Dizi Önerileri – Bu Dizileri İzlemeden Geçmeyin

Dizi Önerileri / Netflix Dizi Önerileri / Yabancı Dizi Önerileri

Uzun zamandır planladığım ancak bir türlü yazmaya fırsat bulamadığım bir yazı ile yine yine yeniden sizlerleyim! Dizi önerileri başlıklı bu yazımda sizlerin de anlayacağı üzere Yabancı Dizi Önerileri ‘nde bulunacağım. Önereceğim her bir dizi gerek yayınlandığı yıla gerekse tüm zamanlara damga vurmuş dizilerden oluşacak.

İzlenmesi Gereken Diziler

Liste Dizi Film muhabbetlerinin yapıldığı ortamlarda izlemediğiniz bir dizi hakkında bir anda ‘Yok artık bu diziyi izlemedin mi sen?’ diye tepkiyle karşılaşmanıza yol açacak dizilerden oluşuyor. Sonuç olarak demem o ki sizlere öneride bulunacağım diziler genel olarak beğenilen diziler olacak. Her dizinin belli bir kitlesi var, bana kalırsa kendi kitlesince beğenilmiş olması o diziyi başarılı yapıyor. Genel kitleye hitap etmesi ise diziye farklı bir başarı katıyor.

Tüm bu dizileri tek bir başlık altında derleyeceğim. Burada sıralayacağım dizilerin çoğunun blogda incelemesi mevcut. Bu nedenle sizleri yazı içinde bol bol farklı yazılara yönlendireceğim. Listeden bir dizi seçip başlamak isterseniz eğer, mutlaka blogda yer alan yorum yazısını da okuyun derim 🙂

Dizi Önerileri

Burada yapacağım dizi önerileri tamamiyle bir ülkeye ait değil. Amerika , Kore , Çin , Hollanda ve daha birçok ülkeye ait diziyi tek bir dizi öneri listesi altına toplayacağım. Listeden seçeceğiniz diziyi tereddüt bile etmeden izleyebilirsiniz. Her biri kendi dalında iyi diziler. Yapım tarihleri konusuna değinmem gerekirse: Her bir dizi farklı yıllarda çekilmiş yapımlar. Listede 2010 yapımı dizi de 2020 yahut 2021 yapımı bir dizi de yer alıyor. Tek bir seneye bağlı kalmak istemedim.

Yabancı Dizi Önerileri

Yabancı dizi önerileri konusunda gelmiş geçmiş en çarpıcı yazı olacak. Gerçekten çok uzun bir liste olacak, bu listede yüzlerce diziye ulaşabileceksiniz. Her yerde önerilen dizilerden ziyade henüz keşfedilmemiş dizilerde yer alacak bu listede. Yani demem o ki bu yabancı dizi önerileri listesine bayılacaksınız!

Lafı çok uzatmak istemiyorum aslında ama çok sorulan bir soruya da yanıt vermek istiyorum. ‘Bu yabancı dizi önerileri ‘ni nereden izleyebiliriz?’  Aslında bunun için yüzlerce alternatif var. Google’ye dizinin adını yazmanız yetiyor, çok fazla kaliteli site var. İçlerinden birini seçip izleyebilirsiniz. Listeden seçeceğiniz bir Asya dizisini ise tüm Asya dizi izleyecilerinin bildiği  üzere asyafanatiklerim ‘den izleyebilirsiniz.

Netflix Dizi Önerileri

Listeye özellikle Netflix Dizi Önerileri için giren okuyucularım meraklanmasınlar liste oldukça fazla Netflix Dizi Önerileri içeriyor. Yukarıda da belirttiğim üzere her ülkenin yapımlarına Dizi Önerileri başlıklı bu yazımda yer verdim. Her biri birbirinden kaliteli olan tüm bu dizilerin incelemeleri de aynı zamanda sitemde mevcut. Her bir önerinin sonunda dizi incelemesi için link bırakacağım. Netflix ‘i yahut dizi izleyebileceği herhangi bir platforma üye olmayanlar için dizi bilgilerinde site önerilerinde de bulundum. Bu konuda da rahat olabilirsiniz. Sonuç olarak önereceğim tüm yapımlar Türkçe altyazılı hali bulunan yapımlar olacak.

Son olarak Dizi Önerileri başlıklı bu yazımın devamlı güncel kalacağını da söylemek isterim. Gerek 2021 Dizi Önerileri olsun gerek 2020 Dizi önerileri olsun hepsi tek bir başlık altında Dizi Önerileri isimli bu listemde toplanacak. Dizileri izledikçe ve inceleme yazılarını yazdıkça bu listeye ekleyeceğim. Hadi o zaman lafı daha fazla uzatmadan listeye geçelim;

1- Breaking Bad

Yabancı Dizi Önerileri

Diziyi eminim ki duymayanınız yoktur. İllaki duymuşsunuzdur ancak bu yazımı okuyan kullanıcıların en az %50’sinin bu diziyi izlemediğine eminim. Zira çok bilinen ancak aynı şekilde çok da izlenmeyen bir dizi Breaking Bad dizisi. Bu nedenle diziyi Yabancı Dizi Önerileri listesinin en tepesine yerleştirmek istedim. İzlemeden başka bir diziye geçmeyin. İnanın bana bu dizi önceliği hak ediyor. Breaking Bad gerek efectleri ile gerekse konunun ilerleyişi ve senaryosu ile bana kalırsa en iyi diziler sıralamasında ilk on da olmayı hakeden bir yapım. Breaking Bad ‘de yer alan her karakter izleyicide farklı farklı etkiler uyandırabilecek, düşündürebilecek şekilde çizilmiş hazırlanmış.

Yukarıda da söylediğim gibi gerçekten kaliteli olan bu yapımı izlemediyseniz eğer, mutlaka bir şans vermelisiniz. Dizinin incelemesini geçtiğimiz aylarda site yazarımız Pell yapmıştı. Breaking Bad dizi konusunun hemen ardından Breaking Bad dizi incelemesi için link bırakacağım. Diziyi merak edenlerin mutlaka okumasını öneririm. Hadi o zaman lafı hiç uzatmadan Breaking Bad dizi bilgileri ve Breaking Bad konusuna bir göz atalım.

Breaking Bad Dizi Bilgileri;

 • Sezon Sayısı: 5
 • Dil: İngilizce
 • Suç-Drama dizisi
 • ImDb: 9,5/10

Breaking Bad Konusu : Breaking Bad dizisi bir Kimya öğretmeninin hayatını konu alıyor. Bu öğretmenin hayatı kanser olduğunu öğrenmesi ile sil baştan değişiyor. Namı değer Walter White, ailesini arkasında zor durumda bırakmamak için eroin üretmek gibi kötü yollara sapıyor. Bu yolda ise ona eski tembel öğrencisi eşlik ediyor. Dizide bu ikilinin kimi zaman komik kimi zaman dramatik kimi zaman ise aksiyon dolu sahnelerini izleyeceğiz.

Diziyi izlemeyi düşünenler yahut merak edenlerin Pell’in yazmış olduğu inceleme yazısını okumasını öneririm. Site yazarımız Pell tarafında Breaking Bad dizisi hakkında yazılan inceleme yazısını okumak için;

Breaking Bad dizi incelemesi için buraya tıklayın.

2- Control Z

Dizi Önerileri

Gençlik, gizem ve gerilim türünde olup her bölümü ortalama 40 dakikadan oluşan bir Netflix dizisi. Özellikle listeyi gençlik ve gizem türleri için kurcalayan okurlarımın dikkatini çekeceğini düşündüğüm bir dizi Control Z. Dizinin yorum ve inceleme yazısı geçtiğimiz aylarda site yazarımız Rase tarafından yazılmıştı. Bu Control Z İnceleme yazısı için konunun hemen ardından link bırakacağım. Diziyi merak edenlerin yahut diziyi izleyecek olanların o yazıyı da mutlaka okumasını öneririm.

Control Z dediğim gibi orta yaştan ziyade daha çok gençlere hitap edebilecek bir Netflix yapımı. Netflix dizilerini az çok biliyorsanız bu dizinin de ortalama nasıl bir dizi oldğunu muhtemelen tahmin etmişsinizdir. Dizi hakkında daha fazla konuşup sizleri sıkmak istemiyorum. Bu nedenle de lafı hiç uzatmadan Control Z konusu ve dizi bilgilerine geçelim;

Control Z Dizi Bilgileri ;

 • Tür: Gençlik , Gizem , Gerilim
 • Sezon Sayısı: 1
 • Bölüm Sayısı: 8
 • Dil: İspanyolca
 • Ülke: İspanya
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Control Z Konusu : Bir grup liselinin öğrenilmesi istenmeyen gizli durumlarının bir hacker tarafından ortaya çıkarılması ile dizi başlar. Bu gençlerimiden Raul, gözlem ve analiz konusunda oldukça becerikli olan Sofia’dan hackeri bulması için yardım ister. Sonuç olarak birlikte hacker’i aramaya koyulurlar. Bu esnada okula yeni transfer olan öğrencinin geçmişinin pek de temiz olmadığını farkederler.

Sonuç olarak Control Z dizi konusu bu şekildeydi. Dizi dikkatinizi çektiyse eğer, mutlaka Rase’in dizi hakkında verdiği bilgiler ve yorumunu okumalısınız. Hemen aşağıya link bırakıyorum;

Control Z detaylı konu ve yorumu için tıktık.

3- The 100

En İyi Dizi Önerileri

Yine çok bilinen ancak izlemeyenlerin de oldukça fazla olduğu bir dizi The Hundred . Diziye zamanında İngilizcemi geliştirmek amacıyla başlamıştım. Dili gerçekten hafif, B1 düzeyinde İngilizcesi olan birçok insanın İngilizce altyazı ile az çok anlayabileceği bir dizi. Yine gençlik ve bilim kurgu severlerin hoşuna gideceğini düşündüğüm bir yapım. Dizinin ilk bölümlerinde oyunculuklara alşmak biraz zor gelse de 2.sezonda oyunculuklar çok daha fazla gelişiyor. Sonuç olarak üst düzey bir dizi havası veriyor sizlere. Dizi final yapmış olsa da karakterler hala daha konuşuluyor. Bu da aslında karakterlerin güzel bir şekilde yazılıp işlendiğini gösteriyor.

Senaryo ve kullanılan efectler geçişler de gayet güzeldi, olması gerektiği gibiydi. Dizi hakkında aslında söylenecek çok fazla söz var. Ancak ben tüm bu sözleri okumanız için sizleri The 100 hakkında site yazarımız tarafından yazılan inceleme yazısına yönlendireceğim; Tabi konudan bahsettikten sonra. Hadi o zaman lafı daha fazla uzatmadan The 100 dizi bilgileri ve konusuna geçelim;

The 100 Dizi Bilgileri ;

 • Tür: Gençlik , Bilim kurgu
 • Sezon Sayısı: 7
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: ABD
 • ImDb: 7.6/10
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

The 100 Konusu ; Dizide dünya insanların yaşayamayacağı bir hale gelmiştir. Bu nedenle insanlar uzayda bir uzay gemisinde hayatlarını sürdürmektedirler. Ancak, her dizide olduğu gibi bu dizide de yaşam güllik gülistanlık devam etmez. Yaşanan birtakım olaylar bir anda her şeyi sarpa sardırır ve olaylar ardı ardına gelişmeye başlar.

Sonuç olarak The 100 dizi konusu bu şekildeydi. The Hundred dizisi hakkında blog yazarımız Pell’in harika bir incelemesi mevcut. Bu nedenle The 100 dizisi dikkatinizi çektiyse yahut diziyi izlediyseniz bu incelemeyi de okumanızı öneririm. Ayrıca Pell, incelemesinde diziyi hemen hemen kimlerin izlemesi gerektiğine, kimlerin seveceğine de değiniyor. Diz hakkında ki soru işaretlerinden kurtulmak için şiddetle The 100 Dizi İncelemesini okumanızı öneririm. The 100 Dizi İncelemesini okumak isteyenler için hemen aşağıya link bırakıyorum;

The 100 Detaylı Konu ve Dizi İncelemesi için Tıktık

4- After Life

En İyi Dizi Önerileri

Dizi Önerileri listemde bu seferki dizi önerim içinizi sıcacık edecek türden bir yapım. Dizi Kara Mizah, komedi ve dram türlerinde. After Life dizisinin daha çok yirmili ve otuzlu yaşlardaki izleyicilere hitap edeceği düşüncesindeyim. Özellikle kara mizah seven izleyicilerin mutlaka izlemesi gereken bir dizi. Kara mizah ve dramın mükemmel karmaşası ile düşündükçe güldürecek, güldürdükçe ise ağlatacak bir yapım After Life dizisi.

Aslında sizlere After Life dizisi hakkında çok çok konuşup da kafanızı bulandırmak istemiyorum. Site yazarımız Meya After Life dizisini öylesine güzel ele alıp yorumladı ki konunun hemen ardından o yazı için de link bırakacağım. Sizlere önerim After Life dizi konusu ‘nu okuduktan sonra mutlaka bu inceleme yazısını da okumanız yönünde olacak. Korkmayın yazıda spoiler içeren bölümlere Meya uyarı koydu. Bu nedenle yazıdan istek dışı spoiler yemeyeceğinize emin olabilirsiniz. Sonuç olarak Dizi Önerileri listemde yer alan After Life dizisini özellikle kara mizah , komedi severlere öneriyorum. Hadi daha fazla lafı uzatmadan After Life dizi bilgileri ve konusuna bir göz atalım.

After Life Dizi İncelemesi ;

 • Tür: Kara Mizah , Komedi ve Dram
 • Sezon Sayısı: 2
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: İngiltere
 • ImDb: 8.4/10
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

After Life Konusu : Kara mizah, komedi ve dram türünde olan bu dizi, Eşini kaybetmiş olan bir yerel gazete muhabirin hayatını ele alıyor. Dizide bu muhabirin, çok sevgili eşi ölmesine rağmen hala neden yaşamak istediğini sebepleri ile görüyoruz.

After Life dizisi 2 Sezon 12 bölümden oluşuyor. 12 Bölüm sayısı gözlerinizi hiç korkutmasın zira bölümleri gerçekten çok kısa. Diziyi izlemek isteyenler yahut izlemeyi düşünenler için aşağıya site yazarımız Meya’nın dizi hakkındaki detaylı incelemesini bırakıyorum. Mutlaka okumalısınız;

After Life Detaylı Konusu ve İncelemesi için Tıktık

5- Vincenzo

Netflix Dizi Önerileri

Kara mizah, komedi demişken Vincenzo’dan da bahsetmek olmaz diyerek hemen listeye iliştirdim bu Kore Dizisini. Aslında listeye başlarken hiç aklımda olmayan bir diziydi Vincenzo, ancak bu türleri sevenlerin diziyi beğenebileceğini düşündüğümden ekleyeyim dedim. Bence iyi de dedim, zira türünün hakkını oldukça fazla veren bir dizi Vincenzo. Oyuncu kadrosu zaten ben tamamım diye bas bas bağıran bir dizi. Dizide Korenin ünlü oyuncusu Song Joong Ki yer alıyor. Tanıyanlar bilirler, adamın oyunculuğu harika! Oyuncunun Descantes of The Sun adında dünyayın sallayan, türlü türlü versisyonları çekilen farklı bir dizisi daha var. Bu diziyi de yazının ilerleyen kısımlarında önereceğim.

Tekrardan Vincenzo dizisine dönecek olursam eğer, dizi dediğim gibi komedi ve aksiyonu bir arada sevenler için hoş bir yapım. Bu tarz dizileri sevenler eminim ki diziyi büyük bir zevk ile izleyecekler. Vincenzo dizisinin inceleme yazısı da sitede mevcut. Vincenzo dizisi hakkında detaylı bilgi edinmek isteyenler için konunun hemen ardından o inceleme yazısına da link bırakacağım. Hadi lafı hiç uzatmadan, dizi konusuna ufaktan bir değinip, beğenenleri site yazarımız Rase’in dizi hakkındaki incelemesine yönlendirelim.

Vincenzo Dizi Bilgileri ;

 • Tür: Kara Mizah, Komedi, Suç
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Dil: Korece
 • Ülke: Güney Kore
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Vincenzo Konusu; Vincenzo Cassano, çocuk yaştayken İtalyan mafya ailesi tarafından evlat edinilmiştir. Bu aile Vincenzo’yu büyütüp Avukat olmasını sağlamıştır. Ancak Cassano ailesinin danışmanlığını yapan Vincenzo, bazı anlaşmazlıklardan dolayı İtalya’yı terkedip Güney Kore’ye dönmek zorunda kalır. Güney Kore’de devletin adaleti sağlayamadığı kişi ve alanlara savaş açarak etrafa korku salar.

Sonuç olarak Vincenzo dizi konusu hemen hemen bu şekildeydi. Konuyu çok fazla uzatarak sizleri bilgiye boğmak istemedim. Bu nedenle Vincenzo dizisini merak edenler yahuut diziyi izlemeyi düşünenleri site yazarımız Rase tarafından yazılan Vincenzo dizi incelemesi yazısına yönlendirmek isterim. Yazıyı mutlaka okumalısınız. Okumak isteyenler için buyurun link;

Vincenzo Dizi Yorumu ve Konusu için tıktık.

6- Space Force 

Netflix Dizi Önerileri

Yine Komedi türünden devam ediyoruz. Bu kez önereceğim dizi bir Amerika dizisi . Oyuncu kadrosu oldukça kaliteli olan bu diziden çok fazla bahsetmeyeceğim. Zira site yazarımız Morosophist ‘in hali hazırda dizi hakkında güzel bir inceleme yazısı mevcut. Bu inceleme yazısında Morosophist, dizi oyuncularına da değindi. Mutlaka aşağıya bırakacağım linkten inceleme yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Diziye dönecek olursam eğer, Space Force yine bir Komedi dizisi. Dolayısıyla da yine komedi severlere önerebileceğim bir yapım Space Force. Şu koronalı günlelrde mod yükseltmek için biçilmez bir kaftan niteliğinde dizi. Space Force komedi dizisi olmasının yanı sıra tabiki de posterden anlayacağınız üzere oyuncu kadrosu ile de ön plana çıkıyor. Bu kadroyu bir arada izlemek isteyenlere diziyi şiddetle tavsiye ederim.

Site yazarımız Morosophist, Space Force dizi incelemesinde diziden detaylıca bahsettiği için lafı çok daha fazla uzatmayacağım. Dediğim gibi komedi severlerin sevebileceği ve bu izleyicilere önerdiğim bir dizi Space Force. Hadi Space Force dizi bilgileri ve konusuna bir göz atalım.

Space Force Dizi Bilgileri ;

 • Tür: Komedi
 • Bölüm Sayısı: 10
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2020
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: ABD
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Space Force Konusu ; Dizi Hava kuvvetlerinden olan Mark ‘ın ABD ordusunun kurulan yeni bölümüne gönderilmesi ile başlıyor. Dizi Mark’ın ailevi sorunları, iş yerindeki sorunları ve yeni tuhaf insanlarla beraber yaşadıklarını ele alıyor.

Sonuç olarak Space Force dizi bilgileri ve konusu bu şekildeydi. Diziyi izlemeyi düşünenler yahut Space Force dizisini merak edenlerin mutlaka Morosophist’in aşağıya bırakacağım yazısını okumasını öneririm. Bahsettiğim Space Force inceleme yazısını okumak isteyenler için aşağıya link bırakıyorum;

Space Force Konusu ve Yorumu için Tıktık

7- 2 Broke Girls

Komik Dizi Önerileri

Yine Morosophist’in yorumunu yaptığı bir dizi. Ve yine komedi türünde olan bir dizi. Özellikle Amerikan Komedisi sevenler için önerebileceğim bir dizi. Ben genel olarak Amerikan komedisi sevmediğim için pek bu tarz dizileri izleyemiyorum. Ancak 2 Broke Girls dizisi çok izlenilesi bir dizi.

2 Broke Girls dizisini de Space Force dizisini önerdiğim kitleye öneriyorum yine. Bu arada merak etmeyin listenin ilerleyen kısımları fantastik, gençlik, korku ve romantik dizilerle dolu. Henüz listenin başındayız. Hadi o zaman lafı hiç uzatmadan 2 Broke Girls dizi bilgileri ve konusuna geçelim;

2 Broke Girls Dizi Bilgileri;

 • Tür: Sitcom , Komedi
 • Bölüm Sayısı: 138
 • Sezon : 6
 • Yıl : 2011 – 2012
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: ABD
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

2 Broke Girls Konusu : Yoksul bir aileden gelen Max Black ve zengin bir aileden gelen ancak babası dolandırıcılık yüzünden hapse giren Caroline Channing‘ in hayatlarına konu olacağız. Bu ikili Brooklyn‘ de bir restoranda çalışmaya başlarlar. Sonuç olarak dizi bu ikilinin çalışma hayatlarını ve romantik anlarını konu alacak.

Sonuç olarak 2 Broke Girls dizi konusu bu şekildeydi. Dizinin detaylı konusu ve incelemesi için sizleri site yazarımız Morosophist’in yazısına yönlendirmek isterim. Diziyi merak edenler yahut diziyi izlemek isteyenlerin 2 Broke Girls İnceleme yazısını mutlaka okumasını öneririm. 2 Broke Girls İnceleme yazısı için buyurunuz link;

2 Broke Girls Konusu ve Yorumu için tıktık.

8- Shadow and Bone

Fantastik Dizi Önerileri

Bu sefer türü birazcık değiştirerek sizlere bir Netflix Mini dizisi önermek istiyorum. Bu dizinin de sitemizde Rase tarafından yazılmış bir yorum yazısı bulunuyor. Çıktığı hafta Netflix favori listelerinin ilk sıralarından düşmeyen diziyi eminim ki birçok Netflix kullanıcısı izlemiştir. Ancak diziyi duymayanlar vardır diye listeye almak istedim. Bir çırpıda bitebilecek minicik bir dizi. İkinci sezonu yakın zamanda gelecekmiş gibi görünüyor. Bunu bekleyip göreceğiz. Hadi lafı daha fazla allandırıp budaklandırmadan dizi konusuna geçelim;

Shadow and Bone Dizi Bilgileri ;

 • Tür: Fantsatik , Gizem
 • Bölüm Sayısı: 8
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2021
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: ABD
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Shadow and Bone Konusu : Oldukça uzun zaman önce ortaya çıkan Karanlık Diyar hala gizemini korumaktadır. Bu diyarı yok etmek için kurulmuş 2 adet ordu vardır. Bu iki ordu ise birbirinden oldukça farklıdırlar. Birinci Ordu daha çok fiziksel becerilere dayalı, silahlı bir ordudur. İkinci Ordu ise aksine Grisha adı verilen, doğaüstü yeteneklere sahip bir ordudan oluşmaktadır. Dizide bu iki ordunun bu diyara olan savaşını izleyeceğiz.

Sonuç olarak dizi konusu bu şekildeydi. Shadow and Bone dizisi hakkında site yazarımız Rase’in harika bir inceleme yazısı mevcut. Diziyi merak edenler ve izlemeyi düşünenler için Shadow and Bone dizi incelemesi için hemen aşağıya link bırakıyorum.

Shadow and Bone detaylı konusu ve yorumu için tıktık.

9- Good Girls 

Fantastik Dizi Önerileri

Bu kez sizlere önereceğim dizi benim tam anlamıyla favori dizim. Özellikle Amerika ve Avrupa yapımı dizilerden oldukça fazla kaçınan Jaze için bu oldukça ilginç bir durum aslında. İlk defa bir Amerika yapımı diziyi bu kadar kısa sürede izleyip, bu kadar fazla sevdim. Dizi harika harika!

Özellikle modunuzun düşük olduğu zamanlarda izlemenizi öneririm zira dizi gerçekten çok güldürüyor! Evet evet diziyi çok övdüm biliyorum ama dediğim gibi asla asla asla pişman olmayacağınız bir dizi. Hadi lafı daha fazla uzatmadan dizinin konusuna geçelim;

Good Girls Dizi Bilgileri;

 • Tür: Komedi , Suç
 • Bölüm Sayısı: 36
 • Sezon : 3
 • Yıl : 2018 – 2021
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: ABD
 • Nereden İzleyebilirim: Amazon Prime ve Korsan Siteler

Good Girls Konusu : Good girls dizisi biri bekar üç annenin, yaşadıkları ekonomik krizden dolayı birlik olarak, Annie’nin çalıştığı markete soygun düzenlemeleri ile başlıyor. Oldukça acemice düşünülmüş bir plan ile kasada ki tüm paraları alıp kaçan bu annelerin hesaba katmadıkları tehlikeli bir rakipleri vardır. Ve evet bu tehlikeli rakipleri Rio’dur. Bu tehlikeli adamımızın ortaya çıkması ile bu üç annenin suçtan suça atlayışına tanıklık edeceğiz. Girecekleri her suç bir öncekinden daha tehlikeli olacak…

Evet dizi konusu bu şekildeydi. Dizi hakkında size söyleyeceğim son cümle ise; Sadece Rio için bile izlemelisiniz, gerçekten çok seveceksiniz. Güvenin bana 🙂 Good Girls dizisi gakkındaki yorumumu da mutlaka okumanızı öneririm. Good Girls Dizi incelememi okumak isteyenler için link;

Dizi hakkındaki yorumum için buraya tıklayın.

10- Dracula 

Korku Dizi Önerileri

Bu tatlı dizilerin arasına bir de Vampirli bir korku dizisi sıkıştırayım dedim. Evet dizimizin adı Dracula , bir Netflix BBC ortak yapımı olan bir dizi. Dizinin yorumunu getiğimiz aylarda Morosophist detaylıca yapmıştı. Konunun ardından o yazıya link bırakacağım, mutlaka yorum yazısını da okumalısınız. Hadi gelin dizi konusuna bir göz atalım;

Dracula Dizi Bilgileri;

 • Tür: Korku , Gizem
 • Bölüm Sayısı: 3
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2020
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: ABD
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Dracula Konusu : Harker, yeni bir müşteriyle tanışmak ve oldukça gösterişli bir evin satışını tamamlamak için Transilvanya‘ya seyahata çıkar. Ancak kendisini başka bir vampir olan Kont tarafından ölümsüz gelinlerden oluşan korkunç bir labirent kalesinde hapsolmuş halde bulur.

Sonuç olarak Dracula dizi konusu bu şekildeydi. Dracula dizisi için özellikle inceleme yazısını okumanızı öneriyorum. Morosophist bölüm bölüm ele alarak diziyi harika bir şekilde yorumlamış. Dracula Dizi İncelemesi okumak isteyenler için aşağıya bir link bırakıyorum;

Dracula Netflix dizi yorumu için tıktık.

11- Dash and Lily

Dash ve Lily

Vampirli bir dizinin ardından tatlı mı tatlı bir romantik gençlik dizisi güzel gider diye düşündüm ve listenin onbirinci sırasına başka bir Netflix dizisiDash and Lily ‘i ekledim. Diziyi zamanında izleyip yorum yazısını yazmıştım. Konunun ardından detaylı yorumum için sizlere link bırakacağım.

Özellikle tatlı romantik diziler sevenlere, çerezlik dizi arayışında olanlara önerebileceğim bir dizi. Öyle sevilmeyecek sıkacak bir dizii değil. Dediğim gibi tatlı mı tatlı hoş bir dizi. Dizinin Noel’i konu alması da klişelere neden oluyor. Klişe ve romantizm sevenler için bulunmaz bir hint kumaşı dizi 🙂 Neyse neyse neyse hadi konuya geçelim;

Dash and Lily Dizi Bilgileri ;

 • Tür: Gençlik , Romantik , Komedi , Noel
 • Bölüm Sayısı: 8
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2021
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: ABD
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Dash and Lily Konusu : Dizi isminde de adı geçen Dash ve Lily ‘nin hikayesi, kitapçıda raflar arasında dolaşan Dash’in, eline aldığı kırmızı defter ile birleşir. Defterde, defteri eline alan kişinin çözmesi gereken bir kelime bulmacası vardır. Defteri bulan Dash, bu oyunu çok sever ve defterin sahibine ulaşmaya çalışır. Sonuç olarak  Dash ve Lily ‘nin bu kırmızı defter ile anonim bir şekilde iletişimi başlar. Dizi bu ikilinin romantik ilişkisini konu alacaktır.

Sonuç olarak Dash and Lily dizi konusu bu şekildeydi. Yukarıda da belirttiğim gibi romantik tatlı dizi severlerin sevebileceği türden bir dizi Dash and Lily . Dizi hakkında hali hazırda güzel bir yorum yazım bulunuyor. Bu nedenle lafı hiç uzatmadan sizleri Dash and Lily dizi inlememe yönlendiriyorum;

Dash and Lily Dizi Yorumum için tıktık.

12- Winx Efsanesi : Kader 

Winx Efsanesi

Hız kesmeden farklı bir Gençlik dizisi ile yola devam etmek istedim. Eminim ki daha önce duyduğunuz bir dizi Winx. Bu nedenle bu dizi için lafı hiç uzatmadan hemen konuya geçeceğim;

Winx Efsanesi Kader Dizi Bilgileri;

 • Tür: Gençlik , Fantastik
 • Bölüm Sayısı: 6
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2021
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: ABD
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Winx Efsanesi Kader Konusu : Diğer orjinal adıyla Fate: The Winx Sage adlı netflix dizisi 5 genç perinin Farklı bir Dünya’ da yani Alfea‘ da büyücülük okulundaki maceralarını anlatıyor.

Winx Efsanesi Kader dizisinin Morosophist tarafından yazılmış harika bir inceleme yazısı mevcut. Diziyi merak edip, detaylarına inmek isteyenleri o yazıya yönlendirmek isterim. Winx Efsanesi Kader dizi incelemesi için buyurunuz link;

Winx Efsanesi Kader Netflix Dizi incelemesi için tıktık.

13- Omniscient

omniscient

Bu sefer konu olarak tamamen farklı, ülke ise bambaşka bir ülkeye yolculuk ediyoruz. Bir Portekiz dizisi olan Omniscient çok bilinmeyen ancak Netflix ‘in de en kaliteli dizilerinden biridir. Tür olarak biraz dram biraz suç ve bilim kurgu içeriyor. Oldukça farklı olduğuna ve dikkatinizi çekeceğine inandığım bir dizi. Farklı, bambaşka dizi arayışında olanlar için şiddetle öneriyorum. Hadi gelin dizinin konusuna geçelim;

Omniscient Dizi Bilgileri;

 • Tür: Bilim Kurgu
 • Bölüm Sayısı: 6
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2020
 • Dil: Portekizce
 • Ülke: Portekiz , Brezilya
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Omniscient Konusu :

Omniscient dizisinde herkese ait bir böceğe benzeyen dronelar bulunmakta. Dizi de zaten bu dronelerin etrafında dönüyor. Bu dronelar sizi doğumunuzdan itibaren 24 saat boyunca izliyor. Sizin hakkınızda bilgi topluyor, bir suç işlediğiniz zaman uyarı veriyor ve sizi tehlikelere karşı koruyor. Sonuç olarak devamlı biri tarafından gözetleniyorsunuz. Fakat tüm buna rağmen droneların izlemediği bir bölüm bulunmakta. Bu yerde ise her şey eskisi gibi ve geleneksel. Dizi bu iki alan arasında git gelleri işleyecek.

Omniscient dizisi son yılların en ilginç dizisi. Konusu dahi tüyler ürpertecek derecede farklı. İlginç diziler arayışında olanlara şiddetle öneririm. Omniscient dizisini izlemeyi düşünenler yahut diziyi merak edenleri Omniscient dizi incelemesi yazısına yönlendirmek isterim;

Omniscient detaylı konu ve İncelemesi için tıklayın.

14- Brooklyn Nine Nine 

Biraz korku, azıcık gerilim sonrasında bilim kurgu derken araya bir de komedi sıkıştırayım dedim. Ve evet dizimiz yine bir Amerikan komedisi! Ben şahsen Amerikan komedisi sevmeme rağmen bu diziyi oldukça fazla sevmiştim. Benim dışında da seven büyük bir kitle var. Sosyal medya kullanıcısı iseniz, illa ki dizinin kesitlerine denk gelmişsinizdir. Zira dizinin kocaman bir fan klubü var 🙂 Listeye komedi dizisi ararken girdiyseniz eğer, bu dizi tam olarak size göre. Modunuzu yükseltip sizlere kahkahalara boğacak bir dizi Brooklyn Nine Nine . Hadi lafı daha fazla uzatmadan konuya geçelim;

Brooklyn Nine Nine Dizi Bilgileri;

 • Tür: Komedi
 • Bölüm Sayısı: 143
 • Bölüm Süresi ; 23 Dk.
 • Sezon : 7
 • Yıl : 2013 – 2020
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: Amerika
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Brooklyn Nine Nine Konusu : Dizi Brooklyn‘in 99 numaralı polis merkezinde çalışan bir grup dedektifin yaşadığı ilginç olayları anlatıyor.

Üzerinde çok fazla konuşulacak bir konusu yok. Site yazarımız Morosophist dizi hakkında oldukça hoş bir inceleme yazısı yazmıştı. Brooklyn Nine Nine dizisi ilginizi çektiyse eğer, bu Brooklyn Nine Nine inceleme yazısını da okumanızı öneririm.

Brooklyn Nine Nine İncelemesi için Tıklayın.

15- Sky Castle

sky castle konusu

Aslında listeye eklesem mi eklemesem mi, eklesem mi eklemesem mi diye düşünüp sonunda bu listenin entrikası bol bir diziye ihtiyacı olduğu sonucuna vararak listeye ekledim. Entrika konusunda Sky Castle’ın üzerine koyacak bir dizi kesinlikle yok. Evet bu diziye kalite bakımından yaklaşanlar var ancak konu bütünlüğü bakımından Sky Castle alanının en iyisi. Entrikalı dizilerden hoşlanıyorsanız, meraklanıp her bölüm farklı bir heyecan yaşamak istiyorsanız bu dizi tam anlamıyla size göre!

Sky Castle Dzi Bilgileri ; 

 • Tür: Entrika , Psikoloji , Aile , Kara Mizah
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2018
 • Dil: Korece
 • Ülke: Kore
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Sky Castle Konusu : Dizi Sky Castle adındaki bir sitenin içerisinde geçmekte. Bu sitede yaşayan insanlar oldukça zengin ve eğitimli insanlar. Aynı zamanda birbirleriyle de rekabet içerisinde olan insanlar… Dizi Sky Castle’da ilginç bir olayın patlaması ve ardından gelişen olayları konu alıyor.

Evet Sky Castle dizi konusu bu şekildeydi. Sky Castle için site yazarımız Pell geçtiğimiz aylarda harika bir inceleme yazısı yazmıştı. Dizi ilginizi çektiyse ve izlemeyi düşünüyorsanız mutlaka aşağıya bırakacağım linke uğrayarak Sky Castle dizi incelemesine bir göz atmalısınız.

Sky Castle Konusu ve Yorumu için Tıktık

16- Bridgerton 

Bridgerton

Dizi Önerileri listemizin onaltıncı sırasında İngiltere Netflix yapımı olan bir Romantik dizi var. Böyle ağır konuların üzerine bir de romantizme gireyim dedim. Bridgerton oldukça çerezlik bir dizi. Ancak benim çok da sevdiğim bir dizi değil ne yazık ki. Tabi şimdi soracaksınız; Jaze sevmediğin diziyi niye Dizi önerileri ‘ne ekliyorsun?

Hemen cevaplayayım; Dizi oldukça sevilen bir dizi. Keza site yazarımız Rase’de dizi yorumunda diziyi sevdiğinden bahsetti. Hal böyle olunca da genelin az çok sevdiği bir diziyi listeye eklememek olmaz diyerek ekledim. Ama size tavsiyem şu koca listede dizi bulamazsanız eğer, son tercihiniz olarak başlayın 🙂 Dizi hakkında kendi yorumumdan birazcık bahsedip sizleri etkilediğime göre (!) dizi konusuna geçebiliriz;

Bridgerton Dizi Bilgileri;

 • Tür: Romantik , Tarih
 • Bölüm Sayısı: 8
 • Bölüm Süresi ; Ort. 40 Dk.
 • Sezon : 1 (Devam edecek)
 • Yıl : 2013 – 2020
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: İngiltere
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

Bridgerton Konusu : Oldukça güzel olan Daphne, İngilterenin soylu bir ailesinden gelmektedir. Güzelliği ile Kraliçenin de dikkatini çeken Daphne, kraliçenin gözdesi ilan edilir. Bu ilanın ardından talipleri artan Daphne, evleneceği adamı aramaya koyulur. İyi bir aileye mensup, karakteri iyi bir adam arayışında olan Daphne, gönlünü hiç olmayacak birine kaptırır; Simon. Dizi Daphne ile Simon’un arasında ki aşkı konu alacaktır.

Evet Bridgerton dizi konusu bu şekildeydi. Yukarıda da belirttiğim gibi listede son tercihiniz bu dizi olsun. Oldukça çerezlik ve kimi bölümleriyle de azıcık boş bir diziydi benim için. Site yazarımız Rase’in Bridgerton dizi yorumunu okumak için;

Bridgerton Konusu ve Yorumu için tıktık

17- The Act 

Romantizmin üzerine gerilim + psikoloji iyi gider diye düşünerek, Dizi Önerileri onyedinci sırayı The Act için ayırdım. Dizi aslında çok fazla bilinmeyen bir dizi. Ancak bana kalırsa psikolojik dizi filmleri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken de bir dizi.

Dizi gerçekten yaşanmış bir olayı konu alıyor. Ben diziyi gerim gerim gerilmekten bitirememiş olsam da dizi için türünün hakkını verdiğini söyleyebilirim. Gerilim ve Psikolojik diziler ne yazık ki modumu düşürdüğü için ben pek izleyemiyorum. Bu türlere ilgisi olan okuyucularım mutlaka izlemeli. Hadi gelin dizi konusuna bir göz atalım ;

The Act Dizi Bilgileri ;

 • Tür: Psikoloji , Gizem , Gerilim
 • Bölüm Sayısı: 8
 • Bölüm Süresi ; Ort. 40 Dk.
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2019
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: İngiltere
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix , Hulu ve Korsan Siteler

The Act Konusu : The Act isimli dizimiz Gypsy Rose ve güya cefakar olan annesinin yaşamını konu alıyor. Gspsy Rose, onlarca hastalığa sahip, hayatı tekerlekli sandalye üzerinde geçen bakıma muhtaç bir kız çocuğudur. Annesi ise tüm yaşamını kızına adamış, yapılan bağışlar ile geçinen dul bir kadındır. Görünürde birbirlerinin en yakın arkadaşlarıdır. Dizi konusu Gspsy’nin koca bir yalanın başrolü olduğunu ve annesinin aslında en yakın arkadaşı olmadığını öğrenmesi ile gelişiyor.

The Act dizi konusu bu şekildeydi. Diziyi yukarıda da belirttiğim gibi daha önce izlemiş ve bloğumda yorumunu yapmıştım. The Act dizisine karşı bir sempati duyduysanız eğer, The Act dizi yorumumu okumanızı tavsiye ederim. Dizi İncelemesi için buyurun link;

The Act Dizi Yorumum için tıktık

18- It’s Okay Not To Be Okay

It’s Okay Not To Be Okay dizi konusu

Hazır psikoloji’ye girmişken çıkmadan sizlere yine psikoloji türünden bir dizi daha önereyim istedim. Bana kalırsa bu türde alanının en iyilerinden biri It’s Okay Not To Be Okay dizisi. Yayınlandığı dönem gerek efectleri ile olsun gerek senaryo ve oyunculuklar ile olsun sosyal medyada oldukça fazla konuşulmuştu. Kore ve bu tür dizileri baz alırsam hiç düşünmeden 2020-2021 yıllarının en iyi dizisi diyebilirim.

Dizide dram ve psikolojinin yanında romantizm de yer alıyor. Romantizm severler için bunu da belirtmiş olmak istedim. Ayrıca dizi Netflix ‘de de yer alıyor. Yakında tüm bu listede yer alan Netflix Dizilerini bir Netflix dizi önerileri listesinde toplamayı düşünüyorum. Netflix dizi önerileri listesini hazırlarsam tam buraya yine link bırakırım. Hadi lafı daha fazla uzatmadan dizi önerileri ‘nde 18.sırada yer alan It’s Okay Not To Be Okay dizimizin konusuna geçelim.

It’s Okay Not To Be Okay Dizi Bilgileri;

 • Tür: Psikoloji , Romantik
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Bölüm Süresi ; Ortalama 60 Dk.
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2020 – 2021
 • Dil: Korece
 • Ülke: Kore
 • ImDb: 8.7/10
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix ve Korsan Siteler

It’s Okay Not To Be Okay Konusu : Dizi bir çocuk kitabı yazarı olan bir kadını konu alıyor. Bu kadın genel ahlak kurallarını tanımayan, nasıl görüneceğini pek önemsemeyen umursamaz ve halinden memnun bir kadın. Fakat bir gün tesadüfen karşılaştığı bir erkek hemşirenin ardından olaylar peşi sıra gelişmeye başlıyor. Başrol kızımız oğlanın peşini bırakmıyor ve onun etrafında dolanmaya devam ediyor.

It’s Okay Not To Be Okay dizi konusu bu kadardı. Dizi o kadar geniş bir konuya sahip ki burada sizlere yansıttığım yalnızca çok çok ufak bir kısmı. Spoiler olmaması adına It’s Okay Not To Be Okay konu kısmını pek uzun tutmadım. Şiddetle tavsiye ettiğim bir dizi It’s Okay Not To Be Okay, mutlaka izlemelisiniz. İzlemeyi düşünenler ve It’s Okay Not To Be Okay dizisini merak edenler için aşağıya Pell’in dizi hakkında ki incelemesini bırakıyorum;

It’s Okay Not To Be Okay Dizi incelemesi için tıktık.

19- The Good Place

The good place dizi konusu

Yine çok fazla duyulan ancak yine pek de izlenmeyen bir dizi önerisi … Dizi gerek farklı karakterleri ile olsun gerekse konusu ile olsun sosyal medyada adından oldukça fazla söz ettiren bir dizi. Site yazarımız Morosophist’de zamanında diziyi izleyip, yorum yazısını yazmıştı. Dizi konusundan bahsettikten sonra Morosophist’in bu inceleme yazısını okumanız için de link bırakacağım.

Dizi yine Netflix Dizi Önerileri listesine girebilecek bir dizi. Evet yine bir netflix dizisi. Netflix ‘i olmayanlar bu diziyi herhangi bir korsan siteden izleyebilirler. Google bu gibi dizilerin çevirilerini yapan siteler ile dolu. Hadi lafı hiç uzatmadan dizi konusuna geçelim.

The Good Place Dizi Bilgileri;

 • Tür: Ütopya , Felsefi , Komedi
 • Bölüm Sayısı: 53
 • Sezon : 4
 • Yıl : 2016 – 2020
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: Amerika
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix  ve Korsan Siteler

The Good Place Konusu : Dizi Eleanor’un öldükten sonra The Good Place adlı bir yere gelmesini konu alıyor. Dünya da pek de iyi işler yapmayan Eleanor, buraya yanlışlıkla geldiğini anlar ve farklı maceralara atlar. Ve olaylar peşisıra gelişmeye başlar.

Sonuç olarak The Good Place dizi konusu bu şekildeydi. Site yazarımız Morosophist’in The Good Place hakkındaki yorumunu da mutlaka okumalısınız. The Good Place inceleme yazısını okumak isteyenler için aşağıya link bırakıyorum;

The Good Place Dizi İncelemesi için tıktık

20- Umbreakable Kimmy Schmidt

Umbreakable Kimmy Schmidt

Listenin yirminci sırasında yine Morosophist’in yorumunda bulunduğu bir dizi var. Eğlenceli dizi arayışında olan okurlarıma önerebileceğim bir dizi. Umbreakable Kimmy Schmidt yine bir Netflix dizisi . Dizinin aynı zamanda bir de filmi çıkmış yakın zamanda. Diziyi beğenirseniz eğer, filmine de bir göz atarsınız. Hadi dizi konusuna bir göz atalım;

Umbreakable Kimmy Schmidt Dizi Bilgileri ;

 • Tür: Sitcom , Komedi
 • Bölüm Sayısı: 51
 • Sezon : 4
 • Yıl : 2015 – 2020
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: Amerika
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix  ve Korsan Siteler

Umbreakable Kimmy Schmidt Konusu : Dizi Kıyamet günü tarikatı tarafından kaçırılan Kimmy Schmidt ‘i konu alıyor. Kimmy Schmidt 15 yıl boyunca bir sığınakta tutulmasının ardından tam 15 yıl sonra oradan kurtuluyor. Kurtulunca ise boşa geçen yıllarını telafi etmek için New York‘ ta kalmaya karar verir ve olaylar gelişmeye başar.

Sonuç olarak Umbreakable Kimmy Schmidt dizi konusu bu şekildeydi. Umbreakable Kimmy Schmidt hakkında Morosophist’in yorumunu da okumak isterseniz eğer, Umbreakable Kimmy Schmidt dizi incelemesi için hemen aşağıya link bırakıyorum;

Umbreakable Kimmy Schmidt Dizi İncelemesi için tıktık.

21- Ginny and Georgia 

Bu kez önereceğim dizi oldukça kısa olup 10 bölümden oluşan bir mini dizi. Mini dizi arayışında olanlar için tavsiye edeceğim bu diziyi, site yazarımız Rase geçtiğimiz aylarda yorumlamıştı. Sonuç olarak sitede inceleme yazısı bulunun bir diziden bahsedeceğim yine. Hadi hemen dizinin konusuna geçelim;

Ginny and Georgia Dizi Bilgileri;

 • Tür: Dram, Komedi , Mini Dizi
 • Bölüm Sayısı: 10
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2021
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: Amerika
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix  ve Korsan Siteler

Ginny and Georgia Konusu: Dizi eşi vefat eden bir kadının Georgia’nın etrafında dönüyor. Bu kadının 2 de çocuğu bulunmakta. Oldukça enerjik olan Georgia, içine kapanık olan kızı Ginny ve oğlu Austin ile birlikte bir kasabaya taşınırlar. Taşınmaları kasabada büyükçe bir etki uyandırmıştır.

Sonuç olarak Ginny and Georgia dizi konusu bu şekildeydi. Dizinin sitede inceleme yazısı bulunduğu için çok fazla yorum yapmayacağım. Hemen aşağıya Rase’in incelemesi ile Ginny and Georgia dizi yorumunu bırakıyorum.

Ginny and Georgia Dizi İncelemesi için tıklayın.

22- New Amsterdam

New Amsterdam Konusu

Aranızda Doktorlar dizisini izlemeyen kaldı mı? Eminim ki kalmamıştır. Dizi neredeyse her kanalda en az birer sezon şeklinde yayınlandı. Neden doktorlardan bahsederek bu öneriye başladığımı merak edenler için hemen söyleyeyim, New Amsterdam ‘da doktor yaşamını, hastane ortamını anlatan bir dizi. Yani demem o ki bir Doktorlar tukunuysanız bu diziyi sevmeme ihtimaliniz yok.

Site yazarımız Meya New Amsterdam dizisine ait geçtiğimiz günler uzunca bir inceleme yazısı hazırlamıştı. Gerçekten diziyi içine alan hoş bir yazı, diziye başlamadan önce mutlaka okumalısınız. Bu arada diziyi yine Netflix ‘de izleyebilirsiniz. Evet New Amsterdam dizisi de Netflix Dizi Önerileri listeme dahil edeceğim bir yapım. Hadi lafı daha fazla dolandırmadan dizi konusuna geçelim;

New Amsterdam Dizi Bilgileri;

 • Tür: Dram , Hastane , Tıppi Drama
 • Bölüm Sayısı: 49
 • Sezon : 3
 • Yıl : 2018 – 2021
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: Amerika
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix  ve Korsan Siteler

New Amsterdam Konusu : Dizi ABD devlet hastanesine atanan Medikal direktörün etrafında dönüyor. Bu Medikal direktör devlet hastanesindeki sistemi değiştirmek için bazı kuralları gözardı ederek hastaneyi daha iyi bir devlet hastanesine dönüştürmesini konu alıyor.

Evet dizi konusu bu kadardı demeyeceğim. Bu yalnızca minnacık bir kısmıydı. Site yazarımız Meya dizinin konusunu uzunca bir şekilde ele aldığı için sizleri Meya’nın dizi konusu ve inceleme yazısına yönlendireceğim.

New Amsterdam Detaylı Konusu ve İncelemesi

23- Love in Time

love in time izle

Dizi Önerileri listemde Hollanda, Kore, Amerika, İngiltere ve türlü türlü ülkelerden yapımlar yer alıyor. Ancak sadece bir Çin dizilerine yer vermediğimi anlayınca hemen en sevdiğim Çin dizisini 23.sıradan listeye aldım. Dizi posterinden de anlayacağınız üzere bir Romantik Komedi dizisi.

Romantik Komedi severlere özellikle önerdiğim bu diziyi youtube başta olmak üzere birçok ücretsiz siteden izleyebilirsiniz. Daha önce Çin dizisi izleyenler bilirler, bu Çin dizileri çok cıvık olur. Saçma sapan olaylar alır başını gider ama inanın bana bu dizi öyle değil. Bana Çin Dizilerini sevdiren bu yapımı sizlere de şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca Romantik Komedi severler için daha önce yine bunun gibi oldukça detaylı ve uzun bir liste hazırlamıştım. Romantik komedi tutkunlarına bu listemde ki dizilere de bir göz atmalarını tavsiye ederim. Linki hemen aşağıya bırakıyorum.

Romantik Komedi Dizi Önerileri için buraya tıklayın

Love in Time Dizi Bilgileri:

 • Tür: Romantik ,  Komedi
 • Bölüm Sayısı: 24
 • Bölüm Süreleri : 30- 46 dakika
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2020
 • Dil: Çince
 • Ülke: Çin
 • Nereden İzleyebilirim: Youtube ve Korsan Siteler

Love in Time Konusu: Başrol karakterimiz Jianan lise yıllarında kilolu olmasından ve babasının iç çamaşırı satıcısı olmasından dolayı zorbalık görmüş ve yıllar geçmesine rağmen bunun etkilerinden kurtulamamış bir hikaye yazarıdır. Lise yıllarında lakabı olan İç Çamaşırı Kraliçesi isimden kurtulmak istemekte, alanında başarılı olmak istemektedir.

Ancak babası Jianan’ın şirketlerinde çalışmasını ve İç Çamaşırı Kraliçesi olmasını istemektedir. Jianan bu isteğe karşılık ünlü bir yazar olacağını ve erdemli bir eş bularak 3 yıl içinde evleneceğini söylemiş. Bunu 3 yıl içinde yapacağına dair babasıyla anlaşma imzalamıştır. Bu sözün tutulmaması halinde ise Jianan’ın baba şirketinde işe başlayacağı şartı konulmuştur.

Sonuç olarak 3 yılın ardında Jianan ne başarılı bir yazar olmuştur, ne de evlenecek bir bey bulmuştur. Sözleşmenin bitimine saatler kala lisede ona zorbalık yapan bir erkek arkadaşıyla karşılaşması ile hayatı değişen Jianan, bu bey ile sözleşmeli bir şekilde evlenmiştir. Bu evlilik lise yıllarında ikili arasında olan yanlış anlaşılmaları düzeltecek, birbirlerinden nefre eden bu ikiliyi yakınlaştıracaktır. Evet dizi konusu bu şekildeydi. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri dizi hakkında yazmış olduğum inceleme yazısını yönlendirmek isterim ;

Love in Time Dizi İncelemesi için tıktık.

24- That 70s Show

Bu kez önereceğim di ioldukça eski bir yapım. Bu nedenle aslında pek de bilinmeyen bir yapım. Site yazarımız Morosophist zamanında diziyi güzel bir şekilde yorumladı. Konudan bahsettikten sonra dizi incelemesini de okumanız için link bırakacağım. Hadi dizi konusuna bir göz atalım;

That 70s Show Dizi Bilgileri;

 • Tür: Sitcom , Komedi
 • Sezon : 8
 • Yıl : 1998 – 2006
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: Amerika
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix  ve Korsan Siteler

That 70s Show Konusu: That 70s Show dizisi Amerika’nın Wisconsin eyaletinde kurgusal bir yer olan Point Place ‘de geçmekte. That 70s Show dönemin sosyal, politik açıdan dönemin koşullarını ele alan bir sitcom.

Dizinin detaylı konusu, karakterleri ve yorumu için sizleri Morosophist’in aşağıya bırakacağım inceleme yazısına yönlendirmek istiyorum. That 70s Show detaylı dizi incelemesi için buyurunuz link;

That 70s Show Dizi İncelemesi

25- Outer Banks

Dizi Önerileri listesinde bu kez önereceğim dizi, Aksiyon vve Macera türünde olan bir Netflix dizisi . Evet yine Netflix Dizi Önerileri listeme alabileceğim bir yapım. Dizinin ana karakterleri genel olarak genç. Yani dizide gençleri izleyeceğiz. Dizinin yorumunu site yazarımız Rase geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Sonuç olarak okumanız için bu yazının da linkini bırakacağım. Hadi gelin dizi konusuna bir göz atalım.

Outer Banks Dizi Bilgileri :

 • Tür: Aksiyon , Macera
 • Bölüm Sayısı: 10
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2020
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: Amerika
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix  ve Korsan Siteler

Outer Banks Konusu : Dizi zengin ve fakirler arasında bölünmüş bir adada geçmekte. Burada dört yakın arkadaş olan John B, JJ, Pope ve Kiara Outer Banks’a vuran kasırganın ardından bir tekne enkazı bulurlar. Buldukları bu tekne enkazı onları büyük bir ikramiyeye götürecektir. Ancak bu ikramiyeye ulaşmak pek de kolay olmayacaktır.

Evet Outer Banks dizi konusu bu şekildeydi. Outer Banks hakkındaki yorumları merak edenler için aşağıya Rase’in dizi hakkında ki yorumunu bırakıyorum.

Outer Banks Dizi İncelemesi için Tıktık.

26- Friends

friends

Dizi Önerileri 26.sırada bir kült dizi yer alıyor. Friends dizisi de Breaking bad dizisi gibi çok çok fazla duyulan, herkesin bildiği ancak herkesin izlemediği bir dizi. Bu gibi çok duyulan dizilerin kaderi bu sanırım, çok fazla duyulunca izleyici de ‘bunu biliyorum izlemesem de olur’ havası uyandırıyorlar. Ancak asla öyle olmamalı zira gördüğünüz kesitler olsun, söylemler olsun bu dizilerde çok daha fazlası var. Bu nedenle her ne kadar bu diziye maruz kalmış olsanız da izlemek için de diziye bir şans vermelisiniz.

Özellikle gençlik ve samimi bir yapım izlemek isteyenlere, mod yükseltmek isteyip modsuz olanlara tavsiye edeceğim bir yapım. Ayrıca dizinin dili İngilizce açısından anlaşılabilir olduğu için İngilizce öğrenme aşamasında olan takipçilerime öneririm. Sonuç olarak her telden izleyiciye hitap edebilen bir yapım Friends dizisi.

Diziyi blog yazarımız Morosophist geçtiğimiz günlerde yorum yazısını yazmıştı. Bu nedenle konudan bahsettikten sonra yorum yazısı için de link bırakacağım. Diziyi izlemiş olun olmayın bu inceleme yazısını okumanızı tavsiye ederim, diziyi yad etmeniz için hoş olur.

Friends Dizi Bilgileri :

 • Tür: Arkadaşlık , Aile , Komedi
 • Bölüm Süreleri : 20 Dakika
 • Sezon : 10
 • Yıl : 1994 – 2004
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: Amerika
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix  ve Korsan Siteler

Friends Konusu : Dizi Rachel Green’in düğününden kaçması ile başlıyor. Rachel düğününden kaçıp New York’ta bir restoranda aşçı olduğunu bildiği çocukluk arkadaşı Monica Geller‘ı bulmaya gider. Rachel, Monica’nın evine yerleşir ve onun arkadaş grubuyla zaman geçirmeye başlar.

Sonuç olarak Friends dizi konusu bu kadardı. Son olarak aşağıya dizinin inceleme yazısını da bırakıp farklı bir diziye geçiyorum;

Friends Dizi Konusu ve Yorumu için tıktık.

27- How I Met Your Mother 

how i met your mother konusu

Friends ve How I Met Your Mother dizilerini bilerek ardarda sıraladım zira bu iki dizi izleyiciler arasında iki büyük kutbun oluşmasına neden olan diziler. Sosyal medya kullanıcıları bilirler en az hafta bir bu iki dizi kıyaslanır. Sonucunda ise koca bir kargaşa ortaya çıkar. Bu nedenle iki diziyi birbirinden ayırt etmeden ardarda almak istedim. Bana kalırsa her iki dizi de birbirinden eğlenceli, birbirinden samimi diziler. İzleyeceğinize asla pişman olmayacağınız bu yapımın yorumunu da site yazarımız Morosophist yazdı. Konudan bahsettikten sonra inceleme yazısı için de link bırakacağım.

Bu diziyi de yine samimi dizi arayışında olanlara ve mod yükseltmek isteyenlere öneriyorum. Hadi lafı daha fazla dağıtmadan dizi konusuna geçelim;

How I Met Your Mother Dizi Bilgisi :

 • Tür: Arkadaşlık , Durum komedisi , Romantik
 • Bölüm Süreleri : 20 Dakika
 • Sezon : 9
 • Yıl : 2005
 • Dil: İngilizce
 • Ülke: Amerika
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix  ve Korsan Siteler

How I Met Your Mother Konusu : How I Met Your Mother dizisi 2030 yılında, Ted Mosby adlı başrol karakterin çocuklarına anneleri ile nasıl tanıştığını anlatması ile başlıyor. Dizi genel olarak Ted Mosby‘nin geçmişinde arkadaşları ile yaşadığı hayatı anlatmaktadır.

Sonuç olarak How I Met Your Mother dizi konusu bu şekildeydi. Ayrıca dizinin yorumunu okumak isteyenler için aşağıya How I Met Your Mother Dizi İncelemesi linki bırakıyorum;

How I Met Your Mother Dizi İncelemesi için tıktık.

28- Reply 1988

Bu listeyi daha hazırlamayı düşündüğüm ilk zamanlardan bu yana bu dizi bu listede olmalı dediğim bir dizi Reply 1988 dizisi. Ayrıca sıralama olarak bilerek Friends ve How I Met Your Mother dizilerinin ardına aldım. Kişide bıraktıkları his az çok benziyor ancak Reply 1988 çok başka bir dizi.

Gerek dizide yer alan aile ilişkileri olsun, gerek kardeş ilişkileri, komşu ilişkileri olsun bizim aile yapılarımız ile daha benzer olduğundan izlerken geçmişe gidip gidip gelmenize, gülmekten ağlamanıza neden olacak bir dizi Reply 1988. Dizide yer alan her bir karakter o kadar değerli ve insanda öylesine kalıcı bir etki bırakıyor ki ister istemez dizi sonlandığında ‘Ah be’ oluyor, dönüp dönüp dizi kesitlerini izliyorsunuz. Diziyi izleyeli neredeyse 1 yıl olacak hala daha açar youtube’dan dizi kesitlerini izlerim.

Açıkcası bu dizi hakkında buraya onlarca hatta binlerce yorum yaparım ancak yazı daha da fazla uzasın istemiyorum. Zira hali hazırda bu dizi için bir inceleme yazım mevcut. Dizi konusunun ardından bu yazım için link bırakacağım. Kesinlikle okumalısınız!

Reply 1988 Dizi Bilgileri :

 • Tür: Arkadaşlık , Durum komedisi , Romantik
 • Bölüm Sayısı: 20
 • Sezon : 1
 • Yıl : 2016
 • Dil: Korece
 • Ülke: Kore
 • Nereden İzleyebilirim: Netflix  ve Korsan Siteler (Korentürk, asyafanataiklerim)

Reply 1988 Konusu : Dizi beş yakın arkadaşın etrafında dönüyor. Bu beşli çocukluk arkadaşılar, dördü bir lise öğrencisi diğeri ise ülkenin milli gururu olan bir gogo oyuncusu. Dizi bu beşlinin birbiri ile olan ilişkisine, ailelerine ve mahalle yaşamlarına değiniyor. Son olarak dizinin adından da anlayacağınız üzere dizi 1988 yılında geçiyor.

Konuyu okuyup da ‘aaaa bu sıkıcıdır şimdi’ diye kesinlikle düşünmeyin, asla öyle değil. Oldukça eğlenceli, çokca samimi bir dizi. Hatta şuan bunları yazarken bile yanda yeni bir sekmede dizinin bir bölümü açtım, izleyeceğim. Sizleri daha fazla sıkmadan Reply 1988 dizisi hakkında yazdığım inceleme yazısına yönlendirmek istiyorum;

Reply 1988 Dizi İncelemesi için Tıklayın.

29- Never Have I Ever

Never I Have Ever

Bu sefer öneride bulunacağım, Dizi Önerileri listesine 29 numaradan giren dizimiz ; Never Have I Ever . Bloğumun devamlı okuyucuları bu dizinin geçtiğimiz günlerde Rase tarafından yorumlandığını biliyorlardır. Ancak bilmeyenler ve okumak isteyenler için konunun ardından diziye dair inceleme yazısının linkini bırakacağım.

Bu arada dizi yine bir Netflix Dizisi . Liste o kadar fazla Netflix Dizisi ile doldu ki Netflix Dizi önerileri listesi hazırlamam şart oldu 🙂 Her neyse diziden bahsetmem gerekirse, dizi tek sezonluk bir mini dizi. Gençlik okul dizilerini sevenlerin beğenebileceği türden çerezlik bir dizi. Lafı hiç uzatmadan dizinn konusuna geçelim;

Never Have I Ever Dizi Bilgileri ;

 • Yıl : 2020
 • Tür : Komedi , Gençlik
 • Bölüm Sayısı : 10
 • Sezon : 1

Never Have I Ever Konusu : Ergenlik döneminden yetişkinliğe geçme evresinde olan genç bir kızın Devi’nin hikayesini konu alıyor dizi. Amerikalı genç bir Hint kız olan Devi, başarılı bir lise ikinci sınıf öğrencisidir. Öfke problemleri olan Devi sık sık kendisini sıkıntılı durumların içerisinde bulur. Sonuç olarak dizi Devi’nin aile ve okul yaşamını konu alacaktır.

Dizi hakkında sizlere verebileceğim bilgiler bu şekildeydi. Dizi yorumunu okumak için sizlere link bırakıyorum;

Never Have I Ever İncelemesi için tıktık.

30- School 2013

school 2013 kore

Dizi Önerileri Listesine 30.sıradan giren dizi yine bir gençlik okul dizisi olan School 2013 dizisi. Never Have I Ever ile girdiğimiz gençlik okul türüne es vermeden devam edelim istedim. School serisi genel olarak izlenilesi bir seri. Oldukça kalitesi konularla farklı noktalara değinen bir yapım. School 2015 ve School 2017 dizileri de ayrı ayrı eğlenceli ve zevkliydi.

School serisi her tekli yılda birer sezon olarak geliyor. Her sezonun konusu farklı oluyor. Bu nedenle Schoole 2013-School 2015 yahut School 2017 arasından istediğinizi seçip izleyebilirsiniz. Benim bu seri arasında favorim School 2015 . Olurda izlerseniz mutlaka sizlerde favorinizi yorum kısmında belirtin. Hadi lafı daha fazla uzatmadan dizinin konusuna bir göz atalım.

School 2013 Dizi Bilgileri ;

 • Ülke : Kore
 • Tür: Gençlik , Okul
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Sezon : 1

School 2013 Konusu : Dizi lisede bulunan bir sınıfta ki öğrencilerin, sahip oldukları iki farklı eğitim tipinde ki öğretmen ile geçirdikleri zamanı anlatıyor. Sonuç olarak dizide adım adım birbirlerini daha da iyi bir insana dönüştürdüklerine ve aralarındaki sorunları iyi yönde çözdüklerine şahit olacağımız bir konuya sahip School 2013.

Bu arada eski Türk dizilerinden Arka Sıradakileri hatırlayanınız var mı bilmiyorum ama bu dizi az çok Arka Sıradakilere benziyor. İzlerken sizler de farkedeceksiniz.

Sonuç olarak School 2013 dizisi hakkında sizlere verebileceğim bilgiler bu şekildeydi. Dizinin detaylı incelemesini site yazarımız Meya geçtiğimiz aylarda yapmıştı. Okumak isteyenler için aşağıya link bırakıyorum;

School 2013 Dizi İncelemesi için Tıktık.

31- Ares

ares netflix

Dizi Önerileri listemizde Çin’i Kore’yi ve Portekiz’i arkamızda bırakarak bu kez de Hollanda yapımı bir diziden bahsedeceğim sizlere. Netflix ile adını ve kalitesini duyurmaya başlayan Hollanda, izleyici tarafından oldukça fazla sevilen dizilere sahip. bunlardan biri de Ares dizisi. Geçtiğimiz aylarda site yazarımız Morosophist’in incelemesini yazdığı bu dizi, dram korku ve gerilim türünde mini bir dizi. Korku olduğunu az ççok posterinden anlamışsınızdır zaten 🙂

Sonuç olarak Ares dizisini türünden ötürü korku ve gerilim severlere öneriyorum. Dizinin hali hazırda yorum yazısı da bulunuyor. Diziyi izlemeyi düşünenler için konunun ardından dizi incelemesi için link bırakacağım. Hadi o zaman cümlelerim daha fazla karışmadan dizi konusuna geçelim.

Ares Dizi Bilgileri :

 • Ülke : Hollanda
 • Tür: Korku, Gerilim
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Sezon : 1

Ares Konusu : Dizi ana karakter Rosa’nın etrafında dönüyor. Rosa Amsterdam’ da seçkinlerden olmak isteyen hırslı ve zeki bir üniversite öğrencisidir. Seçkinlerden olmak istemesi başına birçok olayın gelmesine neden olur. Dizi bu olayları konu alacaktır.

Sonuç olarak sizlere dizi hakkında verebileceğim bilgiler bu şekildeydi. Bu nedenle diziyi izlemeyi düşünenleri Morosophist’in aşağıya bırakacağım inceleme yazısına yönlendirmek isterim;

Ares Dizi İncelemesi için Tıktık.

32- Van Helsing

Netflix Dizi Önerileri

Dizi Önerileri listemizin otuzikinci sırasnda Van Helsing adında fantastik bir dizi yer alıyor. Dizinin yorumunu sitenin eski yazarlarından Hapitch güzel bir şekilde yapmıştı. Konunun ardından yazı için de link bırakacağım. Fantastik dizi severlerin hoşuna gideceğini düşündüğüm bu yapım, efectleri ve oyuncuları ile ön plana çıkıyor.

Bu arada dizi yine bir Netflix dizisi. Dolayısıyla diziyi izlemek isteyenler korsan sitelerin yanı sıra diziye Netflix ‘den de ulaşabilirler. Son olarak diziyi merak edenler için hemen aşağıya konu ve dizi hakkında ki bilgileri bırakıyorum;

Van Helsing Dizi Bilgileri :

 • Ülke : Abd
 • Yıl : 2004
 • Tür: Korku, Fantastik , Aksiyon
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Sezon : 5

Van Helsing Konusu :Baş karakter Vanessa, üç yıl komada kaldıktan sonra vampirlerin istila ettiği bir dünyaya uyanmıştır. Artık o ve hayatta kalan bir avuç insan yaşamları için savaşmak zorundadır.

Evet dizi konusu Netflix ‘de bu şekilde ele alınmıştır. Dizi hakkında yukarıda da söylediğim gibi site yazarımız Hapitch diziyi inceledi. İnceleme yazısı için;

Van Helsing Dizi İncelemesi için Tıklayın.

33- The Uncanny Counter

Yabancı Dizi Önerileri

Gizem , Aksiyon ve fantastikle ilerliyorken The Uncanny Counter dizisini de araya sıkıştırmak istedim. Yine bir Netflix dizisi olan The Uncanny Counter , son zamanların en dikkat çeken dizilerinden biri. Özellikle Kore ‘yi romantik komedileri ile tanıyanları şaşırtacak bir yapım The Uncanny Counter.

Diğer bir adıyla Şeytan Avcısı dizisi , Kore dizi izleyicisi olun olmayın sizleri etkisi altına alacak güzel bir yapım. Gerek oyuncuları olsun gerekse senaryo ve efectleri olsun sizlere keyifli bir vakit geçirecek bu diziyi izlemelisiniz. Site yazarlarımızdan Morosophist, geçtiğimiz aylarda The Uncanny Counter dizisi için bir yorum yazısı hazırlamıştı. Diziyi merak edenler için konunun hemen ardına bu yazıyı iliştireceğim. O yazıyı da mutlaka okumalısınız. Hadi o zaman lafı daha fazla uzatmadan konuya geçelim;

The Uncanny Counter Dizi Bilgileri :

 • Ülke : Kore
 • Yıl : 2020-2021
 • Tür: Gerilim, Fantastik , Aksiyon
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Sezon : 1

The Uncanny Counter Konusu: Şeytan Avcısı dizisi, kendilerine ‘Counter‘ adını verdikleri bir grubun etrafında dönmektedir. Grupta ki her bir üyenin kendine has bir takım özel yetenekleri vardır. Grup bu özel yeteneklerini kullanarak kötü ruhları yakalamaktadır. Ayrıca bu grup bir noodler restoranı işleterek kendilerini normal insanlardan gizlemektedir.

Sonuç olarak dizi konusu da bu şekildeydi. Diziyi daha fazla merak eden okuyucularım için hemen aşağıya Morosophist ‘in dizi hakkında ki inceleme yazısını bırakıyorum;

The Uncanny Counter Dizi İncelemesi için Tıklayın.

34- Santa Clarita Diet

Yabancı Dizi Önerileri

Bu seferki dizi öneri Santa Clarita Diet dizisi. Dizi yine Gerilim, korku türlerinde. Ancak diziyi bu türlerin yanı sıra içerisinde ciddi oranda Komedi de barındırıyor olması diğer dizilerden ayırıyor. Hem gerilmek hem de gülmek isteyenler için harika bir öneri olacak bu dizi, sizi oldukça fazla kana doyuracak.

Aynı zamanda bir Netflix dizisi de olan Santa Clarita Diet dizisi keyifli vakitler geçirmenizi sağlayacak. Bu arada dizinin yorumu yine site yazarımız Morosophist ‘den. Geçtiğimiz aylarda dizi için harika bir yorum yazısı hazrladı Morosophist, yazıyı merak edenler için konunun hemen ardına yine o yazıya link vereceğim. Hadi o zaman hemen dizi konu ve bilgilerine bir göz attalım;

Santa Clarita Diet Dizi Bilgileri :

 • Ülke : Amerika
 • Yıl : 2020-2021
 • Tür: Korku , Komedi
 • Bölüm Sayısı: 30
 • Sezon : 3

Santa Clarita Diet Konusu : Santa Clarita Diet dizisi Los Angeles’ ta yaşayan Joel ve Sheila’nın başından geçen olayları ele alıyor. Yaşamlarını emlakçılıkla kazanan bu çiftin sıradan bir yaşamları vardır. Ancak bu sıradan yaşamları Sheila’nın yürüyen bir ölüye dönüşmesi ile son bulur…

Evet dizi konusu bu şekildeydi. Sonuç olarak oldukça orijinal bir konuya sahip dizi. Özellikle korku ve komediyi bir arada sevenler için biçilmez kaftan niteliğinde bir dizi. Son olarak aşağıya diziyi izlemeyi düşünenler için Morosophist’in inceleme yazısını bırakıyorum;

Santa Clarita Diet Dizi İncelemesi için Tıkla.

35- Tale of Nokdu

kore Dizi Önerileri

Gizem , Gerilim ve Korku türlerinin ardından araya bir de tatlı bir dizi sıkıştırayım dedim ve onca dizi arasından Tale of Nokdu dizisini seçtim. Tale of Nokdu dizisini geçtiğimiz aylarda büyük bir zevk ile izleyip finallemiştim. İnceleme yazım da blogda mevut, konudan bahsettikten sonra Tale of Nokdu dizi incelemesini okumak isteyenler için link bırakacağım.

Dizi hakkında konuşmam gerekir ise söyleyebileceğim tek şey izleyin izlettirin olacak. Yok böyle komik bir dizi! Her sahnesine ayrı ayrı güldüğüm, gülmekten ağladığım nadir dizilerden Tale of Nokdu dizisi. Dizinin işlenişi olsun oyunculuklar ve efectler olsun beni benden aldı. Her bir karakterin işlenişi o kadar iyiydi ki izlerken ister istemez karakterler arası bağ kuruyorsunuz.

Dizi’nin ayrıca bir Netflix Dizisi olması da Netflix üyelerini eminim sevindirmiştir. Reklamsız duraklamaksızın diziyi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Netflix ‘i olmayan okuyucularım da diziyi korsan sitelerden izleyebilirler. Türkiye özellikle dizi çevirileri konusunda çok geliştirdi kendisiniz. X Dizisi alt yazılı izle yazdığınızda onlarca hatta yüzlerce dizi çıkıyor karşınıza. Yani demem o ki Netflix olmadan da diziyi izleyebilirsiniz. Sonuç olarak sizlere önerebileceğim Komik bir dizi Tale of Nokdu dizisi. Hadi lafı daha fazla uzatmadan dizi konusu ve bilgilerine geçelim;

Tale of Nokdu Dizi Bilgileri :

 • Ülke: Güney Kore
 • Tür: Romantik, Komedi
 • Jztp: 8/10
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Yapım Yılı: 2019

Tale of Nokdu Konusu : Dizi ailesi ile yıllarca suikastçılardan kaçarak yaşamak zorunda olan Jeon Nok-Du‘nun hayatını ele alıyor. Jeon Nok-Du bir gün bir suikastçının peşine düşer ve kendisini dul kadınlara özel bir köyde bulur. Bu köye bir erkek olarak girmesi imkansızdır. Bu nedenle kadın kılığına girmeye karar verir ve bu köyde bir hayat kurar.

Dizi Konusu hemen hemen bu şekildeydi. Dizinin detaylı konusu için;

Tale of Nokdu Dizi İncelemesi için Tıklayın.

36- Le Bazar de la Charite

2021 Dizi Önerileri

Tale of Nokdu dizisi ile ufaktan bir tarihe giriş yapmışken ilerleyip güzel bir tarihi diziden bahsedeyim istedim. Dizinin adı gördüğünüz üzere Le Bazar de la Charite , Türkçesi Alevlerin Ardından . Dizinin Türk versiyonu Alev Alev adıyla çekilmiş, kısa sürmüştü.

Dizi bir Fransa Netflix Dizisi. Fransız dizileri ile aranız nasıl bilmiyorum ama son zamanlarda dizi konusunda Fransa’nın ciddi bir yükselişte olduğu bir gerçek. Bu dizi de genel olarak Dünya çapında sevilmiş bir dizi. Gerek efectleri ile olsun gerek senaryosu ile olsun son zamanların en dikkat çeken dizilerinden biri. Sonuç olarak diziyi bu Dizi Önerileri listesine dahil etmemin nedeni de bu. İleride bir Netflix Dizi Önerileri listesi hazırlarsam yine listenin içinde olabilecek bir yapım. Hadi lafı daha fazla uzatmadan dizi konusu ve bilgilerine geçelim;

Le Bazar de la Charite Dizi Bilgileri ;

 • Ülke : Fransa
 • Tür : Dram , Tarihi
 • Sezon : 1
 • Bölüm Sayısı: 8
 • Tarih : 2019-2020

Le Bazar de la Charite Konusu : Dizi bir yardım organizasyonu gecesinde ortaya çıkan bir yangın felaketin ive sonrasında yaşananları konu alıyor. Bu yangın felaketinde çoğu kadın olmak üzere 126 kişi acı bir şekilde hayatını kaybediyor. Le Bazar de la Charite dizisi de bu yangın felaketinden sağ kurtulan 3 kadının hayatını ele alıyor.

Evet dizi bu şekildeydi. Anlayacağınız üzere oldukça orijinal bir konuya sahip. Farklı yapımlardan konulardan hoşlananlar için güzel bir mini dizi olacağa benziyor. Dizinin yorumunu yazar arkadaşımız Rase geçtiğimiz aylarda yapmıştı. Diziyi merak edenlerin bu yorum yazısını da okumasını öneririm;

Le Bazar de la Charite Dizi İncelemesi için Tıklayın.

37- The Big Bang Theory

2021 Dizi Önerileri

Dramın doruklarına ulaştıracak Le Bazar de la Charite dizisinin hemen ardından sizlere yine samimi bir sitcom önermek istedim. The Big Bang Theory eminimki birçoğunuzun duyduğu ancak başlamaya pek cesaret edemediği bir dizi. Aynı zamanda Friends ve How i Met Your Mother gibi dizilerin arasında kaynayıp değeri bilinmeyen de bir dizi.

The Big Bang Theory’i izleyip de beğenmeyeni pek görmedim. Özellikle durum komedisi sevenler için harika bir öneri The Big Bang Theory. Dizinin yorumunu site yazarımız Morosophist geçtiğimiz aylarda yapmıştı. Konunun ardından bu yazı için link bırakacağım. The Big Bang Theory inceleme yazısını da mutlaka okumanızı öneririm. Sonuç olarak durum komedisi severlere önerebileceğim The Big Bang Theory  hakkında sizlere söyleyebileceklerim bu kadardı. Gelin lafı hiç uzatmadan The Big Bang Theory dizi bilgileri ve The Big Bang Theory konusuna geçelim.

The Big Bang Theory Dizi Bilgileri :

 • Ülke : ABD
 • Tür : Durum Komedisi – Sitcom
 • Sezon : 12
 • Tarih : 2007-2019

The Big Bang Theory Konusu : Dizi genel olarak Caltech adlı üniversite de üstün zekalı olan teorik fizikçi Sheldon ve deneysel fizikçi Leonard, uzay mühendisi ve Yahudi olan Howard ve Hintli astrofizikçi Rajesh‘ in arkadaşlıklarını konu alıyor. Bu dörtlü hem iş arkadaşı hem de ev arkadaşılar.

Sonuç olarak The Big Bang Theory konusu bu şekildeydi. Diziyi merak edenler için hemen aşağıya Morosophist’in The Big Bang Theory hakkında ki inceleme yazısını bırakıyorum.

The Big Bang Theory Dizi İncelemesi için Tıklayın.

38- Abyss

Abyss oyuncuları

Listenin otuz sekizinci sırasında bir fantastik dizi olan Abyss yer alıyor. Dizi yine bi Netflix Kore dizisi. 16 Bölümden oluşan bu diziyi çerezlik dizi arayışında olan okurlarımıza rahatlıkla önerebilirim. Dizinin incelemesini geçtiğimiz günler Rase yapmştı. Konudan bahsettikten sonra bu yazı için de link bırakacağım.

Diziden bahsetmem gerekir ise dizi tam anlamıyla bir fantastik komedi dizisi. İçerisinde az buçuk romantizm de yer alıyor. 16 Bölümden oluşuyor olması dizinin çabucak bitmesine nedne oluyor. Bu nedenle yukarıda da belirttiğim gibi çok fazla beklentiye girmeden diziyi çerez niyetine listenize alabilirsiniz.

Abyss Dizi Bilgileri :

 • Ülke: Güney Kore
 • Tür: Fantastik , Romantik , Komedi
 • Jztp: 6/10
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Yapım Yılı: 2019 – 2020

Abyss Konusu : Aynı zamanda dizine ismini de veren Abyss, ölen insanları tekrar hayata döndüren bir küredir. Küre normalde insanları kendi bedenleri ile hayata döndürse de Cha Min ve Seo Yeon bir istisnadır. Cha Min ölmeden önce fiziksel olarak kendini beğenmeyen bir tiptir. Cha Min ‘nin aksine Seo Yeon ise herkesin beğendiği bir kadındır.

Ölümlerinin ardından Cha Min ve Seo Yeon çok başka bedenlerde hayata geri döner. Cha Min artık eskisi gibi değildir. O kadar güzel bir yüz ve düzgün bir fizikler geri dönerki herkes ona manken gözü ile bakar. Seo Yeon ise eski bedeninin aksine ortalama bir beden ile geri döner. Dizi ise bu ikilinin ülkenin en azılı seri katilini yakalamak için giriştikleri olayları ele alacak.

Sonuç olarak dizi konusu bu şekildeydi. Oldukça orijinal bir konuya sahip dizi. Ki bu nedenle diziyi bu listeye aldım. Farklı konu arayışında olan takipçilerime diziyi öneririm.Site yazarımız Rase’in dizi hakkındaki incelemesi için ;

Abyss Dizi İncelemesi için Tıklayın.

39- Something in The Rain

Netflix Kore Dizi Önerileri

Dizi Önerileri başlıklı bu öneri listemin bu kısmına kadar önerdiğim çoğu dizi gençlere yönelikti. Araya bir de yetişkinlerin zevkle izleyebileceği bir dizi sıkıştırmak istedim. Tercihimi de geçtiğimiz günler Pell tarafından yorumu girilen Something in The Rain dizisinden yana kullandım.

Diziyi bende geçtiğimiz aylarda izlemiştim. Diziye başlama sebebim ise dizinin başrolünde çok sevdiğim bir oyuncu olan Jung Hae-in ‘in yer alıyor olmasıydı. Yukarıda da söylediğim gibi dizi daha çok otuzlu yaşlara hitap ediyor gibi görünüyor. Gençlerin sevebileceğini pek düşünmüyorum.

Something in The Rain dizisinin efectleri ve ostları çok iyiydi. Senaryoda da eleştirebilecek pek fazla bir şey göremiyorum. Something in The Rain dizisinde daha çok aslında Kore’nin toplumsal yapılaşmasına şahit oluyorsunuz. Diğer tatlı dizilerin aksine Something in The Rain dizisi daha çok gerçeklere odaklanıyor gibiydi. Lafı daha fazla uzatmadan Something in The Rain dizi bilgileri ve konusuna geçmek istiyorum;

Something in The Rain Dizi Bilgileri;

 • Sezon: 1
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Dil: Korece
 • IMDb: 8.1/10
 • Romantizm

Something in The Rain Konusu; Dizi Yoon Jin-ah’ın hayatını konu almaktadır. Yoon Jin-ah bir iş kadını olan ve hayatını bu şekilde sıradan geçiren bir kadındır. Fakat birgün ailesinin de yakın olduğu en yakın arkadaşının küçük erkek kardeşi, Seo Joon-hee, üç yıllık ayrılıktan sonra Kore’ye geri döner. Seo Joon-hee geçmişten bu yana Yoon Jin-ah’dan hoşlanmaktadır. Yoon Jin-ah ise onu kardeşi olarak görür.  Bu ikili birlikte zaman geçirmeye başlarlar. Sonuç olarak bir zaman sonra Yoon Jin-ah karşısında gördüğü kişinin artık küçük bir erkek kardeş olmadığını fark eder… Bu durum Yoon Jin-ah’ın hayatında büyük bir yankı uyandırır.

Evet dizi konusu bu şekildeydi. diziyi merak edenler için hemen aşağıya Pell’in dizi incelemesi yazısını bırakıyorum;

Something in The Rain Dizi İncelemesi için Tıklayın.

40- Modern Family 

Netflix Dizi Önerileri

Dizi Önerileri listesinin sonlarına yaklaşırken araya bir sicom daha sıkıştırayım dedim ve bu kez seçimim Modern Family’den yana oldu. Geçtiğimiz aylar Morosophist tarafından inceleme yazısı yazılan dizi oldukça meşhur bir dizi aslında. Morosophist ‘in deyimiyle bir sahte belgesel olan Modern Family sizleri bir hayli güldürecek bir yapım.

Samimi aile komedilerini sevenler için biçilmez bir kaftan niteliğinde olan bu dizi, sizlere güzel vakitler geçirtecek. Özellikle Amerikan aile yapısını çok güzel bir şekilde ele alan dizi, adeta bir belgesel tadında. Hadi o zaman lafı hiç allandırıp budaklandırmadan Modern Family dizi bilgileri ve konusuna bir göz atalım;

Modern Family Dizi Bilgileri ;

 • Ülke : ABD
 • Tür : Komedi
 • Sezon : 11
 • Tarih : 2009-2021

Modern Family Konusu ; DiziJay Pritchett adlı dedemizin ailesi ve onun çocukları Claire ve Mitchell‘ ın ailesini konu alıyor. Bu diziyi izlerken asla sıkılmayacağınız ve biraz klasik ama biraz abartılmış bir Amerikan aile yapısını ve yaşadıkları komik olayları ele alıyor.

Morosophist Modern Family dizi konusunu bu şekilde ele almış. Ben olduğu gibi aldım buraya. Dizi yukarıda da söylediğim gibi Amerikan aile yapısını ele alıyor. Diziyi izlemeyi düşünenler yahut merak edenler için hemen aşağıya Morosophist’in Modern Family dizisi hakkında ki inceleme yazısını bırakıyorum.

Modern Family Dizi incelemesi için tıklayın.

Dizi Önerileri

Dizi Önerileri başlıklı bu derin listem burada son bulmadı. Yalnızca listeyi sonlandırmadan erkenden yayınlamak istedim. Dizi Önerileri başlıklı bu yazım site durduğu müddetçe güncel kalacak. Önerilebilecek dizi buldukça Dizi Önerileri isimli bu listeye uğrayıp listeyi daha da fazla uzatacağım.

Dizi Önerileri başlıklı bu listeme eklemek istediğiniz dizileri yorum kısmında belirtirseniz eğer, listeye eklemeler yapabilirim. Şimdilik yalnızca yazar arkadaşlarım ve benim izlediğim ve incelemesini yaptığım dizileri listeye ekledim. Dizi Önerileri konusunda her zaman istek ve önerilere açığım. Bu konuda rahat olabilirsiniz.

Netflix Dizi Önerileri

Listede farkettiğiniz üzere çok fazla Netflix Dizisi yer alıyor. Yakın zamanda yukarıda dizi yorumlarımın arasında da belirttiğim gibi Netflix Dizi Önerileri başlıklı bir öneri yazısı daha hazırlayacağım. Henüz listeyi hazırlamadım bu nedenle Netflix Dizi Önerileri listem için de her zaman önerilere açığım. Bu yazının altına sevdiğiniz ve mutlaka Netflix Dizi Önerileri listesinde olmalı dediğiniz dizileri bırakabilirsiniz.

Sonuç olarak Kore Dizilerine de değinmem gerekirse eğer, zamanında zaten bu konuda detaylı bir Dizi Önerileri listesi hazırlamıştım. Bu nedenle Kore Dizi Önerileri listem için hemen aşağıya link bırakıyorum.

Daha Önce Hazırladığım Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın

Diğer ülkelerin yapımları arttıkça onlar için de ayrı ayrı öneri listesi oluşturacağım.

Listeyi 40 numaralı öneri dizi ile şimdilik yarım bıraktım. Yukarıda da belirttiğim gibi listeye eklenmesi gereken dizileri farkettikçe 41’den başlayarak Dizi Önerileri isimli bu listeme eklemeler yapacağım.

Şimdilik Hoşçakalın Sağlıcakla Kalın ve hep Jazetel’de Kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

One thought on “Dizi Önerileri – Bu Dizileri İzlemeden Geçmeyin

 • 16/06/2021 tarihinde, saat 22:38
  Permalink

  Hayatımda izlediğim en güzel dizi Vincenzo. Mükemmel bir şey herkese tavsiye ederim. Teşekkürler Jazetel ailesi. Çünkü garip mako sınavdan sonra ne yapsam diye düşünüyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir