İvan Turgenyev İlk Aşk Kitap Konusu ve Yorumu

İvan Turgenyev İlk Aşk Kitap İncelemesi : Bu yayınımda sizlere İvan Turgenyev ‘in İlk Aşk Kitap Konusu ve Yorumu ‘mdan bahsedeceğim.

2020 Yılı benim için kitaplar konusunda aşırı verimsiz geçiyor. Gerçi bunu bloğuma yüklediğim kitap yorumlarının azlığından dahi anlayabilirsiniz.Kitap kategorisinin bu kadar boş kalması beni de üzüyor…

Neyse neyse neyse bugün lafı çok fazla uzatmayacağım, zira kalbim kırık moralim ise -984563465321546561’lerde dans ediyor, o yüzden hadi yayına geçelim.

YAYIN EVİ; Ren YAYINLARI
SAYFA SAYISI; 111
İLK BASIM; 1944
FİYAT; 5-15 TL ARASI

Kitabın yorumuna geçmeden önce kısaca konusundan bahsetmek istiyorum;

İlk Aşk kitap yorumu

İvan Turgenyev İlk Aşk Konusu

Kitap bir grup erkek arkadaşın bir arada oturup ilk aşklarından bahsetmeleri ile başlıyor, Vlademir’in ilk aşkını yazıya dökmek istemesiyle ise hızlanıyor.

Vlademir ilk aşkını yazıya dökmek istemesinde ki nedenini şu şekilde açıklıyor; ‘ İlk aşkım çok da sıradan sayılmaz, anlatma konusunda iyi değilim ya tatsız kısa şekilde anlatıyorum ya da iyice uzatıp ilginin kaybolmasına sebep oluyorum.’

Ve böylelikle 104 sayfa sürecek olan hikayesini yazmaya başlıyor.

İlk aşk kitap arka kapağı

İvan Turgenyev İlk Aşk Yorumu

İlk aşk Turgenyev’in okuduğum ilk kitabı oldu. Turgenyev’in anlatımını sevdim.

Kitap ise iyi başlayıp, gelişme kısmında oldukça sıkan bir kitap oldu benim için. Normal şartlarda bir oturuşta bitirebileceğim bir kitapken sıkıla bunala okudum.

Okumaya başlarken büyük bir beklenti ile başlamamak gerekiyor zira beklentinizi karşılamaya bilir. Çerezlik diyebileceğim türden bir kitap.

Olay örgüsünün yanı sıra okurken dönemin toplumsal koşullarına ve çeşitli katmanlarında ki insanların hayatlarına Turgenyev’in açık anlatımı ile şahit olacaksınız.

İvan Turgenyev İlk Aşk Kitap Konusu Yorumu

Sözün özü benim için ‘okunsa da olur okunmasa da pek bir şey kaybedilmez’ diye düşünebileceğim bir kitap oldu. Yorumumu çok fazla uzatmadan kitaptan birkaç alıntı ile yazımı sonlandırmak istiyorum;

Kitap yorumları

‘ Kalp seçemez sadece sever, belki sevmemeyi ister, ama bu elinde olmaz ‘

jaze

‘Kendin için alabildiğini al, başkalarının seni yönetmesine izin verme, hayatın tadı böyle çıkar’

Ve eveet ‘ İvan Turgenyev İlk Aşk Kitap Konusu Yorumu ‘ başlıklı yayınımın sonuna geldik.

Normalde eski blogspot hesabımdan buraya aldığım yayınları bir güzel düzenler, ekleme çıkarma yapıp öyle yayınlardım ama bugün, yazının başında da belirttiğim gibi modum o kadar eksilerdeydi ki yazıya hiç dokunuş yapasım gelmedi…

Şuan bu cümleleri yazarken bile kamburum arkamda ki duvara başım ise önümde ki masaya yaslı; beynim değil sadece parmaklarım çalışıyor. Kalbim zaten kırık ondan çalışması için bir beklentim yok.

Bunu da bu yayını kimsenin okumayacağını bildiğimden yazıyorum, zira kitap yorumlarım blogda en az okunan yayınlar. Hele birde eski blogdan aktarma geliyorsa kimse yayının yüzüne dahi bakmıyor.

Hal böyle olunca da bu yayının son kısmını kendime günlük yapayım dedim, kalem alıp defteri karalamaya hiç mecalim yok. Burası güzel.

+ Peki Jazenin neden modu -9874126584987458’lerde?

– Çünkü Jaze bir baltaya sap olamadığını düşünüyor. Jaze biran önce bir baltaya sap olup ormanlara girmek istiyor, Jaze ağaç kesmek istiyor. Jaze oturduğu yerden çok şey istiyor.

– Zavallı Jaze.

 

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir