Saç Dökülmelerine Karşı Sarımsaklı Saç Maskesi Tarifi

Saç Dökülmelerine Karşı Ev Yapımı Sarımsaklı Saç Maskesi Tarifi

Zamanında eski bloğumda paylaştığım maskeyi nihayet buraya alabildim. Sarımsaklı zeytinyağlı olan bu maskeyi zamanında öve öve bitirememiştim. Saç dökülmeleri konusunda maske isteyen takipçilerime hep bu maskeyi önermiştim. Olumsuz yönde hiç geri dönüş almadım. Aldığım dönüşler hep olumluydu.

Ayrıca saç dökülmeleri için bu maskenin yanında günde 1 adet sarımsak yutmanında saç dökülmelerini ciddi derecede azalttığını söyleyen takipçilerim oldu. Ben sarımsak yutmayı beceremediğimden yalnızca bi 4 gün devam ettirmiştim bu yutma işlemini. O yüzden bu konu hakkında pek bir şey söyleyemeyeceğim. Hadi lafı hiç uzatmadan asıl konuya; Saç dökülmelerine şifa olacak Sarımsaklı Saç Maskesi tarifine geçelim

Sarımsaklı Saç Maskesi Tarifi

Sarımsaklı Saç Maskesi Tarifi

Malzemeler; 

  1. Sarımsak
  2. Zeytinyağı
  3. İsteğe bağlı hindistan veya lavanta yağı

Saç Maskesi Yapılışı

Öncelikle yedi-sekiz diş sarımsağı soyup küçük bir kavanozun içerisine rendeliyorsunuz.

Üzerine yarım çay bardağı kadar zeytinyağı, varsa birkaç damla hindistan ya da lavanta yağı döküyorsunuz ve kapağını kapayarak yaklaşık bir beş dakika çalkalıyorsunuz.

Bu işlemi kavanoz değilde küçük bir kasede çatal yardımıyla karıştırarak da yapabilirsiniz. Benim için kavanoz daha kolay ve pratik olduğundan ben bu yöntemi uyguluyorum.

Yeterince karıştırılmış olan karışımı saç diplerinize uygulayarak yaklaşık bir saat bekledikten sonra durulanın.

Sarımsaklı Saç Maskesi İşe Yarıyor Mu

Ben bu maskeyi haftada bir kez yapıyorum. İlk yaptığım hafta gözle görülür bir şekilde saç dökülmelerimde ciddi bir azalış olmuştu. Gerçekten yararlı bir maske saç dökülmelerinden şikayetçiyseniz uygulamanızı tavsiye ederim.

Ayrıca koku konusunda düşünenler için kısa bir açıklama yapmak istiyorum;

Sarımsaklı Saç Maskesi Koku Yapar Mı

Maskeyi hazırlarken evi ufak bir koku dolduruyor. Aynı şekilde saçlarınıza uygularken de bulunduğunuz ortamı sarımsak kokusu kaplıyor. Ancak durulandıktan sonra her zaman ki şampuanınızla saçlarınızı yıkarsanız, herhangi bir koku problemi çekmezsiniz.

Bir saat boyunca kokuya alışan burnunuz saçlarınız kokmasa bile size kokuyormuş hissi verecektir. Bu durum birkaç saat içinde geçecek. Durulandıktan sonra kokmuyor.

Ev yapımı sarımsaklı saç maskesi ni daha önce uygulayanlar yada uygulamayı düşünüp kafasında soru işareti olanlar sorularını görüşlerini yorum kısmında belirtirse, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Sarımsaklı Saç Maskesi Tarifi gibi saçlarınıza iyi gelecek diğer tarifler için tıklayın.

Şimdilik sağlıcakla kalın, hoşça kalın ve hep Jazetel’de kalın!

Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir