18 Again Konusu ve Yorumu : En Yeni Kore Dizileri

Her yaşın, içinden bir şeyler çıkarabileceği güzel bir dizi; 18 Again . Toplumsal olsun ailesel olsun sosyal çevre olsun, dizide her yaşanan şey günlük hayatta yaşayabileceğimiz şeylerdi. Ufacık bir yaş değişimi ile bu kadar hayati değişiklikler ve bilinçlenme yaşanacağını kim düşünebilirdi ki? 18 Again Dizi senaristleri düşünmüş. Ve çokta iyi yapmışlar.

18 Again Konusu

Dizi erken yaşta evlilik yapmış, bazı hayallerinden başta sevgileri için vazgeçen, ve zaman geçtikçe vazgeçişlerinin sebebini unutan boşanma eşiğindeki çiftimizin hikayesini konu alıyor. Kısaca 18 Again oyuncular dan karakterlerden bahsedecek olursak;

  • Jung Da-Jung 

18 Again oyuncuları

Dizide ikizlerin annesi rolünü oynayan karakter. Karakter seçimleri öyle iyi yapılmış ki gerçekten genç anne görüntüsünü ve havasını alabiliyorduk. İkizleri büyütürken hem çalışıp hem de kendi eğitimine devam etmiş olan Da-Jung, örnek bir anne olarak göze çarpıyordu.

Tabi ki annelik biz büyükler tarafından değil, çocukların gözünden iyi veya kötü olarak tartılmalı. Çocukların gözünden dizinin akışına o kadar uygun şekilde şikayetler çıktı ki, gerçekten zevkle izledim. (Zaman zaman gençliğini oynayan liseli kız da çok güzel duygu geçirerek oynadı ona da övgüyü eksik etmek istemedim.)

  • Hong Dae-Young 

Babalığını çok başka bir boyuta taşıdı 16 bölümde. İlginç ve açıklanamayan ( ki açıklamamış olmaları dizinin sürdürülebilirliğini ve akıllarda ‘ o ne saçmalıktı ya’ gibi bir izlenim bırakmalarını önledi) olay sonucunda gençliğine döndü ve döndüğü gibi de kendine baba bulup kendini okula çocuklarının yanına attı.

18 Again oyuncuları

Gerçekten her ne kadar hayallerinden vazgeçip çocukları seçmiş gibi görünse de babalık öyle içine işlemişti ki doyamadım izlemeye çocuklarıyla okulda yaşadığı sahnelerini. Rolün gençlik ve normal hali birbirine uyumluydu. O genç haliyle bir baba rolünü çok güzel geçirdi bizlere Lee Do-Hyun. Good casting iş başındaydı çoğu zaman.

Diğer Oyuncular

Hong ikizler arasında çok sık kardeş kardeş bir ilişki görmedik dizide. Daha çok anne ve babalarıyla olan sorunları üzerinde bir ilgi vardı.

18 again yorumu

Ama ikizler gerçekten yerinde oyunculuklarıyla, ilerleyişe çok anlam kazandırdılar. Zamanla sorunlarını çözdükçe ya da aldıkları ve farkında olmadıkları ilgiyi fark edince öyle duygusal sahneler oldu ki… En son ben bile ağlayacaktım çocuklarla… Çok içeri aldılar beni gerçekten…..

Okuldan yazılacak iki karakter var. Seo Ji-Ho ve Goo Ja-Sung ikilisi.

Hong Si-A nın vurgunları. Yavrumlar ayak üstü bize Extraordinary You havası yaşattılar. Orda başka bir drama dönmeliydi ama Si-Aa cım çok çabuk taraf belirtti. Olsun oradan bakamamış olabiliriz ekmeğimize ama güldüren şeyler çokça yaşandı olumlu taraftan bakalım bu olaya da……

18 again kore dizisi

Anne ve babanın arkadaşlarının da hikayeleri de güzel oturtulmuştu ve gerektiği yerde çoook güzel ortaya çıktılar. Yan karakterlerin bile bir hikayesi olması dramayı dolduruyor ve soru işaretlerini en aza indiriyordu. Olumlu bir diğer yönüydü bu dizinin. Senaristleri çokça övdüğüm bir dizi oldu. Sık yaşanmaz mutlaka izlemeniz gerekiyor kızçeler….

Beyzbolcu abimiz hiçbir zaman çekemedi beni tarafına ama güzel insan olmamasından kaynaklı değil, aksine çok da iyi bir karakterdi fakat ben bambaşka olayına kapılmıştım dizinin, safımız belli başladık bir nevi. Sen de iyilere layıksın Ye Ji-Hoon….

18 Again

YİNE GELDİK KURU ÜZÜMÜN FAYDALARINA SPOİLER VAR KIZÇE İZLEMEDİYSEN UYARIMI DİKKATE ALMAK İSTERSİN DİYE DÜŞÜNDÜM!!!

18 Again Yorumu

  • 18 Again de beğenmediğim sahneler : Kısa kesmeye çalışacağım…

• Öncelikle ostlarından başlamak istiyorum. Bazı diziler öyle güzel ostlarla giriyorlar ki. Dizi bitse de benim playlistimden silinmiyor o ostlar. Belki dizinin güzelliğiyle anlam kazanıyor belki de ses sahipleri, sesleriyle anlam katıyor ama bu dizi silinmeyecek bir çok ost kattı listeme. (Hello’yu bir kez açıp dinleyin mutlaka)

• O kadar güzel anlarda geçmişe dönüp anektodları gösterdiler ki. Çocukların büyüyüşünü ailenin oturuşunu sorunların başlayışını daha nasıl güzel anlatabilirdi ki. Durak sahnesi ağlatmıştır çoğumuzu. Oyunculuklarıyla öyle güzel işlediler ki o sahneyi bize, o yaşta ikiz sahibi olmanın zorluğu ve onlara duyduğu sevgi… Sanki ikizler benimmiş gibi bir his vardı içimde.

• Neden bilmiyorum bazı annelikle ilgili kısımları olsa da ben babalık ile ilgili yaşanan olayları unutamıyorum hala. Babasının kendisine ilgisinin olmadığını düşünen ve babasıyla vakit geçirmekten hoşlanmayan Si-A, o banka defterini gördükten sonraki hali ve babasına haksızlık yapmış hissi… beni işte böyle güzel baban vardı diye yükseltti o sahnelerde. İleride bir çocuğum olursa ben de aynı şekilde bir incelik yapmayı hayat gayelerim arasında eklemiş bulundum.

• Çocuklar öyle farklı yetişmişler ki. Ortak noktaları sevgi bekliyor olsalar da, ebeveynlerine yük olacakları hissi ikisinde de çok ağır basan bir his. İkisinin de bu his bakımında dışa vuruş ve adım atışı da çok farklıydı.

Babaları olduğunu bilmeden tüm sorunlarını babalarına açıp onunla çözüm bulmaları, yardımını kabul etmeleri çok özeldi. Ki açıkça belli edilmese de hepsi zaman ileri sarıldığında Woo-Young a olan özlemlerini dile getirdiler.

Woo-Young sayesinde Si-Woo’nun okuldaki çevresiyle olan ilişkisinin değiştiği noktalar. Goo Ja-Sung’un derdinin ne olduğunu öğrenişimiz ve bunun çözümünün de yine süper babamız sayesinde oluşu güzel ve beğendiğim noktalardandı.

Goo Ja-Sung da gayet güzel seviyor gibiydi. Seçilmesini gönlüm hala arzuluyor o konuda tam anlamıyla ikinci erkek sendromu yaşandı.Ama Ja-Sung kızın babasına da ‘nasıl teklif etsem ya’ diye sorulmaz yiğidim ucuz atlattın Si-A insaflı çıktı denebilir.

18 again kesit

Ji-Ho ‘nunda babadan kendine bir payda çıkarması ve bağ kurmuş olması zaten gözümde çok farklı bir baba rütbesine gelmiş Dae-Young’ u iyice başka seviyeye taşıdı. Çocuklarla kurmuş olduğu bağı adım adım bölümden bölüme gösterilmesi, gözümü boyadı bu sebeple her geçen bölüm beklentim de arttı babamızdan…

Ji-hoon abinin, yeğeniyle olan ilişkinin ayarında toparlanmış olması ve sağlıklı bir iletişime kavuşmaları güzeldi. (Her insan da ana olamıyor bu arada) Küçük kızın hikayesinin de bir şekilde babamıza bağlanması tesadüflerin çok başka bir boyutuna geçişti. Normalde bu tip birleşimler diziye olan inancımı yitirmeme sebep olurdu ama burada resmen içleri ısıtan yüz gülümseten bir anektod gibi oldu. Yine teşekkürler yazar topluluğu…

• Gerçekten baba olarak gelmek dışında hiçbir olanağı kalmadığında eski haline dönmesi çok ayarındaydı. Ve bu dönüşümün o dokunaklı sahnede karısının hemen önünde olması yine dizinin unutulmaması adına hatıralarda bıraktığı hüzünlü ama güzel sahnelerden biriydi. Ailen senin için gerçekten nasıl güzel her şeyin olmuş Dae-Young..

• Bu arada bunca kore dizisi izledim ama iddia ediyorum Dahyun kadar güzel ağlayan yaşıtı aktör görmedim. Şuraya bunu bırakmasam içimde kalırdı..

18 Again Eleştiriler

• Yani gencecik çocuğa o kadar öpüşme sahnesi çektirmek ne demek? Bu insanlar iki taraflı olarak da rahatsız olmazlar mı ki bence oldular… ben de izlerken onların halini düşünüp rahatsız oldum. İşinize gelince amcaya dönüyordunuz.

O öpüşmeleri de aynı yaş grubu arasında gerçekleşseydi çok daha iyi olurdu ve keyfimiz kaçmazdı. Ama böyle yapmasalardı da eleştirecek bir kısım bulamayabilirdim. Elime malzeme vermek için yaptınız biliyorum yazar squadı… Genç yaşta anne baba olmaya bağlı ilişkilerinde, kendilerine ekilen ebeveynlerin çocuklarının yaşına gelip olayı o pencereden gördükten sonra aile arasında ki iletişimde olan iyileşmeyi konu alan bir diziydi.

Finalde geri birleşmiş olsalar da hala gerçeklikten kopmamak adına, yaşadıkları ufak tartışmaları görmemiz ve toz pembe şekilde bir son bırakmayarak, efsaneler arasına girmiştir. 18 Again dizi kastının hepsine, bir sonraki projelerinde sülük gibi yapışıp takip edeceğiz sizler artık benim çiçeklerimsiniz…..

HAFTAYA PERŞEMBE BAMBAŞKA BİR DİZİ İNCELEMESİNDE GÖRÜŞMEK ÜZERE… SİZLERİ KLASİK OLARAK SEÇİLENLERLE UĞURLUYORUM;

-Meya

Daha Fazla Asya Dizisi için Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.