Tra Barb See Chompoo Konusu ve Yorumu

Güzel bir ramazan gününden hepinize Güntünaydın! Umarım gününüz güzel ve enerjik geçiyordur. Geçmiyorsa dahi umarım günün sonunda mutlu olacağınız olaylar yaşanır. Bugün sizlere Tra Barb See Chompoo Tayland Dizisi ni tanıtacağım.

Tra Barb See Chompoo tanıtımına geçmeden önce sizlere geçtiğimiz haftalarda hazırlamış olduğum Romantik Komedi Asya Dizileri 2021 dizi listesinin linkini bırakmak istiyorum:

Romantik Komedi Asya Dizileri 2021 dizi listesi için tıkı mıkı.

Listeyi mutlaka incelemelisiniz. Özellikle en sevdiğim dizilerden oluşan bir liste hazırladım. Bu nedenle listeden seçip de sevmeyeceğiniz dizi yok diyebilirim. Hepsi ortalamanın üzerinde olan diziler. Girin okuyun izleyin 🙂 Neyse kendi reklamımı da yaptığıma göre asıl mevzuya geçebiliriz.

Tra Barb See Chompoo dizisini geçtiğimiz aylarda farklı Asya Ülkelerini de tanımak adına başlamaya karar vermiştim. Bildiğiniz üzere genellikle ABD ve Kore dizileri izliyorum. Ara sıra Çin’e baksam da henüz Tayland’a Kore kadar ağırlık vermedim.

Tra Barb See Chompoo dizisi bir ihtimal Tayland dizilerine ısınmama yardımcı olur diye düşünerek başlamıştım. Ki bir nevi de öyle oldu aslında diyecektim ama vazgeçtim demeyeceğim. Dizi bundan yıllar yıllar önce izlediğim ve bende kötü bir etki bırakan Tayland dizilerinden bir tık iyi olmasına rağmen beni soğutan birçok sahnesi de oldu.  Tabi bu yorumuma ileride daha detaylıca değineceğim. Bu nedenle lafı hiç uzatmadan dizi konusuna geçelim :

Tra Barb See Chompoo Konusu

tayland dizileri

 • Ülke: Tayland
 • Tür : Entrika, romantik, dram
 • Bölüm Sayısı: 24
 • Yayın Tarihi: 16 Kasım 2018-19 Aralık 2018
 • Bölüm Süreleri: 45 dakika

Patsakorn ( Peat ) şiddetli bir geçimsizlik yaşayan ailede büyümüştür. Annesine oldukça fazla düşkün olan Patsakorn, annesinin ölümünden de babasını suçlamaktadır. Zira babası annesine karşı pek de sevgi beslememektedir. Patsakorn(Peat), bir gün Kansadan ( Kiev ) ile tanışır. Annesinin kanser olmasından dolayı bir hayli üzgün olan Kansadan ve annesi, tedavi masraflarını karşılamak isteyen Patsakorn’un babasının evine taşınır. Bu taşınmadan Patsakornun haberi yoktur.

Kısa zaman önce annesini kaybeden Patsakorn bu durum karşısında deyimi yerindeyse adeta deliye döner. Bu deliliği Kansadan ve annesinin hayatının cehenneme dönmesine neden olur. Ve sonuç olarak kısa bir zaman sonra Kansadan’ın da annesi vefat eder. 🙁 E haliyle de Kansadan bu durumdan Patsakorn’u sorumlu tutar. Patsakorn ise ergen tavırlarına devam ederek, evi terk eder ve farklı bir ülkeye taşınır : Kore Seul.

Kansadan ise sırf üvey babasınıın içi rahat etsin diye bu ergeni evine döndürmek için onun yanına gider. Sonuç olarak bu ikili Güney Kore’de yakınlaşmaya başlarlar. Birbirlerine çeşitli duygular besleyen ikilinin mutluluğu da pek uzun sürmez. Zira ergen oğlanımız, babasının Kansadan’ı evlat edindiğini öğrenir ve deliye döner. Sonuç olarak öfkeyle başlayıp aşk ile devam eden hikaye bir anda Patsakorn’un intikam hikayesine döner. Entrikalar ve mentrikalar ile dolu olan dizimizin konusu bu şekildeydi.

Oyuncular

Bua Nalinthip Sakulongumpai

 • Pon Nawasch Phupantachsee

Patsakorn karakterini 25 yaşında ki oyuncu Pon Nawasch Phupantachsee isimli oyuncu canlandırıyor.

 • Bua Nalinthip Sakulongumpai

Kangsadan karakterini ise 30 yaşındaki Bua Nalinthip Sakulongumpai canlandırdı. Şunu söylemek istiyorum ikilinin aralarında ki yaş farkı asla göze çarpmıyordu. Bua Nalinthip Sakulongumpai çıtı pıtı bir karakterdi.

 • Gard Pirapob Ardviboonporn

Oyuncu dizide Kris karakterini canlandırıyordu.

 • Sirinart Sugandharat

Oyuncu dizide Pahicwaya karakterini canlandırıyordu.

 • Build Jakapan Puttha

Katha karakterini ise Build Jakapan Puttha isimli oyuncu canlandırıyordu.

Evet dizi oyuncuları da bu şekildeydi gelin şimdi de dizi hakkındaki yorumuma geçelim.

Tra Barb See Chompoo Yorumu

Dizi hakkında öncelikle şunu söyleyeyim: Türünün hakkını ziyadesiyle veriyor. Her bölümde entrikaya drama doyuyorsunuz. Öyle bir dizi. Ancak entrika anlamında asla bir The Penthouse değil.

The Penthouse Dizi İncelemesi İçin Buraya Tıklayın.

Dizide yaşanılan olayların, verilen ani tepkilerin, karakter değişimlerinin hiçbir mantıklı açıklaması yoktu. Hayır yani soft soft ilerleyen bir dizi bir anda ergen beyefendimizin ani değişimi sonucu kaosa bulanıyordu.

Tra Barb See Chompoo

Bir insan bir baş karakteri hiç mi sevmez? sorusunun tam anlamıyla cevap bulmuş haliydi Patsakorn karakteri. Öyle böyle değil çok aptal, bir o kadar da ani tepkileri olan biriydi. Başlarda bu tepkilerini tipi düzgün diye görmezden geliyordum ancak yok artık dedirtecek bir raddeye ulaşınca da diziyi yarım bıraktım.

Hayır yani bu Taylandlıları asla anlamıyorum, adamlar neredeyse her dizisine mutlaka bir taciz sahnesini yerleştiriyor. Yok zorla öpmeye çalışmalar yok yatağa atmalar da bla bla… Cidden bu sahnelere ne gerek var? Bu sahnelerden kim zevk alıyor?

O kadar saçma sapan sahneler ki bu tarz bir sahne ile karşılaştığım an diziyi de o sahnede sonlandırıyorum. Keza bu diziyi yarım bırakmama neden olan da tam olarak buydu. Hadi bunu geçtim, diyaloglar vs çok zayıftı. Dizinin başından sonuna kadar karakterlerde 98745214854 tane değişim oldu. Bir dizide en nefret ettiğim şey 180 dereceyi aşan karakter değişimleridir. Bu dizide bir hayli vardı bu.

Durum akışı insan mantığıyla alay edercesine ilerliyordu. Olayların bir mantıklı açıklaması yoktu, öyle atraksiyon olsun diye aniden bir kaos ortamı oluşuyordu. Bu saçma senaryo işleyişi bir izleyici olarak beni bir hayli yordu. Diziyi yarım bıraktığım bölüme kadar ilerlete ilerlete izledim. Bazı sahneler gerçekten boştu.

Sonuç olarak anlayacağınız üzere dizi pek de sevmedim. Tavsiye edeceğim bir dizi de değil. Aksine vakit kaybı diyebileceğim nadir dizilerden bir tanesi. Ancak tabi bu sizin kararınız. Benimle zıt düşünenlerin de olduğuna eminim. Yorumlarınızı mutlaka yorum kısmına yazın 🙂

Diziye verdiğim puan ise;

JZTP (Jaze zevk ve tespit puanı) : 1,5/10

Tra Barb See Chompoo

Eveet dizi konusundaki eleştirilerim bu şekildeydi. Sanırım ilk defa bir diziyi bu kadar eleştirdim, buna ben de şaşırdım.

Daha Fazla Dizi incelemesi için tıktık

Şuan bu yazımı gözyaşlarımı ve burnumu sile sile yazıyorum. Hayır ağlamıyorum sadece bir garip nezleye tutuldum. Yazının başında her şey normaldi ancak ekrana çok bakmamdan olsa gerek burnumdan sonra gözlerimi de kaybettim. Bu nedenle daha fazla uzatmadan yazıyı sonlandırıyorum. Hoşça kalın, sağlıcakla kalın ve hep Jazetel’de Kalın!

-Jaze

jaze
Takip Et !

jaze

İçinde bulunduğu evrende ait olduğu konumu aramaya çalışırken 'geleceğe farklı bi yatırım yapmalıyım' düşüncesiyle bir yandan da blog açmış biri işte... Hakkında yazılacak pek bir şey yok, Jaze sadece Jaze işte.

3 thoughts on “Tra Barb See Chompoo Konusu ve Yorumu

 • 23/09/2021 tarihinde, saat 16:03
  Permalink

  Şu yorumları okudum da çok saçma sapan yorum yapmışlar siz ne anlarsınız diziden filmde aptallar sanki bizim turkiyedeki filmler çok temiz yaa sapıklık var taciz var tecavüz var siz yeşilçamın filmlerini izleyin bakalım çokmu temiz düzgün ondan sonra yorum yapın valla üstüne başa başa söylüyorum ben tayland dizisini çok beğendim ve seviyorum da hele bu iki karakteri çok sevdim çok iyiler hem koreli kızlarıda erkekleride çok güzeller şahane ve muhteşem

 • 23/09/2021 tarihinde, saat 17:07
  Permalink

  Merhaba, yazımda herhangi bir karşılaştırma mevcut değil, yeşilçam dizileri olsun filmleri olsun izleyen biri değilim. Ki dediğim gibi yazım bir karşılaştırma yazısı değil, Tra Barb See Chompoo yorum yazısı. Diziye ilişkin yorumum bu şekildeydi. Katılırsınız katılmazsınız sizin tercihiniz ancak bu şekilde ağır bir dille yorum yapmanız hoş değil. Üslubunuzun düzelmesi dileğiyle.

 • 05/12/2021 tarihinde, saat 00:41
  Permalink

  Yorum yapan arkadaşa ithafen diyorum türk dizilerinde veya yeşilçamda da taciz sahneleri olması tayland dizilerinde olmasını iyi bir şey mi yapıyor anlamadım genel olarak dizilerde taciz, gereksiz erkek gücü tecavüz sahneleri zaten olmaması gereken bir şey söylediğiniz şeyin hiçbir mantığı yok yine de bu yazıyı yazan değerli arkadaş size çok seviyeli bir yorum yapmış lütfen her şeyi normalleştirme kafasından çıkın artık dediginiz diziler televizyon dizileri ve bu dizileri ülkenin dört bir yanında(çocuklar da dahil olmak üzere) insanlar izliyor bunların olması zaten yanlış, tayland dizisinde olması durumu hafifletmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir