Lovestruck in the City Konusu ve Oyuncuları

Askerden döndükten sonra bin bir türlü dizide boy gösteren Ji Chang Wook 2020 yılı bitmeden yeni bir dizide daha karşımıza çıkıyor : Lovestruck in the City

Dizi konusuna geçmeden önce Ji Chang Wook hakkında konuşmak istiyorum; Adam resmen 2020 yılını dizileriyle doldurdu! Merak ediyorum da Kore televizyonları acaba Ji Chang Wook ‘u görmedikleri bir hafta geçirdi mi? Hayır bunu kötü anlamda söylemiyorum ama adam hiç nefes almadan artarda gelen dizi tekliflerini kabul ediyor. E bi dur çocuğum, böyle her dizi de kabul edilmez ki!

ji chang wook

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Ji Chang Wook Kore’de en sevdiğim oyunculardan biri iken bu sene artarda çıkarmış olduğu diziler ile azıcık birazcık gözlerim artık farklı aktörlere kaymaya başladı, yalan yok.

Bu sene çıkardığı hiçbir dizisi beni tatmin etmedi, eski Ji Chang Wook dizileri ‘ni özledim ben. Tamam, aksiyonda oynamama kararını saygıyla karşılıyorum ama seçmiş olduğu senaryolar da hep tırt çıktı. Bu Ji Chang Wook ‘un şansı mı yoksa manejlerinin beceriksizliğimi anlamadım ama umarım Ji Chang Wook ‘un yeni dizisi ile Chang Wook’a olan özlemimizi giderebiliriz.

Daha fazla Ji Chang Wook dizileri görmek eminim hepimizin hayaliydi ama artarda gelen bu tatmin etmeyen diziler hepimizi kalbimizden yaraladı. Ümit ediyorum ki Lovestruck in the City ile açılan bu yaralarımız kapanır. İşin şakası bir yana ben bu diziden ümitliyim, hadi Lovestruck in the City Konusu ‘na geçelim;

Ji Chang Wook Hakkında Daha Fazla Bilgi için Buraya Tıklayın

Lovestruck in the City Konusu

Konu hayattan, şehir yaşamının yoğun temposu altında hayatta kalmaya çalışan bir grup genci konu alıyor dizi. Dizi bu gençlerin hem hayat mücadelesine hem de romantik ilişkilerine değinecek. Anlayacağınız üzere dizi bir Romantik Komedi dizisi (En Sevdiğim). Kore Romantik Komedi Dizileri konusunda bana kalırsa dünyada en iyisi. Adamlar beceriyor bu işi.

Lovestruck in the City oyuncular

Henüz başlamadığı için dizi konusu hakkında yalnızca bu kadarı biliniyor. Dizi başladığında Lovestruck in the city yorumu başlığı altında diziyi yorumlarken konuya daha detaylı değiniriz. Lovestruck in the city 12 bölüm’den oluşuyor her bölümün 30 dakika olduğunu hesaba katarsak ; Dizi 6 bölümlük bir Mini Dizi Kore kısa dizileri , Kore mini dizileri genellikle güzel oluyor. Hadi bakalım.

  • Dizinin yayın tarihi : 22 Aralık 2020 – 29 Ocak 2021

Lovestruck in the city yeni bölüm ne zaman tarzında çok fazla arama olduğunu biliyorum ancak dizinin hangi günlerde yayınlanacağına dair net bir bilgi yokAncak Cuma ve Salı günlerinde Kakao Tv ve Netflix de yayınlanacağı düşünülüyor. Kore dizilerinin neredeyse tamamı bildiğiniz üzere artık Netflix ‘de de yayınlanıyor. Lovestruck in the city Netflix ‘den takip edebilirsiniz. Şimdi de Lovestuck in the City Oyuncuları ‘na ufaktan değinelim.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oyuncular

Lee Eun-Oh

  • Ji Chang Wook : Yazının başında Ji Chang Wook hakkında çok konuştuğumuz için buraya ayrı bir parantez açmayacağım. Oyuncu Empress Ki dizisi ile izleyicileri büyülemişti. Healer  ve Susupicious Partner gibi dizilerle de birçok izleyicinin enleri arasına girmiş bir oyuncu.  Fanı çok, kliması yok. Bu dizide de bir Mimarı canlandıracak.
  • Kim Ji Won : Fight Of My Way dizisi  ile tanınırlığını arttıran, mimikleri hoş kendi hoş bir hanımefendi. Kim Ji Won ayrıca Descendants of the Sun dizisinde de boy göstermiştir. Oynayıp da tutmadığı dizisini hiç hatırlamıyorum, kadın yetenekli.
  • Kim Min-Suk : Kim Min Suk üzümlü kekim belli ki bu dizide de 2.erkek olacak. Olsun, ona 2.erkek olmak yakışıyor. Öyle tek bir dizisini söyleyebileceğim bir oyuncu değil. Hemen hemen her dizi de yan karakteri olan bir oyuncu Kim Min-Suk. Oyunculuğu iyi.
  • Han Ji-Eun :Han Ji-Eun tanıdığım bir oyuncu değil. İzlediğim bir dizisini hatırlamıyorum. Belli ki 2.kadın karakter olacak. Ana erkek karaktere olan aşkıyla biraz çirkefleşip ardından da 2.erkek karakter ile duygusal bir ilişki kuracak. Bildiğimden değil Kore Dizi Klişeleri ‘ne hakim olduğumdan söylüyorum bunları.

Evet dizi oyuncuları hemen hemen bu şekildeydi. Ji Chang Wook’un önceki dizilerinin aksine bu dizinin biraz daha farklı olacağını, sevileceğini düşünüyorum.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Lovestuck in the City

  • Senaristler: Jung Hyun-Jung ve Jung Da-Yeon

Jung Hyun Jung ‘un daha önce Romance is a bonus book dizisini izlemiştim Ortalama bir diziydi. Her Kore dizisinde olduğu gibi bu dizi de 8.bölümden sonra tökezlemişti Jung Hyun Jung ayrıca My First First Love dizisi ‘nin de senaristiymiş, diziyi izlemediğim için yorum yapamıyorum. Dizi hakkında fikri olan yorum kısmına yazarsa mutlu olurum.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Lovestuck in the City Kore Dizisi

  • Yönetmen: Park Shin-Woo

İşte bu ismi görünce derin bir nefes çekip ‘Tamam işte harika biri dizi geliyor, oldu oldu bu kez oldu’ dedim. Neden mi? Park Shin Woo son zamanlara damga vuran It’s Okay To Not be Okey dizisinin yönetmenliğini yapmış. Aynı zamanda ; Jealousy Incarnate dizisi ve yine yayınlandığı yıla damgasını vuran Hyde Jekyll, Me dizisi ve Encounter dizisi ‘ne yönetmenlik yapmış.

Diğer dizilerini bilmem ama It’s Okay To Not be Okey dizisi son zamanlarda beni etkileyen tek diziydi. Bu dizininde 2020’nin son günlerine damga vuracağını düşünüyorum. Beklentim büyük. Hem Senaristi iyi, hem oyuncuları iyi hem de yönetmeni iyi. Kötü bir iş çıkarsa tuhaf olur. Bu kez yüksek tutalım beklentimizi, bakalım bizleri neler bekliyor.

Evet yayın sonu, yıl bitmeden 2020 Kore Dizileri ‘ni tek bir yazı altında toplamayı düşünüyorum. ‘Umarım bu dizide 2020 bitmeden tamamlanır.’ diyecektim ki 2021’in başlarında dizinin biteceğini hatırladım. 🙁 Olsun ben bu diziyi 2020 Kore Dizileri2021 Kore Dizileri ikisinin arasına da katarım dırırım.

Okuduğunuz İçin Teşekkür Ederim. Yorumlarınızı bekiyorum. Sağlıcakla Kalın!

Daha fazla Asya Dizisi için buraya tıklayın.

-Jaze

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir