Henri’s Secret Video Oyun Konusu – Visual Novel

Herkese merhaba! Bu hafta 2018 yılında çıkan sevimli bir visual novel oyunundan bahsetmek istedim: Henri’s Secret 

Oynamak isterseniz Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Ücretsiz oynamak isterseniz de de Store’lardan indirerek  günlük bilet sistemi karşılığında oynayabilirsiniz. Grafikleri ve müzikleri kaliteli olsa da çok fazla zamanınızı ayırmanız gerekecek bir oyun. 80 farklı illüstrasyon toplayabilirsiniz.

Henri’s Secret Fragmanı

Güzel ve popüler bir kız. İçine kapanık ve sevimsiz bir erkek.

Tamamen zıt kutuplar ve yine de…

Dikkat! Fragmandan Henri’nin sırrını çok rahat anlayabilirsiniz, hemen öğrenmek istemezseniz izlemeden oynayın.  Ama mutlaka müziğini de dinleyin çünkü Henri’nin sesi acayip güzel ve şarkıysa gerçekten çok hoş.

Visual Novel Oyunu

Çekici ve zeki bir lise öğrencisi olan Lyla rolünü oynadığınız, olay örgüsünün sürükleyici olduğu görsel bir roman oyunu. Evet, yanlış duymadınız! Çekici ve zeki bir MC dedim.

Genelde kız güzel olur ve güzelliğinin farkında olmaz ya hani, burada böyle sinir bozucu bir durum söz konusu değil. Üstelik farklı günlerde farklı kıyafetler giymesi de gerçekçiliği arttırıyor. Oldukça alışılmadık. Hatta bu kadar kusursuz olması sebebiyle arada arkadaşları ona “Rahibe Teressa” benzetmesi bile yapıyorlar.

Henri's Secret

Hemen olsun bitsinciyseniz üzgünüm, ağır ağır ilerliyor ve her güzel gelişmeye yavaş da olsa tanık oluyoruz. Karakterlerin yavaş yavaş gelişimleri, birbirlerine olan aşklarının tohumlanmasının ardından gelen eğlenceli diyaloglar, duyguların yavaştan yükselmesi, gizemlerin teker teker çözülmesi ve son olarak kaliteli müzikleri oynadığınız her saniyeyi güzelleştiriyordu.

Bu yavaşlığına rağmen heyecan verici olduğu da su götürmez bir gerçek.

Henri’s Secret Konusu

Lise öğrencisi Lyla, lisedeki son  yılını yaşıyorken sevimsiz ve pek bir gizemli yeni çocuk Henry ile tanışıyor. Henri başta kaba ve sevimsiz davranıyor sırf bu yüzden ben Henriyi bir daha görmek bile istememiştim fakat Lyla tabii ki de bu çok gizemli çocuktan etkilenince anladım ki bu ikilinin arasını yapmamız gerekecek.

Lyla yavaşça Henrinin kalbini açmasını sağlıyor. Öncesindeki birkaç başarısız girişime de şimdiden hazır olun.

Lyla ile birlikte bu sırlarla dolu yeni öğrenciye yakınlaşmaya çalışıyoruz. “Jay’in şarkılarının” ve benzersiz kişiliklere sahip karakterlerin ritminde sırlarla lekelenmiş bir aşk hikayesi çıkacak karşınıza.

Henri's Secret oyna

Oyunda ilerlemek için bazen fotoğraflar çekmeniz gerekecek. O fotoğraflar ile bazı bulmacalar çözmenizi isteyecek oyun sizden. Bu bulmacaları çözdükçe Lyla yavaş yavaş Henri’ye aşık olmaya başlayacak.

Peki ya Henri? Karakter gelişimini beğeneceğinize eminim ama… Sırlar açığa çıktığında Lyla hala onu seviyor olacak mı?

Spoiler! Henri’nin Hannah Montanın erkek versiyonu çıkacağını tahmin etmiş miydiniz? Ben maalesef fragmanda görüp anlamıştım. Ama yine de olay örgüsü sayesinde başlamaya değerdi.

Oyunu tamamen bitirebildim mi? Hayır. Ama en azından denedim…

Oyun Oynanışı

Doğrusal olduğu için seçimleriniz gidişatı etkilemeyecek ve tek bir sona ulaşacaksınız.

Ara sıra kızımızın telefonunu kullanacaksınız ki bu da oyununuza çeşitlilik katacak.

Her diyalog ile birlikte gelen farklı animasyon efektleri var olduğu için karakterlerin tepkilerini ve yüz ifadelerini anlık olarak “yaşayacaksınız” ki bu da güzel bir ayrıntı olmuş. Çeşitli mini oyunlarla da bölümleri geçmeniz gerekecek.

Henri's Secret konusu

Ana Karakterler

Lyla’nın iki yakın arkadaşı Clement ve Jasmine arasındaki ilişki de oyunda görebileceğiniz diğer tatlı romantik bir hikaye. Bu üçlü arkadaş grubu Henriyi aralarına katıyor.

Bu yeni muhteşem dörtlünün arasındaki arkadaşlık ilişkisi ara sıra kıskanacağınız kadar mükemmel gidiyor. Clement’in espirilerine gülecek, çılgın bir fangirl olması sebebiyle Jasmine ile dalga geçerken çok eğleneceksiniz.

Bütün karakterlerin duyguları, güvensizlikleri, düşünceleri ve yansıttıkları hisler son derece gerçekçiydi yani asla “Yok artık gerçek hayatta böyle birinin varlığı imkansız!” dedirtmeyecekler size.

Henri's Secret
Clement, Jasmine, Lyla, Henri

Sonuç olarak, Henri’s Secret iç ısıtan aşklarla, dostluklarla dolu hem güldüren hem de hüzünlendiren bir hikayeye sahip. Sırlarla dolu olduğunu da unutmayalım.

Çözülmeyi bekleyen gizemleri çözmede iyi şanslar!

Yalnızca ağır ilerleyen visual novelleri oynamayı sevenlere önerebilirim. Beğendiyseniz yakında gelecek ikinci sezon için ön kayıt yaptırmayı unutmayın. Şimdiden iyi eğlenceler!

Daha fazla oyun incelemesi için buraya tıklayın.

-Daisy

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir