Eldeki Ceviz Lekesi Nasıl Geçer : Leke Çıkama Yöntemleri

Eldeki Ceviz Lekesi Nasıl Geçer , Ceviz Lekesi Nasıl Çıkar gibi soruların yanıtını bulacağınız bir yazı ile karşınızdayım :

Sonbahar mevsimi ile olgunlaşan ve toplamaya hazır hale gelen cevizler, dış yeşil yüzeyi nedeniyle elde kararmalara neden olur. Eldeki ceviz lekeleri hoş olmayan bir görünüme sahiptir, bu nedenle ceviz lekeleri görsel açıdan pek hoş karşılanmaz. Peki eldeki bu ceviz lekeleri nasıl geçer? Ceviz lekelerini gidermek için hangi yöntemi kullanmalı? Bu yazımda sizlere ‘Eldeki Ceviz Lekesi Nasıl Geçer?’ sorusunu yanıtlayarak, en etkili Eldeki ceviz lekelerini geçirme yöntemlerinden bahsedeceğim.

Ceviz Lekesi Nasıl Çıkar

  • 1.YÖNTEM

Bir pamuğa yada kumaşa sirke döküp bununla ceviz lekesi bulaşan yerlerinizi ovalayarak silin. Bu işlemi birkaç defa üst üste deneyince lekelerin çıkmaya başladığını fark edeceksiniz. Bu işlemin sonunda ellerinizi soğuk su ile yıkayın.

  • 2.YÖNTEM

Eşit miktarlarda su ve sirkeyi bir kaba dökün. Kaptaki karışımın içine ellerinizi batırarak bir 5 dakika bekletin. Ellerinizi kaptan çıkardığınızda, bir kumaş ile ceviz lekelerinin olduğu yerleri silin. Bu işlemi gün içinde birkaç defa tekrarladığınızda lekelerin azalmaya başladığını farkedeceksiniz.

  • 3.YÖNTEM

Bir tatlı kaşığı karbonat ile bulaşık deterjanını karıştırıp, bununla lekelerinizin olduğu alanları fırçalayın. Fırçalama işlemi için evinizde kullanılmayan bir diş fırçasını kullanabilirsiniz.

  • 4.YÖNTEM

Üç su bardağı suya iki yemek kaşığı çamaşır suyu ekleyin ve karışımı iyice çırpın. Ardından bu karışım ile ellerinizi ovalayarak yıkayın ardından ise temiz soğuk su ile ellerinizi durulayın. Cildiniz hassas ise bu yöntemi uygulamayın.

  • 5.YÖNTEM

Bebek yağını bir pamuğa döküp bununla lekelenen cildinizi ovalayın. Bu yöntem özellikle cildi hassas olanlar için uygulanabilir etkili bir yöntemdir.

  • 6.YÖNTEM

Diş macunu ile gün içinde ellerinizi yıkayın. Diş macunu ile el ovalama, el yıkama da ceviz lekelerinin giderilmesinde işe yarayan yöntemlerdendir.

  • 7.YÖNTEM

Bir avuç toprak ile ellerinizi ovuşturarak yıkayın, ardından ise durulamak için sirke kullanın. Toprak dışında kil yahut çamur da kullanabilirsiniz. Bu yöntemde işe yarayan çok eski bir yöntemdir.

  • 8.YÖNTEM

Yarım limonu lekelerinizin olduğu bölgelere iyice sürüp 5-10 dakika bekleyin. Ardından ise soğuk su ile durulayın. Not: Bu işlemi gece yapmanı önerilir.

  • 9.YÖNTEM

Bir tatlı kaşığı karbonat ile bir yemek kaşığı yoğurdu karıştırıp, lekelerinizin olduğu bölgelere sürerek yaklaşık 5 dakika kadar bekleyin. Ardından ise soğuk su ile durulanın.

Eldeki Ceviz Lekesi Nasıl Geçer

Evet, bugün sizlere ‘Sağlık’ başlığı altında ‘ Eldeki Ceviz Lekesi Nasıl Geçer ?’ sorusunu cevaplayarak, kurtulma yöntemlerini anlattım. Bu konuda ki diğer yazılarımı görmek için buraya tıklamanız yeterli. Bunun gibi daha fazla yazı görmek istiyorsanız eğer, yorum kısmına bu isteğinizi belirtmeniz yeterli. Sağlıcakla Kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir