Hotel Del Luna Konusu ve Yorumu – Bir Kadın Goblin

Herkese merhabalar. Bu hafta hep beraber yine bir başka dizi yorumlayacağız. Öncelikle herkesin güzel bir hafta geçirdiğini umarak bu haftaki dizimizi açıklıyorum; Hotel Del Luna ... Goblin Severlere Kadın Goblin Hotel Del Luna

Hotel Del Luna 2019 yaz sezonunda takip ettiğim bir diziydi. Güncel yayınlanırken izlediğim dizi fazlaca izlenim alıyordu. Yazı için reytinglerine baktığımda 7-12 bandında seyir almış olduğun gördüm. Ki bu da gayet kayda değer bir izleyici kitlesini oluşturuyordu.

Güncel izlediğim süreçte dizinin ostları müzik zevkime o kadar uyuyordu ki yayınlandığından günümüze kadar müzik listemde daima yerini korudular. Bir miktar unutuyor olduğumu fark ettiğim için tekrar başladığım Hotel Del Luna ikinci tur dönmeye değer bir dizi olduğunu gösterdi bana. Bana sorarsanız sadece ostları dinlemek için bile izlenir bu dizi.

 Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Hotel Del Luna Konusu

Diziyi konu olarak hepimizin izleyip ve bir k-drama klasiği olarak ilan ettiğimiz Goblin’in cinsiyetlerin ve işin değişmiş olduğu bir versiyon olarak basitçe tanımlanabiliyor. Tanrılar tarafından lanetlenmiş Man-Wol, işlediği günahların bedelini yüzyıllardır öldükten sonra insanların son bir durağı olan bir oteli işleterek ve asla onun ölmesine izin vermeyerek çektiriyorlardı.

Otelin tüm ekibi içerisinde yaşayan taraf ile olan ilişkileri düzenlemek için müdür olan tek bir insan bulunuyordu. Hikaye sona gelecek ve başrol olacak olan müdür Koo Chan-Sung’un gelişi ile çevresinde gelişen sık geri dönüşlere sahne olduğumuz Man-Wol’ün önceki hayatını izlediğimiz her yönüyle Goblin‘i anımsatan bir diziydi. Karakterlerden bahsedecek olur isek;

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Dizi Oyuncuları

IU rolleri

 • Jang Man-Wol :Dizide süper güçlere sahip olan karakterimizdi. Karakterimiz hepimizin IU olarak bildiği Lee Ji-Eun tarafından canlandırılıyordu. Benim oyunculuğunu fazlasıyla beğendiğim bir aktris olan IU, hangi diziyi çekerse çeksin o kadar iyi uyum sağlıyor ki inanılmaz. (Rollerine oyunculuğuna övgüye girdiğimde çıkamıyorum ondan dolayı burada son vereceğim.)

Dizide o kadar uzun süren bir cezalandırmaya tabi tutulmuş ki Man-Wol vardı ki bunlara binaen bir çeşit bulduğu parayı harcayan en azından dünyada kaldığı sürece nimetlerinden faydalanmak isteyen bir karakter olarak bulunuyordu. Yaşadıkları sebebiyle kimseye sevgisini açıkça belirtmiyordu karakterimiz. Yaptığı iyilikleri gerçekten denize atar nitelikte göstermeden yapıyordu.

Hotel Del Luna oyuncular

 • Koo Chan-Sung :Canlandıran aktör bu diziden önce Circle adlı dramada oynuyordu. İzlemesem de o kadar övülmüştü ki oyunculuğu, merakla izledim duygu geçirebiliyor mu nasıl oynuyor diyerek. Ve evet artık ben de eminim bu çocuk iyi bir oyuncu. Kabul ediyorum daha çok dramalarda görelim seni de Yeo Jin-Goo.

Dizideki rolü otel personelleri arasında tek insan olmak olan karakterimiz, çalışmış başarmış ve insanların gözüne sokabileceği bir eğitim geçmişine sahipti. Haklı olarak bunu her ortamda bahsedebilmek için insanlar tarafından görülebilen bir otelde müdürlük yapmak istiyordu. İlk birkaç bölüm buna ikna edilmesi ile geçti. İkna sonrasında yavaş yavaş gerçek karakterini izlemeye başladık. Elinden geldiğince herkese yardım etmek, ücrete tabi olan hizmetleri tüm konuklar için sağlamak vesaire bir sürü haliyle adım adım kabul gördürttüler personel arasında Koo Chan-Sung’u. Aynı zamanda biz de karakter olarak yavaş yavaş özümsedik kendisini.

 • Ko Choeng-Myung :Normalde dizinin eski hayata dönüş kısımlarında izlediğimiz karakteri canlandıran Lee Do-Hyun olduğu için kendisine bir kıyak geçerek hemen burada başrollerden sonra ondan bahsetmek istedim. Oyunculuk olarak inanılmaz bir seviyeye ulaştı Do-Hyun bu sene. İzlediğim dizilerde o kadar iyi rol seçimi ile belirdi ki bu yılın yükselen çaylağı ödüllerinin hepsine aday olup hepsini kazanmalıydı bence.

Man-Wol’ün önceki yaşamından kesitlerde ilk aşkı olduğunu öğrendiğimiz karakter. Dizinin ilerleyen zamanlarında ters köşelere düşürüp aynı zamanda beni hüngür hüngür ağlatmayı da başardı. (Hala bazı ostları dinlediğimde o sahne geliyor aklıma ve bir ufak sızı oluyor kalbimde….)

Hotel Del Luna

Dizinin otel personellerinin en kıdemlisi olan Kim Sun-Bi, sonrasında Choi Seo-Hee ve en genç ölü karakter kadromuzdan Ji Hyun-Joong, hepsinin dünyada beklediği bir çeşit intikam mı dersiniz yoksa karşılanmayan beklenti mi dersiniz bir hikayeleri bulunuyordu. Onların hikayelerini de o kadar iyi yerlerde gözler önüne getirdiler ki senarist ekibin kutlanması şart kesinlikle.

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

Hotel Del Luna Yorumu

Sevgili Okuyucum Buradan Sonra Spoiler İçeren Bir Yorumlama Başlayacaktır. Kendini Bu Yorumları Okuyup Etkilenmeyeceğine Hazır Hissediyorsan Gel Devam Edelim. Yok Ben Daha İzlemedim Diziyi Diyorsan Burada Sana Veda Ediyorum, Görüşürüz. İzleyip Mutlaka Uğra ?

Yorumlar :

 • Otel normal bir otel görünümünde olmasına rağmen içerisinde ulaşılabilen imkanlar ile o doğaüstü fantastik içeriği açığa çıkarıyordu. Ölülere verdikleri bu hizmetlerin sınırın olmaması ve yaşayan insanların yolu düştüğünde dev fiyat listesi ve gösterişsiz bir lobi ile uzaklaştırılıyor olması güzel bir ayrıntıydı. Ayrıca buna dizide sahne harcamaları ve akıllarda soru bırakmamış olmaları da yine iyi bir senaryo işleyişini işaret ediyor. Tekrar hotel del luna yazar ekibine tebriklerin gönderilmesi gerekiyor.

hotel del luna

 • Man-Wol ve otel müdürü Chan-Sung arasında oluşan ilişkinin ilk bağı Man-Wol’ün bu cezaya tabi tutulmasına sebep olan geçmişinden kesitle görmesi ile başlayarak yavaş yavaş ikilinin birbirlerine bağlanması ile devam etmesi… Adım adım bu ikilinin aşık oluşunu izlememiz çok güzeldi. Son bölümde Chan-Sung ile ben de bekledim Man-Wol’ün geri dönüşü. Ve buna rağmen personele karşı dik durmaya çalışan ama yalnız kaldığı sahnede ağlayan Chan-Sung yıktın dağıttın bizi ve kardeşim.

hotel del luna

 • Choeng-Myung’un da yıllarca hain olarak düşünülmesi ve tekrar doğacağının beklenmesi ama verdiği söz için yıllarca cezayı tek başına çektiğini sanan Man-Wol ile yüzyıllardır beraber bir ateş böceği olarak yaşaması ya sen gerçek aşk mısın be adam dedirtmedi mi hiçbirinize?

Bir tür ikinci erkek midir bilemem ben kabul etmiyorum açıkçası ikinci erkekliğini. Kendisi birinci erkekti bir başka zamanda ama bu ikinci erkek yokmuş havası da çok güzel bir ferahlık veriyordu diziye. Man-Wol ile hesaplaşıp veda edişleri de her ne kadar Chan-Sung ile Man-Wol’ün dönüşünü bekliyor olsam bile bana burada da kalabilir miydi acaba dedirtti.

Hotel Del Luna

 • Otel sakinlerinin hepsinin Man-Wol tarafından uğurlanması ve son olarak başından beri korkuyla geleceğini bildiğimiz ama bir yandan da gelmesin istediğimiz Man-Wol’ün Chan-Sung tarafından uğurlanışını izlediğimizde gerçekten tam anlamıyla 1 buçuk yıl arayla gözyaşlarımı tutamadığım sahne gerçekleşmiş oldu. Zaten bu sahne sayesinde ostlara olan bağlılığım arttı.

hotel del luna

 • Üzüldüm hüzünlendim biraz da yıprandım. Ama olsun yine güzel bir son yazmış yazarlarımız umutlar bitmiyor ayaktayız hala. Tüm herkesi sonraki hayatlarında mutlu halde gerçek insan bedenleri ile yaşarken görmek fazlasıyla mutlu etti. Hiç kavuştu bunlar diyemediğimiz çiftimizin de kavuştular artık diyerek uğurlayabilmiş olmamız mutluluk veriyordu.

Genel olarak fantastik romantik komedileri özleyenlerin mutlaka başlaması gereken bir dizi Hotel Del Luna. Dizi izlerken üzüldüğün, düşündüğün halden anladığın bir çok duruma ve toplumsal yargıya da yer veriyor. Bu gibi şeylerin içeriğinde bulundurduğu dizileri izlemeyi sevenlere öneriyorum dizimizi.

Yukarı da size de çok spoiler olmasın diye düşünerek 2 çiftten hiç detaylı olarak bahsetmedim. İzleyince size de saklı 2 çift kalsın istedim.

Bu haftaki dizi yorumunun sonuna geldik. Haftaya bir başka dizi yorumunda görüşmek üzere. Herkes kendine iyi baksın.

Diğer Dizi incelemeleri için TıkTık

Meya

Kore Dizi Önerileri için Buraya Tıklayın.

One thought on “Hotel Del Luna Konusu ve Yorumu – Bir Kadın Goblin

 • 01/12/2022 tarihinde, saat 22:33
  Permalink

  Gerçekten güzeldi ama sonunda beraber olmalarını daha çok isterdim yeo jin goo o kadar sempatik bir adam ki bu özelliğini diziye de yansıtmış karakter ona cuk oturmuş 2. Sezonunun gelmesini heyecanla bekliyorumm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir