Song Joong Ki Dizileri ve Filmleri : Song Joong Ki Kimdir

Bugün sizlere geçtiğimiz yıllarda Song Hye Kyo ile evlenen, uzun zaman geçmeden hemencecik boşanan Song Joong Ki ‘den bahsedeceğim. Hepinizin bildiği üzere Joong Ki yaşadığı evlilik ve ayrılığın ardından pek göz önünde olmadı, öyle ki 2020 yılını dizisiz geçirdi.

Song Joong Ki 2021 yılına nasıl bir dizi ile gireceğini merak ediyor musunuz? Bu sorunun cevabı yazının ilerleyen kısmında yer alacak. Song Joong Ki 2021 dizileri , 2020 ve öncesinde yer aldığı tüm dizilere bu yazıda yer vereceğim. Ancak öncelikle Joong Ki hakkında kendi görüşlerime yer vermek istiyorum.

Joong Ki ‘yi ilk defa The Innocent Man / Nice Guy dizisinde izlemiş, oyunculuğuna  hayran kalmıştım. Ancak dizi konusu beni sarmadığı ve işleyiş saçmaladığı için diziyi yarım bırakmıştım. Ki o dönem birçok izleyici diziyi sevmemişti. Daha sonra bu oyuncunun farklı dizilerini araştırmış ancak hiçbir dizide yer almaması beni şaşırtmıştı taa ki 2016 yılına kadar.

2016 Yılında Joong Ki, Descendants of the Sun dizisi ile harika bir comeback yaptı. 2016 Yılına kadar ufak bir kitle tarafından tanınan aktör, bu dizi ile birlikte ününe ün kattı. On binlerce hatta milyonlarca fana klimaya sahip oldu. Keza bende çok kısa bir süre içerisinde Descendants of the Sun‘ı izleyip, bitirmiştim. Hatta öyle ki En İyi Kore dizileri listemin baş köşesine kondurmuştum. Diziyi izlemediyseniz şiddetle izlemenizi öneririm.

Ayrıca Descendants of the Sun dizisi birçok ülkede uyarlamalara sahip. Türkiye‘de Söz dizisi ile uyarlanmıştır. Söz dizisini de zamanında severek izlemiştim. Yine önerebileceğim bir dizi.

Bu dizinin ardından Joong Ki’nin yer aldığı hiçbir dizi ilgimi çekmedi. Keza diğer izleyicilerin de ilgisini çekmemiş olacak ki dizi reytingleri yerlerde süründü  durdu. bu yıl yani 2021 Yılında çıkaracağı diziyi merakla bekliyorum.

Gelin lafı hiç uzatmadan Song Joong Ki kimdir , burcu ne , sevgilisi var mı , tekrar evlendi mi gibi genel sorulara öncelikle cevap verelim :

Song Joong Ki

Song Joong Ki

 • İsim: Song Joong-Ki
 • Hangul İsmi: 송중기
 • Doğum Tarihi: 19 Eylül 1985
 • Burcu: Başak Burcu
 • Doğum Yeri: Güney Kore
 • Yükseklik: 1,72
 • Kan grubu: A
 • Eşi : Song Hye-Kyo ( eski eşi )

Oyuncu ilk çıkışını 2010 yılında bir tarihi dizi olan ” Sungkyunkwan Scandal ”  dizisi ile yapmıştır. Daha sonra yer  aldığı varyete şov Running Man ile tanınırlığını arttırmıştır. 2010 Yılından sonra çeşitli dizi ve filmlerde başrol olsun yan rol olsun birçoğunda yer almıştır. Ancak yer aldığı dizi ve filmlerden en fazla konuşulanı kuşkusuz ki bir film olan A Warewolf Boy filmi ve yukarıda da belirttiğim gibi Descantes Of The Sun dizisi olmuştur.

Bu dizi ve filmi izlemediyseniz şiddetle tavsiye ederim. A Warewolf Boy ‘a dair birçok sahne hala daha beynimde dört dönüyor. Kaliteli bir yapımdı.

Ayrıca Song Joong Ki oyunculuk kariyerine başlamadan önce sürat pateniyle ilgileniyordu. Öyle ki memleketi Daejeon’u ulusal düzeyde temsil etti. Sporu bırakmasının nedeni Lise yıllarında geçirmiş olduğu kazaydı.

Joong Ki lise yıllarında geçirmiş olduğu kazaya rağmen gayet başarılı bir öğrenciymiş. Lise tamamlama sınavından 400 üzerinden 3800 puan alarak Sungkyunkwan Üniversitesi’ne kabul edilmiştir.

Bu dönemde bir manejer tarafından metroda keşfedilmiştir, ancak kariyeri konusunda hala kararsız olduğu ve babası oyunculuğa karşı olduğu için eğlence endüstrisine hemen girmemiştir. Üniversitenin üçüncü yılında tam zamanlı olarak eğlence sektörüne girmeye karar verdikten sonra yarı zamanlı çalışmaya devam etmiştir.

Daha sonra bir televizyon programında katılmış olduğu bir bilgi yarışmasında 2.olarak tam anlamıyla eğlence sektörüne girmiştir.

Oyunculuğu ile büyük bir kitleye hitap eden aktör, şimdilerde televizyonların aranan yüzü haline geldi. 2020 Yılını sektörden uzak geçiren oyuncunun 2021 Yılının Şubat ayında Vincenzo Dizisi ile dönmesi planlanıyor. Vincenzo konusu oyuncuları ve diğer dizi hakkındaki genel bilgiler çok yakında Jazetel’de olacak beklemede kalın.

2021 Yılında yeni başlayacak diziler hakkındaki haberler için : Çok Yakında

Song Joong Ki kimdir sorusuna cevap verdik gelin şimdide Song Joong Ki dizileri ve filmleri konusuna değinelim:

Song Joong Ki Dizileri

Song Joong Ki korea

Oyuncu 2010 yılındaki çıkışından sonra birçok dizi film ve varyete şovunda yer almıştır. Yer aldığı dizilerin bir kısmı izleyiciler tarafından çok beğenilirken, bir kısmı ise izleyicilerden dizinin fiyasko olduğuna dair tepki toplamıştır.

Oyuncunun yer aldığı dizileri detaylandırarak, kronolojik sıra halinde bu yazı altında sıralayacağım:

Song Joong Ki Oynadığı Diziler :

 • My Fair Lady (2009)

Oyuncu bu dizide misafir oyuncu olarak yer almıştır.

 • Will it Snow for Christmas (2009)

Yine 2009 SBS dizisidir. Joong Ki dizinin ilk bölümünde misafir oyuncu olarak yer almıştır.

 • Sungkyunkwan Scandal (2010)

Oyuncunun başrolde oynadığı ilk dizidir. Çıktığı zamana damga vurmuştur, öyle ki dizi Türk televizyonlarında da Türkçe Dublaj halinde yayınlanmıştır. Birçok izleyici bu diziden sonra oyuncuyu tanımıştır.

20 Bölümlük Sungkyunkwan Scandal dizisi tarihi romantik komedi bir dizidir. Eski bir dizi olduğundan dolayı zamanımızda izlenilmesi durumunda diziyi sevmeyebilirsiniz. Bazı diziler zamanında izlenildiğinde güzel oluyor.

 • The Innocent Man – Nice Guy (2012)

İlk bölümleri ile yayınlandığı döneme damga vuran dizi, ilerleyen bölümleri ile izleyicinin tepkisini toplamıştır. Zamanında diziyi izlemiş biri olarak kendi fikrimi söylemem gerekirse : Güzelim dizinin içine etmişler. Çok güzel bir şekilde işlenilmesi durumu varken diziyi adeta bir fiyasko haline getirdiler. Diziyi tavsiye etmem zira sinir hastası olabilirsiniz.

Son olarak dizinin türü : Dram – Aile

 • Descendants of the Sun (2016)

Dizi 2016’dan bu yana hala daha konuşulan bir dizi. Bu dzi hakkında ekstra söylemem gereken bir şey var mı emin değilim ama bilmeyenler için kısaca diziden bahsetmek istiyorum.

Ayrıca dizi bir doktor ile asker arasındaki romantik ilişkiyi konu alıyor. Bu dizi aynı zamanda Türkiye’de Söz dizisine uyarlanmıştır.

Birçok kült sahneye ev sahipliği yapan diziye ait birçok ürün hala daha satışa sunulmakta, ilgi çekmektedir.

Song Joong Ki karısı

Dizi başrolleri finalin ardından sürpriz bir evlilik yaparak izleyicileri şaşırtmıştır : Song Joong Ki ve Song Hye Kyo

Yıla damga vuran bu evlilik ne yazık ki kısa zaman sonra bir ayrılıkla sonuçlandı. Gönül isterdi ki dizide ki gibi mutlu son ile biten bir ilişkileri olsun ama olmadı.

 • Arthdal Chronicles (2019)

Ayrılık sonrası sessizleşen Joong Ki’nin ilk dizisi. Dizinin seveni de çok sevmeyeni de çok. Ben izlemedim. Dizi Romantik Drama türünde fantastik bir dizi.

Song Joong Ki Yeni Dizisi

Vincenzo korean drama

2019’dan bu yana sessizliğini sürdüren Joong Ki, 2021 yılına Vincenzo dizisi ile comeback yapmayı planlıyor. Vincenzo romantik komedi ile suçun bir arada işleneceği bir dizi olacak. Şubat ayında yayınlanması planlanan dizi, izleyiciler tarafından merakla bekleniyor.

Vincenzo Konusu

Park Ju Hyeong (Joong Ki), 8 yaşında evlat edinildikten sonra İtalya’ya gitmiştir. İtalya’da kimliği tamamen değiştirilen Ju Hyeong, bir yetişkin olmuş ve kimliği şuan Vincenzo Casano adıyla bilinmektedir.

Avukat olan Vincenzo Casano büyük bir mafya için çalışmaktadır. Ancak mafyalar arası çıkan bir savaş sonrası canını kurtarmak için Kore’ye kaçar. Burada yine bir avukat olan Hong Cha Young ile tanışır. Ve hikayeleri başlar…

Dizi hakkında detaylı bilgiler yakında Jazetel ‘de sizlerle olacak.

Gelin şimdi de Song Joong Ki Filmleri ‘ne bir göz atalım.

Filmleri

Vincenzo korean drama 2021

Oyuncunun filmlerinden bahsetmeden önce Song Joong Ki ‘un sadece A Warewolf Boy filmini izlediğimi söyleyeyim. Film zamanında enlerim arasında girmeyi başaran bir film olmuştu. Şuan izlesem nasıl hissederim bilemiyorum ama şiddetle izlemenizi tavsiye ederim.

Oyuncunun yer aldığı diğer filmler ise :

 • Hearty Paws 2

2010 Yapımı bu filmin türü Aile Komedi ve Maceradır. İzlemedim bu nedenle sizlere detaylı bir bilgi veremeyeceğim.

Joong Ki bu filmde başrolde oynamıştır.

 • Penny Pinchers

2011 Yapımı bu filmde Song Joong Ki yine başrolde oynamıştır. Film Romantik Komedi türündedir.

 • A Werewolf Boy

2012 Yapımı olan bu filmi yukarıda öve öve bitirememiştim. Şimdi azıcık daha öveceğim.

Film Fantastik romantik dram türündedir. Film hasta bir genç kız ile bir kurt adamın arasındaki dostluğu arkadaşlığı konu almakta.

 • The Battleship Island

2017 yapımı bu film Aksiyon türündedir. Joong Ki bu filmde de başrolde oynamıştır.

 • Bogotá (2021)
 • Space Sweepers (2021)

2021 Yılında çıkması planlanan bu filmler hakkında henüz kesin bilgiler bulunmamakta. İzleyiciler merakla bu filmlere dair  ayrıntıları merak etmekte. Filmler hakkında kesin bilgilere ulaşmam durumunda, tüm bilgiler Jazetel’de sizlerle olacak.

2021 Song Joong Ki dizileri ile 2021 Song Joong Ki filmleri ‘nden bahsettim. Gelin şimdi de dizi ve film ‘in yanı sıra Song Joong Ki aldığı ödüller ‘e değinelim.

Aldığı Ödüller

Joong Ki Gerek Descantes of the Sun dizisi olsun gerek Nice Guy dizisi olsun 2012 yılından bu yana birçok ödül almıştır. Aldığı ödüllerin önemli olanlarını aşağıya sıraladım:

 • 2016 KBS Drama Ödülleri – 31 Aralık 2016
 • Büyük ÖdülDescantes Of The Sun dizisi ile
  • Asya’nın En İyi Çift Ödülü Descendants of the Sun dizisi ile
  • En İyi Çift Ödülü – Descendants of the Sun dizisi ile
 • 2016 (5.) APAN Yıldız Ödülleri – 2 Ekim 2016
  • Büyük Ödül – Descendants of the Sun
  • En İyi Çift Ödülü – Descendants of the Sun
  • Asya-Pasifik Yıldız Ödülü
 • 2016 (52.) BaekSang Sanat Ödülleri – 3 Haziran 2016
  • En Popüler Actror Descantes Of The Sun
  • iQiyi Global Star
 • 2012 KBS Drama Ödülleri – 31 Aralık 2012
  • En İyi Erkek Oyuncu – Nice Guy dizisi ile
  • Netizen Ödülü – Nice Guy dizisi ile
  • En İyi Çift Ödülü – Nice Guy

Aldığı ödüller bu şekildeydi gelin şimdi de eşinden boşanan Song Joong Ki hakkında en merak edilen soru Song Joong Ki sevgilisi var mı , yeni sevgilisi kim Song Hye Kyo ile barıştılar mı gibi magazinsel sorulara değinip yazıyı bitirelim.

Song Joong Ki Sevgilisi

Eşinden geçtiğimiz günlerde boşanan Joong Ki ‘nin bir sevgilisi bulunmamakta. Sevgilisi varsa da bizler doğal olarak bilmiyoruz. Adamın özel hayatı, paylaşıp paylaşmamak ona kalmış. Bize ne, bizlere ne.

Vel hasıl kelam Soong Joong Ki hakkında sizlere verebileceğim bilgiler bunlardı. Kore dizi oyuncuları ‘na bu şekilde detaylıca değinmem hoşunuza gidiyor mu bilemiyorum ama ben bu işi çok sevdim. Bu sayede yazdıkça yazıyor, lafı uzatmaktan hiç çekinmiyorum haha 🙂

Bu arada diğer oyuncular hakkında bilgi sahibi olmak için : Jazetel Koreli Aktör Yorumları

Yazılardan hemencecik haberdar olmak için : Jazetel Instagram

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Hoşça kalın Sağlıcakla Kalın!

 

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir