Anime Önerileri – Bu Animeleri İzlemelisiniz

Geçtiğimiz günler Dizi Önerileri başlığı altında uzun mu uzun bir liste hazırlamıştım. Liste oldukça fazla ilgi görünce bir de Animelerden oluşan bir liste hazırlayıp önerilen tüm animeleri tek bir başlık altında toplayayım dedim. Bence iyi dedim çünkü bu liste gelmiş geçmiş en detaylı anime önerileri listesi olacak. İçerisinde türlü türlü kaliteli animeler yer alacak.

Bu Animeleri İzlemelisiniz ya da İzlenmesi Gereken Animeler diyebileceğim, İzlerken pişman olmayacağınız tüm kaliteli yapımlar En iyi Animeler burada yer alacak.

Anime Önerileri

Her bir animeden kısaca bahsedip sizleri anime incelemelerine yönlendireceğim. Önereceğim her bir animenin sitede Anime İncelemesi mevcut. Dolayısıyla inceleme yazısı aramak için farklı bir siteye geçiş yapmanıza gerek kalmayacak. Animeler hakkında kısaca bilgilendirmeler de yapacağım. Özellikle animelerin imdb puanlarına yer vereceğim.

Böylelikle izlemeyi düşündüğünüz animenin izleyici puanını görmüş olacaksınız. Ayrıca Anime Karakterleri hakkında da bilgiler olacak. Tabi bu bilgiler bu listede değil sizlere yönendireceğim Anime İnceleme yazılarında olacak.

Listede kült animelere de yer vereceğim ancak yeni yapım animelerde listede yer alacak. Anime Dizileri ve Anime Filmleri ‘ni listede karışık karışık sizlere sunacağım. Tabi yapımın film mi yoksa dizi mi olduğunu da yazıda sizlere belirteceğim.

Ayrıca Animelere ilk defa başlayacak okurlarım için de bu listede yer alan ilk 5 animeyi şiddetle tavsiye ederim. Gerçi Anime önerileri ‘ni yapaken de her anime de eğer ilk anime deneyiminizse bunu izlemelisiniz diyerek belirteceğim. Sonuç olaraak bu liste  kaliteli yapımlardan oluşacak. Bu nedenle acaba kötü bir anime ile karşılaşır mıyım diye endişelenmenize hiç gerek yok.

Listede yer alan tüm animeneler Jazetel site yazarlarınca sevilmiş, incelemesi yapılmış animeler olacak.

En İyi Animeler

Bu listede tabiri caizse En İyi Animeler diye nitelendirebileceğiniz yapımlar yer alacak. Netflix Animeleri olsun diğer yapımlara ait animeler olsun hepsi tek bir yazı altında Anime Önerisi isteyen okurlar için toplanacak. Animler konusunda oldukça detaylı bir liste olacağına emin olabilirsiniz.

Hadi o zaman lafı daha fazla uzatmadan sizleri En İyi Animeler ‘in yer alacağı Anime Önerileri listesi ile başbaşa bırakayım. Ancak tabi başbaşa bırakmadan önce şunu söyleyeyim; Listeyi Anime Filmleri ve Anime Dizileri olarak ikiye ayırdım. İlk yarıda Anime Filmleri ‘nden öneriler yapacağım, listenin ikinci ve daha uzun olan yarısında ise Anime Dizileri yer alacak.

O halde ilk önce Anime Filmleri ile Anime Önerileri listesine başlayalım;

Anime Filmleri

Anime Dizi Önerilerine geçmeden önce birkaç Anime Filmi önermek istedim Anime Filmleri konusunda arayışta olanların hoşuna gideceğini düşündüğüm filmler. Buyurun bakalım, başlayalım ilk Anime Filmi ile;

1- Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato)

yürüyen şato

Anime Filmleri ‘ne kült bir film ile başlamak istedim. Eminim ki birçoğunuzun duyduğu ve yine eminim ki çoğunuzun izlediği bir anime filmi . Ancak bir ihtimal aranızda izlemeyen vardır diye listeye Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato) eklemek istedim.

Film hakkında söylemek istediklerim ise yok böyle bir Anime Filmi ! Hikayesi olsun işleniş olsun çizimler ve ostlar olsun baştan aşağıya harikaydı. Hikayesinin altında yatan derin anlamlar ise insanda ister istemez farklı bir etki bırakıyordu. Filmde izleyip de farketmediğim ayrıntıları film sonunda öğrendiğimde büyük bir şok yaşamıştım.

Site yazarlarımızdan biri olan Estarriol, Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato) hakkında öylesine güzel bir metafor incelemesi yazmış ki, filmden önce veya sonra mutlaka bu yazıyı okumalısınız.

Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato) ‘yi izlerken farkedemediğiniz ayrınatılara ve altındaki hikayelerin tamamına bu yazıda şahit olacaksınız. Filmin konusundan bahsettikten sonra yazıya link bırakacağım. Mutlaka okumalısınız!

Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato) Bilgileri ;

Konusu: Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato) filmi, kendisine yapılan korkunç bir büyünün etkisini yok etmeye çalışan genç bir kızın, Sophie’nin hikayesini anlatıyor. Oldukça sıradan bir yaşama sahip olan genç kız olan Sophie, korkunç bir cadı tarafından büyüyle doksan yaşında yaşlı mı yaşlı bir kadına dönüşür.

Büyüden dolayı Sophie artık fazlasıyla yaşlanmış ve çevresi tarafından tanınmaz bir görünüme bürünmüştür. Bu nedenle büyük bir umutsuzluğa kapılan ve yaşadığı yeri terk etmek zorunda kalan Sophie, Howl isimli oldukça hoş bir görünüme sahip bir büyücünün yanına, yürüyen bir şatoya taşınır.

Büyünün etkisini kırmak için çabalayan Sophie’yi bu kez de şatonun dışında patlak veren savaş tehdit etmektedir. Sonuç olarak bu ikili artık hem kendileri için hem de ülkeleri için canları pahasına savaşmak zorunda kalacaktır.

Anime filmi Hayao Miyazaki imzalı bir filmdir. Film konusunda kısaca bahsettim ancak Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato) hikayesinin tamamını ancak filmi izlerseniz anlayabilirsiniz. Tabi izlemekte sizlere yetmeyecek. Hikayenin arkası bilmeniz gereken onlarca metafor ile dolu. Bu nedenle Estarriol’un Howl’s Moving Castle (Yürüyen Şato) metafor incelemesi yazını mutlaka okumalısınız.

Howl’s Moving Castle Imdb

2- Perfect Blue

Perfect Blue

Site yazarlarımızdan Özlem’in harika bir inceleme yazısı ile bizlere tanıttığı bir Anime filmi Perfect blue . Perfect Blue Anime filmi listemize 2.sıradan giriş yapıyor. Film gerek çizimleri ile olsun gerekse efectleri ile olsun oldukça fazla tatmin ediyor izleyiciyi.

Perfect Blue hikayesi hakkında ise çok fazla konuşmak istemiyorum. Dolu dolu bir hikayeye sahip Perfect Blue. Tabi bunu izleyince daha bi anlayacaksınız. Filmdi izlemeden önce veya sonra mutlaka Özlem’in anime hakkındaki incelemesini de okumanızı öneririm. Perfect Blue inceleme yazısı için linki konunun ardından bırakacağım. Bu nedenle lafı daha fazla uzatmadan Perfect Blue Anime bilgileri ve Perfect Blue konusu ile sizleri başbaşa bırakmak istiyorum.

Perfect Blue Anime Filmi Bilgileri ;

 • Film Süresi : 1 saat 30 dakika
 • Yıl : 28 Şubat 1998
 • Tür : Gizem/Gerilim
 • Perfect Blue Imdb : 8,0
 • Satoshi Kon

Perfect Blue Konusu ; Oldukça ünlü bir şarkıcı olan Mima Kirigoe, şarkıcılığa son verip oyunculuğa atılmaya karar verir. Bu haber ise fanlarına adeta koca bir hayalkırıklığı yaşatır. Bu hayalkırıklığının en büyük nedeni ise Mima Kirigoe ‘nin filmdeki rolünün oldukça fazla tepki çekmesidir. Bunun da ötesinde Mima Kirigoe ‘nin çeşitli dergilere çıplak pozlar vermesi fanları arasında koca bir kargaşaya neden olur. Sonuç olarak bir fanı tarafından taciz edilmeye başlayan Mima’nın hayatı büyük bir çıkmaza sürüklenir.

Perfect Blue Yoshikazu Takeuchi ’nin mangasından uyarlanmıştır. Satoshi Kon’un çekmiş olduğu ilk film niteliği taşıyan Perfect Blue en başarılı gizm gerilim anime filmidir.

Gizem gerilim azıcık da korku severlere önerdiğim bu Anime Filmini izlemeyi düşünenleri Özlem’in Perfect Blue Anime İncelemesi yazısına yönlendirmek isterim;

Perfect Blue Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

3- Paprika

Paprika anime önerileri

Yine inceleme yazısını Özlem’in hazırladığı bir film var listemizin 3.sırasında. Paprika filmi yine Satoshi Kon‘un yönetmenliğinde hazırlanmış bir anime filmidir. Paprika anime filmi Perfect Blue’nin aksine macera ve bilim kurgu türlerinde. Yine Perfect Blue gibi alanının en iyisi olma özelliği taşıyan bir anime filmi Paprika .

2006 yılı Japonya yapımı olan bu anime filmi bilimkurgunun yanı sıra aynı zamanda psikolojik gerilim türündedir. Özellikle bu türlere hakim olan okuyucularımın seveceğini düşündüğüm bir film Paprika. Çizimleri, hikayesi efectleri konusunda çok fazla eleştiriye maruz kalmayan film, yukarıda da belirttiğim gibi alanının en iyilerinden. O halde lafı daha fazla uzatmadan Paprika anime filmi bilgileri ve konusuna geçiş yapalım.

Paprika Anime Filmi Bilgileri;

 • Film Süresi : 1 saat 30 dakika
 • Yıl : 20 Kasım 2006
 • Tür : Bilim Kurgu/Aksiyon
 • Paprika Imdb : 7,7
 • Satoshi Kon

Paprika Anime Filmi Konusu ; Filmde yalnızca Ruh doktorlarının kullandığı özel bir makine vardır. Bu makinenin en önemli özelliği ise doktorlara, hastalarının bilinçaltlarına ve rüyalarına erişebilmesine ve orada yaşananlara tanık olmasına olanak sağlamasıdır. Söz konusu olan bu makine günün birinde kimliği belirlenemeyen hırsızlar tarafından çalınır. Bu durum oldukça tehlikeli ve şüphelidir. Makinenin yanlış kişilerin elinde olması yüzünden tüm insanlığın rüyaları orataya çıkacak ve gerçekler yerini rüyalara bırakacaktır. Oldukça genç olan terapist Paprika’nin yapması gereken ise bu korkunç rüyayı sonlandırmaktır.

Sonuç olarak oldukça orijinal bir hikayeye sahip bir anime filminden söz ediyoruz. Yine Satoshi Kon ‘un elinden çıkma. Bu tarz orijinal hikayeleri ve işleyişleri severlerin bayılacağını düşündüğüm bir anime filmi. Son olarak Paprika ilginizi çektiyse eğer, sizleri Özlem‘in anime filmi hakkında ki inceleme yazısına yönlendirmek isterim;

Paprika Anime Filmi İncelemesi için Buraya Tıklayın.

4- Ateşböceklerinin Mezarı

Ateşböceklerinin Mezarı anime önerileri

Listenin dördüncü sırasında aslın çok duyulan ve kült sayılabilecek bir anime filmi yer alıyor. Evet evet Ateşböceklerinin Mezarı. Filmi daha önce blog yazarımız Estarriol incelemişti. İnceleme yazısında aslında film hakkında öylesine hoş bilgiler yer alıyor ki, konunun ardından Ateşböceklerinin Mezarı İnceleme yazısı için link bırakacağım. Yazıyı mutlaka okumalısınız.

Sonuç olarak dediğim gibi kült bir yapım, kalitesin ispatlamış hoş bir yapım. Eleştirmek haddim değil, sizlere yalnızca filmi önerebilirim. Ki beğeneceğinize gerçekten eminim. Studio Ghibli ‘den çıkıp da güzel olmayan bir yapım hatırlamıyorum ben, sizler hatırlıyor musunuz?

Son olarak Ateşböceklerinin Mezarı anime filminin yapım yılını görüp de sakın filimden geri çekilmeyin. Ateşböceklerinin Mezarı çizimleri olsun hikaye ve efectleri olsun 2021 anime filmlerine taş çıkartan cinsten. İzlerken asla bu film 1988 yılı yapımıymış diye düşünemeyeceğiniz bir film. Bu nedenle yapım yılına takılmadan hiç düşünmeden Ateşböceklerinin Mezarı filmini izleyebilirsiniz. Hadi o zaman lafı daha fazla uzatmadan Anime Önerileri başlığı altında önerdiğim bu filmin bilgileri ve konusuna bir göz atalım.

Ateşböceklerinin Mezarı Anime Film Bilgileri ;

 • Film Süresi : 1 saat 33 dakika
 • Yıl : 16 Nisan 1988
 • Tür : Dram / Savaş / Çocuk
 • Ateşböceklerinin Mezarı Imdb : 8,5
 • Studio Ghibli ; Isao Takahata

Ateşböceklerinin Mezarı Anime Film Konusu ; Diğer bir adıyla Grave of the Fireflies anime filmi,  insanlık tarihinin en kara lekelerinden biri olan II. Dünya Savaşı’nı konu alıyor. II.Dünya savaşının kahrettiği yaşamları 2 ufak kardeş üzerinden ele alıyor. II.Dünya savaşında annelerini kaybeden Seita ve Setsuka, babalarının askerde olmasından dolayı yakın bir akrabalarında kalmaktadır.  Ancak bu iki ufak çocuk burada barınamazlar. Sonuç olarak bu ikili evden kaçarak kendilerini savaş izlerinin henüz silinmediği sokaklara atarlar. Fakat bu kaçış normal bir kaçış değildir. Bu iki çocuğun yapacağı yolculuki kan kokulu sokaklarda verilen bir hayatta kalma savaşına dönüşecektir.

Ateşböceklerinin Mezarı Anime Filmi Akiyuki Nosaka’nı yarı biyorafik türünde ki romanından uyarlanmıştır. Alanında en iyi filmlerden biridir. Özellikle savaş üzerine yapılmış filmler arasında en dramatik ve gerçekci olan filmlerden biridir.

Sonuç olarak sizlere Ateşböceklerinin Mezarı Anime Filmi hakkında vereceğim bilgiler bu kadardı. Filmi merak edenleri Estarriol’un özenle hazırlanmış Ateşböceklerinin Mezarı Anime Film İncelemesi yazısına yönlendirmek isterim;

Ateşböceklerinin Mezarı Anime Filmi İncelemesi için Tıktık.

5- Mind Game

Anime Önerileri Mind Game

Anime Önerileri listesinin beşinci sırasında bu kez sıradan anime filmlerinden biraz daha farklı olan bir yapım yer alıyor; Mind Game. Yine Japonya yapımı olan bu film, efectleri ve hikayesi ile ön plana çıkıyor. Jazetel’de incelemesi yazısı da bulunan Mind Game anime filmini daha çok  Macera , Komedi ve Akıl Oyuncularını seven okuyucularıma öneriyorum.

Jazetel’in eski yazarlarından olan

Sonuç olarak anime hakkında söyleyebileceklerim bu şekildeydi. Mind Game animesinin detaylarına gelin hep beraber Mind Game Anime Film Bilgileri ve Konusu başlıkları altında inelim.

Mind Game Anime Film Bilgileri ;

 • Film Süresi : 1 saat 43 dakika
 • Yıl : 16 Nisan 1988
 • Tür : Macera / Komedi / Akıl Oyuncuları
 • Mind Game Imdb : 7,8
 • Studio 4°C ; Masaaki YuasaKôji Morimoto

Mind Game Anime Film Konusu ; Nishi, ünlü bir çizgi roman çizeri olma hayaliyle yaşamaktadır. Beraber büyüdüğü Myon’a ise çocukluktan bu yana aşıktır. Nishi ve Myon‘un ailesi bir akşam günü restaurantlarında akşam yemeklerini yerlerken içerie giren Yakuzalar Nishi’yi öldürür. Nishi bu ölümün ardından farklı bir dünyada uyanır.

Yeni geldiği bu dünyadan kaçan Nishi zamanda geriye dönerek Myon ve kız kardeşini kurtarır. Myon, Nishi ve kız kardeşi araba ile olay yerinden kaçarken bir kaza geçirirler ve arabaları denize uçar. Arabayla denize uçan bu üçlü kendilerini bir balinanın midesinde bulurlar. Balinanın midesinde yeni korkular ile yüzleşen kahramanlarımız asıl kendilerini bulacaktır.

Film Robin Nishi‘ nin kendi hayatından izler taşıyan ünlü mangasından uyarlanmıştır. Sinemaya uyarlanan Mind Game filmi, Masaaki Yuasa’nın yönetmenliğinde çekilmiştir. Studio 4°C’den çıkan bu Anime filmi, değişik teknikler, hoş mekanlar, karakter tasarımı ve ostları ile yayınlandığı dönemin en kaliteli anime filmidir. Son olarak filmi izlemeyi düşünüyorsanız eğer, hemen aşağıya Ahmet Ömer Bakır’ın Mind Game İnceleme Yazısını bırakıyorum;

Mind Game İnceleme Yazısı için Tıklayın.

Anime Dizi Önerileri

Sonuç olarak bu kısma kadar Anime Film Önerileri ile şekillendi Anime Önerileri başlıklı yazımız. Şimdi ise birbirinden güzel Anime Dizi Önerilerinde bulunacağım. Her biri birbirinden kaliteli olan bu Anime Dizilerine tek kelimeyle bayılacaksınız!  Bu nedenle lafı daha fazla uzatmadan anime dizi önerileri listesine birinci animemiz ile başlayalım;

1- Dororo

dororo anime önerileri

Anime Dizi Önerileri listesine akıllara kazınan bir dizi olan Ezel kıvamında olan bir anime ile başlamak istedim. İzleyenler ne demek istediğimi eminim ki anlayacaktır. Ancak izlemeyenlere şunu söyleyeyim; şu yazıyı yarım bırakın ve yeni bir sekme açıp, hiç vakit kaybetmeden Dororo ‘ya başlayın. Yok böyle bir anime!

Çizimleri olsun, hikayesi olsun ve yazılan her bir karakter olsun izleyicinin içinde öyle bir etki bırakıyor ki… Ne dersem diyeyim bu etkiyi sizlere anlatamam. Sonuç olarak anlayacağınız üzere Dororo en sevdiğim animelerden biri. Ve özellikle animelere yeni başlayanlar yahut başlayacak olanlara tavsiye ettiğim bir anime.

Eski site yazarlarımızdan biri Estarriol Dororo hakkında öylesine hoş bir anime inceleme yazısı hazırlamış ki… Dororo Anime İnceleme Yazısı için konunun ardından sizlere link bırakacağım. Bu nedenle şimdilik Dororo Anime Bilgileri ve Konusuna bir göz atalım.

Dororo Anime Dizi Bilgileri ;

 • Bölüm Sayısı : 24
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 7 Ocak 2019 – 24 Haziran 2019
 • Tür : Macera / Karanlık Fantazi/ Dram
 • Dororo Imdb : 8,4
 • Sütüdyo : Mushi Productions
 • Amazon Prime ‘dan İzleyebilirsiniz.

Dororo Anime Dizi Konusu ; Bir samuray efendisi olan Daigo’nun toprakları elinden gitmektedir, bu durum Daigo’nun oldukça fazla sinirini bozmaktadır. Kendisi ve güç için her şeyi yapabilecek hırsa biri olan Daigo bir gün korkunç bir karar alır ve oğlunu feda eder. Şeytanlar ile anlaşma yapan Daigo, karısının karnında henüz doğmamış ilk erkek evladını şeytanlara feda etmiştir.

Zamanı geldiğinde doğan çocuğun ne gözü ne kulağı ne diğer uzuvları ne de derisi vardır. Tüm bunlara rağmen hala daha yaşayan bebek, babası tarafından bir nehre bırakılarak terkedilir.

Nehre terkedilen bu oğlanı, bir protez savaş uzmanı bulur ve ona protez bacak, protez kollar yaparak onu hayata döndürür. Bununla da kalmaz oğlana bir de hayatta kalabilmesi için savaş sanatlarını öğretir. Bu çocuğun vücudunu geri alabilmesi için şeytanları öldürmesi gerekiyordur. Her öldürdüğü şeytanın karşılığında vücudunda ufak parçalar geri dönüyordur. Bu şekilde şeytan avına çıkan bu oğlan, oldukça haylaz olan Dororo ile karşılaşır ve hayatları olağanüstü bir doğrultuda ilerlemeye başlar.

Dororo Anime İncelemesi için buraya tıklayın.

2- Attack on Titan

attack on titan

Dororo‘nun ardından yine harika diyebileceğim bir anime dizisi ile listenin ikinci sırasından devam ediyoruz. Attack on Titan tüm dünyayı yakıp kavuran bir anime. Öyle böyle değil bu animeyi tüm dünya izliyor, yayınlanan her bölümü reyting rekorları kırıyor. Son sezonu 2021 yılında yayınlanan Attack on Titan, final yaptığından ötürü sevenlerini oldukça fazla üzüyor. Benim de ilk animem olan Attack on Titan, beni animelerle tanıştıran bir seri. Her bölümünü ağzım bir karış açık izlediğim zamanları çok iyi hatırlıyorum.

Attack on Titan animesini ilk animeniz olarak izleyebilirsiniz. İlk anime için hoş bir seçim, pişman olmazsınız. Aslında üzerinde çok konuşabileceğim bir anime Attack on Titan ancak lafı uzatıp sizleri boğmak istemiyorum. Bu nedenle hadi gelin Attack on Titan anime bilgileri ve konusuna bir göz atalım.

Attack on Titan Anime Bilgileri;

 • Bölüm Sayısı : 75
 • Sezon : 4
 • Yayın Tarihi :  7 Nisan 2013 – 2021
 • Tür : Aksiyon / Karanlık Fantazi / Dram
 • Attack on Titan Imdb : 9,1
 • Sütüdyo : Mappa

Attack on Titan Anime Konusu ; 845 yılında geçmekte olan animede insanlık, nereden geldiği belli olmayan bir tehdit ile karşı karşıyadır; Devler. Bir anda dünyada ortaya çıkan bu devler insanları hunharca yemeye başlamıştır. Bu olağanüstü güce karşı koyamayan insanoğlu hiç olmadığı kadar çaresiz kalmıştır.

Bunun sonucunda insanoğlu içerisinde güvenli bir yaşam sürebilecekleri duvarlar inşa ediyor. Bu dev duvarlar 3 farklı bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm olan Maria duvarında çiftçi ve fakir kesim yaşarken, iç kısımlarda fakirlerin aksine daha zengin insanlar yaşamaktadır. Bu şekilde duvarların ardında uzunca bir yaşam sürmektedirler taa kii bir duvarın titanlar tarafından yıkılmasına kadar…

Sonuç olarak Attack on Titan anime konusu bu şekildeydi. Animeyi izlemeyi düşünenler yahut izlemiş olanları site yazarımız Pell’in Attack on Titan Anime İncelemesi yazısına beklerim;

Attack on Titan Anime İncelemesi için buraya tıklayın.

3- Blood of Zeus

Blood of zeus en iyi animeler

Anime Dizi Önerileri listemizin üçüncü sırasında bu kez yeni bir yapım olan Blood of Zeus animesi bulunuyor. Dororo ve Attack on Titan ‘ın aksine bir Amerika yapımı Netflix animesi olan Blood of Zeus, orijinal konusu ile ön plana çıkıyor. Yine site yazarımız Estarriol’un incelemesini yaptığı bir anime.

Özellikle Mitoloji severlere önerebileceğim bir anime olan Blood of Zeus‘u daha çok animelerle içli dışlı olanlar izlemeli. Anime dünyasına ilk adımınızı Blood of Zeus ile atmanızı önermem. Yukarıda ilk iki sırada belirttiğim animeler ilk için çok daha uygunlar. Sonuç olarak dediğim gibi anime dünyasına hakim olan onlarca anime izlemiş, farklı yapımlar arayan değerli okurlarıma Blood of Zeus ‘u öneririm.

Estarriol Blood of Zeus animesi hakkında oldukça detaylı bir inceleme yazısı yazdığı için yine lafı çok uzatmayacağım. Bu nedenle hadi Blood of Zeus anime bilgileri ve konusuna bir göz atalım.

Blood of Zeus Anime Bilgileri ;

 • Bölüm Sayısı : 8
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 27 Ekim 2020
 • Tür : Aksiyon / Macera / Fantastik
 • Blood of Zeus Imdb : 7,6
 • Sütüdyo : Netflix

Blood of Zeus Anime Konusu ; Antik Yunan’da oldukça sıradan bir yaşam sürmekte olan Heron, haşmetli bir Yunan tanrısı olan Zeus’un oğlu olduğunu öğrenmesi ile hayatı bambaşka bir hal alır. Heron bu bilgiyle birlikte asıl görevini keşfeder; Asıl görevi dünyayı şeytani bir ordudan kurtarmaktır. Sonuç olarak Heron kendisini oldukça zor olan bir savaşın içine atar.

Sonuç olarak Blood of Zeus anime konusu bu şekildeydi, konunun derinliklerine çok fazla inmek istemedim. Çünkü yukarıda da belirttiğim gibi site yazarımız Estarriol, Blood of Zeus animesini inceleme yazısında zaten detaylıca kaleme aldı. Bu nedenle lafı hiç uzatmadan animeyi izlemeyi düşünenler yahut merak edenleri aşağıdaki inceleme yazısına yönlendiriyorum;

Blood of Zeus Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

4- Saiki Kusuo No Psi Nan

en iyi anime önerileri

Anime Önerileri listemizin dördüncü sırasında yine farklı bir yapım yer alıyor ; Saiki Kusuo No Psi Nan . Yönetmenliğini Hiroaki Sakurai’nin yönettiği animeyi netflix’den seyredebilirsiniz. Listede yer alan diğer animelere oranla Saiki Kusuo No Psi Nan oldukça yeni bir anime. Aynı zamanda 6 bölümden oluşan çok da kısa bir anime Saiki Kusuo No Psi Nan.

Jazetel site yazarlarmızdan Estarriol zamanında Saiki Kusuo No Psi Nan ‘ın detaylı bir şekilde incelemesini yazmıştı. Bu nedenle bu kısımda lafı çok uzun tutmayacağım. Komedi ve fantastik animeler sevenler için harika bir öneri Saiki Kusuo No Psi Nan. Sıradanın ötesinde farklı yapımlar arayan okuyucularıma Saiki Kusuo No Psi Nan’ı şiddetle tavsiye ederim.

Saiki Kusuo No Psi Nan Anime Bilgileri;

 • Bölüm Sayısı : 6
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 30 Aralık 2019
 • Tür : Komedi/ Fantastik
 • Saiki Kusuo No Psi Nan Imdb : 8,3
 • Sütüdyo : J.C.Staff
 • Netflix üzerinden de izleyebilirsiniz.

Saiki Kusuo No Psi Nan Anime Konusu; Anime bir lise öğrencisi olan Saiki Kusuo’nun etrafında dönmektedir. Saiki Kusuo sıradan lise öğrencilerinden biraz farklıdır. Farkı ise doğaüstü güçlere sahip bir medyum olmasından kaynaklıdır. Saiki Kusuo’nun birçok doğaüstü gücü bulunmaktadır. Duru görü, insanları taşlaştırma, ışınlanma ve telepati gibi birçok güce sahiptir. Ancak buna rağmen Saiki Kusuo bu yeteneklerinden oldukça rahatsız ve normal bir insan olmak istemektedir.

Bu karakterimizin adeta bir çifte kumru olan bir de anne babası vardır. Bunun dışında hayaletleri görebilen bir de sapık medyum bulunmaktadır animede. Saiki Kusuo No Psi Nan genel olarak sit-com tarzında işlenmektedir. Animede her bölümde aynı karakterler ile farklı konular işlenmektedir.

Sonuç olarak anime konumuz bu şekildeydi, konu kısmını çok fazla uzatıp sizlere spoiler vermek istemedim. Bu nedenle animeyi merak eden okuyucularımı hemen aşağıya bırakacağım Saiki Kusuo No Psi Nan Anime incelemesine yönlendirmek isterim;

Saiki Kusuo No Psi Nan Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

5- Pokemon: Indigo League

Pokemon : Indigo League Anime Önerileri

Anime Önerileri listemizin beşinci sırasında sizleri geçmişe götürecek bir anime dizisi yer alıyor; Pokemon. Özelikle 90 küsurlu yıllarda doğmuş olanların televizyon başında her bölümünü heyecanla izlediği, tasoları için savaştığı bir anime dizisi Pokemon. Cidden o tasolu yılları hatırlayanınız var mı?

Gerçi geçtiğimiz yıllarda da oyunu tüm dünyayı sarsmıştı. Sokaklar pokemon arayan insanlar ile doluydu ki neyse ki bu akım da son buldu. Sonuç olarak demem o ki Pokemon, animesi ile oyunlara olsun, filmlere olsun farklı farklı alanlara ilham kaynağı oldu. Bu nedenle size tavsiyem Pokemon’un bir de orijinal animesini izlemeniz yönünde olacak. Animede yer alan tatlı karakterleri daha derinden tanımalı, pozitifliği ile modunuzu yükseltmelisiniz!

Korkmayın lafı daha fazla uzatmayacağım. Pokemon animesi için site yazarlarımızdan Koala anime incelemesini geçtiğimiz günlerde yazmıştı. Bu nedenle anime hakkında daha fazla yorum belirtmek yerine hemen Pokemon: Indigo League bilgileri ve konusuna geçelim;

Pokemon: Indigo League Anime Bilgileri ;

 • Bölüm Sayısı : 82
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 2 Kasım 2020
 • Tür : Komedi / Macera / Aksiyon
 • Pokemon Imdb : 7,5
 • Sütüdyo : Team Kato
 • Netflix üzerinden de izleyebilirsiniz.

Pokemon: Indigo League Konusu; Ana karakterimiz Ash Ketchum, 10 yaşına bastığı gün Pokemonunu alacağı için çok sevinçlidir Ancak sabah biraz geç uyanır ve haliyle de geç kalır. Koşa koşa Profesör Oak’ın laboratuvarına giden Ash, bütün Pokémonların alındığını öğrenir. Fakat bir Pokemon kalmıştır; Pikachu. Ancak bu Pokemon oldukça yaramaz, söz dinlemeyen bir pokemondur. Ash çaresizliğinden ötürü bu Pokemonu kabul eder. Anime Ash ile Pikachu arasında geçen olayları ele alacak, genel olarak bu ikili çevrelerinin etrafında dönecektir.

Sonuç olarak Pokemon: Indigo League anime konusu bu şekildeydi. Yukarıda da belirttiğim gibi site yazarımız Koala anime hakkında detaylı bir inceleme yazısı hazırladığı için lafı uzun tutmak, konunun detaylarına inmek istemedim. Bu nedenle Pokemon: Indigo League izlemek isteyenler, yahut izlemiş olanları hemen aşağıda ki inceleme yazısına beklerim;

Pokemon: Indigo League Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

6- 91 Days

91 days konusu Anime Önerileri

Anime Önerileri listemizin altıncı sırasında Suç / Aksiyon temalı mini bir anime yer alıyor; 91 Days. Anime bir intikam üzerine kurulu. Bu nedenle intikamın yoğun yaşandığı anime severler eminim ki bu animeyi çok seveceklerdir. Tek sozun 12 Bölümden oluşan bu animenin sizllerin beklentisini karşılayacağı görüşündeyim. Gerek çizimler olsun, gerek karakter ve tema olsun harika bir yapım.

Site yazarımız Vante Animeyi tüm detaylarıyla ele aldığından dolayı lafı çok fazla uzatmak istemiyorum. Bu nedenle hadi gelin 91 Days Anime Dizi bilgileri ve Konusuna bir göz atalım;

91 Days Anime Bilgileri ;

 • Bölüm Sayısı : 12 + OVA
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 9 Temmuz 2016 – 1 Ekim 2016
 • Tür : Suç / Aksiyon / İntikam
 • 91 Days Imdb : 7,7
 • Sütüdyo : Shuka

91 Days Anime Konusu ; Anime Amerika’nın Illinois eyaletine bağlı Lawless şehrinde geçmekte. Yıl olarak 1920’li yıllar, alkol yasağının olduğu zamanlarda geçmektedir 91 Days Animesi. Animenin baş karakteri Avilio Bruno, diğer takma adıyla Angelo Lagusa, Vanetti ailesinin içerisine girebilmek için bu şehre gelir. Fakat aklında farklı planları bulunan Avilio‘nun farklı bir amacı vardır. Bu amaç ise; önce bu aile içerisinde yer alanlardan ailesini öldüren katilleri bulmak ve her birinden ayrı ayrı intikam almaktır…

Sonuç olarak 91 Days anime konusu bu şekildeydi. Elimden geldiğince spoiler vermeden sizlerekonuyu aktarmaya çalıştım. Anlayacağınız üzere anime oldukça orijinal bir konuya sahip. Bu nedenle yukarıda da belirttiğim gibi şiddetle tavsiye ettiğim bir anime 91 Days!

91 Days Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

7- Servamp

servamp konusu

Anime Önerileri listemizin yedinci sırasında bu kez Vampir temalı bir anime dizisi yer alıyor. Anime yine tek sezonluk mini bir anime. Her bölümü 24’er dakikadan oluşan tek içimlik hoş bir anime. Geçtiğimiz günler site yazarımız Mim, anime hakkında hoş bir inceleme yazısı yazdığından lafı hiç uzatmayacağım. Hadi anime bilgileri ve konusuna bir göz atalım;

Servamp Anime Bilgileri ;

 • Bölüm Sayısı : 12
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 5 Temmuz 2016 – 20 Ekim 2016
 • Tür : Vampir / Aksiyon / Doğaüstü Güçler / Dram / Komedi
 • Servamp Imdb : 6,3
 • Sütüdyo : Brain’s Base

Servamp Anime Konusu ; Mahiru Shirota, kolay yaşam felsefesiyle yaşayan bir lise öğrencisidir. Ancak günün birinde sokakta karşılaştığı bir sokak kedisi ile hayatı baştan aşağıya değişir.  Mahiru Shirota, sokakta bulduğu Kuro isminde ki kediyi eve alır. Ancak Kuro normal bir sokak kedisi değildir, o bir ‘Servamp’ tır. Yani bir vampir hizmetkarıdır. Yaşamını tabiri caizse umursuzluk ile geçirip hiçbir şeye karışmayan Miharu, kendini insanlar ve vampirler arasında farklı bir çağda büyük bir çatışmanın orta yerinde bulur.

Sonuç olarak Servamp anime konusu bu şekildeydi. Yukarıda da gördüğğünüz üzere anime oldukça hoş, orjinal bir konuya sahip. Bu nedenle farklı ancak kısa sürecek anime arayışında olan okurlarıma Servamp’ı şiddetle tavsiye ederim. Servamp’ın detaylı incelemesi site yazarımız Mim tarafından yapıldığı için anime hakkında konuşmayı burada kesiyor sizleri inceleme yazısına yönlendiriyorum;

Servam Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

8- Akudama Drive

Akudama Drive anime

Bu kez listede posteri ile izleyiciyi kendisine çeken bir anime dizisi var; Akudama Drive. Anime gerek çizimleri olsun gerek müzik ve hikayesi olsun oldukça ilgi çeken bir anime. Karakter çizimleri gerçekten çok iyi. Aslında anime hakkında buraya onlar şey yazabilirim ama site yazarımız Vante animeyi o kadar güzel ele aldı ki, üzerine yazacak pek bir şeyim kalmadı. Bu nedenle yine lafı uzatmadan Akudama Drive anime bilgileri ve konusuna geçeceğim;

Akudama Drive Anime Bilgileri ;

 • Tür : Bilim Kurgu/ Aksiyon / Macera
 • Bölüm Sayısı : 12
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 08 Ekim 2020 – 24 Aralık 2020
 • Akudama Drive Imdb : 7,5
 • Sütüdyo : Studio Pierrot
 • İçerik Değerlendirme :  +17 (Şiddet & Argo)

Akudama Drive Anime Konusu ; Eskiden yaşanan bir savaş dolayısyla Japonya, Kanto ve Kansai olarak ikiye ayrılmıştır. Bu iki yerin bağı tamamiyle kopmuştur. Ancak Kansai’de yaşayan halk hiç görmedikleri Kanto halkını tanrı yerine koymuş ve onlara tapmaya başlamışlardır. Ancak Kansai’de günden güne suç oranları artmaya başlamış, Akudama adıyla bilinen suçlar ile Kansai hükümeti kontrolü kaybetmiştir. Anime bu distopyada, bir grup Akudama suçlusunun konuşan bir kedi tarafından bir amaca hizmet etmek adına toplanmasını konu alıyor.

Sonuç olarak Akudama Drive anime konusu bu şekildeydi. Yine normalin dışında bir konu ve tema. Akudama Drive anime ilginizi çektiyse ve izlemeyi düşünüyorsanız eğer, hemen aşağıya link bırakıyorum;

Akudama Drive Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

9- Moriarty the Patriot

Moriarty the Patriot Anime Önerileri

Listemizin dokuzuncu sırasında yine adının çok duyulmadığı, kenarda köşede kalan kaliteli bir anime var; Moriarty the Patriot . Animenin yorumunu geçtiğimiz aylarda eski site yazarlarımızdan biri olan Lulin yapmıştı. Bu nedenle yine hiç anime üzerinde konuşmadan Moriarty the Patriot bilgileri ve konusuna geçecek, konunun ardından sizlere inceleme yazısı için link bırakacağım;

Moriarty the Patriot Anime Bilgileri ;

 • Tür : Suç / Aksiyon / Gizem
 • Bölüm Sayısı : 22
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Sezon : 2
 • Yayın Tarihi : 11 Ekim 2020 – 20 Aralık 2020
 • Moriarty the Patriot Imdb : 8.0
 • Sütüdyo : Production I.G
 • İçerik Değerlendirme :  +17 (Şiddet & Argo)

Moriarty the Patriot Anime Konusu ; Britanya İmparatorluğu küresel bir gü haline gelmiştir. Ülkede ciddi bir şekilde sınıfsal bir ayrım söz konusudur. Sonuç olarak asiller yönetimi devralmışken, alt tabakanın başarılı olma şansları yoktur. William James Moriarty, Moriarty  ailesinin ikinci oğludur. Ayrıca çocukluğundan bu yana zekası ile nam salmış bir matematik profesörüdür. Ancak buna rağmen kardeşileri ile sıradan bir yaşam sürmektedir. Oldukça iyi kalpli olan William, okul dışında da ihtiyacı olanların sorunlarını hallettiğinden dolayı ün salmıştır. Fakat bu iyi tavırları insanları yanıltmaktadır… Moriarty the Patriot Animesi, Yuukoku no Moriarty, Sör Arthur Conan Doyle’ın orijinal eserinden esinlenerek, bu esere farklı bir bakış açısı katarak kaleme alınmıştır.

Sonuçolarak Moriarty the Patriot Anime konusu bu şekildeydi, aslında lafı çok uzun tutmak istemedim. Ancak ister istemez konudan uzunca bir şekilde bahsetmem gerekti Anime ve hikayesi dikkatinizi çektiyse eğer, sizleri Moriarty the Patriot Anime İncelemesi yazısına yönlendirmek isterim;

Moriarty the Patriot Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

10- High Rise Invasion

Anime Önerileri

Listemizin onuncu bölümünde bir Netflix Animesi yer alıyor. Yakın zamanda tüm bu Netflix animelerini farklı bir başlık altında toplamayı düşünüyorum. Ancak şimdilik tüm bu Netflix Animeleri genel bir Anime Önerileri listesinde olacak. Olurda ileride böyle bir Netflix Animeleri başlıklı yazı hazırlarsam buraya link bırakarım.

Her neyse asıl konuya dönecek olursak, yukarıda da belirttiğim gibi High Rise Invasion bir Netflix animesi. Bu nedenle klasik animelerden biraz daha farklı efectler ve çizimler yer alıyor animede. Ancak bunu kötü anlamda söylemiyorum. Sonuç olarak yine farklı bir yapım, farklı animeler seven okuyucularım bu animeye bir göz atmalı diyorum ve hemen anime bilgilerine geçiyorum;

High Rise Invasion Anime Bilgileri ;

 • Tür : Korku / Aksiyon / Gizem
 • Bölüm Sayısı : 12
 • Bölüm Süreleri : 25 Dakika
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 25 Şubat 2021 – 25 Şubat 2021
 • High Rise Invasion Imdb : 6,7
 • Sütüdyo : Zero-G
 • İçerik Değerlendirme :  +17 (Şiddet & Argo)

High Rise Invasion Anime Konusu ; Bir lise öğrencisi olan Yuri, farklı ve tuhaf olan bir dünyada kendini bir gökdelenin tepesinde bulur. Bu tepede, avlarını öldürmeye kararlı maskeli saldırganlara karşı hayatta kalması gerekmektedir. Anime aynı zamanda Tenkuu Shinpan adı ile de bilinmektedir.

Sonuç olarak anime konusu bu şekildeydi. Sitede inceleme yorum yazısı bulunduğu için hiç lafı eveleyip gevelemeden sizleri Morosophist tarafından yazılan High Rise Invasion İnceleme yazısına yönlendirmek istiyorum;

High Rise Invasion Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

11- Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen konusu

Anime Önerileri listesinde bu kez önereceğim anime dizisi Jujutsu Kaisen . Yine Netflix üzerinden de izleyebileceğiniz Jujutsu Kaisen isimli bu anime, okul ve aksiyon türünde. Özellikle okul animesi arayanlar için ideal olduğunu düşündüğüm bir anime. Animenin incelemesini geçtiğimiz aylarda site yazarımız Rase yapmıştı. Bu nedenle yazıyı çok daha fazla uzatmayacağım, hadi Jujutsu Kaisen anime bilgileri ve konusuna bir göz atalım;

Jujutsu Kaisen Anime Bilgileri ;

 • Tür : Okul / Aksiyon / Fantastik
 • Bölüm Sayısı : 24
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 03 Ekim 2020 – 27 Mart 2021
 • Jujutsu Kaisen Imdb : 8,8
 • Sütüdyo : MAPPA
 • İçerik Değerlendirme :  +17 (Şiddet & Argo)

Jujutsu Kaisen Anime Konusu ; Dünyada var olan pişmanlık, utanç, korku gibi olumsuz duygular, günlük yaşamlarımızda gizlenen lanetlere dönüşür. Bu lanetler tüm dünyaya yayılır ve dünyada koca bir kargaşa ortaya çıkar. Zira söz konusu olan bu lanetler insanları ölüme kadar götürebilmektedir. Bu lanetleri etkisiz hale getirmek ise farklı bir lanet ile olmaktadır.

Sıradan bir lise öğrencisi olan Itadori Yuji, oldukça kuvvetli bir fiziksel güce sahiptir. Günün birinde yine lanetlerce saldırıya uğrayan dostunu kurtarmak amacıyla hayaletlerle savaşan Yuji, İki Yüzlü Hayalet’in parmağını yer. Bundan dolayı hayalette ki laneti kendi ruhuna alır. Sonuç olarak Yuji artık İki Yüzlü Hayalet ile aynı bedeni paylaşmaktadır. Bu durum ise animenin akışıı şekillendirir. Yuji içinde ki lanet ile lanetlerle savaşacaktır. Anime sıradan bir lise hayatı olan Yuji’nin değişen hayatını konu almaktadır.

Anime konusu bu şekildeydi. Sonuç olarak yine farklı bir konuya sahip bir anime. İzlememiş olan okuyucularıma şiddetle öneririm.

Jujutsu Kaisen Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

12- SK8 the Infinity

SK8 the Infinity

En iyi Animeler serimizin 12.sırasında tatlı mı tatlı bir komedi animemiz var. Anime yalnızca 13 bölümden oluşan mini bir anime. Özellikle yeni yapım animeler arayan okuyucularım için, 2021 yapımı olması ile oldukça ideal bir anime SK8 the Infinity. Çizimler olsun hikaye ve müzikleri olsun aldığı imdb puanının hakkını veriyor. İzlemeyi düşünen okuyucularıma önerim konunun hemen ardından bırakacağım SK8 the Infinity inceleme yazısını da okuması. Çünkü lafı burada çok uzun tutmayacağım.

SK8 the Infinity Anime Bilgileri ;

 • Tür : Okul / Spor / Komedi
 • Bölüm Sayısı : 24
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 10 Ocak 2021 – 4 Nisan 2021
 • SK8 the Infinity Imdb : 8,2
 • Sütüdyo : Bones
 • İçerik Değerlendirme :  +13

SK8 the Infinity Anime Konusu ; Başrol karakterimiz Reki, gizli bir şekilde yapılan kaykay yarışlarına bağımlı bir lise öğrencisidir. Günün birinde Reki, okula nakil olarak gelen Langa’yı da alır ve madenlerde yapılan yarışlara giderler. Bu konularda hiçbir bilgisi olmayan Langa kendisini S yani kaykay dünyasının içerisinde bulur.

Evet anime konusu bu şekildeydi. Sonuç olarak gençlik komedi türünde bir anime, bu türlerden hoşlanan takipçilerimin sevebileceğini düşündüğüm bir anime. İzlemeyi düşünenler yahut animeyi merak edenler için hemen aşaığıya anime inceleme yazısının linkini bırakıyorum.

SK8 the Infinity Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

13- Banana Fish

banana fish

Listenin 13.sırasında bu kez çok farklı bir anime yer alıyor. Banana Fish gerek karakterleri ile olsun gerekse çizimleri ile olsun birçok izleyiciyi kendisine hayran bırakmış bir yapım. Aslında anime hakkında çok konuşup da lafı çok fazla uzatmak istemiyorum. Bu nedenle hemencecik Banana Fish anime bilgileri ve konusuna geçiyorum;

Banana Fish Anime Bilgileri ;

 • Tür : Macera / Aksiyon / Dram
 • Bölüm Sayısı : 24
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 06 Temmuz 2018 – 21 Aralık 2018
 • Banana Fish Imdb : 8,2
 • Sütüdyo : MAPPA
 • İçerik Değerlendirme : +17

Banana Fish Anime Konusu ; Baş karakterimiz Ash Lynx, çocukluğunu sokaklarda geçirmiştir. Ancak bir mafya lideri olan Dino tarafından alındıktan sonra yaşamı çok farklı bir yöne çekilmiştir. Ash artık 17 yaşında bir çete lideridir. Ancak Ash’in hayatta olan tek yakını, ağabeyi gittiği bir savaştan yaralı döndüğünde işin aslını araştırmaya karar verir. Sonuç olarak anime Ash‘in araştırmalarını, öğrenme çabasını ve öğrendikleri karşısında verdikleri tepkileri konu alacaktır.

Sonuç olarak anime konusu bu şekildeydi. Anime dikkatinizi çektiyse eğer, site yazarımız tarafından yazılan Banana Fish inceleme yazısını okumanızı öneririm.

Banana Fish Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

14- Death Note

death note

Evet listemizin 14.sırasında bir efsane yer alıyor. Duymayanınız yoktur ancak izlemeyeniniz vardır diye listeye ekleme gereği hissettim. Anime hakkında sizlere söyleyeceğim tek şey ise; Bu Animeyi İzlemelisiniz! olacak. Bunun ötesinde ne söylersem boş geleceğine eminim. Death Note bildiğiniz üzere dünya çapında çok ünlü bir anime. Ve inanın bana bu ününü sonuna kadar hakediyor. Tabi bunu izleyince daha iyi anlayacaksınız.

Death Note Anime Bilgileri ;

 • Tür : Psikolojik / Gizem / Gerilim/ Polisiye
 • Bölüm Sayısı : 37
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 04 Ekim 2006 – 27 Haziran 2007
 • Death Note Imdb : 9,0
 • Sütüdyo : Madhouse
 • İçerik Değerlendirme : +17

Death Note Anime Konusu ;  Death Note isimli bu anime isminden de anlayacağınız üzere Ölüm Defteri isimli bir defterin etrafında dönmekte. Söz konusu olan bu deftere yazılan her isim ani bir kalp krizi ile ölmekte. Anime bu defterin bir lise öğrencisi olan Light Yagami isimli bir gencin eline geçmesini ve eline geçtikten sonra yaşanan olayları konu alıyor. Light Yagami isimli bu çocuk bu defter ile hayalinde ki dünyayı oluşturmaya çalışıyor. Ancak ne yazık ki işler hiçte istediği gibi ilerlemez…

Sonuç olarak anime konusu bu şekildeydi. Anime hakkında çok fazla detaya inmek istesemde bunu inceleme yazısına bırakıyorum. Bu nedenle anime hakkında daha fazla bilgi için hemen aşağıdaki linke tıklayarak Death Note Anime İncelemesini okumalısınız;

Death Note Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

15- Wonder Egg Priority

Wonder Egg Priority

Listenin 15.sırasında bu kez mini mini minnak bir anime yer alıyor. Wonder Egg Priority 12 bölüm tek sezonluk dram ağırlıklı bir anime. Wonder Egg Priority  animesinin gerek çizimleriyle olsun gerekse müzikleriyle olsun oldukça kaliteli bir anime. Keza bunu imdb puanından da anlayabilirsiniz. Animeyi izleyen birçok izleyici Wonder Egg Priority animesini gerçekten çok sevdi. Sevmeyen ile henüz karşılaşmadım. Bu nedenle animeyi sizlere de şiddetle tavsiye ederim.

Wonder Egg Priority Anime Bilgileri ;

 • Tür : Psikolojik / Dram / Fantastik
 • Bölüm Sayısı : 12
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Sezon : 1
 • Yayın Tarihi : 13 Ocak 2021 – 31 Mart 2021
 • Wonder Egg Priority Imdb : 8,2
 • Sütüdyo : CloverWorks
 • İçerik Değerlendirme : +17

Wonder Egg Priority Konusu ; Anime 14 yaşında bir genç kız olan Ai Ohto’nun etrafında dönmekte. Ai Ohto bir gece yürüyüşe çıkar. Ancak çıktığı bu yürüyüşte duyduğu garip sesleri takip ederek yer altında garip bir yerde gacha makinasından bir yumurta alır. Fakat bu yumurta konuşuyordur, yumursa ona seslenir ; “Geleceği değiştirmek istiyorsan, sadece şimdi seçmen yeterli. Şimdi kendine inan ve yumurtayı parçala.”

Evet Anime dizi konusu bu şekildeydi. Anime Önerileri başlıklı bu listemin 15.sırasında yer alan Wonder Egg Priority isimli animeyi de diğer animeler gibi sizlere şiddetle tavsiye ederim. Wonder Egg Priority isimli bu animeyi merak edenler için aşağıya inceleme yazısını bıraktım;

Wonder Egg Priority Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

16- Fairy Tail

Fairy Tail

Anime Önerileri listemize başka bir ünlü anime ile devam ediyoruz. Fairy Tail animesini eminim ki birçoğunuz duymuştur. Ancak yine eminim ki büyük çoğunluluğunuz animeyi izlememiştir. Bundan dolayı da animeyi listeye ekleme gereği hissettim. Böyle çok fazla duyulan animeler nedense kimi izleyiciler tarafından pek izlenilesi durmuyor. Muhtemelen bunun nedeni de anime hakkında çok fazla spoiler yemeleri. Ancak size önerim boşverin spoiler mpoileri izleyip modunuzu yükseltmeye bakın sadece.

Fairy Tail Anime Bilgileri ;

 • Tür : Komedi / Büyü / Fantastik / Macera
 • Bölüm Sayısı : 328
 • Sezon Sayısı : 9
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Yayın Tarihi : 12 Ekim 2009 – 26 Mart 2016
 • Fairy Tail Imdb : 8,0
 • Sütüdyo : A-1 Pictures, Satelight
 • İçerik Değerlendirme : +17

Fairy Tail Anime Konusu ; Anime konusu Fioria Krallığı‘nın Magnolia şehrinde yer alan bir büyücü loncası olan Fairy Tail ‘de geçiyor. Anime genel olarak bu loncaya üye olan büyücülerin başlarından geçen olayları anlatıyor.

Evet anime konusu bu şekildeydi. Sonuç olarak anime hakkında sizlere verebileceğim bilgiler bu şekildeydi, Fairy Tail anime incelemesi için aşağıya link bırakıyorum;

Fairy Tail Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

17-  Re:Zero Kara

Re Zero Kara konusu

Anime Önerileri listemizin 17.bölümünde bu kez daha farklı bir anime yer alıyor. Re:Zero Kara animesi 38 bölümden ve 2 sezondan oluşmakta. Aldığım haberlere göre animenin 3.sezonu da yoldaymış. Lafı hiç uzatmayacağım gelin hep beraber Re:Zero Kara anime bilgileri ve konusuna bir göz atalım;

Re:Zero Kara Anime Bilgileri ;

 • Tür : Psikolojik / Dram / Fantastik / Gerilim
 • Bölüm Sayısı : 328
 • Sezon Sayısı : 9
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Yayın Tarihi : 4 Nisan 2016 – 24 Mart 2021
 • Re:Zero Kara Imdb : 8,1
 • Sütüdyo : White Fox
 • İçerik Değerlendirme : +17

Re:Zero Kara Anime Konusu ; Subaru Natsuki bir lise öğrencisidir. Ancak günün birinde bir market alışverişi dönüşü ne olduğunu anlamadan kendisini farklı bir evrene geçmiş olarak bulur. Sıradan hayatında bilgisayar oyunlarına bağımlı olan Subaru, geldiği bu evreni ciddiye alamaz ve bir oyun gibi davranır. Fakat çok vakit geçmeden olayın hiçte düşündüğü gibi olmadığını farkeder. Bu evrende çeşitli zorbalıklara maruz kalan Subaru, tesadüf eseri Emilia ile tanışır ve olaylar gelişmeye başlar.

Anime konusu bu şekildeydi. Sonuç olarak yine lafı hiç uzatmadan sizleri aşağıda yer alan Re:Zero Kara Anime incelemesi yazısına yönlendireceğim.

Re:Zero Kara Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

18- The Demonic King Who Chases His Wife

The Demonic King

Anime Önerileri başlıklı yazımın 18.bölümünde bu kez bir Romantik anime yer alıyor. The Demonic King Chases His Wife animesinin diğer animelerden farklı bir diğer özelliği ise Çin Animesi olması. Daha önce hiç bir Çin Animesi izlemediyseniz eğer, bu ilkiniz için güzel olabilir. Bu nedenle lafı hiç uzatmadan The Demonic King Chases His Wife anime bilgilerine geçeceğim;

The Demonic King Chases His Wife Anime Bilgileri ;

 • Tür : Romantik / Dram / Aksiyon / Komedi
 • Bölüm Sayısı : 13
 • Sezon Sayısı : 1
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Yayın Tarihi : 24 Oca 2019 – 01 Oca 2001

The Demonic King Chases His Wife Anime Konusu ; Bir suikastçı olan Su Manor, bir ihanete uğrayarak canından olur. Ancak Su Manor yıllar sonra farklı bir dünyada kendisini önemli bir ailenin dördüncü kızı olarak uyanmış bir şekilde bulur. Fakat bu ailenin bir üyesi olmak bir çöp olmaktan çok da farklı değildir.

Evet anime konusu bu şekildeydi. The Demonic King Chases His Wife animesi dikkatinizi çektiyse eğer, bir de anime inceleesini okumanızı tavsiye ederim.

The Demonic King Chases His Wife Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

19- Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo!

Kono Subarashii

Yine macera dolu bir anime yer alıyor Anime Önerileri listemizin 19.sırasında. Anime hhakkında aslında çok fazla konuşmayacağım. Çünkü hali hazırda eski site yazarlarımızdan biri tarafından yazılan Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo İncelemesi başlıklı bir yayın zaten bulunuyor. Bu nedenle lafı hiç dolandırmadan, Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo anime bilgileri ve konusuna geçeceğim.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo Anime Bilgileri;

 • Tür : Komedi / Macera / Fantastik
 • Bölüm Sayısı : 11
 • Sezon Sayısı : –
 • Bölüm Süreleri : 23 Dakika
 • Yayın Tarihi :14 Ocak 2016 – 17 Mart 2016
 • Kono Subarashii Imdb : 7,9
 • Sütüdyo : Studio Deen
 • İçerik Değerlendirme : +13

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo Anime Konusu ; Bir otaku olan Satou Kazuma, kafasın oyun ve  animelerle bozmuş asosyal bir çocuktur. Günün birinde bir oyun almak için evden çıkar ve dönüş yolunda bir traktör ile karşılaşır… Hayatının sone ereceğini düşünen Satou  gözlerini boş bir zeminde açar. Karşısında ise bir ‘tanrıça’ vardır. Bu tanrıca Satou’ya ikinci bir şans verildiğini söyler. Ancak bu ikinci şans için de bir şart vardır, şeytan kralla savaşması gerekiyordur…

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın

20- Psychic Princess

Psychic Princess

Anime dizi önerileri listemizin 20.sırasında yine bir Çin animesi yer alıyor. Ve evet yine romantizm ağırlıklı bir anime. Psychic Princess anime inceleme yazısı hali hazırla Jazetel’de yer aldığından anime hakkında çok fazla konuşmayacağım. Bunun yerine Psychic Princess konusunun ardından Psychic Princess inceleme yazısı için link bırakacağım.

Psychic Princess Anime Bilgileri ;

 • Tür : Komedi / Romantik /
 • Bölüm Sayısı : 16
 • Sezon Sayısı : 1
 • Bölüm Süreleri : 20 Dakika
 • Yayın Tarihi :30 Kasım 2018
 • Psychic Princess Imdb : 8,4
 • Sütüdyo : Haoliners Animation League
 • İçerik Değerlendirme : +13

Psychic Princess Anime Konusu ; Qian Yunxi, ülkenin başbakanının kızıdır. Ancak psişik güçleri olduğu iddiasıyla babası tarafından bir dağa götürülür. Uzun uzun uzun yıllardır bir dağ başında yaşayan Qian Yunxi, evin diğer kızının Ye ailesinden biri ile evlenmek istememesinden dolayı tekrar eve getirilir. Ancak o artık evli biridir.

Sonuç olarak Psychic Princess anime konusu bu şekildeydi. Animeyi merak edenler için hemen aşağıya Psychic Princess Anime incelemesi linkini bırakıyorum.

Psychic Princess Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

21- Domestic na Kanojo 

Domestic na Kanojo

Listenin 21.sırasında bu kez bir yasak aşk ilişkisini konu alan bir anime yer alıyor. Anime yine romantizm temalı. Herkesin seveceği bir anime değil Domestic na Kanojo . Bu nedenle eğer bu konulardan hoşlanıyorsanız animeye bir şans verebilirsiniz. Bunun dışında anime hakkında söyleyebileceğim pek fazla bir şey yok. Eski blog yazarlarımızdan biri olan Klopx, animeyi zaten detaylıca anlatmıştı. Bu nedenle lafı dolandırmadan hemen Domestic na Kanojo bilgilerine geçiyorum.

Domestic na Kanojo Anime Bilgileri ;

 • Tür : Dram / Romantizm
 • Bölüm Sayısı : 12
 • Sezon Sayısı : 1
 • Bölüm Süreleri : 20 Dakika
 • Yayın Tarihi :30 Kasım 2019
 • Domestic na Kanojo Imdb : 6,4
 • Sütüdyo : Diomedéa
 • İçerik Değerlendirme : +18

Domestic na Kanojo Konusu ; Anime dizzisi bir lise öğrencisinin hocasına olan aşkını ele alıyor. Natsuo Fujii öğretmeni olan Hina’ya kör kütük aşıktır. Bu kısım her ne kadar basit görünse de anime içerisinde bu aşk çok farklı konulara gidiyor ve karışık bir hal alıyor. Burada vereceğim en ufak bilgi dahi spoiler olacağından konuyu burada bırakıyor, sizleri KlopX’in Domestic na Kanojo Anime incelemesine yönlendirmek istiyorum.

Animeyi merak ettiyseniz, izlemeyi düşünüyorsanız eğer, vakit kaybetmeden hemen aşağıya bırakacağım linke uğrayabilirsiiniz.

Domestic na Kanojo Anime İncelemesi için Tıklayın.

22- Chronos Ruler

 Chronos Ruler

Bu kez listemizde fantastik öğelerin çokca bulunduğu Chronos Ruler animesi yer alıyor. Animenin hali hazırda site yazarımız Koala tarafından yazılmış inceleme yazısı bulunduğundan anime hakkında çok fazla yorumda bulunmayacağım. Bu nedenle gelin hep beraber anime bilgilerine bir göz atalım;

Chronos Ruler Anime Bilgileri ;

 • Tür : Shounen / Fantastik
 • Bölüm Sayısı : 13
 • Sezon Sayısı : 1
 • Bölüm Süreleri : 24Dakika
 • Yayın Tarihi : 08 Temmuz 2017
 • Chronos Ruler Imdb : 5,5
 • Sütüdyo : Project No.9
 • İçerik Değerlendirme : +13

Chronos Ruler Konusu : Animenin hikayesi, zamanda geri gidebilen insanların, bunu yapacakları sırada karşılarına çıkan ve ‘Zaman Yiyen’ ismini verdikleri iblislerle olan savaşını konu alıyor.

Chronos Ruler Detaylı Konusu ve Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

23- Plastic Memories

Plastic Memories

Anime Önerileri listemizin bu bölümünde romantizm ile bilim kurgunun harmanlanmasından oluşan bir anime yer alıyor. Evet Plastic Memories animemizin adı. Anime hakkında hali hazırda site yazarımmız Lulin tarafından yazılmış bir inceleme yazısı bulunduğundan lafı hiç uzatmayacağım. O halde gelin Plastic Memories anime bilgilerine bir göz atalım.

Plastic Memories Anime Bilgileri ;

 • Tür : Romantizm / Bilim Kurgu / Dram
 • Bölüm Sayısı : 13
 • Sezon Sayısı : 1
 • Bölüm Süreleri : 24 Dakika
 • Yayın Tarihi :05 Nisan 2015
 • Plastic Memories Imdb : 7,5
 • Sütüdyo : Doga Kobo
 • İçerik Değerlendirme : +13

Plastic Memories Anime Konusu: Anime hikayesi androidlerin insanlar gibi göründüğü bir dönemde geçmektedir. Ancak androidleri üreten şirket yeni bir tür olan Giftia adında yeni br ndroid üretir. Bu androidlerin diğer androidlerden farkı ise içlerinde çokca duygu barındırmasıdır. Fakat bu androidlerin bir hizmet sınırı vardır ve bu hizmet sınırı aşıldığında Giftia’lar farklı davranmaya başlar. Bundan dolayı android üretimi yapan bu şirket, yeni bir takım kurarak hizmet sınırı dolan bu Giftiaları toplamak için çalışmalara başlar. Ve anime hikayemiz de böylelikle başlamış olur.

Plastic Memories Detaylı Konusu ve Anime İncelemesi için Buraya Tıklayın.

En İyi Animeler

Anime Önerileri başlıklı listemde elimden geldiğince beğenilen anime dizi ve filmlerden bahsettim. Ancak listenin burada son bulduğunu sakın düşünmeyin. En iyi animeler ‘den oluşan anime önerileri listem devamlı güncel kalacak ve 100’e ulaşana dek anime eklenmeye devam edecek. Bu nedenle 1 hafta sonra listeye uğradığınızda listede yeni animeler görebilirsiniz.

En iyi animeler ile hazırladığım bu listede olmayan diğer animelere ulaşmak isteyenler için hemen aşağıya link bırakıyorum;

Anime İncelemeleri için Buraya Tıklayın.

Site yazarlarımız haftalık olarak dizi film ve animeler konusunda inceleme yazıları yazmakta. Kategoriler devamlı güncellenmekte. Sitede bulamadığınız bir anime bir hafta sonra sitede olabilir. Bu nedenle Jazetel’i devamlı takipte kalın, hoşçakalın ve sağlıcakla kalın!

Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir