Titans Konusu ve Dizi Yorumu

Soğuk bir pazar gününden hepinize merhabaaa!  Bugün sizlere harika bir dizi önerisiyle geldim. Evet evet ilk yayınlandığı günden bu yana ciddi bir fan kitlesi elde eden Netflix ‘in yeni dizisi Titans ‘dan bahsedeceğim. Efectleri ve oyuncuları ile ön plana çıkan dizimiz bunların yanı sıra ilgi çekici bir konuya da sahip. Gelin lafı hiç uzatmadan dizinin konusundan bahsedip ardından Titans Oyuncuları başlığı altındda oyuncular ve karakterlere de değinip, benim dizi hakkında ki yorumum ile yazıyı sonlandıralım. Hadi bakalım!

Dizi Önerileri Yazım İçin Buraya Tıklayın.

Titans Konusu

titans konusu

Dizimiz liseli bir genç kızın olağanüstü korkunç güçleri ile başa çıkma çabasını ele alıyor. Ancak yalnızca bununla da kalmıyor. Bu kızımızın yanı sıra dizide yer alan ve kızımızın etrafında olan karakterlerinde farklılıklarını ele alıyor. Kısaca konuyu özetlemem gerekirse, bir grup olağanüstü güçlere sahip gencin hayatını konu alıyor dizi. Ancak başta bahsettiğim kızımız dizide diğerlerinin yanı sıra daha fazla ön planda. Zira bir kısım tarikat üyeleri kızımızın bu gücünün dünyanın sonunu getireceğine inandığından bu kızımızın peşine düşüyor. Ve dizi kızımızın bu tarikat üyelerinden kaçmaya çalışmasıyla başlıyor.

Evet evet konuyu çok karmaşık bir biçimde ele aldığımın farkındayım. Ancak dizi kı-onusu hakkında kısacık bir bilgilendirme yapıp geçmek istemedim. Dizi yorumumda konuyu daha iyi anlayacağınıza emin olabilirsiniz 🙂 Hadi dizi oyuncuları ile devam edelim.

Dizi Oyuncuları

Titans karakterleri

Dizinin o kadar farklı ve üzerinde durulması ereken karakterleri var ki... Ancak ben yazıyı daha fazla uzatmamak için yalnızca ön planda olan karakterlerden bahsedeceğim. Bu arada merak etmeyin yazının bu kısmında herhangi bir spoiler olmayacak. Spoiler olabilecek yerlerde sizleri kocaman harfler ile uyaracağım.

  • Brenton Thwaites

Dizide Peter karakteri olarak ön plana çıkıyor. Ancak Peter olmaktan pek de memnun değil. Bu nedenle özel karakterini bir kenara bırakarak namı diğer polis Dick Greyson oluyor. Ve bu şekilde insanlara yardımcı oluyor. Ancak bir şekilde yeniden Peter olması gerekiyor.

  • Teagan Croft

Dizi konusunda üzerinde durduğum kızımızı canlandırıyor. Dizide Raven karakterini canlandırıyor. Raven bebekliğinden bu yana içerisinde süper bir güç barındıran biri. Kimi zaman bu güce engel olamadığından çevresinde ki insanlara zarar veriyor. Bu durumdan oldukça rahatsız olan Raven, birgün annesinin birtakım adamlar tarafından öldürülmesi ile hayatı tamamen değişiyor.

Bu adamlardan kaçmak isterken devamlı rüyasında gördüğü Dick Greyson ile tanışıyor ve dizi konusu işlemeye başlıyor.

Kızımız dizide tam anlamıyla süper güçleri olan bir ergen. Bunu ona yazılmış olan karakterde çok rahat görebiliyorsunuz. Dizi boyunca Raven’in içerisinde yer alan gücü kullanmaya çalışmasına şahit oluyoruz.

  • Ryan Potter

Dizide istediği zama bir kaplana dönüşen Beast Boy ‘u canlandırıyor. Raven ile çok tatlı bir ilişkileri var. Dizi boyunca sempatik bulduğum bir karakter. Sizlerin de seveceğini düşündüğüm karakterlerden biri.

  • Anna Diop

Dizide hafızasını kaybetmiş bir şekilde kendisini koca bir ormanda bir grup silahlı adamdan kaçarken bulan Koriandr / Starfire karakterini canlandırıyor. Güneşten aldığı ateşi karşısındakini küle çevirmek için kullanabiliyor. Ellerinden adeta alevler çıkıyor. Dizide en hoşuma giden yeteneklerden biriydi bu!

Eveeeet dizinin ana kadrosu hemen hemen bu şekildeydi. Gelin şimdi de dizi hakkında ki yorumuma geçelim.

Titans Netflix Dizi Yorumu

netflix titans

Normalde bu tarz dizileri izleyen biri değilim Ancak bu dizi her nedense oldukça fazla dikkatimi çekti ve bir anda kendimi diziye başlamış bir halde buldum. Dizi genel anlamda sevdiğim bir dizi oldu. Fakat öyle herkese önerebileceğim kadar da sevmedim diziyi.

Nasıl anlatılır bilemiyorum. Ama şöyle söyleyeyim diziyi izleseniz de olur izlemeseniz de. Tam olarak öyle bir dizi. Hani izleyince şöyle pozitif hissedeceksiniz, hayatınızda şöyle değişiklikler olacak diyebileceğim bir dizi değildi. Ama zevk alarak da izledim. Bu nedenle seçimi size bırakıyorum.

Benim hoşuma giden, yemek yerken veya uyuklarken izlediğim çerezlik bir diziydi. Puan verecek olursam;

JZTP ( Jazetel Zevk ve Tespit Puanı) : 6/10

Netflix Titans

titans

Diziyi Netflix , Zqwqz veya herhangi bir korsan dizi izleme sitesinden Türkçe altyazılı yahut dublajlı şekilde izleyebilirsiniz. Farklı bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın!

Genel Dizi Önerileri Yazım İçin Buraya Tıklayın.

jaze

jaze
Takip Et !

jaze

Umursuz, mumursuz, lisans mezunu, işsizliği meslek edinmiş bir double işsiz.Mesleğini değiştirmek amacıyla iş ararken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.