Angel’s Last Mission Love Konusu ve Yorumu

Fantastik konusuyla, oyunculuklarıyla beni kendisine hayran bırakan Angel’s Last Mission Love dizisinin incelemesiyle karşınızdayım bugün. Sınavlardı, sunumlardı, stajlardı, koronaydı derken 1 seneyi aşkındır k-drama seyretmediğimi fark ettim. Hazır Myung Soo ’nun dizisinin tamamı yayınlanmışken ondan başlayayım dedim. Başladım başlamasına ama henüz bitiremedim. Ama epey ilerledim, konuya hakimim yani.

angel last mission love

Benim bu diziye başlamamdaki temel neden, birazdan bahsedeceğim dizinin başrolü Kim Myung Soo ya da bilinen sahne adıyla L. Kendisi benim ilk dinlediğim ve en sevdiğim k-pop grubu olan INFINITE grubunun bir üyesi. Sizler nasıl düşünüyorsunuz bilemem ancak ben, vokal ve aktör olarak oldukça iyi işler çıkardığını düşünüyorum. Birkaç yerde oyunculuğunun pek beğenilmediğini okumuştum. Ama eminim bu dizi ile beraber onların da fikri değişmiştir.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi konusunda aşırı seçici olan beni, bu diziyi izlemeye iten bir diğer neden de, dizi oyuncularının bu dizideki oyunculuklarına ödüller verilmiş olması oldu. 2019 KBS Drama Ödüllerinde; Shin Hye Sun, en iyi kadın oyuncu ödülüne; Kim Myung Soo, en iyi yeni erkek oyuncu ve K-drama Hallyu Star ödülüne; ikisi birlikte en iyi çift ödülüne layık görülmüştür. O zaman Angel’s Last Mission: Love dizisinin incelemesine geçelim.

Angel’s Last Mission: Love Konusu

Dizi, bir melek olan Dan ve zorlu bir yaşamı olmuş eski bir balerin Yeon Seo arasındaki aşk hikayesini konu alıyor. Melek Dan’ın tek isteği cennete girebilmektir. Cennete girebilmesi için ise yapması gereken son bir görev vardır. O da, taş kalpli, kibirli bir kadın olan Yeon Seo’nun 100 gün içinde gerçek aşkı bulmasını sağlamaktır. Eğer Dan, görevinde başarısız olursa yok olmaya mahkum olacaktır. Dizi, fantastik türde olduğu için çok fazla mantık aramamanızı tavsiye ederim.

Oyuncular ve Yorumum

  • Lee Yeon Seo  (Shin Hye Sun)

Lee Yeon Seo 

Shin Hye Sun, dizinin kibirli ve bir o kadar gururlu karakteri Lee Yeon Seo’yu canlandırıyor. Diziden bağımsız, Shin Hye Sun’un tatlı bir yüzü var. Dolayısıyla ilk başta bu rolün altında ezilebileceğini düşünmüştüm. Ama o, role o kadar iyi bürünmüştü ki, o ifadesiz yüz hattını kendine o kadar yakıştırmıştı ki benim gibi her izleyeni de kendine hayran bıraktığına eminim.

Lee Yeon Seo’ya gelecek olursak, spoiler vermek istemiyorum o nedenle açık açık anlatmayacağım tabii ki. Ama yaşamı ciddi anlamda zorluklarla geçmiş, zorlu yaşam mücadeleleri vermiş bir kadının kalbinin bu derece taşlaşmış olması çok anormal gelmedi bana. En değerlilerini kaybetmiş, tek yaşama sebebi olan bale yeteneği acımasızca elinden alınmış bir kadının nasıl olmasını beklersiniz?

Tam da böyle. Belki daha kötü. Eğer izlerseniz bence sizde böyle düşüneceksiniz. Ve tabi birde Dan’ın görevi var bir tarafta değil mi? Anlayın işte, bu kibirli kadının karşısında Dan’ın anası bayağı ağlayacak. Zaten bu tarz romantizm konulu k-dramalarda, bir tarafın anası mutlaka ağlatılıyor. Şaşırtmadı.

Shin Hye Sun‘u daha önce The Legend Of The Blue Sea dizinde izlemiştim. Orda da çok beğendiğim bir aktristi. İşini iyi yapanı her zaman sevmişimdir.

  • Dan (Kim Myung Soo)

Kim Myung Soo, dizide melek Dan’ı canlandırıyor. Dan’ın karakteri oldukça iyi kalpli. Bu da sanırım melek oluşundan kaynaklı. Dan’ın bir diğer karakter özelliği ise tam bir baş belası oluşudur. Bu özelliği yüzünden Yeon Seo’nun başını bayağı ağrıtacak.

Tabii olaylar sadece Yeon Seo’nun zorlu yaşam mücadelesi ve Dan ile aralarında geçenlerden ibaret değil. Dan’ın daha önce bilmediği gerçeklerle kendisi gibi sizlerde ilk defa yüzleşeceksiniz. Dan, aynı zamanda da tam bir şapşal. Bence Kim Myung Soo, karakterinin bu özelliğini ekrana yansıtırken çok da zorlanmamıştır.

Bir ara kendisiyle ilgili soğuk ve ciddi göründüğüne dair yorumlar vardı. İşte o insanların gördüğünün “L” olduğu, kamera önünde böyle görünmeyi kendisinin tercih ettiğini ancak, Myung Soo’nun fazlaca neşeli ve eğlenceli olduğunu kendisi söylemişti. Grupça yer aldıkları reality showlarda da ara ara bize o şapşal Myung Soo‘yu gösterdi.

Kim Myung Soo’nun bugüne kadar oynadığı dizilerde çoğunlukla ikinci erkek olması, hatta bazen o kadar bile olmaması beni hep üzmüştü. Çünkü ben izlediğim dizi veya film ne kadar mükemmel olursa olsun, bu ikinci plandaki erkeklere hiçbir zaman ısınamıyorum, bu benle ilgili bir durum.

Ben diziyi Myung Soo izlemek için açıyorum ama sonra devam edemiyordum, gerek yan rol olmasından gerek konu sarmamasından… Bu ve diğer birkaç dizide başrol almaya başladığında ise çok mutlu oldum. Hala mutluyum. Emeği geçenlere teşekkürler. Bu gidişle daha çok başrol olarak izleriz onu diye umuyorum.

  • Ji Kang Woo (Lee Dong Gun)

Ji Kang Woo

Lee Dong Gun, dizide başarılı bir sanat yönetmeni  Ji Kang Woo karakterini canlandırıyor. Beraber çalıştığı balerinler ile dikkat çekici koreografiler hazırlayıp insanların beğenisine sunuyor. Ji Kang Woo karakteri, oldukça gizemli ve hırslıdır. Üstü kapalı bir kutu adeta. Bazı sahneleri izlerken kafamdan küçük kıvılcımlar çıktığını söyleyebilirim.

Onun da gizemli bir hikayesi var. Lee Dong Gun‘u ilk defa bu dizide izledim. Onun da çok iyi işler çıkardığını söyleyebilirim. Gayet havalı bir yönetmeni izletti bize. Bunun yanında gizemli davranışları karakter bazında çok yakıştı bence.

Angel’s Last Mission: Love Dizi Yorumu

Angel’s Last Mission: Love Dizi Yorumu

Ben, bugüne kadar çok fazla dizi izledim. Çoğunu bitirmemiş, yarım bırakmışımdır. Bunun nedeni, senaryonun devamının tahmin edilebilir oluşu. Böyle olunca istemsizce dizi beni sıkıyor ve devam edemiyorum. Belki siz de deneyimlemişsinizdir. Ancak bu dizi, diğer izlediklerimden çok farklı geldi bana.

Tahmin edilebilir değil bir kere. Bir bölümü izleyip bitirdiğinizde, diğer bölümde ne olacağını kestiremiyorsunuz. Dizi baştan sona böyle diyemem ama. Elbette küçük küçük dikkat çekmeyen tahmin edilebilir detaylar var ancak bu, şahsen benim gözüme batmadı.

K dramalarda benim gözüme çarpan bir klişe var. Dizilerde ana kadın karakterlerin, istisnalar hariç, genelde çıt kırıldım ve fazla utangaç olduklarını görüyorum. Ancak Lee Yeon Seo, tam aksine oldukça güçlü, gereksiz samimiyetten uzak bir karakter. Ve böyle oluşu hoşuma gitti.

Angel’s Last Mission: Love

DİKKAT! YAYININ BU KISMI BİRAZ SPOİLER BARINDIRIYOR. OKUYUP OKUMAMAK SİZİN ELİNİZDE.

Dan’ın sunbaesinin olur olmadık her yerde her kılıkta Dan’ın karşısına çıkışı, aralarındaki diyaloglar ve Dan’ın şapşallıkları, diziyi izlerken en eğlendiğim kısımlar. Yeon Seo’nun sanatını sergilediği sahneler gerçekten göz kamaştırıcıydı. Çoğu yerde “vay anasını” demekten kendimi alıkoyamadım.

Baleden anlamam ancak, yapanların çok zorlandığını biliyorum. Shin Hye Sun da, bu sahnelere epey çalışmıştır ve bence iyi iş çıkartmış. Asla yapmacık veya zorla yapıyormuş gibi görünmüyor. Ayrıca baledeki o duyguları da izleyiciye geçirebildiğini düşünüyorum.

Angel’s Last Mission: Love konusu

Ji Kang Woo, ilk başlarda benim için gizemli ve ne olduğu belirsiz bir karakterdi. Bu da nerden çıktı demekten kendimi alıkoyamamıştım. Sonra yavaş yavaş geçmiş defterler açıldı. Her şeyi bekledim belki ama, bir zamanlar melek olabileceği hiç aklımın ucundan geçmemişti açıkçası. Sevdiği kadının öldürülüş sahnesi de, beni etkileyen kısımlardan biriydi.

Yeon Seo ve Dan’ın birlikte olan sahnelerinde kimi zaman eğlendim, kimi zaman üzüldüm. Kavuşamayacaklardı. İmkansız aşk ne kadar da dizilerin klişeleşmiş konusu olsa da, senaryonun akışıyla etkileniyorsunuz işte. Bir bakmışsınız sulu göz oluvermişsiniz.

Angel’s Last Mission: Love Dizi konusu

Diziyi henüz bitirmedim. Ama yanlış anlamayın kendimle çelişmiyorum, vakit bulamadığım için izleyemedim. Mutlaka bitirmek istiyorum ve çok merak ediyorum sonunu. Angel’s Last Mission: Love dizisinin konusundan ve yorumlarımdan bahsettiğim yayının sonuna geldik.

Anlatımımı umarım yeterli bulmuşsunuzdur, çünkü ilk defa bu konu başlığına yayın yazıyorum. Yayında eksik veya hatalı bulduğunuz yerler varsa yorumlarda belirtin lütfen.

Umarım okurken keyif almışsınızdır. Herkese sağlıklı günler!

-Ceren

Daha fazla Asya Dizisi için buraya tıklayın.

Ceren

Ceren

Hemşirelik son sınıf öğrencisiyim. Birbirinden bağımsız ilgi alanlarına sahibim. Araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum. Araştırdıklarım ışığında sizler için ilginç ve dikkat çekici yayınlar yazmaya çalışıyorum. İyi okumalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir