Flört Etmek – Flört Etmeye Başlamak için 5 Adım

Flört Etmek – Flört Etmeye Başlamak İçin 5 Adım

Flört etmek … Yakın mı davranmalıyım yoksa uzak mı? Doğru kişi o mu? Nasıl ona yaklaşacağım? Adımlarımı neye göre atmalıyım?

Flört etmek belli kuralları olmayan karmaşık bir oyunudur. Tek bir yanlış hamlede oyunu kaybedebilirsiniz ya da fark etmeden yaptığınız küçük bir jest ile oyunu büyük bir zaferle kazanabilirsiniz. Tabii ki her hamle herkeste işe yaramayacaktır ama sizin için çevirdiğim makaledeki adımlar %70 oranında işe yarıyor.

Flört Etmek

Makaleye geçmeden önce söylemek istediğim şeyler var. Lütfen sadece KENDİNİZ OLUN. Sizi olmadığınız biri gibi tanıyıp öyle hoşlanması ikinizi de çok zora duruma sokacaktır.

Gereksiz ve sahte cümleler ile ona kendini özel hissettirmeyin. Tanışalı bir hafta olmuşken ‘Sana çok bağlandım.’ ‘Senden önce nasıl bu hayata katlandığımı bilmiyorum.’ gibi cümleler kurmak onu sandığınız kadar etkilemez. Çünkü o da bir hafta içinde böyle şeyler hissedemeyeceğinizin farkında. Hadi ama! Karşınızdakini aptal yerine koymayın.

(Böyle şeyler hissetmeniz imkânsız demiyorum, eminim gerçekten böyle hissedenleriniz vardır. Ama siz yine de yeterince samimi olmadan bu tarz düşüncelerinizi onunla paylaşmayın. Bu duygularınızı kullanarak sizi manipüle edebilir.)

Aptal olmayın. Karşınızdakinin her yaptığına göz yummayın. Sizi kullanmasına izin vermeyin. Ne kadar hoşlansanız bile dikkatli olun. Gözünüzü açık tutun. Sizi manipüle etmesine izin vermeyin. Love bombing, catfishing ya da ghosting’e karşı dikkatli olun.

Şimdi sizi makale ile yalnız bırakıyorum. Umarım işler yolunda gider! Keyifli okumalar!

Flört Etmeye Başlamak için 5 Adım

Queen, Justin Bieber, Jefferson Airplane ve Bigbang’e göre hepimiz sadece âşık olacak birisini arıyoruz. Ama maalesef, o büyük aşka ulaşmadan önce kur yapma aşamasını geçmemiz gerekiyor.

Korkmayın arkadaşlar! Kısa bakışmaları önemsiz tartışmalara dönüştürebilmenize yardımcı olacak beş kusursuz flört adımını sizinle paylaşacağım. Benim için genelde işe yarıyorlar ve sizin için de yarayacaklarından adım gibi eminim.

Adım 1- Yoksay

Her şey kur yapmak istediğiniz kişiyi fark ettiğinizde başlar. Belki utangaç ve zekidir, belki zengindir. Belki bowling liginizdeki oduncu gibi görünen kişidir. Kriterleriniz ne olursa olsun, şimdi birinci adımı uygulama zamanı. Aslında oldukça kolay çünkü tek yapman gereken o orada yokmuş gibi davranmak.

Bu mantığınıza aykırı gelebilir ama bana güvenin, ben bu tekniğin ustasıyım. Bakın, bu yaklaşım iki şekilde çalışır.

İlk olarak, bu soğuk yaklaşımınız karşıdaki kişiye takıntılı olmadığınızı gösterir. Yapmak isteyeceğiniz son şey, dengesiz bir tavus kuşu gibi cinsel ilginizi göstermektir. İşte bizi hayvanlardan ayıran şey umursamıyormuş gibi davranmaktır.

İkincisi ise kur yapacağınız kişiyi görmezden gelerek gizemli bir hava yaratırsınız. Sonuçta biri sizinle iletişim kurmamak için çabalasa ve var olduğunuzu göz ardı etse merak etmez misiniz? Sonuçta bu kişinin dilsiz, takıntılı ya da kaba olduğunu düşünmezsiniz.

Adım 2- Sinir Edin

Bir süre sonra (Çok uzun ya da çok kısa bir süre değil, örneğin birkaç kere aynı ortamda bulunduktan sonra) iletişim kurmaya başlama zamanı gelmiş demektir.

Unutmayın ki herkes “merhaba” diyebilir. Bu yüzden dikkatli ve yaratıcı olmalısınız. İletişim kurmadığınız süre boyunca onu biraz da olsa tanımış, kişiliğinin, yaşam tarzının, onu aniden burnundan solutan şeylerinin hakkında bilgi sahibi olmuş olmalısınız.

Mesela bir şeyi almaya alışırken yaptığı küçük bir bilek hareketi gibi şeylerle dalga geçin.

Amacımız onu yaralamak değil, sadece orada olduğunuzu ve zayıflıklarını fark ettiğinizi bilmesini sağlamak. Çünkü kırılganlık yakınlığın temelidir.

Aşkınızın yumuşak karnını –patlatmadan- dürttüğünüzde tüm bu süre boyunca onu gerçekten fark ettiğinizi göstermiş oluyorsunuz. Ve “Çoğu insanın gözden kaçırdığı bazı tuhaflıkları görecek kadar seninle ilgileniyorum. Zekice ama şakacı sözlerimle sana, seni anladığımı gösteriyorum.” demiş oluyorsunuz.

Unutmayın, herkes anlaşılmak ister.

Adım 3- Hayal Kurun

Bu noktada onunla konuşabiliyor olabilmelisiniz. Derinlemesine, bire bir konuşmalar değil elbette. Sadece grup toplantılarında geçen küçük konuşmalar ve ara sıra sevgi gösteren hareketler. Şimdi onu tanımanın zamanı geldi. Sizin aklınızda. Varsayımsal olarak.

Kendinizi diğer kişiyle çeşitli durumlarda hayal edin: bir partide konuşmak, asansörde kalmak, ömür boyu partner olarak dünya turuna çıkmak… Ne hakkında konuşacaksınız?  Onun hakkında neler öğreneceksiniz? Ortak ilgi alanlarınız ne olacak? Hangi şaşırtıcı deneyimi ikiniz de yaşamış olacak?

Bu, flörtünüzün inanılmaz derecede önemli ve tatmin edici bir parçasıdır. Bu o derin, ham konuşmalarınızın olduğu zamandır. Onun en kıymetli değerlerini bulduğunuzda. En büyük korkularını açığa vurduğunda ya da din, aile, politika ve para gibi konularda sizinle tamamen aynı fikirlere sahip olduğunu keşfettiğinizde.

Sizin aklınızda. Varsayımsal olarak.

Hayaller pratik yapmak gibidir ve pratikler mükemmelleştirir. Diğer kişi -kaçınılmaz olarak- samimiyeti başlatmak için net bir hamle yaptığında HAZIR olmuş olacaksınız.

Adım 4-  Sessizce Acı çekin

Bu kısım biraz can acıtıyor, ama hiçbir şeye kolayca sahip olamazsınız. Yani aşkınız başka biriyle çıkmaya başladığında bu uzun oyunu oynamaya devam etmelisiniz. Onu köşeye sıkıştırmayın ve hislerinizi ilan etmeyin. Uzaktan ona hasretli bakışlar atmayın ya da arabasının lastiklerini kesmeyin.

Hoşlandığınız o kişiyle beraber olmak istiyorsanız (ki öylesiniz, bu hayallerde ne kadar ortak noktanız olduğunu hatırlıyor musunuz?), bu birlikteliği kısa sürecek. Sadece o zamana kadar sabretmeniz gerekiyor. Şampuan şişesinin arkasında ne yazdığını hatırlayın: Durulamanız ve tekrarlamanız gerekiyor.

Adım 1’e dönün. Zaten flörtlerinize çok fazla zaman ve enerji harcamış ve bu işte gittikçe daha profesyonel olmuş olacaksınız.

Adım 5- Başarı

flört

Aşkınızın burnun dibinde olanları ne kadar sürede fark edeceğine bağlı olarak bu döngüde birkaç kez acı çekmeniz gerekebilir.

Ama bir gün, bu ayrılıklardan birinden sonra sana bakacak ve her şey değişecek. Yolun diğer tarafında onun bakışlarıyla karşılaştığınızda, yüzünde şok olmuş bir ifade göreceksiniz. O nefes kesici gözleri nihayetinde sizin uzun zamandır bildiklerinizi görmeye başlayacak.

Her şeye başlamadan önce oturun ve derin bir nefes alın. Şu anda soğuk bir şeyler içmeye ihtiyacınız var, değil mi?

O zaman Jazetel’in İçecek Tarifleri kısmından kendinize göre bir şey bulabileceğinizden eminim!

Makaleye ulaşabilmek için Medium sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Çeviri: Sura

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir