Tale of Nokdu Konusu Oyuncuları ve Yorumu

Eski Kore dizilerinin tadını alacağınız yeni bir Kore Dizi İncelemesi ile karşınızdayım: Tale of Nokdu KonusuOyuncularıYorumu

Son yazmış olduğum Romantik Komedi Kore Dizi Önerileri için tıktık.

Tale of Nokdu ‘ya geçtiğimiz günler Hapitch’in önerisi ile başlamıştım. 2021 Kore dizileri ‘nden ölesiye sıkıldığım bir dönemde aldığım bu öneriyi her ne kadar es geçmek istediysem de Hapitch’in övmesi ile bir şans vermek istedim. İyi ki de vermişim! Romantizmi olsun komedisi olsun ve dramı olsun her şey yerli yerindeydi.

Dizi de sevmediğim birkaç nokta da oldu ancak daha yazı girişinde bunlardan bahsetmek istemiyorum. Gelin ilk önce Tale of Nokdu konusu ‘na ardından yorumuma ve daha sonra da oyuncularından bahsedip yazıyı sonlandıralım.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Tale of Nokdu Konusu

2021 kore dizileri

  • Adı: The Tale of Nokdu
  • Tür: Romantik, Komedi, Tarihi
  • Kanal: KBS2
  • imdb: 7.7
  • Jztp: 8/10
  • Bölüm Sayısı: 16
  • Yapım Yılı: 2019
  • Ülke: Güney Kore

Konusu: Dizi ailesi ile birlikte yıllarca kaçarak yaşayan Jeon Nok-Du‘nun etrafında dönmekte. Jeon Nok-Du ailesinin aldığı saldırıları merak ederek bir suikastçının peşine düşer ve yolu bir köye ulaşır. Ancak bu köye adım atması imkansızdır zira köy, dul kadınlara ait gizemli bir köydür. Sadece kadınların girebildiği bu köye, Jeon Nok Du da suikastçıyı bulmak için girmek ister. Ve tüm bunların sonucunda Jeon Nok-Du kadın kılığına girerek kendisini köye atar.

Bu köyde giseng olmak için eğitim alan Dong Dong-Ju (Kim So-Hyun) ile yakınlaşır ve romantizmin komedinin zirvede yaşandığı olaylar gelişmeye başlar. Dizi konusu hemen hemen bu şekildeydi. Konuya daha fazla değinirsem korkarım ki ağzımdan koca bir spoiler kaçacak! Gelin şimdi de dizi hakkında ki yorumlarıma değinelim;

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Tale of Nokdu Yorumu

Öncelikle şunu söyleyeyim: Ben bu diziye çok güldüm! Jang Dong Yoon ‘nun mimikleri olsun, Kim So Hyun ile uyumları olsun harika bir şekilde güldürüp, kendilerini izletiyorlardı. Özellikle Jang Dong Yoon‘nun kadın kılığına girdiğindeki halinin köyde ki kadınlardan çok daha güzel olması efsaneydi. Hayır yani bir erkek nasıl bu kadar güzel olabilir?

Köydeki müdür beyin Jeon Nok-Du ( Jang Dong Yoon )‘a olan aşkı ise çok saf ve temizdi. Dizi konusunda ‘kadın kılığı‘ kelimelerini görür görmez bir beyin bu kadın kılığına giren beye aşık olacağını tahmin etmiştim ama böylesine saf bir aşk hikayesi olacağını hiç düşünememiştim.

tale of nokdu türkçe

Jeon Nok-Du ( Jang Dong Yoon )‘nın aslında erkek olduğunu öğrendikten sonra dahi müdür beyin devam eden bu saf aşık halleri beni kahkahaya boğmuştu. Şuan bunları yazarken dahi gülüyorum. Gerçi Allah var, erkek olsaydım ben de bu hatuna ilk görüşte aşık olabilirdim haha! 🙂

Bu ikilinin sahnelerinin daha fazla olmasını isterdim. Diziye artı bir renk katmışlardı. Hatta öyle ki Jeon Nok-Du‘nın baş kadın karakter ile olan sahnelerinden çok, bu beyefendi ile olan sahneleri daha bi zevk vermişti bana. Neyse dizinin sonunda müdür beyin de mutlu olduğunu görmek beni de bir hayli mutlu etti.

tale of nokdu replikleri

Gelelim asıl ana oyuncuların uyumuna. Esas kız ve oğlan bir hayli uyumluydu aslında ama…. Yani ne bileyim, ben diziyi izlerken bu ikilinin sahnelerinden ziyade diğer karakterler ile esas oğlanın sahneleri beni daha bir çekti. Bu ikilinin arasında ki ilişki beni birçok yerde sıktı, bunalttı. Neden mi? Çünkü esas kızın hikayesi beni pek de cezbetmedi. Oldukça dramatik olan hikayesi ve ardından gelen intikam hırsı artı araya karışan romantizm de bıla bıla… Beni hiç çekmedi haliyle de esas kıza (Dong Dong-Ju)  karşı düzgün bir sempati besleyemedim. Öyle ki esas kıza özel birçok sahneyi ileriye sardım.

Ayrıca oğlana sırılsıklam aşık iken bir anda yok almam gereke bir intikamım var yok oğlanı tehlikeye atamam yok bilmem ne de ne bu gibi diyaloglar ve kızın bu yönde olan davranışları beni bir hayli irrite etti. Hayır yani sonunda oğlana kavuşacağın belli, ne diye bir ileri bir geri çekiyorsun kendini. Kim So Hyun’un oyunculuğuna asla kötü diyemem, karakter de sorun vardı. Burada suç tamamen senariste kalıyor.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Tale Of Nokdu

Dikkat Dikkat bu alan oldukça fazla spoiler içerecek. Spoiler yememek adına bu bölümü atlayıp ‘ Tale of Nokdu oyuncuları ‘ kısmına geçebilirsiniz.

tele of nokdu izle

İlk eleştireceğim nokta kral, oğlu ve müstakbel gelini arasında ki ilişki olacak. Yok böyle bir saçmalık!

Halkın korkudan tir tir titrediği kral, güya sokaklara normal halk kılığında çıkacak; hiç tanımadığı müstakbel geliniyle karşılaşacak, o da yetmeyecek kayıp oğlunu bulup oğlu olduğunu bilmeden samimi bir ilişki içine girecek. Oldu gözlerim doldu. 🙂 Yok böyle bir saçmalık. Üstelik müstakbel gelini de buna ezelden bu yana düşman. Tamam tamam, her şeyi geçtim bu kızın ilk bölümden bir sahnesi var. Kız düpedüz kralı görüyor, yetmiyor okunu ona doğru hedefliyor. Ne bu şimdi?

Kore dizilerinin önce yazılıp ardından tüm bölümlerinin çekilip, onun ardından da yayınlandığını bilmesem senarist anlık izleyiciye göre hareket etti diyeceğim. Ama yok, senarist bildiğiniz son bölümler de saçmalamış da saçmalamış. Saçmalamış da saçmalamış! Hem de ne saçmalama!

Saçmalarken de en çok bu beyin hakkına girmiş. Dizide ikinci erkek olan bu beyi, ilk bölümden son bölüme geçene kadar 180 derece döndürdü. Tatlı tatlı ilk bölümlerde ‘Yine ikinci erkek sendromu ufff’ diyerek içten içe hayıflanırken, bu adamın girdiği değişim beni şoka uğrattı. Hayır tamam biz de ikinci erkek sendromu yaşamak istemiyoruz. Ama sırf izleyici 2.erkek sendromu yaşamasın diye de bu kadar karakter bozulmaz ki…

Moon lovers‘da Kang Ha Neul için yaşadığım hayal kırıklığını bu dizide de bu bey için yaşadım. Ne eksi ne artı, tam anlamıyla böyle hissettim… Bir iyi bir kötü karakterli olması izlerken beni kanser etti. Hayır bir insan kötü bir karaktere sahipken bunu nasıl bu şekilde saklayabilir? İmkansız.

tale of nokdu hwang in yeop

Son olarak bildiğiniz üzere Tale of Nokdu dizisinde Hwang In Yeop da yer almıştı. Kadro da ismini görmüşsünüzdür.

Hwang In Yeop Tüm Dizi ve Filmleri için Tıklayın.

In Yeop yine harika bir oyunculuk sergilemiş. Genel olarak ona yazılıp çizilen karakteri de beğenmiştim. Adam cool bir savaşçıydı. Keşke daha fazla görseydik. Ancak eminim ki Hwang in Yeop fanları için bu sahneler bile yetmiştir.

Tale of Nokdu Finali

Diziyi henüz izlememiş olanlar, izleyecek olanlar burayı lütfen es geçsin. Bu büyük spoilerı yemenizi istemem.

Uyarıyı verdiğime göre esas konuya geçebiliriz.

Tale of Nokdu finali normal Kore Dizilerinin aksine biraz farklıydı. Aslında biraz da değil, özellikle tarihi dizileri baz alırsak oldukça farklıydı. Güzel miydi? Tartışılır. Ancak bana kalırsa saçmaydı. Yani ne bileyim öyle tatlış bir final eminim ki hepinizi mutlu etmiştir ama beni tatmin etmedi. Hayır yani sen kralın oğlusun, kral olacak adamsın; tahta bir zalim oturacak, halkı bu adam yönetecek ama sen bir garip ada da gününü gün edeceksin? Oldu gözlerim doldu.

Sorumlulukları olan birinin bu şekilde halkı görmezden gelip, garip bir adada hayatına devam etmesi bana bir hayli saçma geldi. Hayır yani böyle olacaksa biz bu taht kavgalarını neden izledik? Neden o kadar fazla insan öldü? Yani vel hasıl kelam, hikayenin derinliklerine inerseniz eğer, final sizi tatmin etmeyebilir. Ancak düz bir şekilde izlerseniz finalden tatmin olacağınıza eminim.

Kimler İzlemeli

Yukarıda ki kısımda diziyi çok fazla eleştirsem de dizi ortalama üstü bir Kore dizisiydi. İzlemenizi öneririm. Eleştirilerimi boş verin benim en sevdiğim Kore Dizisi hakkında bile 9874532 tane eleştirim var. Saçmalıklara çok fazla gelemiyorum, olunca da belirtmeden edemiyorum. Ki tüm bu eleştirilerime rağmen diziyi severek izledim. Özellikle Asya dizileri ‘ni izlerken, bazı saçmalıklara göz yummak gerekiyor.

Dizi komik miydi? Evet.

Romantizmi yerinde miydi? Evet.

Ee daha ne olsun? Romantik Komediden beklenileni alacağınıza emin olabilirsiniz. Romantik komedi kore dizisi arıyorsanız, bekletmeden izleyin derim ben. Dizinin çok fazla bilinmemesi de muhtemelen yayınlandığı dönem diğer patlayan dizilerin gölgesinde kalmasından kaynaklanıyor. Yazık olmuş.

Dizi hakkında bahsedeceklerim hemen hemen bu kadardı. Dizi hakkında ki yorumlarınızı bekliyorum 🙂 Hoşça kalın sağlıcakla kalın hep Jazetel’de kalın!

Romantik Komedi Kore Dizi Önerileri için tıktık.

-Jaze

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir