Oh My Ladylord Konusu ve Oyuncuları – Yeni Kore Dizileri

Güzel bir günden hepinize güntünaydın! Geçen hazırlamış olduğum Gelmiş Geçmiş En iyi Romantik Komedi Kore dizileri listesinden sonra uzunca bir süre yazı yazmayı düşünmüyordum aslında ama işte yine oturdum şu klavyenin başına. Bugün sizlere tanıtacağım dizi : Oh My Ladylord (Dizi aynı zamanda Oh! Master adı ile de bilinmekte)

En İyi Romantik Komedi Kore Dizileri listesi için buraya tıktık yapabilirsiniz.

Gelelim asıl konuya. Oh My Ladylord dizisini 2021 Kore dizilerine göz atarken fark edip neymiş neyin nesiymiş diye bir araştırayım dedim. Oyuncular tanıdık, tür güzel (Romantik Komedi), senarist de yine tanıdık. Hal böyle olunca da bu dizi, Jazetel‘de yer bulur diyerek açtım konuyu bakalım.

Dizi şuan güncel olarak yayınlanmakta. Bu yazım da Oh my Ladylord dizi konusu , oyuncuları ve dizi hakkındaki yorumumdan bahsedeceğim. Oh My Ladylord yorumu dizi final yapınca ben yahut site yazarlarımız tarafından hazırlanıp Oh My Ladylord yorumu başlığı ile blogda olacak. O halde dizi bilgilerine geçelim;

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oh My Ladylord Konusu

oh my ladylord konusu

 • Dizi Adı: Oh My Ladylord – Oh! Master
 • Tür: Romantik, Komedi
 • Kanal: MBC
 • Bölüm Sayısı: 16
 • Yayın Tarihi: 24 Mart 2021 – 13 Mayıs 2021
 • Yönetmen: Hyun Sol-Ip
 • Senarist: Jo Jin-Kuk
 • Ülke: Güney Kore

Dizi genel olarak oldukça yetenekli olan bir Kore dizi senaristi ile Romantik Komedi dizilerinin ünlü bir oyuncusu arasında geçen romantik ilişkiyi konu alıyor. Güney Korenin en başarılı senaristlerinden biri olan Han Bi-Soo, genellikle gerilim konusunda senaryolar yazmaktadır. Oh Joo-In ise oldukça ünlü bir oyuncudur. Her ne kadar dizi seçimlerinde Romantik Komedi türünü seçip, bu türdeki dizilerde boy gösterse de aslında romantizm konusunda oldukça beceriksizdir. Ve sağlıklı bir aşk hayatı olmamıştır. Dizi bu ikili arasında geçen romantik komediyi konu alacak.

Evet dizi konusu bu şekildeydi. Açıkçası konunun bu kadar sıradan olması beni mutlu etti. Zira Kore böyle düz beyin yormayan, sıkmayan dizileri çekmeyeli yıllar oldu. Adamlar entrika mentrika, nunalı ilişki milişki derken sırada romantik komedileri unuttu 🙂

Diziden umutluyum demeyeceğim, bu cümleyi her kurduğumda koca bir hayal kırıklığı yaşadım. Örnek: She would never know .Her neyse lafı çok uzatmayayım. Dizi konusu hakkında ki fikirlerim bu şekildeydi. Gelin şimdi de dizide yer olan oyunculara bir göz atalım.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oh My Ladylord Oyuncuları

Oyuncular dediğim gibi tanıdık, özellikle orta yaş Kore dizi izleyicisi grubun oldukça aşina olduğu isimler:

 • Lee Min Ki

lee min ki dizileri

Oyuncuyu tanımayanınız var mı? İlk görüşte illaki vardır ancak Shut up: Flower boy band dersem yahut The Beauty Inside ya da Because This is My First Life dersem beyninizde bir ışığın yanmasını sağlayabilir miyim? Cevabınız hala ‘hayır‘ mı? Tanımışsınızdır bence. Shut up: Flower boy band bildiğiniz üzere zamanında hepimizin yüreğinde koca bir delik açmıştı. Başrol olacak dediğimiz bey daha ilk bölümlerde hayatını gözlerine yummuştu 🙁

Because This is My First Life de Shut Up’ın aksine yumuşacık bir diziydi. Öyle yumuş yumuş olarak diziyi bitirmiştik. Ne güzel diziydi! Yani sonuç olarak Lee Min Ki sevdiğim, oyunculuğunu da oldukça fazla beğendiğim bir oyuncu. 2020 Yılını dizisiz geçiren oyuncu bu dizi ile comeback yapmayı düşünüyor.

 • Nana

ladylord

Kill It , Memorials dizilerinde yer alan oyuncu, pek de tanıdığım bir oyuncu değil. Öyle ki şu yaşıma geldim hala Nana denince aklıma bez bebek geliyor, bu hanım oyuncu değil 🙁 Dizinin iki ana oyuncusu bu şekildeydi.

Diziye ayrıca yan rollerde de yine tanıdık isimler yer alıyor, bunlar;

 1. Kang Min Hyuk
 2. Lee Hwi Hyang
 3. Sun Woo Jae Duk
 4. Kim Kwang Shik

Dizinin oyuncu kadrosu da bu şekildeydi. Gelin şimdi de Dizi Senaristi ve Yönetmeninin daha önce imzaladığı işlere bir göz atalım.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Oh My Ladylord

 • Öncelikle senaristten başlayalım. Dizinin senaristi; Jo Jin Kook.

Senarist daha önce Fated to Love You gibi küt olan bir diziye imza atmış biri. Diğer dizileri konusunda pek fazla bir bilgim yok ancak bileniniz vardır diye sıralıyorum;

 1. Hello, Franceska
 2. Soulmate
 3. M
 4. Fated to Love You 
 5. Lonely Enough to Love
 • Gelelim dizinin yönetmenine: Oh Da Young.

Daha önce yönetmen asistanlığı yapan Oh Da Young, ilk defa bu dizide yönetmenlik yapacak. Evet dizi senaristi ve yönetmeni bu şekildeydi. Son olarak dizinin yayın tarihlerine de değinip, yazıyı sonlandırıyorum.

Oh My Ladylord Yeni Bölüm Ne Zaman

Dizi 24 Mart 2021 – 13 Mayıs 2021 tarihleri arasında her hafta Çarşamba ve Perşembe günleri saat 21.20’de Kore de yayınlanmakta. Türkçe yahut İngilizce çevirisinin yayınlanması 1 günü alacaktır. Diziyi Netflix ile izleyeceklerde muhtemelen dizi finalinden sonra diziyi izleyebilecekler. Netflix Kore Dizilerini genellikle final olduktan sonra yayınlıyor.

Oh My Ladylord İzle

Diziyi asyafanatiklerim, koreantürk gibi sitelerden izleyebileceğiniz gibi Netflix’e düşmesini de bekleyebilirsiniz. Son zamanlarda artan Asya Dizi İzleyicileri sağ olsun, Kore dizileri konusunda onlarca hatta yüzlerce site mevcut. İstediğinizden izleyebilirsiniz.

Oh My Ladylord Fragmanı

Oh My Ladylord Finali

Dizinin finali 31 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanacak. Vel hasıl kelam sizlere dizi hakkında vereceğim bilgiler bu şekildeydi. Umarım sizler için yararlı bir yayın olmuştur. Yorumlarınızı bekliyorum.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Sağlıcakla Kalın, Mutlu kalın ve hep Jazetel’de Kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir