Colgate Kömürlü Diş Macunu Kullanıcı Yorumu

Colgate Optic White Aktif Kömürlü Diş Macunu Kullanıcı Yorumu

Colgate kömürlü diş macunu … Geçtiğimiz günlerde Twitter hesabımdan dişlerimde aniden çıkan siyah nokta – siyah lekeler ‘den dolayı endişelendiğimi söylemiştim. Malum Koronadan dolayı Diş Poliklinikleri randevu sistemi kapalı. Hal böyle olunca da elim kolum bağlı, evde bu lekelerin nedenini kara kara düşünmeye başladım.

Birkaç takipçim siyah lekelerin nedeni hakkında birkaç şey söyledi ama bu nedenleri kendimle bir türlü örtüştüremedim. Zira sigara, kola ve aşırı kahve tüketme gibi bir huyum yoktu. Dişlerimi de düzenli bir şekilde fırçalıyordum. İşte durum böyle olunca korkum x2 katına çıktı.

Sonuç olarak bu lekeleri D Vitamini eksikliğime bağlayarak endişelenmeyi kestim. Çünkü endişelenmekten dişimde ki siyah lekelerden nasıl kurtulacağımı düşünmeyi unutmuştum.

Dişimde aniden ortaya çıkan siyah lekeler gerçekten de çirkin duruyordu!

İnternette araştırdığım hiçbir doğal yöntem aklıma yatmadı, twitter üzerinden aldığım doğal önerileri ise dişlerime zarar verir düşüncesiyle reddettim, zira içerikleri çok yoğundu.

Colgate kömürlü diş macunu

Ne yapsam ne etsem diye diye düşünürken Bim’in aktüel ürünlerin olduğu sepette, ikili paket colgate diş macununun olduğunu fark ettim. Bu diş macunlarını daha önce Twitter anasayfamda birçok kez görmüştüm. Takip ettiğim bir iki kullanıcı bu diş macunu hakkında olumlu olumsuz birkaç yorum yapmıştı.

Bende belki bir ihtimal yararı dokunur diye alıp kullanayım, altı üstü bir diş macunu dedim, üstelik diş minesine de zarar vermiyormuş güya(!) Yani pakette öyle yazıyordu. Sonuç olarak yaklaşık bir ay önce aldım macunu. Bu yayını yazmama neden olacak birkaç gelişmeyi de fark edince sizleri bilgilendirmek istedim.

Bu arada yayınım herhangi bir reklam almadı, reklam almıyorum. Takipçilerim biliyordur ama dışarıdan gelecek olanlar da bilsinler diye söylüyorum, Blogta ki tüm düşünceler bana aittir. Reklam alıp bir markayı yok yere övecek kadar henüz düşmedim, düşeceğimi de düşünmüyorum. Bilerek büyük konuşuyorum zira ne zaman büyük konuşsam başıma geliyor. Ve bende başıma gelsin istiyorum (ŞAKA)

Neyse yayına devam ediyorum.

Colgate Optic White Aktif Kömürlü Diş Macunu Kullanıcı Yorumu

Macun tahmin edeceğiniz üzere siyah.

Ağızda bıraktığı tat ise diğer diş macunlarına oranla daha keskin, öyle ki ağızda birkaç dakikadan fazla tutamıyorsunuz, çabucak fırçalama işlemini bitirmek istiyorsunuz.

Diş macununu kullandığım süre boyunca, dişlerimi fırçaladıktan sonra dişlerimin yüzeylerinin zedelendiğini hissediyordum. Bilemiyorum psikolojikte olabilir.

Ayrıca birkaç kullanıcıdan bu diş macununun ağızda yara oluşturduğuna dair  de yorumlar aldım. Ben bu şekilde bir sorun yaşamadım ki yaşamamamın nedeni kullanım şeklim de olabilir, emin değilim. Aşağıda nasıl kullandığımı söyleyeceğin.

Ama tüm bunların dışında dişte gösterdiği etki; gözle görünebilecek derecede mükemmel. Öyle ki dişlerimde ki siyah lekelerden eser kalmadı, yalnızca iki hafta içinde yok oldular.

Siyah lekelerden bu şekilde kurtulacağımı kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi.

+ Colgate Kömürlü Diş Macunu Dişleri Beyazlatıyor mu?

Beyazlık konusunda herhangi bir etkisini görmedim. Kendi dişlerimi yeterince beyaz bulduğum için de etkiyi fark etmemiş olabilirim emin değilim.

Colgate Optic White Aktif Kömürlü Diş Macunu Nasıl Kullanılır

Çok saçma bir başlık oldu ama yine de yazayım.

Sabah – Akşam birer kez fırçalayacaksınız.

Macunun içeriğine pek güvenmediğim için dişlerimi bununla fırçalayıp, ağzımı ve fırçamı temizledikten sonra; temiz diş fırçası ile de dişlerimi ve ağzımı durulaya durulaya tekrar tekrar temiz fırça ile fırçaladım.  Bunu yapmamın nedeni ağzımda ve dişlerimde kalan kalıntının tamamen yok olmasını istemem.

Colgate kömürlü diş macunu kullanıp da ağzında yara oluşanlar mutlaka bu yöntemi denemeli. Ki bu yöntem her diş macununda her fırçalamada uygulanması gereken bir yöntem. Sizler ne kadar dişlerinizin ve ağzınınız temizlendiğini düşünsenizde diş macunundan kalan kalıntılar ağzınızda bulunmaya devam ediyor. Diş macunlarının ise ne kadar zararlı olduğunu söylememe bile gerek yok

Dişte ki Siyah Lekelerden Nasıl Kurtulurum

Yukarıda bahsettiğim diş macununu, yukarıda bahsettiğim şekilde kullanırsanız 1-2 hafta içinde siyah noktaların yok olduğunu göreceksiniz.

Not: Bu diş macununu siyah noktalarımın gitmesi ile birlikte terk ettim. Dişlerimde ki siyah lekeleri geçiren bir diş macununun, çok güçlü bir içeriğe sahip olduğunu anlamam için kimyager olmama gerek yok.

Böyle bir diş macununu günlük diş temizliğimde kullanmayı tercih etmiyorum. Sizlere de açıkçası pek önermiyorum.

Ama diş macununun hakkını da yemek istemiyorum, dişlerimde ki siyah noktaları yok ettiği için benden tam puan aldı. Olurda ileride yine böyle bir sorun yaşarsam yine aklımın bir köşesinde bu diş macunu olacak. Sizin de aklınızda bulunsun.

Umarım yararlı bir yayın olmuştur, sorunuzun cevabını alamadıysanız aşağıya yorum bırakabilirsiniz, elimden geldiğince yardımcı olurum.

Diğer deneyim yayınlarım için tıktık.

Sağlıcakla Kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

2 thoughts on “Colgate Kömürlü Diş Macunu Kullanıcı Yorumu

  • 16/10/2020 tarihinde, saat 19:49
    Permalink

    Diş macunu konusunda annem çok takıntılı benzer bir problem yaşarsak bu yazı aklımda olacak thanks?

  • 16/10/2020 tarihinde, saat 23:56
    Permalink

    Umarım hiçbir problem yaşamazsınız kelebek, rica ederim <9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir