Dökümix Tost Makinesi Kullanıcı Yorumu

Dökümix Demir Döküm Yorumları / Dokümix Tost Makinesi Yorumu / Tost Makinesi Önerisi / Uygun Tost Makinesi

dökümix tost makinesi

Taşınma sırasında kaybolan tost makinemizin yerine ablam geçtiğimiz günlerde güya bana ‘doğum günü’ hediyesi olarak bu makineyi aldı.

Makineye ilk görüşte aşık olmuş olabilirim. Makinenin birçok renk seçeneği varmış, ablam mor seviyorum diye mor rengini sipariş etmiş. Işıktan dolayı, fotoğrafta rengi cırt görünüyor ama hayır çok asil bir rengi var.

Öyle işte yaklaşık 2 aydır makineyi hunharca kullandığımız için, artık makinenin yorumunu bloğa girmeliyim diye düşündüm.

Yorumuma geçmeden önce herhangi bir reklam almadığımı belirtmek isterim. Övmelerimden dolayı reklam aldığımı düşünebilirsiniz ama hayır reklamsız bir yayın.

Ürünü ablam Trendyol ‘dan sipariş etti. Ürün 2 Hafta içerisinde elimize ulaştı. Fiyat 234 Lira.

Dökümix Tost Makinesi

Ürün fiyat performans açısından gerçekten harika bir ürün. Gerek görsel açıdan olsun gerekse çıkardığı tostlar olsun gerçekten harika. Tost diyorum ancak makineyi tost dışında da kullanabilirsiniz. Öyle ki geçtiğimiz hafta, makineyi balkona alarak ızgara yapmayı denedik mis gibi oldu. Ama tekrar yapar mıyız? Sanmam.

Neden tekrar yapmayız?

Izgaradan sonra etin kokusu neredeyse bi 3 gün kaldı makinenin içinde, üstelik ızgara sonrası temizliği o kadar zordu ki… Deneyebilirsiniz ancak önermem. Sebze ızgarası konusunda ise harika, sık sık biberlerimi havuçlarımı ızgara yapıyorum, ette ki gibi bir sorun hiç yaşamadım.

Makinenin kulakları yok, düz bir makine bu da makinenin diğer bir artısı. Kulaklarda toplanan ekmek kırıntılarının temizliği oldum olası beni rahatsız etmiştir

dökümix

Makinenin 6 seviyesi var. İlk 3 seviyesi tost için ideal, 4-5-6 seviyeleri zannımca ızgara için kullanılıyor. Makineyi 4-5-6 seviyelerine getirdiğimde tostum yandığından böyle bir düşünceye kapıldım. Ayrıca 4-5 ve 6.seviyelerde makine ultra fazla ısındığından koku ve duman yapıyor.

Makineyi alırken belirtiliyor ama ben yine de belirteyim: Makine ilk kullanımda çok fazla koku yapıyor, ilk kullanımdan sonra makineyi yağlayıp öyle bırakmak öneriliyor. Böyle yaparsanız sonraki kullanımlarınızda koku olmayacaktır.

Tost Makinesi Temizliği

Sıra geldi Dökümix tost makinesi temizliği ‘ne… Sosyal medyada makine temizliğinin çok zor olduğuna dair şehir efsaneleri dönüyor, inanmayın. Çok kolay, belki biraz kolay, kişiye göre kolay 🙂

Öncelikle makinenin tablalarının çıkmadığını söyleyeyim. Makine su ile değil nemli bez yahut fırça ile temizleniyor. Dolayısıyla da bu çok uğraştırmıyor. Ancak et ızgarası yapacak iseniz bu temizlik biraz daha zorlayabiliyor sizi, ama fırçalama ile onu da halledebiliyorsunuz.

Biz makineyi alırken dikkat etmemiştik ama çoğu satıcı makineyi fırça ile satıyormuş, siz olur da alırsanız buna dikkat edin. Fırçalı satılanı alın zira fırça makinenin temizliğini çok kolaylaştırıyor.

tost makinesi

Demir döküm makinelerinin zaten su ile temizlenmesi önerilmiyor. Önceki makinemiz teflondu onu hem elimizle hem de makineye atarak yıkayabiliyorduk.

Demir döküm makinelerinde iş değişiyor, su ile temas edilmemesi gerekiyor. Yani farklı bir demir döküm tost makinesi tercih etseniz dahi bu temizliğe katlanmak zorunda kalacaksınız.

Ayrıca tablaların çıkmaması bizi çokta ekilemedi. Kulaksız bir makine, tablalar çıksa dahi pek bir önemi olmayacak gibi.

Dökümix Tost Makinesi En Sevdiğim Yönü

Makinenin en bi en sevdiğim özelliği ağır olması, makine ağır olunca, elimle kuvvet uygulamama gerek kalmadan toslarım kağıt gibi çıkıyor. Harika!

Dökümix Tost Makinesi Sevmediğim Yönü

Aslında makinenin sevdiğim yönü ile sevmediğim yönü aynı: ağır olması. Gerçekten çok ağır, makineyi taşımaktan kas yapmış olabilirim.

Makineyi önerir miyim?

Bu kadar övgünün sonunda önermezsem ayıp etmiş olurum. Elbette öneririm. Bu fiyata daha iyisi zor bulunur, bulan varsa yorum kısmında belirtirse sevinirim.

Öyle işte makine hakkında söyleyebileceklerim hemen hemen bu şekilde. Elimden geldiğince akla gelecek her soruyu cevaplamaya çalıştım, farklı bir sorunuz varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. Elimden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışırım. Sağlıcakla kalın!

Jaze

 

Son deneyimim : Colgate Optic White Aktif Kömürlü Diş Macunu Kullanıcı Yorumu

Instagram / Twitter

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir