River Where the Moon Rises Konusu ve Oyuncuları

Bugün sizlere, haftalar önce haberini aldığım bir diziden bahsedeceğim: River Where the Moon Rises .

River Where the Moon Rises dizi haberi bildiğiniz üzere k drama takipçilerinin orta yerine bomba gibi düştü. Yıllardır ikinci erkek olarak görmeye alışık olduğumuz Kim Ji So‘muz bu dizide başrol beyi canlandıracak. Böyle bir haber sosyal medyaya bomba gibi düşmesin de ne yapsın?

Kim Ji So ‘nun son dizisindeki başrol karakteri izleyiciler tarafından pek geçer not almamıştı. Hal böyle olunca da sevenleri Ji So’yu farklı bir dizide daha başrol olarak görmek istiyordu. Sonuç olarak bu haber, Ji So severlerini sevince boğdu. Ancak bu habere benim gibi nötr yaklaşanlarda oldu. Zira ben Ji So’nun 2. erkek rolünü daha güzel yaşadığını düşünüyorum. İş başrole gelince Ji So adeta bir yan karakter gibi duruyor. Adam resmen anasının karnından 2.erkek rolü ile doğmuş. Yok böyle bir oyunculuk!

 Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Öyle işte 🙂 Her neyse Ji So lafı açılınca susmak bilmedim. Devam ediyorum. Dizinin başrollerini, bildiğiniz üzere Ji So ve Kim So Hyun paylaşacak. Şu sıralar tarihi bir Kore dizisine başlama gibi bir niyetim olmasa da diziyi heyecanla bekliyorum. Umarım Ji So bu kez başarır!

Bu yazımda da sizlere River Where the Moon Rises dizi konusu , River Where the Moon Rises yorumu ve oyuncularından bahsedeceğim. Hadi o zaman ilk önce River Where the Moon Rises Konusu ile başlayalım:

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

River Where the Moon Rises

River Where the Moon Rises

 • Ülke: Güney Kore
 • Dizi Ayrıca Şu İsimlerle Bilinmektedir:  Cut by the Heart , Pyeongkang, Cut to the Heart , Cut From the Heart , The Moon Rising River , Moonlight River
 • Screenwriter: Han Ji Hoon
 • Director: Yoon Sang Ho
 • Tür: Tarihsel , Romantik , Dram , Politik
 • Bölüm Sayısı: 20
 • Yayın Tarihi: 15 Şubat 2021 – 20 Nisan 2021
 • Yayın Günleri: Pazartesi ve Salı
 • Kanal: KBS2 , ViuTV , Viki Sonrasında Netflix
 • Süre: 60 dakika

Bir prenses olarak doğup bir asker yetiştiren Pyeong Gang, büyük hayalleri ve sınırsız hırsı olan bir kadındır. Goguryeo‘nun ilk İmparatoriçesi olma gibi büyük bir hedefi olan Gang, bu hayalini yerine getirmek için hiçbir şeyden ödün vermemektedir. Oldukça zeki ve ileri görüşlü olan Gang, önünde duran ve ileride karşısına çıkacak olan engellerin farkındadır. Ancak tüm bu engeller onu korkutmamakta aksine kolayca üstesinden geleceğini düşünmektedir.

Fakat işler bir anda beklenmedik bir şekilde değişir. Prenses Gang, hayatındaki tek gayesi mutlu huzurlu bir hayat sürmek olan On Dal ile ilginç bir şekilde tanışır. Dizi iki zıt karakterin tanışması ile olacak olan olayları izleyicilere sunacak. Savaşçı prenses Gang, bu tanışıklığın ardından çok geçmeden, On Dal’a aşık olur. (Bu nasıl isim, 10 dal 20 dal 30 dal diye diye espri yapmamak için kendimi çok zor tutuyorum.) Bu aşkı karşılıksız değildir.

Gang taht savaşlarının orta yerinde kalırken, kendisini güvende tutmak için, kendisini hayalleri ve ilkelerinden vazgeçerken bulur. Gang taht için aşkından mı vazgeçecek yoksa hedefini gerçekleştirmek için gereken her şeyi göze mi alacak? Dizi bu soru etrafında dönecek ve yaşanılanları konu alacak.

Dizi konusu az buçuk Ji Chang Wook ‘un meşhur dizisi Empress Ki ‘yi hatırlattı bana. Oyunculuklar iyi olursa, efektlerde vs. bir sorun olmazsa yürüyecek bir dizi gibi duruyor. Bakalım belki Ji Soo bu diziyle başrollük turnasını gözünden vurur. River Where the Moon Rises yönetmen ve senaristine değinmeden önce, tanımayanlar için dizi oyuncularından da bahsetmek istiyorum:

Dizi Oyuncuları

 • Ji Soo

Ji soo

Tanımayan yoktur diye düşünüyorum. Çocuk resmen biz izleyicilere ikinci erkek sendromu yaşatarak elimizde büyüdü! Oyunculuğu konusunda Ji Soo‘yu eleştirmek haddim değil. Adam iyi oynuyor, ama ikinci erkek rolünü daha bir iyi oynuyor 🙂

2008 Yılından bu yana bu piyasada olmasına rağmen, özellikle son zamanlarda yıldızı parlayan oyunculardan. Bu yıldızın parlamasında Kore dizilerinin yurt dışında daha fazla ilgi görmesi de etkili olabilir. Zira şu son zamanlarda yıldızı parıldayan oyuncular genellikle yurt dışından aldıkları takipçiler ile Kore’de de ilgi görüyor.

Bu durum yetenekli oyuncuların ön plana çıkmasını sağlarken, diğer yandan da oyunculuğu kötü olup tipiyle kazanan aktörlerin hızlı adımlarla ilerlemesine neden oldu. Belki de bu yüzden K Drama her geçen gün biraz daha kalitesizleşiyor, kim bilir? Her neyse konumuz bu değil.

Ji Soo Oynadığı Diziler :

 1. Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo
 2. Weightlifting Fairy Kim Bok Joo
 3. Strong Woman Do Bong Soon
 4. Bad Guys: City of Evil
 5. My First First Love
 6. When I Was the Most Beautiful

Listede ilk üçte yer alan dizileri izlemediyseniz eğer, şu diziyi boş verip biran önce bu üçlüyü izleyin. Bu üç diziyi izlediğimden bu yana, her dizi önerisi isteyene gözüm kapalı bu üçlüyü öneriyorum. İzleyin, inanın bana pişman olmazsınız.

Kim So Hyun

 • Kim So Hyun

Yine tanımayan yoktur diyebileceğim bir oyuncu. So Hyun’da ekranlarımızda bizimle beraber büyüyen bir oyuncu. 2007’den bu yana iyisiyle kötüsüyle bu piyasada. Kore dizi izleyicileri So Hyun’un oyunculuğunu eleştirse de, ben genel olarak So Hyun’un oyunculuğunu seviyorum. Oldukça doğal bir oyunculuğu var.

So Hyun’u en son, benim için bir fiyasko olan Love Alarm dizisinde izleme fırsatım olmuştu. Love Alarm dizi yorumuma ulaşmak için tıklayın.

School serisinde tanınırlığını arttıran So Hyun, eminim bu dizinin de altından kalkacak. Bu ikilinin uyumu nasıl olacak, hikayeyi duyguyu bizlere nasıl yansıtacaklar merakla bekliyorum. Gelin şimdi de Dizi senarist ve yönetmenin diğer işlerine bir göz atalım.

River Where the Moon Rises

 • Dizi Yönetmeni : Yoon Sang Ho

Yönetmenin daha önce elinin değdiği hiçbir işi izleme fırsatım olmadı. Bu nedenle pek yorum yapamayacağım. Ancak izleyenleriniz vardır diye, yönetmen beyin elinin değdiği dizilerin bir kısmını buraya bırakıyorum :

 • King Maker: The Change of Destiny
 • Different Dreams
 • Saimdang, Light’s Diary
 • Bride of the Century
 • Dizi Senaristi : Han Ji Hoon

Yine aynı şekilde senarist beyin de elinin değdiği hiçbir işi izleme fırsatım olmadı. Yorum yapamayacağım, izleyenleriniz vardır diye, yine yakın tarihli işlerini buraya bırakıyorum:

 • Woman of 9.9 Billion
 • Night Light
 • Last
 • Temptation
 • Time Slip Dr. Jin

İzleyenleriniz varsa eğer yorum yaparsa sevinirim.  Benim bu dizi hakkında sizlere verebileceğim bilgiler bu şekildeydi. Diziden beklentilerinizi ve konuyu nasıl bulduğunuzu merak ediyorum. River Where the Moon Rises yorumu dizi final olur olmaz burada sizlerle olacak. O güne kadar sizler de bu yazının altına yorum bırakabilirsiniz. Umarım sizler için yararlı bir yazı olmuştur.

Sağlıcakla kalın, Gününüz güzel geçsin!

 Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir