Netflix Dizi Önerileri – Sınav Sonrası İzlenecekler

  • ‘Sınav haftası bitince için ne izlesem?’ Netflix dizi önerileri .

Herkese merhaba! Ben miyazuwish! Bir haftalık canımdan can götüren sınav haftam sonunda bitti! Hazır bitmişken ben de Jazetel’e normalde her sınav haftası sonrası hazırladığım izlenecekler listemden bahsedeyim, bir de neler  var sizlerle paylaşayım dedim! Eğer siz de benim gibi düzenli tekrarı ‘hatırladıkça‘ yapan ve çoğu şeyi sınavlardan bir hafta öncesine bırakan biriyseniz, birazdan yazacaklarımı gerçekten, çok iyi anlayacaksınız.

Sınav haftam ve ondan önceki hafta gerçekten, bölümüm de gereği beynimi tam kapasitede gerçekten çalıştırmam gerekiyor. O kadar ki, günün sonunda beynim uyuşmaya bile başlıyor. Bu zorlu iki haftanın sonunda da haliyle bir iyileşme sürecine girmezsem gerçekten ufacık bir şeyi bile algılayamıyor hale geliyorum. Tabii bir de her şeyi Online adı altında evde yaptığımızı da hesaba katarsak, inanılmaz bir kendini çalışmaya zorlama, motivasyon kaybı ve sürekli bir uyuklama hali de cabası. Bu nedenle, özellikle de son bir buçuk senedir yani evde olduğumuzdan beri her sınav haftasında hazırladığım bir listeden sizlere bahsetmek istedim : Netflix Dizi Önerileri

Netflix Dizi Önerileri

Sınav haftasından bir önceki hafta inanılmaz ders çalışmam gerektiği halde, yukarıda bahsettiğim nedenler dolayısıyla kendime bir hedef belirlemem, ‘İşte o zaman rahatlayacak ve bunları yapacağım’ dediğim bir liste hazırlamam gerektiğini düşündüm en başında. Bu iki hafta boyunca gördüğüm, izlemek, oynamak ve hatta okumak istediğim her şeyi yazdığım bu liste, bu ay tamamen izlemek istediklerime dönünce, ben de Jazetel‘e yazayım da benim gibi beyni yanmış herkes yararlansın dedim. Umarım iyi yapmışımdır hehe.

Listemize geçmeden önce, küçük bir uyarı! Bu listede bir önceki yazılarımda bahsettiğim öyle beyin yakıcı, düşündürücü şeyler yok. Çünkü geçtiğimiz iki hafta boyunca yeterince beynim yandı şahsen. Bu nedenle daha soft, düşündürmeyen şeyler barındırıyor.

Dürüst olayım, listede normalde sıkıcı bulacağım dizi filmler bile mevcut. Bu nedenle, ne kadar size hitap eder, ne kadar beğenirsiniz bilemiyorum zira ben de henüz hepsini izlemedim. Sınav haftam yeni bitti ve bu iki hafta önce kendime hazırladığım bir listeydi çünkü. Dilim döndüğünce konularından ve neden listeye aldığımdan bahsedip, gideceğim. Öyle yani… Dilerseniz geçelim!

En İyi Netflix Dizi Önerileri

1- Heaven Official’s Blessing

Netflix dizi önerileri listemize, Çinlilerin yapmış olduğu bir çizgi film ile başlamak istiyorum. Kendisi gerçekten çoğu kişinin izlediği ‘Untamed‘ hissiyatındaydı. Listemin başında olduğundan izlemiş bulunuyorum, Netflix üzerinden izlediğimden, Türkçe altyazısı bulunmuyordu. İngilizce altyazılı ile izledim. Fakat Türkçesi de internette mevcut. Çevirisi ne kadar doğru bilemiyorum hiç bakmadım ama İngilizce öğrenmek isteyen, ‘biraz biliyorum ya anlar mıyım?’ diyenlerin İngilizce altyazıyı da pekala anlayacağına eminim.

Konusundan bahsetmem gerekirse (Spoiler içerir):

Heaven Official’s Blessing Konusu

Aslında bu dizi, bir kitap uyarlaması bu nedenle sadece 11 bölümle genel hatlarını vermişler. Kitabı okumayanların ise asla anlayamayacağı Flashback sahneleri bulunuyor. Ben de anlamadığımdan dolayı hikayesinin İngilizce çevirisini okumaya başladım dün gece. Umarım tüm taşlar yerine oturur.

Heaven Official's Blessing konusu

Cennetin kutsama güçlerine sahip bir tanrı prensimiz var. Kendisi diğer bu güçlere sahip tanrılarla iletişim halinde, dizide anlatılmayan bir savaş sonrası her yeri yakıp yıktığı nedeniyle borçlanıyor. Borcunu ödemek için de gelinleri kaçıran kötü bir ruhu yakalaması gerekiyor.

Ondan hiç haz etmeyen iki tanrının yardımcıları ile bahsi geçen ruhu avlamak adına yola çıkıyor. Ve yolda, gerçekten başı derde girdiği bir anda kıpkırmızı kıyafetle, etrafı gümüş kelebeklerle çevrili bir hayalet yardımına koşuyor. İnanılmaz etkileniyor prensimiz ama çaktırmayın!

Sadece bununla da kalmıyor tabii, onu kurtaran kişinin hayalet kral seviyesinde güçlü ve kötücül (?) biri olduğunu söyleyen tanrılara pek inanmıyor prensimiz. Çünkü kral bile olsa, kendisini kurtarıyor bu kişi. Sonra zaten her bölüm görünüyor. Prensimizin hem arkadaşı, hem de koruyucusu oluyor. Sevgilisi de oluyor olabilir, o hissiyat var ama pek bahsedilmemiş dizide. Umarım kitabında bahsedilmiştir…

  • İzlediğim için eksik kalmasın, puan da vereyim 8/10.

Açıkçası yumuş yumuş bir aşk dizisidir diye, kapağında birbirine aşkla bakan iki kişi var diye açıklamayı okumadan daldığım bir diziydi. Ne bileyim hayaletler falan olacağını yahu!

Dizi çok havadaydı, anlamadığımız şeylere üzülen ve korkan, eski anıları aklına geldikçe gerilen bir prensimiz ve hayalet kralımız vardı. Kitabın başında anlatılan şey, hikayenin sonunda ‘aaa bu da vardı, ekleyelim ama anlamasınlar, ayrıntıları vermeyelim.’ olarak eklenmişti. Karakterler, işleyiş falan güzeldi de, her şey o kadar dengesiz ve havadaydı ki… Ne olduğunu gerçekten üzerine düşünmezseniz anlamıyordunuz. Fakat izlemesi gayet keyifli, kafa dinlendiriciydi. Sınav haftasından sonra iyi geldi açıkçası.

2- Something in The Rain

Netflix dizi önerileri something in The Rain

Açıkça söyleyeyim, normalde aşk dizilerini pek izlemem. Aksiyon dizileri her zaman listelerimin birincileri olmuştur fakat başrol beyimiz gerçekten çok sevdiğim bir oyuncu; Jung Hae-in

Jung Hae-in Diğer Dizileri İçin Buraya Tıklayın.

Adamın her dizisini, konu ne olursa olsun atlamadan izliyorum. Beni gerçekten sıkmadan ekrana kilitliyor, konusu çok sıkıcıysa da atlaya atlaya izliyorum. İlginçtir hep de konusu ağır romantizm, aşk kokan dizilerde oynuyor. Resmen bana inat!

Fakat bu liste için gayet iyi bir dizi, asla kafanızı yormuyor, düşündürmüyor. Kötü karakterler de çok yok öyle gıcık olacağınız, sinirlerinizi bozan. Ben de zaten dört veya beş bölüm izledim henüz. Fakat şimdiden uyarayım, başrol beyefendinin oynadığı dizilerin kötü bir yanı da var. Kendinizi dizilerin sonlarına doğru ‘Ben de zaman yaşayacağın böyle bir aşk?’ derken bulabiliyorsunuz. Romantizmi hiç sevmeyen biri olarak ben bile diyorsam, vah halime! Çok konuştum hadi geçelim konusuna!

Something in The Rain Konusu

Something in The Rain Konusu

Öncelikle başrol ablamız ilk bölümde, onunla ayrılmak isteyen sevgilisiyle cebelleşiyor. Beyefendi onu aldatmış, bir de gelmiş sıkıcısın diyor kıza. Çok sinirlenmiştim şahsen. Ablamız da, zincir bir kahve şirketinde çalışıyor, bayilere gidiyor, denetliyor falan. İşi hep ayakta, sürekli geziyor, eh zaten işkolik olduğunu ikinci bölümü izlemeye gerek kalmadan anlayabiliyorsunuz. Yaşı almış başını gitmiş(?) Annesi sürekli evlen baskısında. Buraya da gıcık olmuştum şahsen.

Bir de çok yakın bir arkadaşı ve onun yedi yıldır çalıştığı oyun şirketinin Amerika şubesinde çalışan, küçük erkek kardeşi var. Küçük dediğime bakmayın, başrol kızımızdan en fazla beş, bilemedin altı yaş küçük yani. Bu beyefendi – kendisi benim çok sevdiğim bey – yıllar sonra dönüyor ülkesine, başrol kızımıza da yıllardır aşık. Fakat ablasının arkadaşı, aileler tanışıyor vesaire bir türlü karşılık alamamış.

Kızımız kardeşi gibi görüyor çünkü. Nitekim ben daha uzun sürer derken, üçüncü bölümde çıkmaya başladılar. Her yer çiçeği burnunda çift koktu, sarılıyorlar, gülüşüyorlar falan. Dizinin tek bir kötü yanı vardı, o da sürekli yemek yemeleriydi! O kadar acıktım ki izlerken, daha beş bölüm oldu ama benden size tavsiye, yanınıza atıştırmalık almadan izlemeyin diziyi! Acıkıyorsunuz…

Normalde sıkılır bırakırdım burada ama beni sınav haftasından sonra o kadar iyi hissettirdi ki, izlemeyi bırakamıyorum. Bu yazıyı yazdıktan sonra gidip iki bölüm daha izleyeyim bari. Puan vermiyorum buna ve bundan sonrakilere daha izlemedim çünkü ühühühü

3- Love and Monsters

Love and Monsters konusu

Listemizin ilk ve son filmi ile karşınızdayım! Dylan O’brien, yani favori oyuncularımdan birinin başrolünü oynadığı bu filmin konusuna, dürüst olayım pek takılmadım. Kapağını gördüğünüz anda anlıyorsunuz zaten, klasik kıyamet günü filmlerinden biri. Fakat Dylan oynuyor, kesin senaryoda bildiği bir şey vardır diyerekten ekledim listeye hemen! Netflix‘te bahsettiği kadarıyla konusu şu şekilde, hemen geçelim!

Yukarıdaki fotoğrafa bakınca, bir an WallE konuk oyuncu sanmadım değil…

Love and Monsters Konusu

Neyse, konusu yedi sene sonra, canavarların olduğu bir kıyamet senaryosunda hayatta kalan başrolümüzün, eski sevgilisiyle karşılaşıp tekrar barışmaya(?) çalışmasını ve yaşadığı zorlukları anlatan bir film. Dylan’ın film veya dizilerini izlediyseniz, araya sıkıştırılmış komediyi hemen hissedebileceğinize eminim. Ben de izlemediğim için, cümleyi hissedebileceğimize olarak değiştiriyorum. Umarım filmi beğeniriz, ben bu gece izleyeceğim gibi, yazarken baya meraklandım çünkü!

4- The Irregulars

The Irregulars konusu netflix önerileri

Yeni çıkmış bir Netflix dizisiyle karşınızdayım bu sefer!

Yıllardır Sherlock bekleyen ve uğrunda gerçekten ağlayarak beş altı kere başa sarıp izleyen, tüm çeviri kitaplarını okuyan, yazarını artık tek bakışta tanıyan, hatta ve hatta yetinmeyip ingilizcelerini bile internetten indirip okuyan bir deli olarak, bu diziyi gördüğümde çığlık attığımı tahmin etmişsinizdir bence. Cinayet romanlarını neden bu kadar sevdiğimi ben de bilmiyorum, sadece okurken veya izlerken çözmeye çalışmak çok hoşuma gidiyor, çok sorgulamayın lütfen… Dilerseniz hemen, çok hızlı konusuna geçelim!

The Irregulars Konusu

Dizimizin ilk ve var olan tek sezonu, sekiz bölümden oluşuyor. Konusu, normal o herkesin bildiği Sherlock’tan farklı olarak paranormal olayları araştıran bir ekip ile ilgili.

‘Sherlock cinayet çözer, ne paranormali?’ diyenler için, ben de aynı fikirdeyim sizinle, fakat önyargılı yaklaşmak istemedim. Normalde, böyle farklı uyarlamaları hiç beğendiğim olmadı. Fakat uzun zamandır yeni sezon beklediğimden dolayı, Sherlock ismini bir yapımda duymak -Enola Holmes isimli filmden sonra- gerçekten iyi geldi. Bunu reddedemem. Zira kaynaklarım tükenmişti.

Haliyle durum böyle olunca, bir kaç güne bunu da izleyeceğim gibi. Daha önce Hellsing isimli netflix dizisinde de bu kadar heyecanlanmıştım çünkü bir diğer tutkum ise Dracula. Fakat dizide Hellsing’in kadın oluşu bir yana efektler olsun, Hellsing’i gerçekten bambaşka bir şeye dönüştürmeleri olsun pek beğenmemiştim. Umarım bu dizi de benim için yeni bir hayal kırıklığı olmaz…

5- Strangers From Hell

Strangers From Hell konusu Netflix Dizi Önerileri

Bakın her ne kadar ‘kafa dinleyeceğim, beyin yorucu şeyler olmasın’ diyerek hazırladığım bir liste olsa da, gene korku, aksiyon ve bilmece gibi dizi/filmlere dönmüşüm yine. Seviyorum, yapacak bir şey yok. Siz de seviyorsanız söyleyin de doldurayım buraları korkunçlu, bilmeceli bulmacalı dizilerle!

Evet, bu dizimiz de yine paranormal, ruhlu, hayaletli bir dizi. Korelilerin eskiden de yaptığı ama son zamanlarda gerçekten çok yapmaya başladığı gibi, bu dizi de bir webtoon uyarlaması. Görmüştüm de, okumamıştım. İzlemek nasip oldu. Aslında konusunda beni çeken şey, favori filmlerimden biri olan 1408 isimli film ile benzerlikleri, tabii ne kadar benzer, izledikçe göreceğiz ama…

Netflix açıklamasında benziyor gibi görünüyor. Dilerseniz konusuna geçelim de, sözü size bırakayım.

Hikayemiz, cinayet romanları yazan bir beyefendinin, yeni bir eve taşınması ve komşularının tuhaflığı ile başlıyor. Evde yaşadığı tuhaf olayları anlatıyor dizi zannımca. Güzel bir konusu var, bakalım işleyişi ve gidişatı nasıl olacak?

Strangers From Hell Dizisinin Detaylı Konusu ve İncelemesi için Tıklayın.

Netflix Dizi Önerileri yazım burada sona eriyor! Umarım bir nebze de olsa, sınav haftası sonrası kafanızı dağıtabileceğiniz bir şeyler bulmuşsunuzdur bu listede! Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, hepimiz sağlıkla kalın!

-Miyazuwish

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

miyazuwish

miyazuwish

Merhabalar, ben miyazuwish, 20 yaşındayım. Hobi olarak yeni şeyler deniyorum ayrıca bir kaç tutam çeviri, iki üç parça yazı ve bir çay kaşığı oyun eklerseniz, hayatımı elde ediyorsunuz. Ha bir de ağlayarak ders çalışıyorum o da var. Umarım iyi anlaşabiliriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir