Abyss Konusu ve Yorumu – Farklı Bir Kore Dizisi

Abyss Konusu ve Yorumu / Farklı Bir Kore Dizisi

Herkese selamlaaarrrr! Mini Amerikan dizilerinden sonra normal bölümlü bir K-Drama dizisi ile geldim bu seferrrr!

Abyss Konusu

Abyss ölen insanları tekrar hayata döndüren bir küredir. Hemen hemen her insanın ruhları fiziksel bedenleri gibi aynı olsa da, Cha Min ve Seo Yeon bir istisnadır. Cha Min ölmeden önce fiziki olan kendini beğenmeyen bir tiptir. Aksine Seo Yeon ise herkesin beğendiği bir kadındır. Tekrar hayata geldiklerinde ise Cha Min artık eskisi gibi değildir. Herkes ona manken gözüyle bakmaktadır. Seo Yeon ise ortalama tipte biri olmuştur. Bu ikili ülkenin en azılı seri katiline hak ettiği cezayı vermek için yeni kimliklerini kullanacaklardır.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi Yorumu

Abyss 16 bölümden ve bölümleri yaklaşık 1 saat süren bir dizi. Böyle 1 saatlik diziler beni biraz sıktığı için ilkte bir başlamasam mı dedim ama bir şans verip başladım ve bölümler sıkmadan ilerledi diyebilirim. Ara ara atladığım oluyordu ama genel olarak bölümler sürükleyiciydi.

Şu an yazarken fark ediyorum da dizi Seo Yeon’un katillerini bulma üzerine geçti. Kaçırdım mı bir yeri bilmiyorum ama Cha Min için ”Neden sen ölüsün?’‘ falan denilmedi? Çünkü ölmesi biraz trajikomikti. Herhalde yeni, mükemmel bedeninde olduğu için pek dert edilmedi…

Abyss Konusu

Dizi de en nefret ettiğim olaylardan biri polislerin suçlu birini yakaladıklarında, o suçlunun hep bir polisi iterek kaçması beni deli etmişti. İçimden ‘‘Acaba gerçek hayatta da böyle midir?” falan diye kendi kendime soruyordum. Bir de kötü karakterlerin aşırı şanslı olması varrr? Hani bir şey çıkacak o olayda ama ne hikmettir ki bir şey oluyor ve kurutuluyorlar, tam delirmelik.

Abyss‘in finaline gelirsek, beğenmedim. Sırf az drama katalım, sevginin gücü daha belli olsun diye saçma bir final yapmışlar. Zaten belli mutlu son olacak, dizi boyunca türlü aksilikler yaşamışlar neden drama yaratıyorsunuz sayın senaristimmm?

Dizi yokluğu falan çekerseniz izlenir. Öyle çok büyük beklentili bir dizi değildi bence. Hani böyle akılda kalıcak, vay be dedirten bir sahnesi olmadı. Aslında bayağı normal bir diziydi diyebilirim. Ama sıkmadı kendini izlettirdi. Sadece diziye başlarken çok yüksek beklenti içinde olmamak lazım. Sağlıcakla kalınnnn

-Rase

Daha fazla Kore Dizisi için tıklayın.

Rase

HEYYOOO!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir