High Rise Invasion Konusu ve Anime İncelemesi

High Rise Invasion Netflix Anime Konusu ve Yorumum ; Netflix Animeleri

Selamlar! Uzun süre sonra bir anime yorumuyla karşınızdayım. 2 gün içinde bitirebileceğiniz aksiyon türünde anime olan High Rise Invasion‘ ı seveceğinizi düşünerekten bu yazıyı yazıyorum. O zaman çok uzatmadan konusu ile başlayalım.

High Rise Invasion Konusu

Liseli Yuri, tuhaf bir dünyada kendini bir gökdelenin tepesinde bulur. Burada, avlarını öldürmeye kararlı maskeli saldırganlara karşı hayatta kalması gerekmektedir.

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

İlk bölümü izlemeye başladığınız zaman biraz şaşırabiliyorsunuz. Çünkü ne ara, ne olduğunu anlamıyorsunuz. Bir anda başlıyor. Ama bu aklınızda oluşan soru işaretlerini de bir o kadar çabuk gideriyor. Konusuna gelecek olursak bence çok iyi işlenmiş farklı bir konusu var. Neyin ne olduğu hemen anlaşılıyor. Gereksiz bir gizem yok ortada.

High Rise Invasion Anime Konusu

High Rise Invasion daha çok hayatta kalmayla ilgili ve hiç tükenmeyen umutlarla. Konu abi kardeş arasındaki bağ üzerine işlenmeye çalışılmış ancak karakterler arasındaki özellikle baş karakter Yuri ve arkadaşı(!) Mayuko arasındaki bağ daha çok ön planda ve izleyiciyi daha çok kendine çekiyor.

Animede Yuri her ne kadar abisiyle buluşmaya çalışsa da ve birbirlerine olan bağlılıklarını göstermeye çalışsalar da bence karakterler arasındaki ilişkiler daha ön plandaydı. Bence böyle daha güzel. Böylece “neden?” sorularının cevapları dizi de açık açık belirtilmiş oluyor. Özellikle yanınızda biri ile izliyorsanız ve arkadaşınız soru sormaya doyamayan tiplerdense bu anime onları susmaya teşvik eden türden 😀

High Rise Invasion Anime

Her dizi, film veya anime de olduğu gibi her ne kadar hayatta kalmaya çalışsanız da bir yandan aşık olmadan duramıyorsunuz. Koyun can derdinde kasap et derdinde atasözünün hakkını veriyor. Şakası bir yana insan Mayuko ve Yuri arasındaki ilişkiyi istiyor. Animeyi izleyenler anlayacaktır muhtemelen.

Söylemek istediğim bir diğer şey ise: kurguyu yapan arkadaş diyeceğim çünkü animelerde yönetmen yerine ne deneceğini bilmiyorum. Her neyse kurguyu yapan arkadaş her yere çok ilginç bir şekilde(!) itinayla kadın göğsü koymuş. Nasıl olduğunu sizde anlamıyorsunuz. Ordalar ve bir süre sonra görmekten bıkıyorsunuz.

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

High Rise Invasion

Anime Netflix Fragmanı ;

O zaman yazıyı burada bitireyim. Eğer sizde bu Netflix animesini izlediyseniz sizin de görüşlerinizi merak ediyorum. Yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın. Sağlıcakla Kalın!

-Morosophist

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 16 yaşında sıradan bir lise üç öğrencisiyim. Sevdiğim veya sevmediğim dizi ve filmleri nedenleriyle beraber bu blogta yorumluyorum. İstek ve önerileriniz veya herhangi bir soru için bana twitter adresimden ulaşabilirsiniz.

2 thoughts on “High Rise Invasion Konusu ve Anime İncelemesi

  • 16/05/2021 tarihinde, saat 04:39
    Permalink

    yorum için teşekkürler..

  • 18/05/2021 tarihinde, saat 10:30
    Permalink

    rica ederimm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.