Love Alarm Konusu ve Yorumu – Koca Bir Hayal Kırıklığı

Love Alarm dizi konusu ile karşınızdayım! Bugün sizlere yalnızca iki gecede bitirdiğim Love Alarm dizisi hakkında ki yorumumdan eleştirilerimden bahsedeceğim. Yazının spoiler içerip içermediğini merak etmeyin, spoiler vereceğim zaman koca bir uyarı yazısı ile sizleri uyaracağım. Öncelikle kısaca Love Alarm konusu ‘ndan bahsetmek istiyorum;

Love Alarm Konusu

Dizi adını da aldığı ‘Love Alarm‘ cep telefonu uygulaması etrafında dönmektedir. Uygulamanın işlevi ise 10 metrelik bir ortamda sizi seven birinin olup olmadığını size bildirmektir.

Jojo bir lise öğrencisidir, oldukça güzel ve bir o kadar da neşeli görünmektedir. Ancak bu kızımızın hayatı külkedisinin hayatından daha zordur. Teyzesiyle yaşamak zorunda olan Jojo’nun teyzesine milyonlarca borcu vardır. Jojo bu borcunu ödeyebilmek için çeşitli işlerde çalışmaktadır. Dizi genel olarak Jojo’nun yaşamı ve aşk hayatı etrafında dönmektedir.

 • Love Alarm Dizi Türü ; Gençlik – Romantik – Azıcık Dram
 • Love Alarm Bölüm Sayısı ; 8
 • Love Alarm 2.Sezon Var mı? ; Evet

Love Alarm Yorumu

Diziyi genel olarak sevdim denilebilir ancak dizide eleştireceğim o kadar o kadar o kadar fazla durum söz konusu ki… Korkmayın bu başlık altında sizlere spoiler verecek değilim. Sadece kısa bir şekilde yorumumdan bahsetmek istiyorum.

Dizi konusu itibariyle sıradan Kore dizilerinin bir adım önüne geçmiş ancak işleyiş bakımından sıradan bol klişeli Kore dizilerinden bir farkı yok. Klişelerden hoşlananlardanım aslında ama bu dizide klişeler ne bileyim bir tuhaf durmuş… Ayrıca oyunculuklarda beni nedense çekmedi. Jojo’nun sürekli olan durgun tavrı, Hwang Sun-oh’un bir bad boy bir good boy halleri, diğer beyimizin ise Küçük Emrahlı bir tuhaf halleri… Açıkçası beni pek çekmedi, hoşuma gitmedi.

Finali için ise ,’sıradan kötü Kore dizi finallerinin birkaç tık altındaydı’ diyebilirim. Hatta son yılların en kötü finali de olabilir emin değilim. Neyse ki 2.sezonu var!

Diziyi genel olarak  ele alırsam ise izlenmeyecek bir dizi değil, ancak öyle bayıla bayıla izleyebileceğiniz bir dizi olmayacağı da aşikar. Benim için çerezlik diyebileceğim dizilerden oldu, sizler ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

JZTP (Jaze zevk ve tespit puanı) : 10/5,1

Love Alarm Dizi Eleştirisi

BU BAŞLIĞIN ALTINDA DİZİ HAKKINDA BOL BOL SPOİLER OLACAKTIR RAHATSIZ OLACAKLARIN OKUMAMASI ÖNERİLİR!

İlk eleştirim dizide ki bu cıvık ilişkiye idi. Cidden uzun zamandır bu kadar cıcık bir çift izlememiştim! Yok seni 1 gün görmeyince şöyle oluyorum, böyle oluyorumlar falanlar filanlar hep havada uçuştu yani ne gerek vardı buna. Aşk diyalogları beni benden aldı, izlerken senariste sövmeden edemedim.

Ama tüm bu cıvık aşk diyaloglarına rağmen diziye bu yakışıklı bey Sun-Oh için devam ettim. Yakışıklı makışıklı olsada bu beyi de eleştirmem gereken yerler var. Hayır yani bir insan neden en yakın arkadaşının aşık olduğu bir hanıma aşık olma gafletine düşer? Elini sallasan ellisi iken neden arkadaşının aşık olduğu hanımın etrafında dolanıyorsun?

Bu senarist Sun-Oh’u şerefsiz yapacak kadar ne yaşamış olabilir aklım almıyor. Hayır yani genel karakterine bakınca da bu Sun-Oh’un karakterine uyan bir davranışta değil. Gerçi Sun-Oh’un bir aşk böceğine dönmesi de karakterine uymayan durumlardan biriydi… Yani genel olarak dizide oturmayan karakterler vardı. Senarist oluşturduğu karakterlerin dışında bir senaryo yazmış, karakterleri havada uçuşturmuştu ki en nefret ettiği şey!

Tüm bunların yanı sıra Küçük Emrah modunda dolaşan 2.erkeğimize de acımadım değil. Sen gel yıllarca bir kızı sev, arkadaşın Amerika’dan gelip kızın kalbini çalsın. Oldu gözlerim doldu!

Ayrıca bu senaristin ikinci oğlana da ayrı bir garezi vardı. Adam ne güzel Jojo ile Sun Oh’un aşkını kabullenmişken dizinin ortasında yoktan bir sebepten çifti ayırtıp bu oğlana ümit verdirtti. Ne gerek vardı buna? Dizinin sonunda ne olacağı, Jojo’nun kiminle olacağı aşikarken, senarist bu oğlana neden bu kadar aşk acısı yüklemesi yapmış olabilir diye düşünmeden edemiyorum.

Ayrıca Jojo’nun daldan dala konan kalbi de beni irrite etmedi değil. Hayır yani daha geçen güne kadar Sun OH’a kör kütük aşıkken bu çocuğa niye ümit veriyorsun? Ayrıca Jojo’nun Sun Oh ile ayrılması o kadar o kadar o kadar saçmadı ki! Güya Sun Oh’un ailesi Sun Oh’u Amerika’ya göndermesin diye ayrılıyor ama işin sonunda Sun Oh yine Amerika’ya gidiyor, yetmiyor yanında bir de girl friendi ile geri dönüyor. Yine oldu gözlerim doldu.

Diziyi eleştirdikçe aslında diziyi pekte sevmediğimi anlıyorum zira eleştirdikçe eleştiresim geliyor. Son bir iki noktaya daha değinip yazıyı sonlandıracağım.

love alarm dizi eleştirisi

Dizinin 2.yarısı o kadar saçmaydı ki! Güya lise mezunu olmuşlar ama karakterler o kadar olgunlaşmış ki, bir an üniversite mezunu olduklarını düşündüm. Saçmaydı.

Love Alarm Finali

Dizinin finali ise son zamanların  en kötü dizi finaliydi. Final 7 bölümün kesitlerinden oluşuyordu. İster istemez oyunculara verecek paraları kalmamış herhalde tutmuşlar kesitlerle final yapmışlar’ diye düşünmeden edemedim ne diyeyim.

2.Sezonu izler miyim, Allah bilir. Normalde diziyi bu kadar sevmediğimi fark etmemiştim. Yazıyı yazınca diziden düşündüğümün aksine hoşlanmadığımı anladım. Hatta düşündükçe diziden daha bir soğumaya başladım, dizinin antisi olmamak için yazıyı burada sonlandırıyorum… Diziyi izlemeyi düşünen yahut izleyenlerin yorumlarını merak ediyorum. Yorumlarsanız mutlu olurum.

Daha Fazla Asya Dizisi için Buraya Tıklayın!

Sağlıcakla Kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

26 thoughts on “Love Alarm Konusu ve Yorumu – Koca Bir Hayal Kırıklığı

 • 16/10/2020 tarihinde, saat 07:59
  Permalink

  Ya o kadar haklısın ki saçma sapan bir diziydi keşke izlemeseydim dedim

 • 16/10/2020 tarihinde, saat 18:49
  Permalink

  Öyle, güzelim konuyu mahvetmişler. Love alarm uygulamasıyla ilgili ne güzel senaryolar yazılıp çizilebilirdi yazık olmuş

 • 16/10/2020 tarihinde, saat 19:28
  Permalink

  Benim için sadece zaman kaybı olan bir diziydi.

 • 16/10/2020 tarihinde, saat 23:57
  Permalink

  Ne yazık ki öyle bir diziydi

 • 12/03/2021 tarihinde, saat 17:44
  Permalink

  Ben 2.sezonu da izledim gerçekten hayal kırıklığıydı kız sonunda küçük Emrah gibi olanı seçti ama sun oh o kadar boşuna üzüldü hiç yoktan çoçugu terk etti bi de gitti en yakın arkadaşına aşık oldu saçmalığın daniskasıydı 2.sezon 1.den daha kötüydü daha 2 senede beklettiler

 • 12/03/2021 tarihinde, saat 18:59
  Permalink

  2.Sezonu izlemeyi düşünüyordum ama bu yorumundan sonra tövbe ettim. Cidden saçma sapan bir diziydi bir ihtimal 2.sezonda düzeltmişlerdir demiştim ama…

 • 12/03/2021 tarihinde, saat 20:04
  Permalink

  Dizinin ilk sezonunu beğenmiştim aslında ama senin yorumunu okuyunca o kadar soğudum ki. İkinci sezonunu izlemek isteyen dizi fanları varsa kesinlikle izlemesinler berbat yapmışlar. 2 senedir beklediğim sezon bu şekilde olmamalıydı…

 • 14/03/2021 tarihinde, saat 01:01
  Permalink

  ilk sezonunu beğenmiştim fakat ikinci sezon rezaletti. İzlediğim en kötü yeni sezon olabilir..

 • 14/03/2021 tarihinde, saat 02:19
  Permalink

  Bir anlık gaflete düşüp acaba 2.sezona ucundan baksa mıydım demiştim ama yorumlarınız sağ olsun direkten döndüm

 • 14/03/2021 tarihinde, saat 02:19
  Permalink

  İlk sezonun sonundan belliydi aslında iyi olmayacağı

 • 15/03/2021 tarihinde, saat 22:20
  Permalink

  gerçekten çok haklısın ilk sezonu tamam kaza yerine kadar gayet güzeldi ama ben anlamadım bizim salak kız neden Sun-Oh yu bıraktıki yok korkuyormuş yok şuymuş yok buymuş onca kişinin arasında seni mutlu eden oydu bide bıraktı diye üzülüyo üzülüyorsan bırazkmasaydın gidip bide Sun-Oh yüzünde ki mutluluğuda aldı Sun-Oho kadar beklemiş seni sevgisini hala yitirmemiş ya. 2. sezon daha beter dayanamadım gidip sonuna baktım ki ne göreyim iğrenç bi final gidip o küçük emrah ı seçti ben taa dizinin en başından beri sevmiyordum zaten ama anlamıyorum ya sen ne salak bi kızsın üff daha yazmak bağırmak istediğim çok şey var ama içimde tutucam ama ama keşkee 2. sezon gelmeseydi yani daha mutlu olurdum

 • 16/03/2021 tarihinde, saat 00:59
  Permalink

  Ay bir de o 2.sezon için izleyicileri o kadar beklettikten sonra böyle bir fiyasko ile karşılaşmak da ayrı bir üzüyor insanı. Sadece zaman kaybı. Yeni sezonu izlemediğim için çok mutluyum

 • 17/03/2021 tarihinde, saat 15:55
  Permalink

  2. Sezonu izleyip sinir krizi geçirenlerden biri olarak 1. Sezonu izlediysen asla ama asla 2. Sezonu izleme zamanına yazık olur.. Hayatım boyunca izlediğim en saçma finaldi, topu ölseydi daha mantıklı bir final olurdu.. Love alarm kurucusuda komayamı girmiş ne olmuş 4 yıl uyudum uyandım hala 18 hissediyorum falan dedi, o kadar sıkıcıydıki atlaya atlaya izledim.. Her neyse, olan sun-oh’a oldu. Sezon boyu çocuk ağladı zaten, 1 kere gülerek gördüğümü hatırlamıyorum.. Çok çabaladı sevdiği kız için, ama sevdiği kız artık küçük emrahı seviyordu.. AAAAAAAAAAĞĞHHH GENE SİNİRLENDİM

 • 17/03/2021 tarihinde, saat 16:32
  Permalink

  Hahaaha yorumunu okurken o kadar gülüp bir yandan da o kadar üzüldüm ki… Hayır yani böyle yapacaklarsa hiç yapmasalardı şu 2.sezonu daha iyi, izleyicilerin resmen duygularıyla oynadılar püğ

 • 18/03/2021 tarihinde, saat 13:57
  Permalink

  Ben de cogunuza katiliyorum Sun oh zengin aile cocugu olmasima ragmen Jojoyu cok guzel sevdi kiza ihanet etmedi , hep yaninda oldu masum sevdi. Peki Jojo? Yaptiklari cok mantiksizdi sirf icindeki korkular bunalimlae yuzunden ( yok ben isanlara zarar veriyorum yalniz olayim daha iyi hem ben zarar gormem zarar da vermem ) kafalari….. Sun oh yerinw karar vermesi de cok sacma ve acimasizcaydi. Ve hye yeong ile cikarken de sun oh u seviyordu inatla israrla cocuga olam hislerine sirt cevirdi ve cocuk onun yuzunden 4 sene kaybetti. Kabullenmesi colk zor oldu. Sahsen ben en cok Sun oh a uzuldum cocuk resmen yanindaki ile yaslanip aklindaki ile olecek bir duruma dustu . Degdi mi? Oyle masum bir aski mahvetmeye? Jojo korkularini kendisi asip hislerini kabullenmeli ve Sun oh a cok iyo bir aciklama yapmaliydi ama sun oh un srvgisi Jojo ya agir geldi muhtemelen .eee o zaman git adam gibi konus cocuga neden pislik gibi davraniyorsun? Kizin yaptiklarindan dolayi pismanlik yasamasi gerekirken Hye yeongla iliski yasayip hayata gulumsemesi? Cok sacmaydi. Bari madem boyle yapacaklardi lise zamaninda Sun oh terkedilmeyi hak edecek kadar kotu bisi yapsaydi da cocuk icin son pismanlik fayda etmez diyebilseydik. Onu da diyemedik. Sun oh un aci cektigi her sahnede icim parcalandi. Dizinim lise zamanindaki o ilk tatli hallerini izlerken icim parcalaniyor. Ilk defa bir dizinin kesitlerini izleyemedim tekrardan. Hangi kafa ile yazilmis anlamaya calistim her zaman sevdigimiz bizi bizim kadar sevmeyebilir.
  Bazen sevgimiz karsikizdakime agir gelebilir
  Insan iliskide korktugunda sevgisinden soguyabilir
  En cok sevdigine degil seni seveni asil seveceksin desek hadi tamam bunlari ders cikarttik diyelim yine de hicbir sey Sun oh un yasadiklarina degmedi cok acimazsizcaydi empati kurdugum zaman boyle bir son sinirimi yerlebir ediyor. Adaletsizceydi…… her zaman iyiler odullendirilmiyor gercekten de ana karakter resmen cocugu harcadi ….

 • 18/03/2021 tarihinde, saat 17:28
  Permalink

  Yazdıklarının neredeyse hepsine o kadar katılıyorum ki… Belki de son zamanların en iyi gençlik dizisi olacakken diziyi adeta yerle bir ettiler, izleyici için bir fiyaskoya dönüştürdüler. Olan sadece karakterlere ve izleyicilere oldu. Yazık…

 • 06/04/2021 tarihinde, saat 22:47
  Permalink

  Ben böyle bir dizi görmedim. Neden terk etti hâlâ anlamış değilim, biri beni aydınlatsın.
  Ve sun oh ile o kadar mutlulardı ve hiç bir problem yoktu yaaaa.
  Sun oh kimseye anlatmadığı aile meselelerini gitti kim jojo ya anlattı, O ne yaptı cağnım sun oh umu yarı yolda bıraktı.
  4 yıl sonra bile sun oh jojo nun aklindaydi ve bulup özür dileyebilir bi şans isteyebilirdi ama o ne yaptı, gitti sun oh un yakin arkadaşına aşık oldu.
  Bu sezon böyle bitmemeliydi kusura bakmayın.
  Umarım sun oh yeni sevgilisiyle cok cok cok cok mutlu olur tek dileğim bu…

 • 23/04/2021 tarihinde, saat 17:17
  Permalink

  Açıkçası ben de senin gibi düşünüyorum, ikinci sezona bakmayı düşünmedim bile ama dayanamadım izledim. Ben nedense ikinci sezonu bir tık daha iyi buldum belki de hevesle, heyecanla başlamadığım dan hayal kırıklığı da olmamıştır. İkinci sezon eleştirim ise jojo nun hiç bir şekilde net olmaması, sun oh u kesin bir dille reddetmemesi hep bir acaba onu mu seviyor bunu mu seviyor ikilemi bunlar can sıkıcı detaylardı genel olarak jojo nun bu tavrı beni sinir etti ve saçma geldi bu kadar ne istediğini bilmemesi. dizide beğendiğim kısım ise diğer dizilere göre bu sefer ikinci kişilerin seçilmesi oldu, ben en başta da sun oh ve jojo ikilisini sevmemiştim. Ayrılsalar da tekrar bir araya geleceklerini düşünüyordum sun oh ve jojo nun. en başta da hye yeong ile olmasını istemiştim o yüzden sonu beni mutlu etti tabi finale kadar süründürdü her iki tarafı da jojo

 • 23/04/2021 tarihinde, saat 17:28
  Permalink

  İkinci sezonu izlemediğim için sonu hakkında pek bir yorum yapamayacağım. Beni kızın kimi seçtiğinden ziyade bu süreçte olan olayların mantık dışı olması rahatsız etti. Jojo ile Sun Oh’un ayrılığı tam bir fiyaskoydu!
  Olay akışı az da olsa mantık çerçevesinde ilerleseydi belki de Jojo’nun ikinci oğlanla oluşunu bu kadar eleştirmezdik. Sun Oh adeta kim vurduya gitti.

 • 02/03/2022 tarihinde, saat 17:32
  Permalink

  Zamanima yazik oldu.goz yaslarim ne olur geri gel.

 • 30/05/2022 tarihinde, saat 22:16
  Permalink

  Keşke izlemeseydim dediğim bir dizi oldu kesinlike ben 2. Sezonun 3. Bölümünün yarısı gibi biyerde kaldım aslında saçma olduğunu anladım ama başlayıp yarım bırakmak istemedim maalesef. Bikere diceğim en önemli şeyler kim jojonun habire iki erkek arasına salak salak gidip gelip karar verememesi diziyi izlerken ayrıca donukluğunada az sövmedim değil. Sun oh dan niye ayrıldı en çok ona sinirlendim tam bi saçmalık sen git peşinden koşan yakışıklı gül gibi erkeği bul pardon o seni bulsun sonra git ayrıl yaa sabır tamam küçük emrahada yazık doğru ama kim jojo onu mutlu etmek için Sun oh a olan hislerini söylemedi ben burdan sonuda öğrendim diziyi bırakıyorum çünkü bu gidişle izlersem sinir krizi geçirebilirim dostlar.

 • 09/06/2022 tarihinde, saat 22:05
  Permalink

  sonu ber bat tı. asla boyle bisey beklemiyodum,jojonun olayi dogru duzgun aciklamayip aval aval
  yuzlerine baması o adar sinirimi bozdu ki öyle bakicagina herseyi açilasaydı belki herşey daha iyi olabilirdi.ve sun oh… jojoya çok değer veriyodu ama yeni sevgilisiyle yakışıyolar baya yeni sevgilisinin jojodan daha değer verceği belli

 • 01/12/2022 tarihinde, saat 22:17
  Permalink

  Kim jojo ya o kadar sinirliyim ki niye bıraktın Sun oh u hadi bıraktın niye hala onu seviyorken diğer çocuğa gittin ve Sun oh u sevmiyormuş gibi yaptın. Ben açıkçası arkadaşımdan spoiler yemesem mutlu son yani sun oh ile olacağını düşünmüştüm tekrar birlikte olurlar diye düşünmüştüm beni hayal kırıklığına uğrattı. Sun oh un yeni sevgilisini de hiç sevemedim zaten. 2. Sezona da yarıda bırakmayayım diye bi başladım ilk bölümden diğer çocukla mutlu fln olduğunu görünce içim parçalandı sinirim bozuldu belki bi umut diye direkt sonunu izledim ama maalesef. Sun oh un kim jojo nun gözlerinin içine bakıp hala bana karşı hislerin varmış gibi geliyor dediği yerde koptum zaten sen o kalkanı niye açtın. Beraber olsalardı baş tacı k dramam olurdu diğer çocuğa da üzülüyorum ama Sun oh ile olsaydııı keşkeee offff
  haykırarak inkar etmek istediğim o kadar çok şey var ki dizi hakkında diziyi izlerken senarist e sövdüm zaten neyse değdi mi belki sırf Sun oh ve kim jojo beraber olurlar ve Sun oh un oyunculuğundan izledim izleyecekleri iyi seyirlerrr

 • 01/12/2022 tarihinde, saat 22:28
  Permalink

  Kim jojo ya o kadar çok sinirliyim ki sen Sun oh u nedn bıraktın hadi bıraktın niye Sun oh u sevmiyormuş gibi yaptın ve diğer çocuğu seviyormuş gibi onunla oldun. Ben açıkçası arkadaşımdan spoiler yemesem mutlu son olacağını yani Sun oh ile birlikte olacağını düşünmüştüm. Sun oh un kim jojo nun gözlerinin içine bakarak hala bana karşı hislerin varmış gibi geliyor dediği yerde koptum zaten. Sen niye o kalkanı açtın kim jojooooo .Bir ihtimal Sun oh ile birlikte olur diye belki barışırlar diye izledim 2. Sezona da başlamıştım ilk bölümden diğer çocukla mutlu mesut görünce sinirlerim bozuldu ve direkt sonunu izledim ve hayal kırıklığına uğrattı tamam ona da üzülüyordum ama kim jojo Sun oh ile olmalıydıı. Sun oh un yeni sevgilisini de hiç sevemedim zaten. Zaten ayrıldıklarından beri her bölümde senarist e daha bi sinirlendim. Daha inkar etmek istediğim o kadar çok şey var ki neyse izlediğime değdi mi yaaaniii sırf Sun oh un oyunculuğundan ve beraber olmalarını çok ama çok istediğim için izledim izleyecekleri iyi seyirler…

 • 10/02/2023 tarihinde, saat 23:06
  Permalink

  1.sezonun ilk bölümleri o kadar güzeldi ki aşk doluydu resmen…ama son birkaç bölümü ve 2.sezon igrençti böyle bir aşkı nasıl mahfedersiniz gercektenn inanamıyorum sırf song kang için izledim umarım 3.sezon gelir ve düzgün bir aşk yaşarlar UMARIM…

 • 14/02/2023 tarihinde, saat 18:19
  Permalink

  bende birici sezona bayılmıştım ama sonra sun-ohu terk ettikten sonra nefret ettim ve yorumlarınız için teşekkürler önerinizi uygulicam ve 2.sezonu izlemicem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir