5 Romantik Anime Önerisi – 2021 Anime Önerileri

Herkese merhaba! Bu hafta romantizm bağımlıları için çerezlik diyebileceğimiz mini bir romantik anime öneri listesiyle geldim. Hepsinin birbirinden eğlenceli olduğunu düşünüyorum; Romantik Anime Önerileri

Romantik Anime Önerileri

Listeye geçmeden önce: Blogda bulunan genel 2021 anime önerileri listesi için tıklayın.

Romantik Animeler

O halde lafı daha fazla uzatmadan listeye geçelim;

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Libra of Nil Admirari

Romantik Anime Önerileri

 • Romantizm, Fantastik, Tarihi, Reverse Harem, Josei
 • “Nil Admirari no Tenbin: Teito Genwaku Kitan” adlı PlayStation Vita otome oyununun anime adaptasyonu.

Konusu:  Soylu ailesini kurtarmak için zengin ve hiç tanımadığı bir adamla evlenme kararı alan Tsugumi Kuze’nin hayatı, erkek kardeşinin elinde gizemli bir kitapla intihar etmeye kalkmasıyla bir anda ters döner.Bu kitap, onu okuyan insanlar üzerinde büyük bir etkiye neden olmaktadır. Olay sonrasında Tsugumi, bu tür kitapların auralarını görmeye başlar. Bu tehlikeli kitaplarla ilgilenmekle görevli bir örgüt kızımıza işbirliği teklif eder ve Tsugumi’nin de kabul etmesiyle olaylar başlar.

 • Bu romantik anime ‘yi neden öneriyorum?

Reverse harem türünde olsa da kız onu mu seçsem bunu mu krizleri geçirmiyor. Ya da erkekler “Sen benimsin, beni seçeceksin..!” triplerine girmiyor. Bütün karakterler size kendini sevdiriyor diyebilirim, kötüler bile. Tadında romantizm ve dram işlenmiş, 12 bölüm su gibi geçip gitti hatta bize bir “son” gösterdikleri için yarım kalmış hissi de yaşatmadı. Genelde reverse haremlerde kız kimseyi seçmez ve bizi delirtir ama bunda öyle bir şey yok. 12 bölümlük yani çerez niyetine izlenebilir. Oyununu oynayarak çok daha fazla şey öğreneceğimize eminim.

Code: Realize Guardian of Rebirth

Romantik Anime Önerileri

 • Romantizm, Fantastik, Tarihi, Macera, Josei, Reverse Harem
 • Code:Realize: Sousei no Himegimi, otome oyununun anime adaptasyonu.

Konusu:Babasının deneylerinin bir sonucu olarak Cardia, vücudunda dokunduğu her şeyi eritebilen bir zehirle yaşamak zorunda kalır. Bir gün evi İngiliz askerleri tarafından kuşatılan Cardia, Kraliçe Victoria’nın emriyle kaçırılır. Arsene Lupin isimli ünlü hırsız ve mühendis Impey, Cardia’yı İngiliz askerlerinin elinden kaçırır ve kendi kaldıkları şatolarına getirir. Şatoda zehir konusunda bilgili Frankenstein ile tanışmasıyla birlikte Cardia’nın macerası başlar.

 • Neden öneriyorum?

Çok tatlı bir hikayesi var, sadece sempatik Lupinin verdiği muhteşem enerji için bile izlenir. Londra’da geçtiği için mi bilmem ama animenin genel atmosferi çok hoş. 12 bölüm olduğu için çok çabuk bitiyor ama sonu insanın içini ısıtacak türden. Sonu tatmin ediyor ama oyununu oynayıp animede olmayan detayları öğrenmeyi çok istiyorum şahsen.

Wotaku ni Koi wa Muzukashii

 • Romantizm, Komedi,  Yaşamdan Kesitler
 • Aynı adlı mangasının anime adaptasyonu.

Konusu: Aynı iş yerinde çalıştıklarını öğrendikten sonra bir oyun delisi otaku ile fujoshi, ortaokuldan beri ilk kez bir araya gelir. Birkaç iş sonrası içki seansından sonra çıkmaya başlarlar, fakat bu mükemmel bir ilişki olacak mıdır?

 • Neden öneriyorum?

Lise döneminde geçen animeleri kendi lise hayatıyla kıyaslayıp üzüldüğü için izleyemeyenlere güzel haber, lisede geçmeyen romantik-komedi animesi!Aslında animeyi 2. çift için önerdiğimi söylemeliyim, bu kadar renkli bir çift izlemek sizi de çok eğlendirecek. Kafa dağıtmak mı istiyorsunuz? İzleyin gitsin. Sık sık anime izliyorsanız mutlaka 1 kez olsun çevremde benim gibi insanlar olsa neler olurdu diye düşünmüşsünüzdür. Bu anime tam da bu hayali canlandırıyor. İyi ki başlamışım hissini tadacağınıza ve izledikten sonra 2. Sezonunu bekleyenlerden biri olacağınıza eminim.

My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom!

romantik anime

 • Romantizm, Komedi, Fantastik , Dram, Doğaüstü Güçler

Konusu: Düşüp kafasını kayaya çarpması sonucu Katarina, önceki hayatını hatırlar.  Ölmeden önce oynadığı son oyunun içinde olduğunu fark eder yalnız bir sorun vardır: Katarina kötü karakterdir ve tüm sonlarda ya ölüyordur ya da sürgüne gönderiliyordur! Bir kötünün iyi bir sona ulaşması acaba mümkün müdür?

 • Neden öneriyorum?

Eğer siz de çılgınlar gibi isekai türüne ait her seriyi takip edenlerdenseniz ya da reverse harem seviyorsanız bu anime tam sizlik. Katarinanın güçlenmeye çalışmasını izlemek oldukça tatmin edici. Dram kısmı çok baskın değil, endişelenmeyin. Kafa dağıtmak isteyenlere uygun. Her türlü ihtimali kafasında kendi kişilikleriyle toplantı yaparak değerlendirdiği sahneleri izlemesi ayrı güzeldi. Sonu da oldukça güzeldi.

Koi to Producer: EVOL×LOVE

romantik anime

 • Romantizm , Doğaüstü Güçler, Gizem, Bilim Kurgu

Konusu:  Bir kıza babasından miras olarak batmak üzere olan bir şirket kalır. Sermaye eksikliğinden, kız şirketi kurtarmak için kendisi yapımcı olmak zorundadır. İşi boyunca dört erkekle tanışır; finans uzmanı –CEO- Zen/Victor, idol Kira/Kiro, polis Haru/Gavin ve önde gelen nörobilimcilerden Simon/Lucien. Bu tanışmaların ardından kendini “Evol” adı verilen özel güçlerin gizem ve karmaşasının içinde bulur.

 • Neden öneriyorum?

Mr. Love:  Queen’s Choice oyununun adaptasyonu olduğu için oyundaki kadar ayrıntılı anlatımı olmasa da karakterleri -özellikle Heliosu- anime haliyle görmek bambaşka bir his. İsminin tatlılığına kanmayın sakın. Oyunu da animesi de inanılmaz dramla dolu. Gizemli hikayeleri seviyorsanız tam sizlik. Eğer beğenirseniz mutlaka oyununa şans verin, çok daha etkileyici.

Mr. Love:  Queen’s Choice Oyun İncelemesi İçin Tıklayın

BONUS: Geliyor gelmekte olan!

Fruits Basket: Final

 • Romantizm, Yaşamdan Kesitler, Doğaüstü Güçler, Komedi, Dram, Shoujo

Konusu:Geçen sezonun ortaya çıkan gerçeklerinden sonra, Soma ailesi yoluna devam eder ama onları bağlayan duygusal zincirler kolayca kırılmaz. Neden iyileştirmek istediğini kabul edemeyen Tohru yakın olduğu biri için zamanın tükendiğini farkında olarak gerçekle mücadele eder. Ve başka birinin kalbini kırabilecek bir sır hâlâ saklıdır. Ama umut kaybolmamıştır ve lanete dair bir ipucu vardır. Yakında Soma ailesinin esirlikleri son bulacak mı?

 • Bu romantik anime ‘yi neden öneriyorum?

Shoujo animeleri arasındaki efsanelerden biri. İlk iki sezonunu izlemediyseniz acilen izlemelisiniz, evet, acilen! 3. Sezonla birlikte yeşeren umutlara karşın hala çözülmeyen sırları öğrenmek ve Tohru nasıl Soma ailesini esaretinden kurtaracak ya da daha doğrusu kurtarabilecek mi sorusunun cevabını öğrenmek için sabırsızlanıyorum! Henüz bu sezona ait 2 bölüm var olsa da göz açıp kapayana dek final bölümüne ulaşacağımız kesin. Fazlasıyla heyecanlı, çok güldürecek olsa da zaman zaman göz yaşı döktürecek bir sezon olacağa benziyor.

Son olarak, çok popüler olmayan animeleri yazmayı tercih ettim. Şahsen ben hepsini izledim ve inanılmaz keyif de aldım. Umarım siz de aynı şekilde keyifle izlersiniz, iyi hafta sonları diliyorum! Romantik anime önerileri yayın sonu.

-Daisy

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir