Huawei P30 Lite Kullanıcı Yorumları : Telefondan Memnun Muyum

Huawei P30 Lite Kullanıcı Yorumları /  Yorumu 

Bugün  sizlere 2019’un sonlarında almış olduğum telefonun iyi kötü tüm özelliklerinden bahsedeceğim. Özellikle Huawei P30 lite kullananlar dan yorum almak isteyenler, telefon almayı düşünenler için yararlı bir yazı olacağını düşünüyorum ki umarım olur. Kendi yorumuma geçmeden önce de size telefonun genel özelliklerinden bahsetmek istiyorum.

Huawei P30 Lite Özellikleri

 • Ekranın Boyutu: 6.15 İnç
 • Dahili Depolama Alanı: 64-128 GB iki farklı seçeneği var
 • Bellek (RAM): 4 GB.
 • Bataryanın Kapasitesi: 3340 MAh.
 • Hat Sayısı: Çift Hat, 64GB tek hatlı
 • Hızlı Şarj Özelliği: Var
 • 5G Desteği: Var
 • CPU Çekirdek: 8 Çekirdekli
 • Kamera Çözünürlüğü: 48 MP, 64GB de 24 MP

Telefonun hemen hemen kayda değer özellikleri bunlar.

Huawei P30 Lite Kullanıcı Yorumu

Huawei P30 Lite Kullanıcı Yorumları

Telefonu yaklaşık olarak 1 yıldır kullanıyorum. Bu 1 yıllık süreçte telefonu defalarca kez yere düşürmeme rağmen bir kez olsun ekranı çatlamadı. Ki kutudan çıkan jelatin dışında herhangi bir koruyucu takmadım telefona.

 • Bundan dolayı ekran dayanıklılığı konusunda Huawei p30lite benden tam puan aldı. Keza çerçevesi de öyle, bu 1 yıllık süreçte aldığı darbelere rağmen çerçevesinde herhangi bir soyulma vs. olmadı.
 • Telefon görünüş açısından zarif olduğu gibi sağlamlık konusunda da gayet dayanıklı bir telefon.

Dayanıklılığı dışında telefonun hızı hakkında yorum yapacak olursam;

Telefon gayet hızlı çalışıyor ancak büyük uygulamaları açmada zaman zaman zorlanıp, açılış süresini uzatabiliyor. Telefonda donma olayını çok fazla yaşamadım. Şu 1 yıllık kullanım sürecinde telefonum hepi topu 2-3 kere donmuştur. Ki telefonumda onlarca uygulamanın olduğunu ve telefonu elimden düşürmediğimi de baz alırsak bu gayet iyi bir rakam.

 • Sonuç olarak telefonun hızından memnunum.

Peki ya Kamerası?

Huawei P30 Lite Kamerası Nasıl

Kamerasından gündüz için memnunum. P30Lite ile gündüzleri harika fotoğraflar çekebiliyorum. Portre özelliği ise bir harika!

Telefonumun kamerasına aşığım ama ama ama… Güneş çöktü mü telefonun kamerası da çöküyor… Gece çektiğim hiçbir fotoğraf istediğim gibi olmuyor. Gece kamerası ne yazık ki o kadar da iyi değil. Instagram hesabımdan takip ediyorsanız eğer, ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Telefonun tek göze batan kusuru bu olabilir. Bunun dışında bir kusuru var mı diye düşünüyorum ama hayır yok.

 • Telefonun boyutu da gayet ideal ve zarif. Telefondan Dizi film izlemeyi sevenler için herhangi bir sorun oluşturacağını zannetmiyorum
 • Tam bir fiyat performans ürünü.

Hayatımda ilk defa Huawei kullanıyorum ve telefonuma aşığım. Etrafımda p30lite kullanıp da telefonuna aşık olmayan insan görmedim. Telefonu alacaklar için şimdiden hayırlı olsun, bu telefona bayılacaksınız!

Jaze Telefonu Nereden Aldın, Ne Kadara Aldın?

Siz sormadan soruyu kendime ben sorup ben cevaplayayım dedim.

Telefonu 2019’un sonlarına doğru Trendyol’un o yalancı indirim günlerinde KVK garantisi ile aldım. Hayatımda ilk defa bir siteden teknolojik ürün aldığım için birazcık korkuyordum ama hayır, kargo paketinden hıyar çıkmadı ve telefonum gayet sağlam bir şekilde elime ulaştı.

Huawei P30Lite 128GB Telefonu 2469 Liraya satın aldım. En uygun fiyat o dönemde bu sitedeydi. İndirimi de yakalamışken bir cesaret satın alayım dedim. Satın Aldığım Trendyol Satıcısı ise ; Dünya Cep

Son olarak Trendyolda ki her satıcıya güvenmemek gerekiyormuş. Olurda telefon alırsanız mutlaka satın alacağınız satıcıyı derinlemesine araştırın.

Huawei P30 lite kullananlar dan özel olarak yorum arayanlar için az çok yararlı bir yazı olduğunu düşünüyorum.  Sağlıcakla Kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

Umursuz, mumursuz, lisans mezunu, işsizliği meslek edinmiş bir double işsiz.Mesleğini değiştirmek amacıyla iş ararken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.