitelerden Türkçe Altyazılı bir şekilde rahatlıkla izleyebilirsiniz.

Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim, güzel bir gün güzel bir haftasonu geçirmeniz dileğiyle hoşçakalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir