Friends Dizi Konusu ve Yorumu – İkonik Komedilerden

Friends Dizi Konusu ve Yorumu

Herkese merhaba! Bugün sizlere efsanevi Amerikan komedisi olan ve 2000’li yıllarda televizyon dizisi olan ayrıca geçtiğimiz nisan ayında Netflix Türkiye‘ye gelen Friends dizisinin konusunu ve yorumumu sizlerle paylaşacağım. O zaman uzatmadan başlayalım.

Friends Konusu

Rachel Green düğününden kaçıp New York’ta bir restoranda aşçı olduğunu bildiği çocukluk arkadaşı Monica Geller‘ı bulmaya gider. Rachel, Monica’nın evine yerleşir ve onun arkadaş grubuna katılır.

Dizi Yorumu

Nasıl başlasam bilemedim. -2 saat sonra- Buldum! Dizi Amerikan komedisi. Buraya yorumunu yazdığım 2 Broke Girls gibi aşırı cinsel espri yok. How I Met Your Mother gibi değil. The Big Bang Theory gibi olabilir bilim kısmı dışında. Her şeyden önce How I Met Your Mother ve Friends fanlarının arasındaki tartışmayı sonlandıracak şeyi söyleyip başlayacağım. İKİSİNİN DE KOMEDİSİ FARKLI.

Friends Dizi Konusu

İçimde tuttuğum şeyleri de attığıma göre yorumuma geçelim. Şöyle ki diziye ilk başlarken aşırı ön yargılıydım. Abartıldığını düşünüyordum ve abartıldığı kadar var mıymış diye düşünürken başlama kararı aldım.

İlk bölüm başladı ve ben hiç gülmedim. Espriler bayat, soğuk ne bileyim hiç dikkatimi çekmedi ve dizinin yarısında kapattım. Birkaç gün sonra Netflix‘e karışık izle özelliği gelince bir bakayım ne çıkacak dedim ve Friends çıktı ben de üşengeç bir insan olduğum için diziyi açtım izlemeye devam ettim.

Friends

Bir bölüm geçti, iki bölüm geçti derken dördüncü bölüme geldim. İşte dördüncü bölümde kıvamı yakalamaya başlamıştı. İlk üç bölüm her şey zoraki gibi geliyordu ama sonraları her şey oturmaya başlıyor.

Friends Dizi

Bölümler genel olarak birileriyle çıkmaları, iş hayatları ve aralarındaki muhabbetleri kapsıyor. İlk üç bölüm sonrası başkaları altı dese de bence üç bölüm sonrası kesinlikle akıcı gidiyor. Ben şu an dördüncü sezondayım ve nasıl geçtiğini anlamadım. Gerçi bende biraz hızlı izlerim ondan da olabilir. Beni güldürüyor mu? Güldürüyor o zaman sıkıntı yok.

Dizilerde ilk dört sezon altın sezonlardır. Her şey çok güzel gider aynı flört dönemi gibi ancak sonraki sezonlar da senarist ve yönetmen içine etmeyi başarabiliyorlar ve sözüne güvendiğim bir arkadaşım içine etmediklerini söyledi. O yüzden bu dizi Morosophist güvenceli diyebiliriz.

Çok konuştum ama söyleyeceklerim bu kadar. Okuduğunuz için teşekkürler.

Sağlıcakla Kalın!!! 

– Morosophsit

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir