Gölge ve Kemik Konusu ve Oyuncuları – 2021 Netflix Dizileri

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere tanıtacağım dizi bir Netflix Dizisi olan Gölge ve Kemik dizisi. Dizi özellikle şu son birkaç ündür Netflix Türkiye izleme listelerinde ilk 3’te yer alıyor. Gerek efectleriyle olsun gerekse konusu ve bir kitaptan uyarlanmış olmasıyla oldukça fazla dikkat çekiyor.

Dizinin orijinal adı: Shadow and Bone olup Leigh Bardugo izimli yazarın kitap serisinden uyarlanmadır. Kitabın Kuşatma ve Fırtına , Çöküş ve Yükseliş gibi devam kitapları da bulunmakta. Bu da demek oluyor ki dizinin bir 2.sezonu olacak 🙂

Neyse bugün lafı çok fazla uzatmayacağım. Hadi daha fazla uzatmadan dizinin konusuna geçelim;

Gölge ve Kemik Konusu

Çarlık Rus İmparatorluğu’na dayanan fantastik bir krallık olan Ravka, doğuyu Volcra olarak bilinen etobur kanatlı yaratıkların yaşadığı Batı Ravka’dan ayıran kalıcı bir karanlık olan Shadow Fold’un rahatsız ettiği savaşla parçalanmış bir dünyada yer almaktadır.

Yetim harita yapımcısı Alina Starkov, ülkesini Fold’dan kurtarmanın anahtarı olabilecek ışık yaratma gücüne sahip bir Grisha (sihir kullanıcısı) olduğunu keşfeder. Alina, Gölge Sihirdarı General Kirigan’ın komutasında hizmet veren seçkin bir Grisha ordusuna katılır.

Gölge ve Kemik

Ancak gücünü geliştirmek için mücadele ederken, müttefiklerin ve düşmanların tek ve aynı olabileceğini ve bu cömert dünyada hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlar. Karizmatik suçlulardan oluşan bir ekip de dahil olmak üzere oyunda tehlikeli güçler bulunmakta. Bu nedenle hayatta kalmak sihirden daha fazlasını gerektirecek.

Evet konu bu şekildeydi. Dizinin konusunu wikipedia‘dan olduğu gibi aldım. Dizi konu bakımından oldukça ilginç görünüyor. Gelin şimdi de ufaktan bir oyunculara göz atalım;

Oyuncular

 • Jessie Mei Li

Oyuncu birinci Ordu ve Güneş Sihirdarı Kraliyet Surveyörler Birliği’nin yetim eski yardımcısı, Alina Starkov karakterini canlandıracak

 • Archie Renaux

Malyen “Mal” Oretsev rolünde, Birinci Ordu’da yetim izci ve Alina’nın çocukluğunun en iyi arkadaşı Cody Molko, Young Mal olarak

 • Freddy Carter

Oyuncu Kirli Eller olarak bilinen Dregs lideri Kaz Brekker karakterini canlandıracak.

 •  Amita Suman

Wraith olarak bilinen Dregs üyesi Inej Ghafa rolünü canlandıracak.

 • Jesper Fahey

Dizide kit Young rolünde , yetenekli bir keskin nişancı olan Dregs üyesini canlandıracak.

 • Zoë Wanamaker

Oyuncu Alina’nın eğitmeni olan Baghra karakterini canlandıracak.

Diğer Oyuncular;

 1. Sujaya Dasgupta
 2. Daisy Head
 3. Kevin Eldon
 4. Jasmine Blackborow
 5. Gabrielle Brooks
 6. Simon Sears
 7. Howard Charles
 8. Julian Kostov
 9. Danielle Galligan
 10. Calahan Skogman

Gölge ve Kemik

Evet oyuncu kadrosu bu şekildeydi. Sonuç olarak fark edeceğinizi üzere dizinin kadrosu oldukça kaliteli görünüyor. Bu nedenle diziden beklentimizin yüksek olması gayet normal. Ancak her ne olursa olsun beklentilerimizi orta düzeyde tutmakta yarar var. Malum son zamanlarda birçok dizi yüksek beklentiden dolayı patladı. Her neyse kötü düşünüp kötüyü çağırmayalım 🙂

Son olarak dizi fragmanı ve dizi ile ilgili merak edilen birkaç soruya değinip yazıyı sonlandıracağım.

Gölge ve Kemik Fragman

Evet dizinin resmi fragmanı da bu şekildeydi. Yukarıda da belirttiğim gibi dizi beklentilerimizi yüksek tutmamıza neden olacak efectlere ve oyuncu kadrosuna sahip. Ancak her ne olursa olsun beklenti içine girmeden diziyi izlemekte fayda var. Ancak bu şekilde diziden beklediğimizi alabiliriz.

Son olarak dizi hakkında merak edilenlere değinmek istiyorum;

Gölge ve Kemik İzle

Diziyi Netflix’den yahut herhangi bir yabancı dizi izleme sitesinden izleyebilirsiniz. Dizinin farkettiğiniz üzere Türkçe Dublajı da mevcut.

Son zamanlarda kurulan dizi izleme siteleri oldukça hızlı biri şekilde bölümleri yüklüyor. Bu nedenle Netflix hesabınız olmasa dahi filme rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gölge ve Kemik 2.Sezon

2.Sezonun ne zaman olacağı hakkında henüz net bir bilgi yayınlanmadı. Yayınlandığı takdirde burada sizlerle olacak.

Gölge ve Kemik Ne Zaman / Yeni Bölümleri

Yukarıda da belirttiğim gibi dizinin 1.Sezon bütün bölümleri şuanda Netflix’de yer alıyor. Diğer korsan sitelere düşmesi birkaç günü bulacaktır.

Gölge ve Kemik

Evet, bir yazının daha sonuna geldik.

İlk defa Asya dışında yabancı bir dizinin tanıtımını yapıyorum. Bu nedenle benim için oldukça heyecanlı bir yayın oldu. Sizlere yanlış bir bilgi vereceğim diye içim içimi yedi. Sonuç olarak kaynak olarak Wikipediayı kullanıp, çeşitli çeviriler ile yazıyı tamamladım.

Dizi ile ilgili merak ettiğiniz farklı bir konu varsa eğer, mutlaka yorum kısmına yazın. Genel olarak dizi film tanıtımlarına gelen soruları düşünerek bu başlıkları oluşturdum. Farklı bir sorunuz varsa eğer, sizler için eklemeler yapabilirim.

Şimdilik sağlıcakla kalın, hoşça kalın ve hep Jazetel’de kalın!

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir