Red Film Konusu ve Yorumu – Aksiyon Filmleri

Bugün aksiyon ve komedi karışımı olan başrollerinde Bruce Willis, John Malkovich ve Morgan Freeman’ın bulunduğu, Red adlı filmin konusu ve yorumunu sizlerle paylaşacağım.

Red Konusu

Emekli CIA ajanı Frank Moses emeklilik hayatının tadını çıkarmaktadır. Ta ki bir gece evini suikastçılar basana kadar. Hayatı tehlikeye giren Frank eski takım arkadaşlarını toplamak için yola koyulur.

Film Yorumu

Bugün sizlere beni şimdi olduğum hale getiren filmlerden biri olan Red ‘i inceleyeceğiz. Fazlasıyla eğitici ve öğretici olan film adeta 6 yaşındaki çocuklarla izlemeniz için ideal. Avrupa’ da yaşasaydık muhtemelen bu dediklerim sebebiyle ceza alırdım o yüzden sıkıntı yok.

Eğer bir film izliyorsanız ve başlarında bir yerde Bruce Willis’ i gördüyseniz diğer göreceğiniz şeyler vurdu kırdı olur. Red filmini asıl izleme sebebim de içinde Hollywood’un efsanelerinden olan Morgan Freeman, John Malkovich ve Bruce Willis’ in olması. Gelelim yorumuma:

Emekli CIA ajanı Frank Moses bir gece suikaste uğrar. Yetenekli ajan oradan sağ çıkar ve emekli ikramiyesi gelmedi diye defalarca aradığı Sarah’ nın (Mary Louise Parker) yanına gider. Sebebini söylemeyeceğim izleyin öğrenin aaa. Sonra da eski arkadaşları Joe ve Marvin’ in yanına gider. Bir bakıma onlarında hayatları tehlikededir.

red filmi

Joe 80 yaşında huzurevinde yaşamaktadır. Sakince yaşadığı hayatının içine Frank girince biraz altüst oluyor merak etmeyin o da formunda.

Marvin ise biraz kaçık biraz da paranoyak. Sonuçta adam ayak parmağını bir yere çarpmak yerine daha çok vuruluyormuş.  İçimden bir ses bende Marvin’in yaşlarına gelince onun gibi olacağımı söylüyor. Gerçi size de 11 yıl Lsd verseler aklınızı oynatırsanız. Filmdeki favori karakterim Marvin oldu.

red filmi

Filmde başkan yardımcısını kaçırmaları mı dersiniz, Rus’ lardan yardım almaları mı dersiniz bilmiyorum ama içine komedi serpiştirilmiş klasik Amerikan aksiyon filmi. Klasik dediğime bakmayın ben bu tarz filmleri yıllardır sıkılmadan izliyorum. Sıkışmadan çünkü senaryo güzel, fikir güzel, oyuncular iyi o zaman ne bekliyorsunuz.

Morosophist bu kadar konuştun red filmiden çıkaracağımız bir ders var mı diye sorarsanız eğer:  o da eğer ajansanız/casussanız emekli olsanız bile.

Sağlıcakla Kalın!!

-Morosophist

Morosophiste ait diğer yazılar için : Morosophist Dizi-Film İncelemeleri

 

Morosophist

Morosophist

Merhaba, ben Morosophist. 19 yaşımdayım. Genel olarak dizi ve film yorumlarımla tanınıyorum. Bunun yanında ürün yorumlarım ve çevirilerim de blogta bulunmaktadır. İstek, öneri ve sorularınız için twitterdan bana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir