The Love Equations Konusu Yorumu ve Oyuncuları

Güntünaydın! Umarım gününüz güzel geçiyordur. Geçmiyorsa dahi umarım gününüz güzel bir haberle sonlanır. Bugün sizlere tanıtacağım dizi, yine bir Çin dizisi : The Love Equations . Öyle çok da yeni bir dizi sayılmaz aslında, 2020 yılı yapımı yine son zamanlarda ilgi görmeye başlayan bir dizi. Lafı hiç uzatmayacağım. Gelin The Love Equations Konusu oyuncuları ve ardından da detaylı incelemesine geçelim.

The Love Equations Konusu

 • Ülke: Çin
 • Bölüm Sayısı: 27
 • Yayın Tarihi: 10 Nisan 2020-30 Nisan 2020
 • Yayın Günü: Perşembe Cuma
 • Bölüm Süreleri: 45 dak.

Konusu: Zhou Xiao, gizem gerilim ve polisiye romanlarına oldukça meraklı olan bir üniversite öğrencisidir. Zamanını kitapların arasında kaybolarak geçiren Zhou, Adli Tıpa’da merak salmaktadır. Bir Adli tıp bölümü öğrencisi olan Zhao Fan Zhou, oldukça soğuk ve bir o kadar da ciddi duruşlu bir öğrencidir. İşinde oldukça ciddi olan Fan Zhou yaşanan olaylar durumunda Zhou Xiao ile bir araya gelir. Ve böylece olaylar gelişmeye başlar.

Evet, dizi konusu hemen hemen bu şekildeydi. Gelin şimdi de oyunculara bir göz atalım.

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

Oyuncular

The Love Equations konusu

 • Simon Gong : 28 Yaşındaki oyuncu dizide bir adli tıp öğrencisi olan Zhao Fan Zhou karakterini canlandıracak.
 • Reyi Liu : Oyuncu dizide bir edebiyat bölümü öğrencisi olan Zhou Xiao karakterini canlandıracak.
 • Li Ge Yang : Oyuncu Cai Ya Si karakterini canlandıracak.
 • Julio Wan Yan : 23 Yaşında olan oyuncu dizide Xie Yi Xing karakterini canlandıracak.

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

The Love Equations

 • Dizi Yorumum :

Dizi oyuncuları hemen hemen bu şekildeydi. Dizinin belli bir bölümünü izlemiş biri olarak söylüyorum ; başrollerin uyumu harikaydı. Yanlış anlaşılmasın diziye harika demiyorum; Dizi karakterlerinin birbirleri ile olan enerjisini övüyorum. Cast seçimi gerçekten iyiydi.

Daha ilk çıktığı dönemlerde izlemeye başladığım bir diziydi ancak ne yazık ki yarım bıraktığım bir dizi oldu. Yarım bırakmamın sebebi ise konunun yavaş ilerleyişi ve işleyişiydi. Diziyi ilerlete ilerlete izlemektense yarım bırakmayı tercih ettim. Ayrıca dizinin başrolleri değil de yan rollerine pek ısınamadım. Oyunculuklar çekmedi beni. Gerçi başrol oğlanın çok ciddi durması da soğutmuştu beni ama yarım bırakmamda ki ana etken bu değildi.

The Love Equations izle

Son olarak dizide neredeyse her Çin Tayvan ve Tayland dizilerinde fazlasıyla gördüğümüz mantık hataları ve cıvık sahneler vardı. Bu benim en bi en katlanamadığım şey. Mantık hatalarına bir yere kadar tamam diyorum ama cıvık cıvık sahneler, boş diyaloglar beni bitiriyor. Ki diğer Asya Dizilerinden ziyade Kore dizilerine ağırlık vermemin nedeni de bu. Güney Kore bu cıvık sahnelere dizilerinde yer vermeyeli artık yıllar oluyor. Adamlar adam akıllı, beynimizle dalga geçmeyen diziler yapıyorlar ancak diğer Asya ülkeleri sağ olsun resmen beynimizi topaç gibi döndürüp duruyorlar. Hal böyle olunca da bu Kore dizileri popülaritede alıp başını gidiyor.

Hayır yani anlamıyorum, yanı başındaki ülkeyi hiç mi örnek almazsın? Azıcık mini mini minnacık örnek alıp ona göre bir senaryo yazsalar her şey tamam olacak. Gözler çekik, yüzler baby face senaryoda iyiyse ee daha ne olsun? Neyse ben yine durup dururken atarlanıp sinirlendim. Konuyu saptırmadan diziyle devam ediyorum;

The Love Equations Yorumu

Dizi hakkındaki yorumumu eleştirilerimi aslında yukarıda dile getirdim Burada yalnızca diziyi puanlayacağım.

JZTP (Jaze zevk ve tespit puanı) : 4/10

Evet diziye puanım bu şekildeydi. Diziyi izlediyseniz eğer mutlaka yorum yapın. Sizlerle beraber diziyi eleştirmek isterim. Ayrıca geçenlerde sizler için En İyi Romantik Komedi Asya Dizi Listesi hazırlamıştım. Bu dizi listeme ulaşmak için;

En İyi Romantik Komedi Asya Dizi Listesi için tıktıktık.

Bu yazımı mutlaka okumanızı öneririm. Hele benim gibi bir romantik komedi aşığıysanız listeyi kaçırmamanız gerekiyor. İzlediğim en iyi dizileri bir listede topladım. Yakında farklı bir liste daha hazırlayacağım.

The Love Equations Fragman

Dizinin youtube’da yayınlanan fragmanı bu şekildeydi.

The Love Equations İzle

Diziyi herhangi bir Asya Dizi İzleme sitesinden izleyebileceğiniz gibi, şimdi aşağıya bırakacağım Youtube sayfasından da izleyebilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz.

The Love Equations 1.Bölüm :

Evet dizi hakkında sizlere vereceğim bilgiler bu şekildeydi. Daha ne söylesem ne eklesem bilemiyorum. Boş konuşarak yazıyı da uzatmak istemiyorum. Umarım dizi hakkında duymak istediğiniz tüm bilgilere bu yazımda ulaşabilmişsinizdir.

Daha fazla dizi incelemesi için tıktık

Farklı bir yazıda görüşmek üzere; hoşça kalın, sağlıcakla kalın ve hep mutlu kalın!

-Jaze

Daha Fazla Çin Dizisi için Buraya Tıklayın.

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

One thought on “The Love Equations Konusu Yorumu ve Oyuncuları

 • 22/05/2021 tarihinde, saat 19:40
  Permalink

  Bende izledim bunu bazı saçmalıklar olmasına rağmen güzel bi diziydi bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir