Bridgerton Netflix Dizi Yorumu

Eveettt dizi müptelası arkadaşlarım hepinize selamlar. Bu gün karşınıza süper ötesi gerçekten bir çırpıda bitirdiğim yeni sezonunu dört değil dörtyüz gözle beklediğim bir Netflix dizisi olan Bridgerton dan bahsedeceğim.

Geçmiş dönemde geçen bu dizi 8 bölümden oluşuyor şuan için tek sezon ve bölümleri aşağı yukarı 1 saat civarı ve gerçekten bir çırpıda bitirebiliceğiniz hem konusu hem kıyafeleriye geçmiş dönem şovu yaratan  bir dizi.

Çok övdüğümün farkındayım ama altını dolduracağıma emin olabilirsiniz. O zaman şimdilik lafı kısa kesip diziye geçmek istiyorum Şov başlasınnn…

Netflix Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bridgerton Konusu

Bridgerton

Bridgerton birbirine oldukça bağlı 8 kardeşin, Londra yüksek sosyetisine girişini anlatıyor. Asıl önemli konuda bu kardeşler evlenmek için kendilerine ve ailelerine yakışır eş bulmalarıdır. Fakat bu eş bulmak bizim düşündüğümüzün aksine bir piyasa içerisinde ve bir dönem içinde gerçekleşiyor. O dönem içinde eş bulamayanlar diğer döneme kalıyor.

Ailenin büyük kızı Daphne sosyetenin gözd güzellerinden olurken beklenmedik bir karşılaşma ile Simonla tanışır. Bundan sonra olaylar beklenmedik şekilde ilerler. Bakalım bu ikili arasında gerçek aşk olcakmı ? İkili bu dönem içinde evlenmeye karar verip evlenebilecek mi ?

Netflix Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

Bridgerton

  • Phoebe Dynevor – Daphne Bridgerton
  • Regé-Jean Page – Simon Basset
  • Nicola Coughlan – Penelope Featherington
  • Jonathan Bailey -Anthony Bridgerton
  • Florence Hunt – Hyacinth Bridgerton

Netflix Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bridgerton Yorumu

Bridgerton

Evett şimdi geldik asıl meseleye yukarıda çok spoiler vermek istemediğimden üstten bahsettim ama hazırsanız asıl bombalar şimdi geliyor. Şimdi bu bahsettiğimiz öyle bi sosyeteki resmen evlilik dönemi gelmiş gençler için kabul töreni gerçekleşiyor. Ama bu törenler o kadar ihtişamlıki kızlar en güzel kıyafetlerini giyip en güzel kokularını sürünüp kraliçeye taktim ediliyor.

Taktimden sonra davette herkes kendine uygun eş arayışına başlıyor. Bizim Bridgerton ailemizin de gençleri bu davete katılıyor ve davetin en gözdesi olarak güzelliğiyle kraliçenin favorisi olan Daphne Bridgerton oluyor. Gerçekten çok duru bir güzelliğe sahip bencede Daphne bu davette istediği gibi bir eş bulamıyor fakat Simon ile tanışıyor.

Simon, Hastings Dükü ve kızların gözde bekarıdır. İşin güzel kısmıda Simonda Daphne’den çok hoşlanıyor ve ona açık açık kur yapmaya başlıyor. Fakat bu ikili evlilik konusunda üzerlerindeki baskıdan kurtulmak için bi anlaşma yapar ve flört ediyormuş gibi davranmaya başlarlar. Fakat bu sırada beklenmedik bi olay gelişir.

Kraliçenin yeğenide bizim Daphne ‘ye aşık olur. İşte olaylar olaylar bizim kız içten içe Simona aşık tabi velhasıl kelam çok detaya girmeden şöyle söyleye bilirimki bu ikili sonunda evleniyor.

Ama bu evlilik başta gerçek değildi fakat at arabasıyla Dükün evine dönerken konakladıkları handa beklenmedik bir yakınlaşma gerçekleşiyor ve büyük aşk orda başlıyor. O kadar tatlı bir çift oluyorlar ki aşkları gerçekten imrendirici.

Bridgerton

Bence karakterlerde ancak bu kadar güzel seçilebilirdi. Simon tam karakterin içinde bir adam ve Daphne’ylede çok yakışıyolar. Fakat Simon çocuk istemiyor. Daphne bunu öğreniyor ve dünya başına yıklıyor saçma bir kısım var ama Daphne çocuk nasıl oluyor bilmiyor.

Bana bu kısmı bir tık saçma geldi anlamadı çünkü bir türlü yahu kızım saf mısın nasıl anlamıyorsun hizmetçiden işin nasıl olduğunu öğrenince beyninden vurulur. Simonda lafından dönmez Daphnede bakalım nasıl olacak sonu.

Aslında ben biliyorumda size şimdide herşeyi anlatıp işin büyüsünü bozmak istemiyorum. Çünkü gerçekten başlamanız gereken biz dizi hatta direk buna başlayın. O zaman sizi koşa koşa diziyi izlemeye yolluyorum 🙂

İzledikten sonra banada görüşlerinizi iletirseniz çok sevinirim çok merak ediyorum bu dizi hakkındaki düşüncelerinizi. Bu arada dizi Julia Quinn ‘in çok satan romanarından esinlenilmiş.

Bir müjde ile lafı noktalıyorum. Yeni sezon geliyormuşşşş 🙂 O zaman hepinize iyi seyirler çünkü ben izledim. Hoşçakalın Jazetel’de diziciniz Meri’de kalın 🙂

Netflix Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir