Bossam Steal the Fate Konusu ve Oyuncuları

Geçtiğim aylarda haberi yapılan bir diziden bahsedeceğim bugün sizlere : Bossam Steal the Fate Konusu ve Oyuncuları . Dizi ünlü aktörlerin yer aldığı dizi haberlerinin arasında kaybolsa da ben çekip çıkardım o kaybolduğu yerden. Ve bugün sizlere bu diziden bahsedeceğim. Hiç lafı uzatmadan önce dizinin konusundan bahsedip, ardından oyuncularından ve daha sonra da fragmana yer verip, senarist ve yönetmeni yorumlayacağım. Hadi bakalım;

Bossam Steal the Fate Konusu

Bossam Steal the Fate

 • Tür: Dram, Tarih, Romantik, Aksiyon
 • Yayın Kanalı: MBN
 • Bölüm Sayısı: 20
 • Yapım Yılı: 2021
 • Yayın Tarihi: 1 Mayıs 2021
 • Yayın Gün ve Saati: Cumartesi & Pazar – 21:40
 • Yönetmen: Kwon Seok-Jang
 • Senarist: Kim Ji-Soo, Park Cheol
 • Ülke: Güney Kore

Tarihi bir dizi olan Steal the Fate dizisi Joseon Hanedanlığı döneminde geçmektedir. Oluşan bir karışıklık sonucu yanlış kadını; Bir prensesi kaçıran Ba Woon’un yaşadıklarına ortak olacağız. Ba Woon ( Jung Il Woo ), paraya ve kumara düşkün, sık sık kavga eden ve yasak olduğunu bilmesine rağmen dul hanımları kaçırarak bu hanımların evlenmesine ön ayak olan bir beydir. Sonuç olarak bu düzenbaz bey, bir gün yine bir dul hanımı kaçıracakken bir hata sonucu azılı düşmanının kızını Hwain Prensesi (Yuri) kaçırır. Ve dizi konusu işlemeye başlar.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Evet, dizi konusu bu şekildeydi. Dizi konu itibariyle romantik komedi türünde gibi görünse de oldukça fazla aksiyon ve dram içerdiğine dair söylentiler de mevcut. Diziyi izleyip göreceğiz. Sonuç olarak dizi konusuna ve bilgilerine değindik. Lafı hiç uzatmandan gelin şimdi de oyunculara değinelim.

Dizi Oyuncuları

 • Jung Il-Woo :Oyuncu 2000’li yıllardan bu yana bu sektörde. Eski Kore dizilerini izleyenler oyuncuyu tanır. Hatta zamanında çok konuşulan 49 Days dizisini izlediyseniz eğer, mutlaka oyuncuyu tanıyacaksınızdır. Jung Il Woo bu dizide prensesi yanlışlıkla kaçıran Ba Woon karakterini canlandıracak.

Oyuncunun en son Cinderella and the Four Knights dizisini izlemiştim. Diziyi konusunun bana hitap etmemesinden ve başrol hanımı beğenmediğimden dolayı yarım bırakmıştım. Bunun öncesinde Flower Boy Ramen Shop dizisini izlediğim aktristin oyunculuğunun ortalama olduğunu düşünüyorum. Öyle yere göğe sığdıramayacağım bir oyunculuğu yok ya da kötü bir oyunculuğu da yok. Dediğim gibi ortalama.

Oyuncunun yakın zamanda yayınlanan diğer dizileri :

 1. Moon Embracing the Sun
 2. Golden Rainbow
 3. Night Watchman’s Journal
 4. High-end Crush
 5. Love and Lies
 6. Haechi
 7. Sweet Munchies

Evet Il Woo hakkında sizlere vereceğim bilgiler bu şekildeydi. Şimdi diğer oyuncumuza geçelim;

 • Kwon Yu Ri : Yine taaa 1986 yılından bu yana bu sektörde olan bir oyuncu. Dolayısıyla oyunculuğuna laf etmek haddime değil. Yıllarını bu sektörde geçirmiş olan Yu Ri’nin onlarca dizisi mevcut. Oyuncu bu dizide Hwain Prensesini canlandıracak.

Bossam Steal the Fate

Oyuncunun daha önce Go Ho’s Starry Night dizisini izlemiştim. Gayet ortalama bir diziydi. Gelin oyuncunun yakın zamanda ki dizilerine bir göz atalım.

Oyuncunun diğer dizileri;

 1. Fashion King
 2. Local Hero
 3. Defendant
 4. Dae Jang Geum is Watching
 5. The Sound of Your Heart: Reboot
 6. Breakup Probation, A Week

Sonuç olarak bu oyuncumuz da bu şekildeydi. Gelin şimdi de ikinci erkek rolü ile karşımıza çıkacağını düşündüğüm Shin Hyun Soo karakterine bir göz atalım.

 • Shin Hyun Soo : 31 Yaşında ki oyuncu 2015 yılından bu yana bu sektörde. Ancak henüz tam anlamıyla oyunculuğunu gösterebilmiş değil. Ortalama bir oyunculuğu var. Bu dizide Lee Dae Yeop karakteri ile karşımıza çıkacak.

Oyuncunun diğer dizileri;

 1. Eulachacha Waikiki 2
 2. Twelve Nights

Oyuncunun başrolde oynadığı yalnızca iki dizisi bulunuyor. Gelin şimdi de dizi fragmanına bir göz atıp yönetmen ve senarist hakkında konuşalım.

Bossam Steal the Fate

Dizi fragmanı oldukça eğlenceli ve bir o kadar da dramatik duruyor. Sonuç olarak buradan bizi oldukça fazla güldürecek ve yine aynı zamanda ağlatacak bir dizinin beklediğini söyleyebilirim. Ki malum Kore tarihi dizileri genellikle böyle oluyor. Buna çok sevdiğim Tale Of Nokdu dizisini de örnek verebilirim.

Tale Of Nokdu konusu ve yorumum için tıkıtık.

Bu diziyi izlemediyseniz eğer mutlaka izlemenizi öneririm. Oldukça keyifli bir diziydi.

Bossam Steal the Fate Dizi Yönetmen ve Senaristi

 • Bossam Steal the Fate Yönetmeni; Kwon Seok Jang

Dizinin yönetmen koltuğunda oturan Kwon Seok Jang daha önce birçok dizinin yönetmenliğini yapmış deneyimli bir yönetmen. Dizilerini ben izlememiş olsam da dönemin ünlü dizileri olduğunu söyleyebilirim.

Bu diziler ;

 1. The Woman Who Wants to Marry
 2. Pasta
 3. I Will Teach You Love
 4. My Princess 
 5. Avengers Social Club

Bunlar yalnızca dizilerin bir kısmıydı. Yukarıda da dediğim gibi yönetmenin herhangi bir dizisini izlemediğim için yorum yapamıyorum. Ancak sizler bu dizilere bakarak bir yorumda bulunabilirsiniz.

 • Bossam Steal the Fate Senaristi; Kim Ji Soo, Park Chul

Asıl senarist Ji Soo, yardımcısı ise Park Chul. Kim Ji Soo, 1992 yılından bu yana onlarca diziyi kaleme almıştır. Ancak senaristin öyle uluslararası duyulan, ünlü olan bir eseri bulunmuyor. Zira kaleme aldığı dizileri ben de ilk defa duyuyorum.

Dizileri;

 1. Birthcare Center 
 2. TV Novel: In Still Green Days 
 3. Rascal Sons
 4. End of Love 

Sonuç olarak yönetmen ve senarist hakkında sizlere verebileceğim bilgiler bu şekildeydi. Son olarak dizi hakkında merak edilen sorulara değinip, yazıyı sonlandıralım.

Bossam Steal the Fate Ne Zaman

Yukarıda da belirttiğim gibi dizi,  1 Mayıs 2021 tarihinde başlayıp olup Cumartesi ve Pazar günleri yayınlanacak.

Bossam Steal the Fate Yeni Bölüm

Cumartesi ve Pazar günleri 21:40 saatinde Kore’de yayınlanacak olan dizi, Türkiye’de muhtemelen bir gün sonra yayınlanacaktır. Türkçe çevirisi ise çevirmenlerin hızına bağlı olarak 2 gün içinde sitelerde olacaktır.

Bossam Steal the Fate Kaç Bölüm

Dizi 20 Bölümden oluşacak olup, her bölüm 60’ar dakika olacaktır.

Bossam Steal the Fate Yorumu

Bu Güney Kore dizisi hakkında benim yahut diğer yazarlarımızın yorumu diziyi izledikten sonra Jazetel’de olacak. Beklemede kalın. Ve evet, dizi hakkında verebileceğim bilgiler bu şekildeydi. Umarım istediğiniz bilgileri alabilmişsinizdir.

Farklı bir yazıda görüşmek üzere, hoşça kalın sağlıcakla kalın ve hep Jazetel’de kalın!

-Jaze

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir