Mirai e no Katachi Konusu ve Oyuncuları – Japon Filmleri

    Herkese selam! Japonya’ya ilgisi olanların sevineceği bir haber ile karşınızdayım. Bu yazımda sizlerle, 7 Mayıs’ta, yani bu yazıyı yazdığım gün çıkan yeni Japon filmi Mirai e no Katachi ( Shape for the Future ) hakkında konuşacağız. Açıkçası, yaklaşık iki saat uzunluğundaki bu filmde, üç yaşından beri oyunculuk eğitimi alan, yıllardır televizyon dünyasında sayısız dizi/film’de oynamış ve birçok ödülü olan Atsushi Ito’nun başrolü oynuyor olması, beni fazlasıyla
heyecanlandırdı.

Peki bu filmin konusu ne? Dram kategorisinde yer alan bu filmin özet cümlesi ”Olimpiyat kazanını yapmak için bir tasarım yarışmasını kazanan çömlekçi” olarak geçiyor. Basit gibi dursa da çaresizlik gibi gerçek hayatta aşina olduğumuz sorunları ele alması bu diziye oldukça heyecan katacak gibi görünüyor. Gelin, birlikte dizinin konusuna göz atalım ve karakterleriyle tanışalım.

Mirai e no Katachi Konusu

Mirai e no Katachi konusu

Başrolümüz Ryusei (Atsushi Ito), Ehime Eyaleti’nin Tobe kentinde, kendine özgü tarzı olan genç bir çömlekçidir. Çömlekçiler için düzenlenen bir tasarım yarışmasına katılır. Ryusei yarışmayı kazanır, ancak kazanmasını sağlayan tasarım hakkında pek bilgisi yoktur. Çünkü kızı Moe (Hiyori Sakurada), babasının adını kullanarak tasarım yarışmasına gizlice, onun haberi olmadan başvurmuştur…

Ryusei, kazanan tasarımı yüzünden sıkıntı çeker, çünkü tasarımı yapmak için usta babasının yardımına ihtiyacı vardır. Babası kıdemli çömlekçi Tatsumi’dir (Isao Hashizume). Fakat ortada, büyük bir sorun vardı: Annesi öldüğünden beri Ryusei ve babası, birbirlerine yabancı olmuşlardı. Babası ona yardımcı olacak mıydı?

Film Oyuncuları

  • Atsushi Ito

Bu filmde Ryusei Takahashi olarak, başrol konumunda çıkıyor karşımıza. Ryusei’nin yaşadığı sorunlara ve strese eşlik edecek, ailesinin içine karışacak ve nefesimizi tutarak mutlu son olmasını umacağız.

  • Sachiko Takahashi

Gerçek adıyla Rina Uchiyama, Ryusei’nin eşi.

  • Moe Takahashi

Gerçek adıyla Hiyori Sakurada, Ryusei’nin adına yarışmaya kayıt yaptıran kızı.

  • Tatsumi Takahashi

Gerçek adıyla Isao Hashizume, Ryuse’nin kıdemli çömlekçi olan ve yardımına ihtiyaç duyduğu babası.

Diğer Karakterler;

  • Tatsuya Takahashi: Hidetaka Yoshioka
  • Murakami Takeshi: Hiroki Iijima
  • Nene Otsuka: Nene Otsuka

Mirai e no Katachi Fragman

Bu profesyonel kadronun bizi hayal kırıklığına uğratmayacağını düşünüyorum ve merak edenler için
filmin fragmanını buraya bırakıyorum. Sadece fragmandan bile iyi oyunculuklarını görmek mümkün.

Altyazı ve İzleyici Kitlesi

Film henüz bugün yayınlandığı için Türkçesine ulaşmak yakın zamanda imkanlı görünmüyor. Fakat İngilizcesine kısa sürede ulaşabileceğimiz düşüncesindeyim. Dram seven, stresi oyuncularla birlikte yaşamak isteyen izleyiciler için ideal bir film. Şans verilmesi gerektiğine inanıyorum. İngilizce ya da Türkçe altyazısına ulaştıktan sonra yorum yazısı yazmayı düşünüyorum.

Betül

Dizi bilgileri asianwiki ‘den çevrilmiştir.

Daha Fazla Film İncelemesi için Tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir