Ji Chang Wook Dizileri ve Filmleri | Ji Chang Wook Kimdir

Eveet bu hafta detaylarına ineceğim oyuncu; her Kore dizi izleyicisinin en az 1 kez dizisini izlediği Ji Chang Wook.

Bu yazıda Ji Chang Wook dizileri ve filmlerine değineceğim. Ayrıca yazıda Ji Chang Wook Kimdir gibi detaylı bilgilendirmeler de olacak. Özellikle Ji Chang Wook sevgilisi ‘ni merak edenler için yazının sonunda bu konuya da değineceğim. Ayrıca Ji Chang Wook aldığı ödüller de bu yazımda yer alacak.

Benim özellikle çok sevdiğim bir oyuncu olan Chang Wook, eminim ki birçoğunuzun da favori oyuncularından biridir. Hadi lafı hiç uzatmadan asıl mevzuya geçelim;

Yazıya Geçmeden Önce Romantik Komedi Kore Dizi Öneri Listem için Buraya Tıktık Yapabilirsiniz.

Ji Chang Wook

 • İsim: Ji Chang-Wook
 • Hangul İsmi: 지 창욱
 • Doğum Tarihi: 5 Temmuz 1987
 • Burcu: Yengeç
 • Doğum Yeri: Güney Kore
 • Boyu Posu: 180 cm.

Ji Chang Wook Instagramı : @jichangwook

Twitterı : @Jichangwook

Ji Chang Wook, Glorious Entertainment bünyesinde Güney Koreli oldukça ünlü bir aktördür. Aktör, 2010 yılında Smile Again dizisinde Dong Hae rolü ile çıkışını yapmıştır. Oyuncu Smile Again dizisi ile hem kendi ülkesinde hem de diğer yabancı ülkelerde oldukça fazla sevilmiş, dikkat çekmiştir.

Oyuncunun dikkat çektiğini anlayan yapımcılar, oyuncunun dizisi final yapar yapmaz yeni senaryolar ile oyuncunun kapısını çalmıştır. Oyuncu gelen senaryolar içinden Warrior Baek Dong Soo dizisini seçmiştir. 2011 yılında yayımlanan bu dizi yayınlandığı dönem çok da fazla sevilmemiştir.

Bu iki dizinin ardından Chang Wook, tam anlamıyla kariyerinde zirveleri gördüğü bir dizi de yer almıştır. Bu cümlem eminim ki diziyi tahmin etmenizi sağlamıştır, evet evet Empress Ki!

Ji Chang wook

Chang Wook, Empress Ki dizisi ile yeri göğü oynatmıştır. Oyuncu her ne kadar Smile Again dizisi ile çıkış yapmış olsa da Empress Ki, Chang Wook’un ün’ü için çok farklı bir yere sahiptir. Oyuncu bu dizi ile okyanusları aşmış, tüm dünya tarafından tanınır olmuştur. Empress Ki dizisini izlemeyen vardır ancak duymayan eminim ki yoktur. Dizi Türk televizyonlarında bile yayınlandı!

Vel hasıl kelam oyuncunun dizi kariyerini en fazla etkileyen diziler bunlardı. Diğer oynadığı dizilere yazının ilerleyen kısmında detaylıca değineceğiz.

Ji Chang Wook‘un dizi kariyerinden önceki yaşamına değinecek olursam eğer ;

Ji Chang Wook iş kariyerine Müzikal tiyatroda başlamıştır. İlk çıkışını 2006 yapımı “Days…” adlı filmde yapmıştır.  Resmi çıkışını ise 2008 yılında yayınlanan Sleeping Beauty filminde yapmıştır.

14 Ağustos 2017’de zorunlu askerlik hizmeti başlayan oyuncu, Gangwon Eyaleti Cheorwon’daki Ordu’nun 3. Piyade Tümeninde temel eğitimini aldı. İlk eğitim görevini yüksek başarı ile tamamlayan oyuncu, yüksek performans için bir ödül aldı.

Oyuncu askerlikte iki kez terfi alarak askerliğini tamamlamıştır. Aslında askerlikteki başarısından dahi oyuncunun yalnızca bizlere görünen yüzünün iyi olmadığını, özünde de oldukça başarılı ve iyi bir insan olduğunu anlayabiliriz. Adam oyuncuyum, ünlüyüm, zenginim demeden askerde bile birçok başarılı işe imza atarak takım lideri olarak atanıyor, yetmiyor 2 kez terfi alıyor.

Ji Chang Wook Dizileri

Üst kısımda oyuncunun sektöre nasıl adı attığını, çıkışını ve askerlik hayatını anlattım. Şimdiyse Chang Wook dizilerine değineceğim. Unutmadan söyleyeyim, yazının ilerleyen kısmında oyuncunun aldığı ödüllere ve o çok merek edilen soruya ; Ji Chang Wook sevgilisi var mı? sorusuna değineceğim. Hadi öyleyse oyuncunun yer aldığı dizileri detaylıca inceleyelim.

Ji Chang Wook Oynadığı Diziler ;

ji chang wook

 • Smile Again (2010)

Yukarıda da bahsettiğim gibi dizi, oyuncunun çıkış yaptığı dizidir. Yayın tarihinden de anlayacağınız üzere oldukça eski bir dizi. 159 bölümden oluşan dizi; romantik – aile temalı bir dizidir. Zamanında oldukça fazla izlenilmiş, sevilmiştir.

 • Warrior Baek Dong Soo (2011)

Yine yukarıda bahsettiğim bir dizi. Tarih temalı olan bu dizi daha çok romantizm ve arkadaşlık üzerinde duruyor. Oyuncu bu dizide başrolde yer almıştır.

 • Bachelor’s Vegetable Store (2011)

Yine başrolde yer almıştır. Dizi romantik komedi temalıdır.

 • Five Fingers (2012)

Yine başrol olarak yer almıştır ancak dizi, yayınlandığı dönem pek de beğeni almamıştır. Diziyi izlemedim ancak Chang Wook muhtemelen dizi de 2.erkek rolünde…

 • Empress Ki (2013)

Yukarıda dizinin Chang Wook kariyeri üzerindeki etkisinden bahsetmiştim. Gelin şimdi de diziden bahsedelim; 2013 Yapımı tarihi bir dizi olan Empress Ki ,  bir İmparatoriçe olan Ki’nin hayatını ele almakta. Chang Wook dizide aptal bir İmparatoru canlandırıyor. Dizi siyasi ilişkilerin yanı sıra İmparatoriçe’nin aşk hayatını da anlatıyor.

Hem tarih, hem romantizm, hem de aksiyon… Efsane bir diziydi, yayınlandığı dönem yeri göğü inletmişti. Öyle ki Kore’de ki yayınından kısa bir süre sonra Türkiye’de TRT kanalında dahi yayınlandı. Türkiye’de yayınlanan dublajdan sonra dizinin Türkiye’de de büyük bir fan kitlesi oluştu. Şuan muhtemelen Türkiye’de ki birçok Kore dizi izleyicisi bu diziden sonra Kore dizilerine başlamıştır.

Vel hasıl kelam dizi güzel, izlenilesi bir dizi. Ancak her geçen yıl gelişen yayın kalitesi şuan diziyi sevmenize engel olabilir. Bunu göze alarak diziye başlama, başlamama kararı alın.

Ji Chan Wook Yeni Dizileri

Yukarıda bahsettiğim diziler, eski yapım ve Ji Chang Wook‘un tanınırlığını arttıran dizilerdi. Ancak ne yazık ki yayın kalitesinden dolayı eminim ki yukarıda ki dizilere başlasanız dahi büyük bir zevk alamayacaksınız. Bu nedenle Chang Wook‘un yeni sayılabilecek dizilerini farklı bir başlık altında toplamak istedim;

 • Healer (2014)

ji chang wook healer

Empress Ki, Chang Wook’u her ne kadar kariyer anlamında ileriye taşıdıysa, Healer de Wook’u bir o kadar zirveye taşımıştır. Chang Wook’u tanıyıp da Healer’i bilmeyen yoktur, ancak yine de dizi bilgilerine değineyim;

Dizi, Healer olarak ismini duyuran bir kuryeci ve Healer’i bulmaya çalışan bir gazetecinin aşkını konu alıyor. Tabi arka planda dönen onlarca siyasi hukuki olay var. Ancak genel konu bu şekilde. 16 Bölümlük kısa sürükleyici bir dizi. Diziyi izlemiş biri olarak uzatmadan söylüyorum; Kesinlikle izleyin!

 • The Whirlwind Girl 2 (2016)

Çin’de de büyük bir fan kitlesi olan Chang Wook’un Çin yapımı dizisidir. İzlemedim, diziyi seveni de görmedim. İzleyip izlememek sizin tercihiniz. Dizi konusu genel olarak dövüş sanatlarını konu alıyor. Dizide romantizm de bulunmakta.

 • K2

ji chang wook healer

Chang Wook’un kült olmuş dizilerinden biridir. İzleme şansım olmadı ancak diziyi izleyenler öve öve bitiremiyor. Yakın zamanda izlemeyi düşündüğüm bir dizi.

Konusu; “K2” olarak bilinen eski bir paralı askerin cumhur başkanı adayının karısı olan Yoo Jin’in koruması olarak işe girer. Je Ha (K2) bu işi intikam almak için kabul eder. K2 ( Je Ha ), cumhurbaşkanının gayri meşru kızı olan An Na‘yı korumakla görevlendirildiğinde ise olayların akışı değişir. Je Ha ve An Na birbirlerine karşı duygusal hisler geliştirmeye başlarlar.

 • Suspicious Partner (2017)

ji chang wook dizileri

Ji Chang Wook’un kesinlikle en sevdiğim dizisi Suspicious Partner. Kısa bir süre içinde izlediğim akışı güzel, konusu güzel, işlenişi güzel harika bir diziydi. Şiddetle öneririm.

Dizi Konusu ; Noh Ji Wook (Ji Chang Wook) eşsiz başarılı bir savcıdır. Ancak yaşanan olaylardan sonra savcılıktan azledilir ve avukat olarak mesleğine devam etmeye başlar. Eun Bong Hee ise bir savcı stajyeridir, yaşanılan yanlış anlaşılmalar sonucu hapishaneye düşer. Hapishaneden çıktıktan sonra ise iş bulamaz. Ji Wook’dan yardım isteyen, Bongh Hee, Ji Wook’un ekibi altında çalışmaya başlar ve böylelikle olaylar gelişir.

Ji Chang Wook 2020 – 2021 Dizileri

Oyuncu askerden döner dönmez mesleğine tüm hızıyla devam etmiştir. 2020 ve 2021 yılında rol aldığı tüm diziler;

 • Melting Me Softly (2019-2020)

Dizi bir deney sırasında donmuş olan bir erkek ve bir kadının, yapılan bir yanlışlık sonucunda 20 yıl sonra uyanmasını ve romantik ilişkilerini konu alıyor. Diziyi izlemiş biri olarak söyleyeyim; Dizinin ilk bölümleri gerçekten harikaydı ancak ilerleyen bölümlerde o kadar fazla mantık hatası ve saçmalıklar oldu ki devam edemedim. Dizinin seveni de çok sevmeyeni de çok.

 • Backstreet Rookie (2020)

16 Bölümlük bir romantik komedi dizisi. Bir Webtoon uyarlaması olan bu dizinin diğer romantik komedi dizilerinden pek bir farkı yok.

Lovestruck in the City oyuncular

Dizi bilgilerini detaylı bir şekilde buradaki yazımda açıkladım. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 • Mr. Right

Yine Çin’de yayınlanması planlanan bir dizi. Henüz dizi bilgileri netleşmediğinden pek bir şey söyleyemiyorum.

 • Annarasumanara

Yine bilgileri netleşmeyen bir dizi daha. Tek bilgi bir webtoon uyarlaması olacağı.

Ji Chang Wook Filmleri

Yazının iyice uzadığını düşündüğümden Ji Chang Wook’un oynadığı filmler üzerinde çok fazla durmayacağım. Her birine yalnızca ufaktan değineceğim. Hadi bakalım;

 • Sleeping Beauty (2008)

Dram türünde olan bu filmde Chang Wook yan rol de yer almıştır.

 • Death Bell 2: Bloody Camp (2010)

Psikolojik, Korku türünde bir filmdir. Chang Wook bu filmde de yan rolde yer almıştır.

 • How to Use Guys with Secret Tips (2013)

Oyuncu bu filmde de yan rolde yer almıştır. Film romantik komedi türündedir.

 • The Long Way Home

Tarihi savaş filmidir, oyuncu bu filmde de yan rolde yer almıştır.

 •  Fabricated City (2017)

ji chang wook drama

Oyuncunun ilk başrol olarak yer aldığı filmdir. Gerilim aksiyon türündedir. Aksiyon severlere şiddetle öneririm, izleyin izlettirin.

 • The Bros (2017)

Oyuncunun yine yeniden misafir oyuncu olarak katıldığı bir filmdir. Aile Komedi türündedir.

 • Punishment (2021-2022)

Oyuncunun başrol olarak oynayacağını düşündüğüm filmi. Henüz film hakkında bilgiler net olmasa da film ismi bas bas Aksiyon olacağını gösteriyor. Ji Chang Wook‘dan aksiyon türü bekleyenler için harika bir haber gibi  görünüyor. Film haberini görünce ben çok mutlu olmuştum. Gelse de izlesek.

Sonuç olarak Ji Chang Wook Filmleri bu şekildeydi. Diziler de oldukça başarılı olan JCW görünen o ki film sektörüne o kadar sıcak bakmıyor, dizilerden ilerlemeyi tercih ediyor.

Koreli aktörlerin büyük bir çoğunluğu ya dizi ya da film sektörüne odaklanarak kariyerine yol çiziyor. İkisine birden odaklanan oyuncuya hiç rastlamadım. Filmlerine aşık olduğum ancak hiçbir dizisi olmayan onlarca oyuncu var. Keza dizilerde boy gösterip hiçbir filmi olmayan oyuncular da çoğunlukta. Her neyse konudan çok uzaklaşmayalım 🙂

Dizi ve filmlerine odaklandığımız oyuncunun, gelin şimdi de realite showlarına odaklanalım ;

Ji Chang Wook Tv Şovları

Oyuncu birçok Tv şovunun çeşitli bölümlerinde yer almıştır. Hadi gelin oyuncunun hangi şovun hangi bölümünde yer aldığına bir göz atalım;

 • Live Talk Show Taxi

Ji Chang Wook , Live Talk Show Taxi programının 445.bölümünde yer almıştır.

 • You Hee Yeol’s Sketchbook 

Oyuncu You Hee Yeol’s Sketchbook programının 350 ve 375. bölümlerinde yer almıştır.

 • Running Man

Kore’de ve neredeyse tüm dünyada oldukça meşhur olan Running Man programında Ji Chang Wook da yer almıştr. Ji Chang Wook Running Man de 211 212 ve 507 bölümlerde yer almıştır.

Bu şovda ayrıca Song Jong Ki ‘de yer almıştır.

 • Knowing Bros 

Yine oldukça meşhur olan bir program. Oyuncu bu programın 260.bölümünde yer almıştır.

 • City Fisherman

Yeni bir şov olan City Fisherman‘de JCW 91 ve 92.bölümlerinde yer almıştır.

 • Laborhood on Hire 

Yine oldukça yeni olan bu şovda da JCW yer almıştır. Oyuncu Laborhood on Hire programında yalnızca 6.bölümde yer almıştır.

Böylelikle oyuncunun yer aldığı dizi, film ve şovların tamamına değinmiş olduk. Ben yazarken oldukça fazla yoruldum eminim sizler de okurken yorulmuşsunuzdur. Oyuncu yememiş içmemiş dizi film de yer almış. İyi de yapmış. Bu sayede bizler de JCW’ye doymuş olduk. Bu kadar fazla dizisi filmi var. Peki ya bu oyuncunun hiç mi ödülü yok?

 • Ji Chang Wook Aldığı Ödüller Neler?

Diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Hadi gelin ufaktan da buna değinelim.

 • Ji Chang Wook Aldığı Ödüller

Oyuncu ilk ödülünü Warrior Baek Dong Soo dizisi ile 2011 yılında SBS Drama Ödüllerinde Yeni Yıldız Ödülü ile almıştır. Hemen ardından Smile, Dong Hae dizisi ile yine 2011 yılında KBS Drama Ödüllerinde Günlük Drama Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır.

Bu ödülün ardından tam 2 yıl sonra, 2013 MBC Drama Ödüllerinde yine Mükemmel Erkek Oyuncu Ödülünü almıştır. Bu ödülü Empress Ki dizisin de ki başarısı sayesinde almıştır.

Aradan geçen 1 yılın ardından sonra ise 2014 yılında KBS Drama ödüllerinde Healer dizisinde ki başarısından dolayı 2 ayrı ödül almıştır oyuncu.

Bunlar ;

 • Popüler Erkek Oyuncu Ödülü 
 • Park Min-Young ile En İyi Çift Ödülü

Sonuç olarak oyuncunun aldığı ödüller bu şekildeydi. 2014 yılından bu yana ödül almamasının sebebi ise araya askerliğin girmesi. Yakın zamanda oyuncunun yine ödüllere boğulacağını düşünüyorum.

Sonuç olarak bu yazıda Ji Chang Wook hakkında kariyer anlamında verilebilecek tüm bilgileri sizlere verdim. Geriye yalnızca Ji Chang Wookun özel hayatı kaldı. Hadi gelin ufaktan oyuncunun özel hayatına da değinip, yazıyı sonlandıralım.

Ji Chang Wook’un Sevgilisi 

lovestruck in the City

Ji Chang Wook’un Sevgilisi var mı , Chang Wook’un Sevgilisi 2020 – 2021 , Ji Chang Wook’un Sevgilisi Kim 

Ve onlarca hatta yüzlerce arama mevcut Google’da bu nedenle bu konuya değinmesem olmazdı. Beni az çok takip eden okuyucularım, oyuncuların sanatçıların bizlere göstermedikleri hayatlarını irdelemekten nefret ettiğimi biliyordur. Dolayısıyla da bu başlık altına pek bir şey yazamayacağımın da farkındalardır.

Yani ben nereden bileyim Ji Chang Wook’un Sevgilisinin olup olmadığınız, adamın başrol olarak oynadığı her dizide kadın partneri ile İlişki haberi çıkmış. Bu size mantıklı  geliyor mu?

Bana hiç gelmiyor. Yani adamın yalnızca ilişki haberleri çıkıyor ancak JCW’den bu konuda hiç açıklama gelmiyor. Sonuç olarak buradan yola çıkarak şunu anlıyoruz ; Ji Chang Wook‘un bilinen bir ilişkisi yok, varsa da adam gizli tutmak istiyor, bizlere de saygı göstermek düşüyor.

Böylelikle de Ji Chang Wook konulu bu yazının sonuna gelmiş oluyoruz.

Ji Chang Wook Kimdir

Ji Chang Wook kimdir , kimlerdendir, nerelidir, kaç yaşındadır, burcu nedir, hangi okuldan mezun olmuştur, hangi dizi filmler de yer almıştır ve daha yüzlerce soruya cevap verebilecek nitelikte olan bu yazının sonuna geldik.

Elimden geldiğince merak edilen sorulara odaklandım. Oldukça fazla sevilen Ji Chang Wook hakkında ki bu yazının uzunluğu dilerim ki sizleri rahatsız etmez. Oyuncu hayatını dolu dolu, kariyerini renklendirerek geçirmiş. Bana da bu kariyerini lekelemeden, atlayıp geçiştirmeden sizlere sunmak düştü.

Ji Chang Wook‘un özel hayatına çok fazla odaklanmadığım için umarım bana kızmazsınız. Yazabileceğim her şeyi yazdım. Açıklanabilecek farklı bir bilgi olursa yine yazıyı güncelleyeceğimden şüpheniz olmasın.

Umarım istediğiniz tüm bilgilere bu yazımda ulaşabilmişsinizdir. Merak ettiğiniz farklı bir konu varsa yorum kısmında belirtebilirsiniz. Sağlıcakla kalın, mutlu kalın ve hep Jazetel’de kalın!

Kore dizi incelemeleri için buraya tıklayın.

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir