Manga Önerileri – Okumadan Geçmeyin!

Manga Önerileri

Eveeet bu hafta size bu aralar rövanşta olan reenkarne konulu 5 manga önermeye karar verdim.

Hepsi araba kazası ile veya suya düşerek ölen ana karakterlerin klişesine rağmen saçma bi şekilde okumaktan yine de hoşlanmaya devam edeceğiniz bir tür bu reenkarne konulu mangalar.

Sizinle kendi Top 5 manga önerileri listemi paylaşmaya karar verdim.

Manga Önerileri

1- Beware of the Villainess

Beware of the Villainess

Beware of the Villainess Konusu:

Bir romanın kötü karakteri oldum!

Peki bundan nefret ediyor muyum?

Hayır! Oldukça hoş buluyorum. Bir Dük’ün kızıyım; işi olmayan zengin biri. Böyle bir şansı nasıl kaçırabilirim?! Bu, hayatın tadını çıkarmak için en iyi şans. Novel’in ana konusuna uymayıp hayatımı nasıl istiyorsam öyle yaşamalıyım!

Kötü karakter olarak uyandıktan kısa bir süre sonra, nişanlım, Novel’ın erkek ana karakteri olan veliaht prensin beni aldattığına şahit oldum. Onu, başka bir leydiyi kucaklarken gördüğümde çok parlak gülümsüyordu. Gözyaşlarına boğuldum…

Şakaydı, ağlamadım!

Gözyaşlarım o çöp herif için harcanamayacak kadar değerli. Ağlamak yerine, “Majesteleri siz bir or*spu çocuğu musunuz?” diye bağırdım. Ferahlatıcı bir sodaymışçasına bir kişiliğe sahip olan bir ana karakter!

Kadın ana karakter ezici kişiliğiyle hikayeyi tamamen reddedecek!

Neden mi?

Çünkü bir kızın ucuz arabalarla çevirili olması israftan başka bir şey değildir. ( Ucuz arabalar = Erkekler)

Beware of the Villainess! Yorumum ;

10 üzerinden 20 alacak bir MC ye sahip, bu kadar güçlü kadın ana karaktere sahip nadir webtoonlardan olur serinin kendisi. Şuan ikinci sezonda 60 lı bölümlerde. Sadece açıklamasını okumak koşup okumaya başlamak için yeterli bence.

2- Death Is The Only Ending For The Villainess

webtoon önerileri

Death Is The Only Ending For The Villainess Konusu :

Penelope Eckart; Dük Eckart‘ın evlatlık kızı ve harem partner simülatörünün kötü karakteri olarak reenkarne oldum. Sorun şu ki, oyuna en zor seviyede girdi ve ne yaparsa yapsın, her seferinde ölümle burun buruna geliyor!

Dük Eckart‘ın gerçek kızı ortaya çıkmadan önce, erkek ana karakterlerden birini seçmeli ve hayatta kalmak için mutlu bir sona ulaşmalıdır. Ama bu iki kardeş onunla her zaman, en ufak bir şeyde bile kavgaya tutuşuyor. Bununla birlikte rotaları ölüme yol açan çılgın bir veliaht prens, dişi kurşunla büyülenmiş bir sihirbaz ve sadık bir köle şövalyesi bile var! Ama nasıl oluyorsa, ne zaman çizgiyi aşsa ana karakterler ile olan aşk ölçeri yükseklik gösteriyor!

İşte bu çılgın bir harem simülasyonunun içinde tıkalı kalmış Penelope‘un hikayesi.

Death Is The Only Ending For The Villainess Yorumum :

MC miz bu sefer gece boyunca takıntılı bi şekilde oynadığı oyuna kötü karakter olarak giriyor. Ama kötü karakter gerçekten kötü karakter midir ki.. Ya da onun kötü olmasının sebebi nedir?

Penelope Eckart’ın bedeninde iken kendi yaşanmışlıklarıyla Penelope’in hayatının benzerliğini fark eden mc Penelope’i kendisiymiş gibi benimsiyor.

Zeki, ne yaptığını bilen bir mc ye sahip nadir webtoonlardan biri daha.. Mutlaka okunmadı gerektiğini düşünüyorum.

3- Who Made Me a Princess

manga okuma sitesi

Who Made Me a Princess Konusu

Güzel Athanasia, kendi biyolojik babası, soğukkanlı imparator Claude de Alger Obelia’nın elinde öldürüldü! Bu sadece aptalca bir uyku vakti hikayesi… Ta ki bir kadın uyanıp aniden o talihsiz prenses olduğunu anlayıncaya kadar! Ölüme mahkum kaderinden kurtulmak için bir plana ihtiyacı var ve zaman tükeniyor.

A Planı ile gidip, rezil imparator tarafından fark edilmeden olabildiğince sessiz mi yaşayacak?

B planı, saraydan kaçmaya yetecek kadar para mı toplayacak, Ya da C planına takılıp, tatlı bir dille babasının gözüne mi girmeye çalışacak?!

Who Made Me a Princess Yorumu

Okurken çok ağladığım ama çokta güldüğüm bölümler olmuştu. Fazla yorumlayacak bir şey yok aslında ama tamamen içinize işleyecek bi hikaye olduğunu düşünüyorum en son 91. bölümü yayınlandı.

4- The Beginning After The End

manga önerileri

The Beginning After The End Konusu

Savaş yetenekleriyle yönetilen bir dünyada Kral Grey’in eşsiz gücü, zenginliği ve nüfuzu vardı. Lakin, bu büyük güç ardında ki yalnızlığı atlatamıyordu. Kabuğunun dışında güçlü bir kralın ihtişamlı görünüşü bulunuyor olsa bile içinde arzu ve amaçlarını kaybetmiş bir adam yatıyordu. taaa ki…

Büyü ve Canavarlarla dolu yeni bir dünyaya reenkarne olup kral hayatını tekrar yaşamak için ikinci bir şans yakalayana kadar. lakin, geçmişteki hatalarını tekrar yapmamak tek engeli değildi. yeni dünyanın refah ve barışının altında emek harcadığı her şeyi yok edebilecek bir tehdit bulunuyor. neden tekrar doğdum? neden doğdum…?

The Beginning After The End Yorumu

Sevdiğim nadir erkek mc lerden birine sahip bir manga serisi. En son 97. bölümü yayınlanmış

5- Kraliyet Leydisi Bir Hekim

öneri manga

Kraliyet Leydisi Bir Hekim Konusu

Bir cerrah olan ana karakterimiz, eski hayatınca bir cadı olarak ün salmış kötü karakterdi. Sevdiği adam tarafından yakılarak öldükten sonra günümüz çağında gözlerini eski anılarını hatırlayarak açtı ve eski günahlarını ödemek için çok çalıştı ama o da ne! bir uçak kazasında öldü ve eski hayatına geri mi döndü?

Kraliyet Leydisi Bir Hekim Yorumu

Kraliyet dönemi ile doktor konusunu harmanlayıp harika bir manga serisi çıkarmışlar önümüze. Aşk desen var, savaş desen var, muhteşem yetenekli bir kadın doktor desen var okumadan geçmek hata olur.

Manga önerileri yayın sonu.

Sağlıcakla kalın…

Anime incelemeleri için tıklayın.

Lulin

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir