Moriarty the Patriot Konusu ve Anime İncelemesi

Moriarty the Patriot Anime Konusu ve Yorumu

Moriarty the Patriot Konusu

Britanya İmparatorluğu 19. yüzyılın sonlarında küresel bir güç haline gelmiştir. Bu nedenle katı sınıf tabakalaşması oluşuştur. Sonuç olarak ortalama bir vatandaşın, zirveye başarılı bir şekilde çıkma şansı çok azdır. Moriarty ailesinin ikinci oğlu William James Moriarty, çocukluğundan beri büyük bir kurnazlık ve zeka sergileyen genç bir matematik profesörüdür. Kardeşleri Albert ve Louis ile birlikte bir asilin basit hayatını sürdürmektedir.

William okul dışında, herkesin sorunlarını çözmeye istekli tanınmış bir özel danışmandır. Bununla birlikte, nazik tavrı, arzusunun peşinde koşarak ortalığı kasıp kavuran bir grubun başı olarak pozisyonuna inanmıyor. Eskinin küllerinden inşa edilmiş yeni bir dünya… Yuukoku no Moriarty dikkatleri ana düşmana çekerek ve nasıl ilk ve tek “suç danışmanı” olduğunu keşfederek Arthur Canon Doyle‘un çalışmasına yeni bir soluk getiriyor.

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Anime İncelemesi

Bu hafta aşırı muhteşem fevkalade bi anime ile geldim. Şimdiye kadar neden görmemişim diye pişmanlık duydum hatta.

Asıl adı Yuukoku no Moriarty olan aninemiz tarih, psikoloji, gizem ve shounen konulu. 11 Ekim 2020 de yayınlanmaya başlamış. İlk sezonu 11 bölümdü. Şu an ikinci sezonu hala yayımlanıyor. İsminden ve konusundan anlayacağınız üzere Arthur Conan Doyle‘un Sherlock Holmes serisine dayandırılarak Ryousuke Takeuchi ve Hikaru Miyoshi‘nin yazdığı bu hikaye seriye farklı bi bakış açısı kazandırmak isteyen bir yapım olmuş.

Moriarty the Patriot

Sherlock Holmes hayranlarının mutlaka izlemesi gereken bir yapım olduğunu düşünüyorum. Konuyu gerçekten çok iyi işlemiş, detaylı ve kaliteli bir yapım ortaya çıkarmışlar. Temel olarak Moriarty’nin gençliğini, aile yapısını, nerden geldiğini ve amacını işliyor. Dedektif danışmanı Sherlock Holmes ile Suç danışmanı William Moriarty’nin nasıl tanıştığı birbirlerine hayranlık duymalarının sebepleri… Kısaca her detayı çok güzel bir şekilde ele almış.

Moriarty the Patriot

Karakter çizimi ve seslendirmeler muhteşemdi. (özellikle Liam’ın İngilizce konuştuğu bir sahne var…) Ama benim asıl hoşuma giden arka plandı. 19. yüzyılı çok iyi resmetmişler, renklendirmeler muhteşemdi. İstemsiz kendinizi kaptırıyorsunuz. Kırmızı tonunu çok muhteşem kullanmışlardı. Bu kadar kaliteli bir yapım görmeyeli cidden uzun süre olmuş. Sonuç olarak benim soluksuz izlediğim bir seri oldu. Bu nedenle fırsat bulduğunuz ilk seferde izlersiniz umarım.

Sağlıcakla kalın…

-Lulin

Daha Fazla Anime Önerileri için Buraya Tıklayın

Lulin

Lulin

Merhaba. Ben Lulin. İlahiyat 1. Sınıf öğrencisiyim. Bir çok alana ilgim var ve farklı şeyleri severim bu yüzden belli bir hobi söyleyemeyeceğim ama en sevdiğim şeyler arasında yazmak var. Burada yazdığım kelimeler sizlerle buluştuğu için mutluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir