My Name Dizi Yorumu – Bir Garip İntikam

Selaaaaaaaaaaaaaam! Uzun mu uzun bi aradan sonra yine yine yeniden beraberiz. Ne çok özlemişim şu siteye bir şeyler karalamayı! Şu iki haftalık ara benim için adeta yıllar gibiydi ki neyse ki bitti gitti, geriye sadece yorgunluğu kaldı. Bu yorgunluğun üzerine rahatlamak için bloğa girmeyi, geçenlerde izlediğim My Name dizisini yorumlamayı istedim. Evet evet şu meşhur My Name dizisini bende izledim!

My Name Dizi Konusu ve Oyuncuları için Buraya Tıklayın.

Dizinin konusu ve oyuncularından daha önce bahsettiğim için bu yazımda o kısımlara pek değinmeyeceğim. Bu nedenle merak edenler yukarıda ki linkten bu dizi bilgilerine ulaşabilirler. Bu yazımda daha çok dizi hakkında ki yorumlarımdan eleştirilerimden bahsedeceğim.

Dizi İncelemesi

Genel spoiler içeren dizi yorumuma geçmeden önce bu başlık altında spoiler vermeden genel izlenimlerimden bahsetmek istiyorum. Evet evet korkmanıza gerek yok bu başlık altında herhangi bir spoiler yemeyeceksiniz. Spoiler yiyebileceğiniz kısımda sizleri uyaracağım 🙂

  • Öncelikle diziyi genel itibariyle sevdiğimden bahsetmek istiyorum. Heyecanı dorukta sürükleyici bir diziydi. Öyle ki yalnızca birkaç gün içerisinde diziyi bitirdim. 

my name cast

  • Genel Kore Dizilerinin aksine daha çok Netflix dizisi gibiydi. O Kore orijinalliği yoktu. Ancak bu dizinin iyi olmadığı anlamına gelmiyor.
  • Konudan ve işlenişinden bahsetmem gerekirse, bence gayet güzel bir şekilde işlenmişti. Merak uyandırıyordu, öyle daha ilk bölümden sonunu tahmin edebileceğiniz bir dizi değildi.

my name izle

  • Oyunculuklar tek kelimeyle harikaydı! Dizide yer alan tüm oyuncular adeta karakterlerini yaşıyor gibiydi ve kesinlikle o duyguyu karşıya geçiriyorlardı.

Karakterlerden bahsetmem gerekirse, öyle karakterinden kopup farklı yollara sapan karakterler yoktu. Kötü olan kötü, iyi olan ise iyiydi. Öyle bir şeylerin farkına varınca 180 derece dönen saçma sapan karakterler yoktu dizide. Sizi bilmem ama diziyi sevmemde ki belki de en büyük etken buydu. Dizi içerisinde değişen karakterler oldum olası beni irite etmiştir.

my name izlemek istiyorum

Tüm bunların yanı sıra My Name Dizi Finali hakkında yorum yapmam gerekirse ise; söyleyebileceğim tek şeyin beni tatmin etmeyişi olacak sanırım. Kesinlikle tatmin olmadım. Öyle böyle değil hiç tatmin olmadım. Saçma sapan bir şekilde bitirdiler diziyi. Ne kötü olan kazandı ne de iyi olan, ne oldu inanın anlamadım.

Spoiler vermemek adına burada finalden pek fazla bahsetmek istemiyorum. İleride buna değineceğim. Diziyi izlememiş olanlar için sunacağım yorumlar bu kadardı. Şimdi diziyi izleyenler ile bir sonraki başlığa geçelim bakalım.

Netflix Kore Dizi Önerileri Yazım için Buraya Tıklayın.

My Name Yorumu

Dikkat dikkat bu başlık altında ciddi bir şekilde spoiler bulunmaktadır. Spoiler yememek için gözünüzü kapataraksayfayı aşağıya indirmenizi tavsiye ederim.

Aman aman aman yukarıda yorum yaparken spoiler vermemek için o kadar sıktım ki kendimi. Şimdi hiç soluklanmadan gevşeyip içimi dışımı dökmek istiyorum. Hadi başlayalım;

my name cast

  • Öncelikle dizinin daha ilk bölümünde kalbimi bıraktığım genci adeta bir caniye dönüştüren senaristlere acayip öfkeliyim. Bi good boy ortaya çıkarıp, esas kızımıza gönlünü düşürtseniz ne olurdu sanki ?

Hayır onu geçtim bu beyi bir de dizi daha bitmeden öldürdüler! O kadar sinirliyim ki esas oğlanın ölümüne bile bu kadar sinirlenmemiş, üzülmemiştim. Ölüm sahnesi azıcık daha uzatılsaydı göz yaşlarım klavyemi göle çevirecekti, neyse ki kısa sürdü de göle dönen sadece kan ağlayan kalbim oldu….

my name

Bu arada yanlış anlaşılmasın. Bu çocuğun yaptıklarını asla savunmuyorum sadece ona bunu yaptıran senaristlere öfkeliyim. Böyle olmayabilirdi…

my name cast

  • Bu polis beyciğimizi sevemeyen bir tek ben miyim? Evet sanırım sadece benim. Neden bu beye ısınamadığımı anlatmam gerekirse;

Öncelikle bu beyimize çizilen karakterde sanki biraz sıkıntılar vardı. Çocuk hem çok zeki gibi hem de acayip aptal gibiydi. Bazı sahnelerde ki tepkiler beni benden aldı. O sahnelerde ki detayları çok net hatırlamadığımdan örnek veremiyorum ama öyle işte.

Ayrıca o başrol kızımız ile olan +18 sahne neydi öyle 🙂 O kadar saçma o kadar gereksiz bir sahneydi ki… Sırf şu diziye bir +18 sahne ekleyelim de Netflix dizisi olsun diye eklenmiş bir sahne gibiydi. Hayır yani duruma akışa o kadar uymuyordu ki, o sahneye geçişte yuh artık oldum. Gereksizdi.

My Name Finali

my name finali

Diğer bir yuh artk oldum sahne ise tam olarak buydu. Hayır yani ne gerek vardı da bu beyi öldürdünüz? Maksat neydi? Ölünce ne oldu? Kazanan kim oldu?

Son zamanlarda izlediğim en tatmin etmeyen finaldi. Hayır yani çocuk ölecekse kızda ölseydi de ‘ bu dizi de kötüler kazandı‘ deseydik. Bu ne yani ne oldu şimdi? Kız finalde intikamını almış olsa bile nasıl yaşayacak? İki ölüme şahit olmuş birinden bahsediyoruz, bu kadar drama ne gerek vardı? Çok sinirliyim çok.

my name blog yorumu

  • Aslında daha ilk bölümde bu amcamızın yalan söylediğini anlamıştım ama belki bir ihtimal yanılırım diye izlemeye devam ettim ve tabi ki de yanılmadım.

Doğruyu söylemek gerekirse her ne kadar köt bir bey de olsa son ana kadar dizide favori karakterlerimden biriydi. Ki genel olarak yediği darbeleri düşününce merhametimi de cezbetmedi değil. Adam darbe üzerine darbe yemiş, yaptıkları az bile!

Düşünsenize en yakın dostunuz, kardeşim dediğiniz adam bir ajan ve sizi kullanıyor? Çok korkunç bir duygu durumu ki bu adam bir çete lideri, elbette ki acımadan öldürecek.

my name son sahne

Son sahnede ölmesinin sebebini başrol kızımızın daha güçlü olması değil de daha çok bu abimizin merhametinin, kıza olan sevgisinin daha ağır basmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Yoksa yeni yetme bir kıza yenilmesinin imkanı yoktu.

my name final

Dağ gibi adamdı tek bir sahneyle ölüp gitti. Sizi bilmem ama ben bu ölümün etkisinden uzunca bir süre çıkamayacağım. Yaşlıydı başlıydı ama karakteri öyle derindi ki, kalbime koca bir karagül bahçesi kurdu. 🙁

Oyunculuğu hakkında ise asla ama asla yorum yapamayacağım zira yorum yapmaya başlarsam eğer, susamayacağım. Yok böyle bir oyunculuk! Aynı şekilde başrol kızımız da öyle, ikilinin oyunculuğu bir harikaydı.

my name oyunculuk

Sanırım dizi hakkında söyleyeceklerim bunlardı. Diziyi baştan sonra severek izledim. Evet mantık hataları da vardı ancak hiçbiri rahatsız etmedi beni. İzlediğime mutlu olduğum dizilerden biri oldu My Name Kore Dizisi . Dizi için puan verecek olursam;

My Name Dizi Puanı

  • Jazetel Zevk ve Tespit Puanı : 8/10

Evet diziye verdiğim puan da bu şekildeydi. Başka bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın sağlıcakla ve hep Jazetel’de kalın!

Netflix Kore Dizi Önerileri Yazım için Buraya Tıklayın.

Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir