Cha Eun Woo Dizileri – True Beauty Cha Eun Woo

Cha Eun Woo kim ve kimlerdendir, Cha Eun Woo dizileri ve filmleri neler, Cha Eun Woo sevgilisi var mı gibi soruların yanıtını alacağınız bir yazı ile yine yeniden karşınızdayım. Diğer oyuncu yorumlamalarımda olduğu gibi bu yazımda da önce kişisel görüşlerime ardından ise aktör hakkında genel geçer bilgilere yer vereceğim.

My ID is Gagnam Beauty ile gönüllerde taht kuran, True Beauty ile zirveyi zorlayan Cha Eun Woo hakkında bilgi almak için yazıma uğradığınıza göre, Cha Eun Woo ‘ya sizler de tutuldunuz. Ya da durun, belki de sevgilinizin duvar kağıdı yaptığı çocuğun neyin fesi olduğunu anlamak için buradasınız, bilemiyorum. Bildiğim tek şey Cha Eun Woo‘nun son zamanların en bi en parıldayan aktör ve sanatçısı olduğu. Çocuk uçuşuyla ayrı olay, ketum suratıyla daha ayrı bi olay, gülüşüyle ise bambaşka bir olay. Her haliyle izleyiciyi  kendisine çekebiliyor, bu iyi olsun kötü olsun böyle.

Normalde birini övmek pek huyum değil ama Eun Woo kesinlikle övülmeyi hak ediyor. Adam baştan aşağıya yetenekli; Oyunculuğu ayrı, sesi ayrı dansı ayrı… Bu her babayiğidinin harcı değil. Sanatçı olup da Kanal 7 düzeyinde oyunculuk sergileyen onlarca ünlüye şahit olunca, böyle ünlüleri övemeden geçemiyorsunuz. Bir kısım izleyici Eun Woo‘nun oyunculuğunu beğenmeyip ‘ketum’ diyerek eleştirse de yukarıdaki övgümden de anlayacağınız üzere, ben oyunculuğunu fazlasıyla beğeniyorum. Şimdiye kadar yer aldığı her dizi karakteriyle beni kendisine hayran bıraktı.

Jaze Eun Woo’ya fan mı oldun yoksa? Dediğinizi duyar gibiyim, hayır değilim ama yine de cevaplayayım. Hayır Eun Woo’ya fan değil klima oldum. Her neyse sizi daha fazla kendimden soğutmadan, asıl konuya’ Cha Eun Woo Kim – Cha Eun Woo dizileri neler ‘ sorularının cevabına geçelim.

Cha Eun Woo

Cha Eun Woo

Cha Eun Woo Kimdir ?

 • Hangul İsmi: 차은 우
 • Gerçek Adı: Lee Dong-Min (이동민)
 • Doğum Tarihi: 30 Mart 1997
 • Burç: Koç
 • Doğum Yeri: Güney Kore
 • Boy: 1,82

Cha Eun Woo (Lee Dong Min) Güney Koreli şarkıcı, aktör ve ‘ ASTRO ‘ erkek grubunun üyesidir. My Brilliant Life filminde ufak bir rol ile yer alan Eun Woo, oyunculuk anlamında ilk çıkışını bu film ile yapmıştır. Aktör “My Romantic Some Recipe” adlı ve “To Be Continued”  gibi web dramalarında da oynamıştır. Bu dizi ve filmlerden sonra aktörün oyunculuğa olan yeteneği keşfedilmiştir. Bu dizi ve filmlerden sonra birçok dizi ve film teklifi almıştır.

Aldığı tekliflerden biri ise The Bes Hit dizisinde ki küçük rolüdür. Bu dizinin ardından oyunculuğunun yanı sıra dış görünüşü ile de tanınan oyuncu, bulunmaz bir hint kumaşı haline geldi. Öyle ki çok kısa bir süre sonra bir başrol teklifi aldı. Yayınlandığı döneme damga vuran My ID is Gangnam Beauty ‘de başrol olarak yer aldı. Aktör bu dizi ile oyunculuk anlamında artık herkese kendisini ispatlamış oldu. Bu sırada oyunculuğuna ek harika görünüşünden dolayı medya tarafından ‘Genius Face (Cin Ali)’ olarak adlandırıldı. (En kulağa hoş gelen çeviri Cin Ali olduğu için bu şekilde çevirdim.)

My ID is Gangnam Beauty ile popülaritesi zirveye ulaşan Eun Woo, 2021 yılında bir webtoon uyarlaması True Beauty dizisinde Suho’yu canlandırdı. Şüphesiz ki True Beauty Suho rolünden sonra milyonlarca hayran kitlesi elde etti. Son zamanların en konuşulan, en fazla izlenilen True Beauty ile Eun Woo adeta uçtu. Uçmayı mecazi anlamda kullanmıyorum gerçekten uçtu. Buyurun;

Daha netini bulamadım ama uçuyor, gerçekten uçuyor. Her neyse öyle işte aktör hakkında bahsedeceğim kişisel bilgiler bunlar. Gelin (Damat) şimdi de Cha Eun Woo dizilerine detaylıca bir göz atalım.

Cha Eun Woo Dizileri

Bu başlık altında sizlere, Cha Eun Woo’nun oynadığı dizileri detaylıca anlatacağım. Ardından ise Cha Eun Woo ‘nun aldığı ödüllere göz atacağız. Lafı hiç uzatmadan Eun Woo’nun ilk yer aldığı dizi ile söz başlıyorum:

 • 1. To Be Counted (2015)

Açıkçası dizi hakkında söyleyecek çok fazla bir şey yok. To be counted dizisi Astro grup üyelerinin yer aldığı bir dizi. Dizi Astro grubunun zamanda yolculuk yapışını konu alıyor. To be counted romantik komedinin yanında aynı zamanda fantastik de bir dizi. Daha önce ünlü gruplara özel bir dizi izlediyseniz; dizinin nasıl işlendiğini anlayacaksınız. Bu tür dizilerden uzaksanız seveceğinizi pek düşünmüyorum. Hadi bir sonraki diziye geçelim.

 • My Romantic Some Recipe (2016)

Yine ASTRO grubunun yer aldığı bir dizi. Konusundan bahsedecek olursam; 21 yaşındaki üniversite öğrencisi, bir restoran müşterisine karşı tek taraflı bir aşk besler. Daha sonra bu kişi bir akşam sarhoş olduktan sonra hayranı olduğu sanatçının yer aldığı bir reklam posterini çekiyor. İşte dizi tam da burada başlıyor. Reklamdaki bey sihirli bir şekilde ona yardım etmek için canlanıyor. -Adeta bir Selena– Her neyse bu canlanan Cin bey genç kıza, diğer adamı nasıl etkileyeceğini öğretiyor.

Bu ne saçma bir konu böyle dediğinizi duyar gibiyim ama şaşırmayın.  Kore sanatçılarına özel yapılan diziler genel olarak böyle saçma sapan oluyor. Örnek : Exo next door

 • The Best Hit

Korkmayın, bu dizi gruba özel yazılmış bir dizi değil. Sıradan Kore dizilerinden. Hadi dizinin konusuna geçelim: Lee Ji Hoon ve Choi Woo Seung’un şarkıcı ve söz yazarı olmak gibi hayali vardır. Ancak buna rağmen devlet memuru sınavına hazırlanmaktadırlar. Bir gün, 90’lı yılların popüler ama sorunlu sanatçısı Yoo Hyun Jae ile tanışırlar ve yanlışlıkla 1993 yılından 2017 yılına kadar zamanda yolculuk yaparlar.

Dizide Cha Eun Woo, yan karakter rolünde. Dizi de birkaç mantık hatası olmasına rağmen yayınlandığı dönem bir kesim tarafından sevilmişti. Ben dizide ki mantık hatalarını bildiğim için hiç başlamadım. Sizler spoiler yemediyseniz eğer, diziyi sevebilirsiniz.

 • Sweet Revenge (2017)

Diziye hakim değilim ancak sanırım bu dizi de ASTRO müzik grubuna özel yazılmış bir dizi. Sweet Revenge dizisi bir lise öğrencisinin intikam almak için bir liste hazırlaması ile başlıyor. Bu not bir başkasının eline geçince ise olaylar başlıyor.

Cha Eun Woo En İyi Dizileri

cha eun woo kim

 • My ID Is Gangnam Beauty (2018)

My ID Is Gangnam Beauty  izlediğim ve sizlere de şiddetle önerebileceğim bir dizi.

Dizinin konusu: Bir zamanlar görünüşü yüzünden zorbalığa uğrayan Kang Mi Rae‘nin hikayesini anlatıyor. Kang Mi Rae geçmişte yaşadığı zorbalıklardan dolayı içine kapanık ve temkinli hareket eden bir kızdır. Dizi bu genç kızın üniversitede yaşadığı olayları konu almaktadır. Merak ettiğinizi biliyorum, o yüzden hemen cevaplayayım: Cha Eun Woo bu dizide başrol karaktere can veriyor.

 • Rookie Historian Goo Hae Ryung

Cha Eun Woo‘nun sanırım ilk tarihsel dizisi. Daha önce izlemedim. Buraya konusunu yazmak için bir iki yabancı sayfada dolaşınca da neden daha önce izlemediğime hayıflandım. Şu yazımdan sonra  yeni bir sekmede diziyi izleyeceğim.

Rookie Historian Goo Hae Ryung Konusu : Hikaye 19. yüzyılın başında geçiyor. Goo Hae Ryung, saray tarihçisi olmak isteyen bir stajyerdir. Ancak o dönemde kadınların tarihi kayıtlar yazması kabul edilemezdi. Ancak Goo Hae Ryung, bir tarihçi olarak görevlerini yerine getirmek ve herkesin eşit olduğunu dünyaya kanıtlamak istiyor . Dizi, kadın saray tarihçilerinin mücadelesinin yanı sıra, kendisine ait bir sırrı olan Prens Lee Rim ile Goo Hae Ryung aşkını anlatacak.

Dizi hem tarihsel hem romantik hem komedi hem de dram türünde. Konu ilgi çekici, yayınlandığı yıl da tutmuş bir dizi. İzlenmeye değer, olur da izlersem yorumum blogda yer alacak! Bu arada evet, Eun Woo bu dizide de başrol oyuncusu.

Dizi konusu ve detaylı incelemesi sayfamızda olduğu için dizinin üzerinde çok durmayacağım. Dizi bilgileri için tıklayın : Jazetel True Beauty İncelemesi

True Beauty şuan online bir şekilde izlemekteyim. Dizi birkaç eleştiriye maruz kalsa da ben sevdim. Diziyi izledikçe modum yükseliyor. Gülmek eğlenmek, lise zamanlarınıza dönmek istiyorsanız diziyi hiç bekletmeden izleyin. Efectler giyimler ortam vs harika izlemenizi tavsiye ederim. Vel hasıl kelam Cha Eun Woo dizileri bu şekildeydi. Ayrıca oyuncunun iki de filmi var, bu filmlerine de göz atıp yazıyı sonlandıracağım. Hadi bakalım:

Cha Eun Woo Filmleri

Cha Eun Woo true beauty

Eun Woo’da diğer oyuncular gibi filmlerdense dizilerde yer almayı seçen bir oyuncu. Bana kalırsa yaptığı seçim gayet de mantıklı. Bildiğiniz üzere Kore Filmleri ne yazık ki dizileri kadar iyi olmuyor. Adamlar film işini beceremiyorlar. Kore filmleri ya saçma bir şekilde ilerliyor, ya da hiç olmadık bir zamanda bitiyor. Bu hiç şaşmıyor, neredeyse çoğu Kore Filmi böyle. Arada iyi çıkan filmler ise zaten dünyaca ünlü oluyor, örnek: A Werewolf Boy

Yazdıklarımdan anlayacağınız üzere pek Kore Filmi izleyen biri değilim. Cha Eun Woo oynadığı filmler ‘i de izlemedim. Ancak sizlere filmlerin konusundan bahsedecek kadar araştırma yaptım. Hadi ilk film ile başlayalım:

 • My Palpitating Life (2014)

Nadir bir genetik bozuklukla doğan 17 yaşındaki Ah Reum, yaşıtlarına oranla çok daha fazla hızlı yaşlanmakta. 80 yaşındaki bir çocuğun bedenine sahip olan Ah Reum, kendisini koşulsuz sevgiyle büyüten genç anne ve babasına bir hediye hazırlar… Film hikayesi bu şekilde. Farklı bir konu, nasıl işlendiğine dair ne bi fikrim var ne de okuduğum bir yorum… Bu nedenle film hakkında yorum yapamayacağım. Eun Woo filmde çok fazla yer almıyor, yan karakter.

Hadi diğer filme geçelim:

 • The Great Battle (2018)

The Great Battle tarihi bir aksiyon filmi. Eun Woo filmde yine bir yan karakter.

The Great Battle Konusu : MS 645’te Tang Hanedanı’nın imparatoru Li, Kore’nin eski krallıklarından biri olan Goguryeo’ya saldırır. Tang ordusu birbiri ardına zafer kazanarak, kalenin lordu General Yang tarafından korunan Ansi’ye doğru yürür. Ülkesi tarafından terk edilmiş ve sayıca binlerce kişiden fazla olan cesur general, Tang ordusuyla tek başına yüzleşmek için erkeklerini ve kadınlarını bir araya getirir

Evet fazlasıyla sıkıcı bir konu, nasıl işlendiği hakkında hiçbir fikrim yok. Ancak Kore tarihi dizilerinden edindiğim fikir, Kore’nin yalnızca romantik komedi türündeki tarihi dizilerinin iyi olduğu. Zira tamamen tarihe, savaşlara odaklanan diziler, Koreli olmayan bizleri sıkmakta. Daha tam anlamıyla kendi tarihimiz hakkında bilgi sahibi değilken, ne yapalım Kore’nin tarihini, savaşını, kahramanlarını?

Vel hasıl kelam Cha Eun Woo filmi filmleri de bu şekildeydi. Yazıyı bitirecektim ancak merak edilen bir soruya daha değinip öyle yazıyı bitirmek istedim, buyurun:

Cha Eun Woo Sevgilisi Var Mı

cha eun woo

Cha Eun Woo sevgilisi hakkında pek fazla bir bilgi yok. Birçok yabancı sayfa Cha Eun Woo ve Rose ‘u yakıştırmış olsa da ikiliden hiçbir şekilde sevgili olduklarına dair bir yazılı açıklama bulunmuyor. Açıkçası bana ünlülerin özel hayatlarının merak edilmesi aşırı saçma geliyor. Adamların kendi özel hayatları; ne yaşarlarsa yaşarlar, kiminle sevgili olurlarsa olurlar. Bize ne? Niye merak edelim? Bırakalım da adamlar rahat rahat ilişkilerini yaşasınlar.

Cha Eun Woo Sevgilisi Kim

Cha Eun Woo sevgilisi kimdir sorusunu yukardaki açıklamam cevaplıyor. Eun Woo’nun sevgilisi yok, varsa da bizler bilmiyoruz.

Vel hasıl kelam o çok merak edilen sevgililik konusuna da değindik. Sanırım aktör hakkında bahsetmediğim hiçbir şey kalmadı. Elimden geldiğince sizlere Cha Eun Woo hakkında her şey ‘den bahsetmek istedim. Umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur. Bu yazıyı yazarken aklıma bir soru daha geldi hemencecik onu da cevaplayayım:

Cha Eun Woo 2021 Dizisi – Dizileri

true beauty dizi

Cha Eun Woo bildiğiniz üzere 2021 yılına True Beauty dizisi ile giriş yaptı. İleride herhangi bir dizide oynayacağına dair yeni bir haber yok. Bildiğiniz üzere Eun Woo hem aktör hem de sanatçı, bu nedenle bir yılda 2 diziye zaman ayırabilir mi emin değilim. Ancak yeni bir dizi biz izleyiciler için harika olur, umarım olur.

Cha Eun Woo 2020 yılında da bir dizi çıkarmadığı için belki 2021 yılını 2 dizi ile kapayabilir. Belki belki belki, ama neden olmasın? Öyle işte lafı daha fazla uzatmadan yazıyı burada sonlandırmak istiyor, bitiriş konuşmama geçiyorum:

Bu Oyuncular Hakkında serisi benim çok hoşuma gitti. Geçen hafta bildiğiniz üzere True Beauty‘de Cha Eun Woo‘nun rol arkadaşı olan Hwang In Yeop ‘dan bahsetmiştim. Ayrıca o yazımı da okumanızı öneririm.

Aktör hakkında ekstra ekleyeceğiniz bir bilgi-yorum varsa mutlaka yorum kısmına yazın. Bu arada özel olarak yorumlamamı, incelememi istediğiniz oyuncuları da yorum kısmına yazabilirsiniz. Bu gerçekten çok hoş olur. Ayrıca blog paylaşımlarından haberdar olmak için Jazetel Instagram hesabımı takip etmeyi unutmayın.

Güzel mutlu günleriniz olsun, sağlıcakla kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir