Oasis Konusu ve Oyuncuları – Doksanlar Aşkını Özeleyenlere

Uzun zaman sonra herkese yeniden merhaba! Bugün sizlere ilgimi çeken, izlemem için adeta beni zorlayan bir dizi incelemesi getirdim. Dizi ham hali ile oldukça ilgi çekici görünüyor. Oasis konusu , oyuncuları , dizi ön incelemesi ve yorumumdan bahsedeceğim bu yazı, sizlere Oasis Kore dizisi hakkında genel bilgiler sunacak.

Hadi lafı daha fazla uzatmadan dizi konusuna geçelim;

Oasis Konusu

oasis poster

 • Türkçe İsim: Vaha
 • Ülke:Güney Kore
 • Yönetmen: Han Hee , Yoon Sung Shik
 • Senarist: Jung Hyung Soo
 • Tür: Tarihi , Romantik , Gençlik , Dram
 • Bölüm Sayısı:16
 • Yayın Tarihi: 6 Mart 2023 – 25 Nis 2023
 • Kanal : KBS2 , Viki
 • Bölüm Süreleri: 1 saat 10 dk.

KONUSU: Oasis dizisi, Güney Kore‘nin geçmiş zamanlarından 80’ler ve 90’larını konu almakta. Gerek siyasi gerekse sosyal anlamda çalkantılı olan bu dönemde bir grup gencin hayal ve aşklarını konu almakta dizi.

Güney Kore‘nin küçük bir kasabasında doğan Lee Doo Hak (Jang Dong Yoon), babasının ölümü ile birilkte tüm yaşamını babasının intikamını almaya adar. Dizi genel anlamda bu karakterin etrafında dönmekte.

oasis dizisi

Evet dizi konusu en özet ve spoilersız biçimi ile bu şekildeydi. Dizi intikam planı çerçevesinde gelişen olayları, aşkı, arkadaşlık ilişkilerini konu almakta. Özellikle intikam dizilerini sevenlerin, intikam temelinde gelişen olayları izlemekten zevk alanların hoşuna gideceğini düşündüğüm bir dizi Oasis.

oasis izle

Ayrıca intikam demişken, yine bir intikam dizisi olan My Name‘i izlemediyseniz, bu diziye de şans vermenizi tavsiye ederim. İntikam temelinde oluşan en kaliteli Kore Dizilerinden biri kuşkusuz ki My Name Dizisi.

My Name için bloğumuzda güzel bir inceleme yazısı mevcut. Yazıya ulaşmak için buraya tıklayın.

Ayrıca Oasis konu ve zaman bakımından kuşkusuz ki Chicago Typewriter Kore dizisi ile benzerlilk gösteriyor. Chicago Typewriter Kore dizisini beğenenlerin Oasis Kore Dizisine de şans vermelerini tavsiye ederim.

Oyuncular

oasis kore dizisi

Dizinin oyuncu kadrosunda aslına bakarsanız çok fazla ünlü isim yer almıyor. Ancak oyuncuların ayrı ayrı oldukça yetenekli olduklarını söylemeliyim.

 • Jang Dong Yoon ; Search, School 2017 gibi dizilerden tabnıdığımız oyuncu, bu dizide Lee Doo Hak karakterini canlandırıyor.
 • Seol In Ah ; A Business Proposal Dizisi ile adından uzun süre söz ettiren oyuncu, Oasis kore dizisinde Oh Jung Jin / Sophia karakterine can veriyor.
 • Choo Young Woo ; School 2021’den tanıdığımız oyuncu, Choi Cheol Woong dizide karakterini canlandırmakta.

Dizide yer alan diğer oyuncular ise, sırasıyla bu şekilde;

 • Jung Ji Soon – Jang Jang Deuk
 • Bae Seul Gi – Song Yeon Joo
 • Ahn Dong Yeob – Jo Seon Woo

Oasis Yorumu

Dizi gerek efectleri ile gerekse konus ve senaryo ilerleyişi ile oldukça ilgi çekici ilerliyor şuan. Ben severek takip ediyorum. Gerçi sosyal medya yorumları da dizi hakkında oldukça olumlu görünüyor.

oasis türkçe altyazılı izle

Yukarıda da söylediğim gibi intikam kore dizilerini sevenler, My Name ve Chicago gibi dizileri beğenenler eminim ki Oasis‘den de zevk alacaklardır.

Oasis Dizi İncelemesi

oasis

Dizi incelemesini daha sonra daha detaylı bir şekilde burada ele alacağım. Ancak şuan için dediğim gibi dizi oldukça güzel ve akıcı ilerliyor.

Oasis 2.Sezon Olacak Mı ?

Dizinin ikinci sezonu bulunmamakta. Ve olacağı hakkında da bir konuşma haber geçmemekte. Dizi 1 sezondan oluşmakta.

Oasis Kaç Bölüm ?

Dizi 16 bölümden oluşmaktadır.

Oasis Yönetmen ve Senaristi Kim ?

oasis konusu

Öncelikle dizinin yönetmenlerinden bahsetmek istiyorum; Han Hee , Yoon Sung Shik.

Han Hee özellikle Empress Ki ve Good-bye, Mr. Black gibi kült yapımların yönetmen koltuğunda oturmuş bir isim. Keza Yoong Sung Shik’de The Bridal Mask , Hwarang ve Mr. Queen gibi ünlü yapımların yönetmen koltuğunda oturmuş ünlü bir isim. Bu da aslına bakarsanı diziden beklentiyi biraz daha arttırıyor.

Mr Queen Dizi Yorumu ve İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Dizinin Senaristi ise; Daha çok gün içi dizi senaryosu yazarlığı yapan, uzun yapımları kaleme almış bir isim Jung Hyung Soo .

Bu noktada aslında Yönetmen ve Senarist için olumlu konuşacağım. Dizi için beklentiyi yükselten asıl isimler kuşkusuz ki dizinin yönetmen koltuğunda oturanlar.

Oasis İzle

oasis korean drama

Diziyi Kore dizi çevirileri yapan korsan sitelerden Türkçe Altyazılı bir şekilde izleyebilirsiniz. Dizi henüz netflix’de yer almamakta.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir