The Sound of Magic (Annarasumanara) Konusu ve Oyuncuları

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere sosyal medyada adeta pembe bir bomba etkisi oluşturan diziyi tanıtacağım; Annarasumanara yeni adı ile The Sound of Magic Kore dizisi . Dizi için bomba etkisi oluşturdu diyorum zira dizi haberi duyulur duyulmaz gündem oldu. Neden mi?

Hwang in Yeop ile Ji Chang Wook başrolleri paylaşıyor!

İnanılır gibi değil. En son Lee Min Ho ile Kim Woo Bin‘in aynı dizide oynayacağını duyduğumda bu kadar sevinmiştim. Ne günlerdi ama! Bu arada ;

Hwang in Yeop kimdir, neyin nesidir ve oynadığı diğer dizileri merak edenler buraya tıktık yapsın.

Yine aynı şekilde ;

 Ji Chang Wook kimdir, neyin nesidir ve oynadığı diğer dizileri merak edenler buraya tıktık yapsın.

Yani anlayacağınız üzere dizide iki bomba isim yer alacak. Sonuç olarak yine anlayacağınız üzere bunlardan biri ikinci erkek olacak. Açıkçası ben bu ikinci erkek durumuna pek üzülmedim. Zira Hwang in Yeop ikinci erkek rolünü o kadar iyi oynuyor ki damarımıza damarımıza işliyor o karakteri.

In Yeop’un izleyicide ana karakterlerden daha iyi bir etki bıraktığı görüşündeyim. Ki o da benim gibi düşünüyor olsa gerek ki bu ikinci erkek rollerini kabul ediyor. İyi de yapıyor. İkilinin seçmiş olduğu bu dizi ise bir webtoon uyarlaması. Hwang in Yeop daha önce bir webtoon uyarlaması olan True Beauty‘de yer almıştı

True Beauty Konusu ve Yorumum için tıktık.

Yine aynı şekilde Ji Chang Wook’da daha önce birçok kez webtoon manga uyarlaması olan dizilerde yer aldı. Webtoon uyarlamaları genellikle havada kalsa da kadrodan olsa gerek ben bu diziden bir hayli ümitliyim. Hadi o zaman lafı hiç uzatmadan dizi bilgilerine geçelim.

The Sound of Magic Konusu

The Sound of Magic

 • Ülke: Güney Kore
 • Tür: Drama, Psikolojik, Romantik, Okul Hayatı
 • Diğer İsimleri: Annalasumanala , Annarasumanara
 • Bölümler: 6
 • Yayın Tarihi:

Annarasumanara Konusu : Diziden önce uyarlanacağı webtoonun (manga) konusundan bahsetmek istiyorum sizlere;

 • Annarasumanara ( The Sound of Magic ) Webtoon Konusu;

Yon Ah Ee her gün kardeşi ve kendisini geçindirebilmek için çeşitli işlerde çalışmakta olan bir lise öğrencisidir. Aynı zamanda sınıfın hatta okulunun en akıllısıdır. Okulunda bir gün bir söylenti yayılmaya başlar, bu söylentiye göre ; Şehirde bulunan bir eğlence parkında insanları tamamen yok edebilme yeteneğine sahip bir sihirbaz yaşamaktadır.

Annarasumanara webtoon

Sefalet ve fakirlik içinde geçen hayatından kaçabilmeyi oldukça fazla isteyen Yon Ah Ee bir gün bu gizemli sihirbaz ile karşılaşır. Bu karşılaşma Yon Ah Ee’nin hayatını tamamen değiştirecektir.

Evet Annarasumanara manhwa konusu bu şekildeydi. Gelin şimdi de dizi için paylaşılan konuya değinelim.

 • Annarasumanara ( The Sound of Magic ) Dizi Konusu;

Yun Ai çocukluğundan bu yana sihirbaz olmayı hayal eden bir lise öğrencisidir. Bir dilim ekmek dahi alamayacak derecede fakir olan bu kız, bir gün bir karnavalda gizemli bir sihirbaz ile tanışır. Yun Ai bu tanışıklığın ardından hayalinin peşinden gitmeye karar verir ve olaylar peşi sıra gelişmeye başlar.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Annarasumanara

Evet dizi konusu bu şekildeydi. Oldukça farklı bir konusu bulunan bu diziyi ben oldukça merak ettim açıkçası. Hatta dizi için şunu söyleyebilirim; Şuana kadar paylaşılan 2021 Kore Dizileri bir kenara, bu dizi bir kenara. Öylesine fazla bir merak uyandırdı bende.

Hatta öyle ki diziyi beklerken Webtoon‘u okumaya karar verdim. Bu gecemi bu Webtoon‘a ayırabilirim. Hatta az önce Youtube’da Annarasumanara ( The Sound of Magic ) fragman niteliğinde bir video buldum sizin de izlemeniz için aşağıya bırakacağım;

Dizinin fragmanı yayınlanırsa eğer, o da burada olacak. Bu arada fark etmişsinizdir Annarasumanara bir webtoon olmasına rağmen siyah beyaz. Oldukça gizemli bir webtoon. Okuyanlar varsa mutlaka yorum yapsınlar. 🙂 Gelin şimdi de dizinin oyuncu kadrosuna bir göz atalım;

The Sound of Magic Oyuncuları

Yukarıda Annarasumanara oyuncuları ‘na hafiften değinmiş olsak da burada detaylıca değinelim istedim. Hadi bakalım;

Dizide Lee Eul (The Magician) rolünü canlandıracak. Webtoon‘da ki karakteri hakkında konuşmam gerekirse; Yıllar önce terkedilmiş bir lunaparkta yaşamını sürdüren doğaüstü bir varlık. Karşılaştığı insanlara sihirbaz olduğunu ve sihirler yaptığını söylüyor. Oldukça gizemli olan bu karakter, kasabada kötü dedikoduların dolaşmasına neden olmuştur.

Annarasumanara ji chang wook

Lise öğrencisi Yoon Ai ile ilk karşılaşmasında ona şu soruyu sorar; Sihre inanır mısın? Peki ya siz, sihre inanır mısınız? Kendi cevabımı kendime saklayarak diğer oyuncuya geçiyorum;

Dizide Il-Deung karakterini canlandıracak. Webtoonda inanılmaz kafa boyutu ile ön plana çıkan Deung karakterini dizide kimin canlandıracağı merak konusuydu. Ve evet bu merak In Yeop ile giderildi. Gelin Il Deung’un webtoon’da nasıl bir karakter olduğuna bir göz atalım;

Annarasumanara hwang in yeop

Yoon Ai’nin sınıf hatta sıra arkadaşı ve sınıfın en zeki birinci öğrencisidir. Keza isminin anlamı da birinci demekmiş. Onun gibi zeki olan Yoon Ai’yi en büyük rakibi olarak görür. Oldukça zengin olan bir aileden gelen bu karakterin üzerinde oldukça fazla beklenti var. Ailesini mahcup etmekten korkuyor. Bu arada webtoon’da bu karakter oldukça yakışıklı ve çekici olarak geçmekte. Sihirbaz ile yollarının kesişmesi ise Yun Ai’ye ilgi duymasından kaynaklanıyor.

 • Choi Sung Eun

Dizide Yun Ai karakterini canlandıracak. Yun Ai’nin webtoon’da ki karakterine değinecek olursak eğer; Webtoon’un ana karakteridir. Ailesi tarafından yıllar önce terk edilmiştir. Kardeşine bakabilmek için onlarca part time işinde çalışmak zorundadır. Tüm bunların yanı sıra okulunda oldukça zeki bir öğrenci olarak anılır. Ki sınıf ikincisidir.

The Sound of Magic cast

Yun Ai yaşadığı bu zorlu hayatı geride bırakabilmek için biran önce yetişkin olma hayali kurmakta. Yetişkin olursa eğer, iyi bir maaş ve hayatının olacağını düşünmektedir. Lunaparkta karşılaşacağı sihirbaz ile çocukluk hayali aklına gelir ve olaylar gelişmeye başlar. Son olarak şunu söylemek istiyorum; Yun Ai’nin korece kelime anlamı çocuk demekmiş.

Annarasumanara Ne Zaman

Vel hasıl kelam oyuncular bu şekildeydi. Şimdi de dizi hakkında merak edilen soruları cevaplayacağım. En merak edilen soru The Sound of Magic ne zaman sorusu. Bu sorunun henüz net bir cevabı olmamakla birlikte çekimlere dahi henüz başlanmadığını söylemek isterim. Şuan kesin olan tek şey oyuncu kadrosu ve konu.

The Sound of Magic Netflix

Dizi yukarıda da söylediğim gibi henüz yayınlanmadı. Diziyi izlemek için bir hayli bekleyeceksiniz. 6 Bölümden oluşacak Annarasumanara Netflix dizisi olarak karşımıza çıkacak.

Annarasumanara İzle

Yayınlanınca Asya dizi izleme sitelerinden yahut netflix’den izleyebilirsiniz. Dediğim gibi henüz yayınlanmadı.

Dizi Yönetmen ve Senaristi

Bu kısımda da yine tanıdık isimler var;

 • Yönetmen : Kim Seong Yoon

Dizinin yönetmen koltuğunda Itaewon Class , Who Are You: School 2015 , Discovery of Romance , Big, Dream High  gibi Kore dizi izleyicileri tarafından kült kabul edilen dizilerin yönetmeni yer alıyor.

Açıkçası bir diziye başlamadan önce ilk incelediklerimden bir tanesi yönetmen ve senaristin önceki yapımları olur. Bu yapımlara göre diziye başlayıp başlamama kararı alırım. Ve ben Kim Seong Yoon‘ nun önceki işlerine bakarak şu dizi için net bir şekilde ; Başlanır diyebiliyorum. Ki bence Ji Chang Wook ve Hwang in Yeop‘un da bu dizi teklifini kabul etmelerinde ki ana etmen bu. Gelin bir de Senariste bir göz atalım.

 • Dizi Senaristi; Kim Min Jung

Yönetmen ve senarist beraber çalışmayı seviyor olsa gerek. Zira önceki işleri aynı. Webtoon’u kaleme kimin aldığını bilmiyorum ancak webtoon’u düzenleyip yazan kişi Min Jung. Ve bu senaristimizin önceki işleri;

 1. Who Are You: School 2015 
 2. Love in the Moonlight

Dediğim gibi hem cast hem de dizi yönetmeninden dolayı diziye karşı beklentim oldukça fazla. Umarım bu beklentim, beklentimiz hayalkırıklığı ile sonuçlanmaz. Bunu hep beraber bekleyip göreceğiz.

The Sound of Magic ( Annarasumanara ) Yorumu

Sadece cast ve konuya ilişkin yaptığım bu yorum bu kadardı. Diziye karşın yapacağım yorum yahut blog yazarlarımızın yorumları dizi final yapar yapmaz yine burada olacak. Bu nedenle Jazetel’i takip etmeye devam edin. Tüm dizi haberleri ilk ayrıntıları ile Jazetel ‘de olmaya devam edecek.

Şimdilik sağlıcakla kalın, mutlu kalın, hep jazetel’de kalın!

-Jaze

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

One thought on “The Sound of Magic (Annarasumanara) Konusu ve Oyuncuları

 • 22/05/2021 tarihinde, saat 01:10
  Permalink

  Hwang in yeop yinemi 2.erkek ama yetti cidden bi kerede şu çocuğun yüzü gülse yha umarım bu dizi ters köşe yapar ve hwangımızı mutlu görürüz seni çok seviyorum ve diziyi heycanla bekliyorum hemen başlasın ve hemen izleyebiliyim bu dizî patlar kasıp kavururda bence o kdr söyliyim umarım dizinin hakkını verirler ki buna şüphem yok oyunculuğuyla ve tatlılığıyla büyük bi kitleye sahip oldu canım hwangim seni çok ama çokkkk seviyorummmm oppammmm nice en yeni en üstün ve en iyi başarılara imza at bol şans hep yanındayım nice yeni projelerde seni izlemek dileğiyle çok seviliyorsun muckkkkkkkkkk

  hwang in yeop seni çok seviyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir