Doksanlar Amerikasından: Seinfeld Dizi Konusu ve Yorumu

Seinfeld Dizi Konusu ve Yorumum

Hepinize merhabalar. Korona olduğum dönemde bu ne yaw diye başlayıp bağımlısı olduğum diziyi sizlere sunmaktan gurur duyarım.

NETFLİX DİZİ ÖNERİLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Seinfeld Konusu

seinfeld konusu

Dizi, Larry David ve Jerry Seinfeld tarafından yaratılmış ve başrol oyuncusu da Jerry Seinfeld olmuştur. Temel olarak New York’un Batı Yakasında geçen ancak aslında Los Angeles, Kaliforniya’da çekilen dizide, Jerry ve arkadaşları George Costanza, Elaine Benes ve Kramer’ın maceraları konu edilmiştir. Demiş vikipedia da.

Seinfeld Dizi Yorumu

En uzun sürede bitirdiğim sitcom bu olabilir. Sıkıcı olduğu için değil ben çok meşgul olduğum için. Diziye ekim ayında başladım ve daha nisan ayında bitti. 9 sezonluk ve 20 dakikalık bölümlerden oluşan Seinfeld dizisini Netflix‘ ten izleyebilirsiniz.

Diziye ilk başladığımda ilk iki – üç bölümü komik gelmedi bende başka dizilere başladım. Komik gelmemesinin asıl sebebi Amerikan espri anlayışından oluşmasıydı ve dönem seksenler sonu doksanlar başı olunca biraz anlamamıştım. Ama beni bilirsiniz ben dizileri asla yarıda bırakmam. O yüzden tekrar başladım. Aslında ilk birkaç bölüm komik olmamasının verdiği normallikle beraber dizi yavaştan oturmaya başlamıştı.

Derken bir sezon iki sezon derken bir baktım dizi bitmiş. Dizi genel olarak dörtlü bir arkadaş grubunun başına gelen ilginç ve absürt olayları konu ediniyor. Stand up komedyeni olan Jerry Seinfeld‘ in başrolünde bulunduğu bu komedi dizisi izlemeye değer.

seinfeld oyuncular

Oyunculuğundan memnun kalmadığım tek oyuncunun Jerry Seinfeld olması dışında hiçbir sıkıntı yok. Gerçi kendisi de profesyonel olmadığını kabul ediyor. Zaten diziyi izlerken çoğunlukla gülmemeye çalışmasından anlarsınız.

seinfeld oyuncular

Oyunculuğunun hakkını vererek yapan karakterlerden biri olan Kramer karakterin tamamen içine girmiş gibi bir oyunculuk sergiliyordu. İzlerseniz sizin de katıla katıla güleceğiniz bir karakter.

seinfeld yorumu

Diğer bir yandan kel, tıknaz tipinde olan George Costanza karakterinin en gıcık olduğum ama bir o kadar sevdiğim bir karakter olduğunu söylemeden edemeyeceğim. Yaptığı işler, hayattaki muhteşemüstü başarası ile bana birini hatırlattı ama söylemem.

seinfeld yorumu

Elaine Benes karakterine gelecek olursak kendisi bu arkadaş grubu içindeki tek kadın karakter olması ile birlikte Jerry’ nin eski sevgilisi rolünü oynamaktadır.

Dizinin sonu ise beni şoka uğratmakla kalmayıp iyi mi, kötü mü yoksa olması gereken bir son mu diye ikilemlere sokmuştur. Öyle bir son yaniiii.

Okuduğunuz için teşekkürler. Başka bir yazıda görüşmek üzere. Sağlıcakla Kalın

-Morosophist

NETFLİX DİZİ ÖNERİLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir