King the Land Konusu ve Oyuncuları – Huysuz Kral

Uzun uzun uzun bir zaman sonra herkese merhaba! Lee Jun Ho‘nun yeni bir diziyle geri döndüğünü duyunca artık ben de bi geri döneyim diyerek, geri dönüş yazısı olarak King the Land dizi yorumunu seçtim.

Evet bu yazımda Kore’de Kingdeolaendeu , 킹더랜드 olarak bilinen fakat Netflix afişlerinde King the Land / Ülkenin Kralı olarak duyurulan diziyi tanıtacağım. Yazımın gidişatı, King the Land dizi konusu , King the Land oyuncuları , King the Land yönetmen / senarist ve daha önce ki çalışmaları ile devam ederek sonlanacak.

Merak ettiğiniz başlıklara hızlı hızlı ilerleyebilirsiniz. Hadi o zaman başlayalım;

King the Land Konusu

King the land poster

 • Dizi İsmi: Ülkenin Kralı
 • Ülke: Güney Kore
 • Tür: Komedi , Romantik
 • Bölüm Sayısı:16
 • Yayın Tarihi: 17 Haziran 2023 – 6 Ağustos 2023
 • Yayın Günü: Cumartesi Pazar
 • Orijinal Kanal: jTBC , Netflix , TV İZLEME
 • Bölüm Süreleri:1 saat 20 Dakika.
 • İzleyici Sınırı: 15+ – 15 yaş ve üstü gençler

KONUSU : Bir miras kavgasının orta yerinde kalan karşı konulmaz bir çekiciliğe sahip olan Goo Won’ın etrafında dönmektedir. Goo Won çekici yakışıklılığının yanı sıra oldukça zekidir de.

Bir yandan zekası diğer yandan çekiciliği ile genç kadınların kalbine konan bu beyin bir noksaniyeti vardır. Evet, evet romantizm ile ilgili hiçbir konuda iyi değildir. Adeta tam bir odundur. Fakat günün birinde Cheon Sa Rang ile karşılaşır ve bu kadının bir gülüşü ile tüm tabuları yıkılır.

King the land yorumu

King the Land bu ikili arasında geçen ilişkiyi konu alırken diğer yandan da yine bu ikilinin ortak geçmişini konu alacaktır.

Evet dizi konusu bu şekildeydi. Uzun zamandır miras artı romantizm temalı Kore Dizileri gelmiyordu. Bu dizinin haberi beni bir hayli sevindirdi. Bir yandan oyuncu kadrosu diğer yandan klişelerle dolu olacak bir konu, özlemişiz…

Aşk aile artı miras konularına alışıksanız eğer, az çok dizinin nasıl ilerleyeceğini tahmin edebiliyorsunuzdur. Tahmin edemeyenler içinse, spoiler olmaması adına burada çok fazla bilgi vermeyi uygun görmüyorum. Hep beraber izleyip görelim bakalım.

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular

king the land cast

 • Lee Jun Ho – Gu Won

Oyuncu dizide genç yakışıklı, zeki ve başarılı olan bir Mirasçı’yı canlandıracak. Canlandıracağı karakter, dışarıdan her ne kadar soğuk görünse de aslında yaralı bir karakter. Annesini daha çocukken kaybeden ve o anlara ait hiçbir şey hatırlamayan derin duygulu bir karakteri yansıtacak Lee Jun Ho.

king the land

Oyuncunun oyunculuğu hakkında pek konuşmak istemiyorum. Kore aktör dünyasında oyunculuğunu beğendiğim nadir insanlardan. İzlemediğim dizisi yok denecek kadar az. İzlemediysem de muhtemel ki gözden kaçırmışımdır. Özellikle takip ettiğim bir oyuncu/sanatçı kendisi.

Oyuncunun diğer dizilerini merak edenler için aşağıya bırakıyorum;

 • Just Between Lovers
 • Wok of Love
 • Confession
 • The Red Sleeve

Evet, oyuncunun yer aldığı diziler bunlardı, diğer bi başrol oyuncu olan Yoon Ah’dan söz edelim;

 • Im Yoon Ah – Cheon Sa Rang

Oyuncu dizide, gülümsemesi ile çevresini ısıtan bir karakter olan Sa Rang’ı canlandıracak. Canlandırdığı karakterin, Gu Won ile ortak bir geçmiş bağları bulunmaktadır.

Yine bir yandan sanatçı diğer yandan ise aktör olan bir isim Yoon Ah. Benim de yine yıllardır takip ettiğim bir isim. Oyunculuğu konusunda çok fazla eleştri yağmuruna tutulsa da oyunculuğunu beğendiğim bir isim olduğunu söyleyebilirim.

Oyuncunun diğer dizilerini merak edenler için aşağıya bırakıyorum;

 • You Are My Destiny ; Yayınlandığı döneme damga vuran hit bir dizi.
 • Cinderella Man ; Yayınlandığı döneme damga vuran hit bir dizi.
 • Love Rain ; Yayınlandığı döneme damga vuran hit bir dizi.
 • Prime Minister and I
 • Summer Love
 • Chinese Hero Zhao Zi Long 
 • The K2 ; Yayınlandığı döneme damga vuran hit bir dizi.
 • The King in Love

Oyuncunun sadece hit dizilerine bakarak bile tüm eleştirilere rağmen başarılı bir aktör olduğunu söyleyebiliriz sanki. 🙂

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

King the Land Kore dizisinde yer alan diğer oyuncular / karakterlere değinmek istiyorum;

king the land oyuncular

 • Go Won Hee – Oh Pyung Hwa
 • Kim Ga Eun – Kang Da Eul
 • Ahn Se Ha – No Sang Rik
 • Kim Jae Won – Lee Ro Woon
 • Kim Sun Young – Gu Hwa Ran 
 • Son Byung Ho – Gu Il Hoon 
 • Kim Young Ok – Cha Soon Hui

Dizinin yardımcı kadrosunun beni heyecanlandırdığını söylemeliyim. Evet, ana başroller çok iyi ama yan kadro da bir o kadar iyi. Bu ekiple dizinin tutmaması için özel bir çaba sarfetmeleri gerekiyor. Umarım senaristimiz bu çabayı tek başına vererek diziyi anlamsızlaştırmaz. Zira oyunculuklar konusunda problem yaşayacağımızı düşünmüyorum.

Jazetel’de Yer Alan Tüm Asya Dizileri için Buraya Tıklayın.

King the Land Yorumu

king the land yorumlar

Dizinin yorumu yapabilmek için çok erken. King the Land Kore Dizisi için yayınlanan bilgi afişini hep birlikte inceledik. Diziyi güncel izlemeyi planlıyorum, izlediğimde yorumumu yine bloğumda okuyacaksınız.

Olur da benden önce başka bir yazar arkadaşımız diziyi izlerse, onun yorumunu okursunuz. Ancak King the Land Dizi Yorumu / İncelemesi ‘nin sayfamızda yer alacağını söylemeliyim.

Yönetmen ve senarist kısmına geçeceğim. Ancak geçmeden önce şuraya diziden birkaç kesit bırakmak istiyorum. Dizi fragmanı ve yapımcıları tarafından paylaşılan kesitler sizce de çok tatlı değil mi?

king the land kesitler

Yazımın başında da söylediğim gibi, az çok ne ile karşılaşacağımızı Kore Dizi Klişelerine hakim olanlar biliyordur. Ancak uzun zamandır bu klişelerden o kadar uzaklaşmıştık ki bu dizi bizlere iyi gelecek yaralarımızı saracak gibi görünüyor. Hadi bakalım!

Jazetel’de Yer Alan Tüm Asya Dizileri için Buraya Tıklayın.

King the Land Yönetmen ve Senaristi

King the land konusu

 • Dizi Yönetmeni; Im Hyun Wook 

Yönetmen hakkında yorum yapamıyorum. Çünkü hiçbir yapımını izlemedim. Yapımında bulunduğu dizileri aşağıya bırakıyorum, daha önce izlemiş olanlar yorum bırakabilirler;

 1. People You May Know
 2. Reflection of You 

Evet yönetmen Hyun Wook’un yapımında bulunduğu diziler bu şekildeydi. Yönetmen ilginçtir yalnızca tek sayılı yıllarda oturmuş yönetmenlik koltuğuna. Biri 2017 diğeri 2021 King the Land ‘de 2023. Belki bi totemi vardır, ne belli.

Dizi Senaristi Choi Rom’ın ilk eseri olacak.

Jazetel’de Yer Alan Tüm Asya Dizileri için Buraya Tıklayın.

King the Land İzle

king the land korean drama

Diziyi Netflix ‘de izleyebileceğiniz gibi google’da herhangi bir korsan websiteden de izleyebilirsiniz.

Zamanında bu web sitelerin sayısı çok azdı ancak şuan her 2 dizi sitesinden 1’i Kore Dizi çevirileri yapmakta. Bu nedenle King the Land Türkçe Altyazılı bölümlerine ulaşmanız zor olmayacak.

Son olarak dizi hakkında merak edilenlere de yanıt verip yazımı sonlandıracağım;

Jazetel’de Yer Alan Tüm Asya Dizileri için Buraya Tıklayın.

King The Land Kaç Bölüm

king the land kore dizisi

Dizi 16 bölümden oluşmakta. Dizinin ilk 8 bölümü giriş, ilişki de ilk adımlar ilk heyecanlarla dolu olacak. Kalan son 8 bölümde ise entrika ayrılık yanlış anlaşılmalar ve sonunda birleşme ile dizi 16 bölümünü tamamlayacak.

Güney Kore Dizi dünyasında pro. ünvanına sahip olarak bölümlerin bu şekilde ilerleyeceğini söyleyebilirim. Hatta ilk öpücüğün hangi bölümde geleceğini de söyleyebilirim. Söyleyeyim mi?

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

King The Land 2.Sezon Olacak Mı

king the land izle

Kore dizi dünyası son zamanlarda biten dizilerine 2.sezon çeker olmuş. Fakat bu 2.sezon olayı hemüz Romantik Komedi dizilerine sıçramadı. Bu nedenle dizinin tek 1 sezondan oluşacağını söyleyebilirim.

Jazetel’de Yer Alan Tüm Asya Dizileri için Buraya Tıklayın.

King The Land Hangi Günler Yayınlanıyor

Dizi Cumartesi Pazar günleri yayınlanmakta. Türkçe çevirisi ise ortalama Pazar Pazartesi günleri tamamlanıp yayınlanır sizlerle.

Evet sizlerden daha önce aldığım yorumlardan çıakrdığım sorular bunlardı. Diziyi bende sizler gibi heyecan ile bekliyorum. İzlediğimde, yeniden burada birlikte olacağız. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Hoşçakalın sağlıacakla kalın hep Jazetel ‘de kalın!

Jaze

Netflix Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir