Itaewon Class Konusu ve Yorumu – Kore Dizileri 2020

Bugün sizlere, karantina günlerinde sıkıntıdan izlediğim Itaewon Class dizisi hakkında ki yorumlarımdan bahsedeceğim. itaewon class dizi yorumu ve konusundan bahsederken sizlere spoiler vermeyeceğimi söylemek isterim. Dizi çok meşhur bir dizi, illa ki kesitlerini görmüşsünüzdür. Lafı çok fazla uzatmadan ilk önce dizinin konusundan bahsedeceğim, daha sonra yorumum ve diziye verdiğim puanı yazacağım. Hadi başlayalım;

Itaewon Class Konusu

Bir lise öğrencisi olan Park Sae Ro Yi, zorbalık gören sınıf arkadaşına yardım eder ve varlıklı bir ailenin oğluna yumruk atar. Atılan bu yumruktan dolayı Sae Ro Yi okuldan atılırken, babası da işinden kovulur. Tüm bunlara rağmen mutlu bir yaşam sürmeye çalışan Park Sae Ro Yi, ne yazık ki adaletsizliklerle dolu bu dünyada hapishaneye atılır. Hapishanede bulunduğu zaman boyunca intikam planlar kuran Ro Yi’nin tek amacı ise dünyayı adaletsiz hale getirenlerden adaletli bir şekilde intikamını almaktır.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi adaletsiz bir dünyada sivrilmeye çalışan bir grup gencin yaşamına ışık tutmaktadır. Gelin şimdi de itaewon class yorumu ‘ma geçelim;

Dizi Yorumu

Konu kesinlikle sizi korkutmasın, dizide ağır bir dram yok. Yer yer komedi, yer yer dram azıcıkta romantizm var. Konu işleniş bakımından izleyiciyi yormuyor, belli bir bölüme kadar çok güzel akıp gidiyor. Normalde atlayarak dizi izleme gibi bir huyum olmasına rağmen bu diziyi hiç atlamadan izledim. Anlayacağınız üzere diziyi bir miktar sevdim.

Şimdi diziyi azıcık eleştirip, hoşuma giden gitmeyen durumlardan, oyunculuklardan karakterlerden bahsetmek istiyorum.

itaewon class dizi yorumu

Diziye görüntüde ki bu karakter için başlamıştım ancak diziye bir türlü giremeyince, doğrusu ufak çaplı bir hayal kırıklığı yaşadım. Yanlış hatırlamıyorsam diziye 3 yada 4.bölümde girmişti. Normal kore dizileri nde ki kız karakterlerin aksine farklı bir karaktere sahip. Oldukça zeki, bir kadar dobra, bencil ve kendinden emin bir karakteri var.

Her izleyicinin seveceği türden özellikler değil bunlar ancak ben sevdim, hatta öyle ki dizide ki favori karakterim oldu, baş kahramanı bana kalırsa geride bıraktı.

Kore Dizileri

Vel hasıl kelam, olur da diziye ilk bölümlerde sıkılıp bırakma kararı alırsanız sakın bırakmayın, bu kızımızın diziye girmesini bekleyin. Esas kız mı değil mi bunu son bölüme kadar anlayamıyorsunuz, bende anlamadım hala daha bilmiyorum. O yüzden bu fotoğrafları spoiler saymayın, ufak tefek sahneler bunlar.

Itaewon Class Oyuncuları

Gelelim esas oğlanımıza;

itaewon class jazetel

Asıl adı Park Seo Joon olan bu oyuncumuz, Kore de ve kore dizileri izleyen kitlelerce oldukça meşhur bir isim ki bende çok mu çok severim kendisini. Ancak bu dizide ki oyunculuğu ve karakteri beni bir hayli hayal kırıklığına uğrattı, hatta öyle ki 14.bölümden sonra diziye uzunca bi ara vermeme neden oldu.

Evet finali izlemedim, ne zaman izlerim bilemiyorum, izler miyim ondan da emin değilim. Gerçi finalleri seven bir insan değilim. Muhtemelen izlemeyeceğim ( Güncelleme; Evet izlemedim ) Her neyse karakteri sevmememin en büyük nedeni fazla kasıntı bir karakter olması ve dizide verdiği kararları doğru bulmamam…. Bu sevmeme nedenlerimi spoiler vermek istemediğim için açmıyorum.

 itaewon class oyuncuları

Dizide ki baş karakterden ve kendi sevdiğim karakterden bahsettim sizlere. Diğer karakterler hakkında ki düşüncelerimi açmak, sizi yormak istemiyorum.

Dizi de çok fazla renkli ve farklı karakter var. Dizi aynı zamanda birkaç toplumsal soruna da ışık tutuyor. İzlenilesi bir dizi ancak bu diziden çok daha güzellerini de izledim, Pinokyo gibi… İzlemeyeniniz varsa Pinokyo izlemenizi öneririm ama yok izledim ben onu diyorsanız, Pinokyo’dan sonra bu dizi biraz çerezlik kaçıyor. Ama şu karantina sürecinde vakit geçirmek için izlenilebilir.

JZTP (Jaze Zevk ve Tespit Puanı); 10/5

Itaewon class dizi yorumu ‘mu anlattığım yayının sonuna geldik. Umarım faydalı bir yayın olmuştur. Daha fazla Kore Dizisi ve Öneri Kore dizileri istiyorsanız belirtmeniz yeterli.Sağlıcakla Kalın!

-Jaze

 

Daha Fazla Asya Dizisi için Buraya Tıklayın!

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir