Tatilde Yapabileceğiniz Az Malzemeli 5 El İşi

Tatilde Yapabileceğiniz Az Malzemeli 5 El İşi

el işleri

Bu ürünleri evde olan malzemelerle kolayca yapabilirsiniz.

Tatil sezonunda harcamalardan, israftan ya da mağaza ziyaretlerinden kaçınmak istiyorsanız bu ürünler tam size göre ve yapması kolay. Çelenklerden tebrik kartlarına ve çoraplara kadar, bu el sanatlarından herhangi birini, muhtemelen evde sahip olduğunuz eşyaları kullanarak yapabilirsiniz.

Modern Koku Topu Yapımı

El işi

Koku topları benim ailem için klasikleşmiş bir tatil ürünü ama itiraf etmeliyim ki yeterince estetik değiller. Koku topları temelde portakalın çevresine saplanmış karanfillerden oluşur ancak aynı cennet kokusunu – daha sevimli, daha modern bir görünümü – portakalları dilimleyip fırında kurutup dilimlerin iki tarafına da serpiştirerek elde edebilirsiniz.

Portakallar kuruduktan sonra bir çelenk oluşturabilir, onları da süslemelere bağlayabilir veya dilimlerle dolu dekoratif bir kaseye koyabilirsiniz. Portakallar düzgün bir şekilde kurutulur ve saklanırsa renginin koyulaşmasına rağmen yıllarca saklanabilir.

 Çelenk Yapımı

El işi yapmak

Eğer iyi bir filminiz, patlamış mısırınız, ipliğiniz, bir iğneniz ve biraz kızılcığınız varsa güzel bir kırmızı-beyaz tatil çelengi yapmak için ihtiyacınız olan her şeye sahipsiniz demektir. Bu çelenkler, bazı kuşların, sincapların ve diğer hayvanların onları kemirmesine aldırmadığınız sürece içeride ve dışarıda durabilirler.

Bu çelenkleri gübreye dönüştürmeyi planlıyorsanız % 100 pamuk ipliği kullandığınızdan veya biyolojik olarak parçalanabilir olduğundan emin olduğunuz bir iplik kullandığınızdan emin olun.

El Yapımı Kartlar

Kendi geri dönüştürülmüş kağıdınızı yapmak için kağıt parçalarından daha fazla araca ihtiyacınız var fakat zamanınız varsa gerçekten eğlencelidir ve evde bir gün geçirmek için harika bir yoldur.

Sevdiklerinizle iletişim halinde kalmanın yaratıcı yollarını aradığımı biliyorum ve ev yapımı kağıttan yapılmış kartlar harika birer hatıra ve birilerine onları düşündüğünüzü göstermenin yollarından biridir.

geri dömüşüm kağıtları

 

Kart Tanesi Yapımı

el sanatları

Kesilmiş kar taneleri, evde sadece makas ve kağıtla kolayca yapabileceğiniz klasik bir tatil sanatıdır. Eğer yapım için kağıdınız yoksa veya daha yaratıcı olmak istiyorsanız gazete, eski tatil kartları, kese kağıtları veya ambalaj kağıdı artıkları gibi diğer kağıt malzemelerini kullanabilirsiniz.

Belirli bir kar tanesi şekli için şablonlar yazdırabilirken çevrimiçi şablonlara göz atıp kendi tasarımınızı oluşturmak bence daha eğlenceli. Bu süslemeler, işiniz bittikten sonra geri dönüştürülebilir veya gelecek yıl için kolayca saklanabilir!

Geri Dönüştürülmüş Çoraplar

çorapları değerlendir

Artık kullanmadığınız eski kazaklarınız, atkılarınız, çarşaflarınız veya masa örtüleriniz mi var?

O zaman onları çorap haline getirmeyi dene!

Bunun için bir kalıp almanıza bile gerek yok, eski bir çorabınızı yeni çorabınız için bir kalıp olarak kullanabilirsiniz! Çoraplarınızı dikmek için dikiş makinesi kullanabilirsiniz ama biraz daha zaman ve sabırla bunu elle de dikebilirsiniz.

El işi yayın sonu.

Çeviri: Carmen

 

Daha fazla Jazete yayını için tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir