The Princess Imprints A Traitor Webtoon İncelemesi

Herkese merhaba! 2 aylık minicik bir aradan sonra daha yeni sezon finaline girmiş, harika bir webtoon önerisiyle karşınızdayım: The Princess Imprints A Traitor !

Daha Fazla Webtoon İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Revolutionary Princess Eve adıyla da bilinen bu webtoon o kadar güzel, o kadar iyi işlenmiş ki mutlaka okumalınız diye düşünüyorum. Özellikle zamanda geriye gidip hatalarını teker teker zekice planlanmış hamlelerle düzelten akıllı ana karakterlerleri seviyorsanız! Bunların sayısı epey bir az, bildiğiniz üzere.

The Princess Imprints A Traitor Konusu

The Princess Imprints A Traitor konusu

  • Yayın Yılı: 2021
  • Platform: Kakao Page
  • Tür: Fantastik, drama, ikinci şans, romantizm.
  • Durum: Devam ediyor.
  • Bölüm: 40+

Prenses Evienrose, hayatı boyunca homunculus isyancılarının haklarını şiddetle savunmasına rağmen, onların ellerinden ölümü bekliyor… Ta ki kendi kız kardeşi tarafından kandırılıp zehirlenene kadar! Öldükten sonra birden sekiz yıl öncesinde gözlerini açan Eve, artık tek bir amaçla yaşıyor:

Acımasız kardeşi yerine kendini imparatoriçe yapıp isyanı durdurmak için homunculusları özgür bırakmak! Eve, entrikacı kız kardeşleri yolda dururken, Mikaelis Agnito ile birlikte taç için mücadele etmeye başlıyor. İmparatorluğunun kaderi onun ellerinde!

Biliyorum sadece konuyu okuyunca neler döndüğünü anlaması güç ama mutlaka bir şans verin. İnanılmaz güçlü, koca imparatorluğu tek bir isyanla ele geçiren erkek başrol Mikaelis‘in asıl amacını öğrenince bana hak vereceksiniz!

İlk önce erkek karakterin aşık olduğu hikayeleri sevenleri de duygulandıracak “Ne aşklar var be!” cümlesini kurduracak bir webtoon. Mikaelis, Eve’i daha ilk bölümden o kadar güzel seviyor ki… Aklınıza gelebilecek her şeyi Eve için feda edecek biri. Her şeyi…   Bu çok…dokunaklı.

Daha Fazla Webtoon İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Webtoon Yorumu

Bu hikayeden gerçekten keyif aldım, 5 üzerinden puanlasam 5 verirdim. Üstelik işleniş şekliyle sizi daha da içine çekiyor. Klişenin dışına çıkılarak erkek başrolün kadın başrole olan aşkının ilk bölümden gözler önüne serilmesi, geçmişe giden prenses haricinde -onu geçmişe yollayan erkek başrol dahil- kimsenin gelecekle ilgili bir şey hatırlamaması da hikayeyi ilginç kılıyor.

Hafızası olmasa bile Mikaelis, Eve’e tekrar aşık olacak mı? Eve ona ve duygularına karşılık verecek mi? Bu defa isyan çıkacak mı? İmparatoriçe kim olacak? Bütün bu sorularla birlikte bir de saray entrikalarına karşı ayakta duran Eve’in Mikaelis’i kişisel şövalyesi yaptıktan sonra onu ne kadar akıllıca koruduğunu görmek de çok tatmin edici. Evet evet yanlış anlamadınız kadın başrol erkek başrolün arkasını kollayıp onu koruyor.

The Princess Imprints A Traitor webtoon oku

Eve, homonculusların isyan çıkaracaklarını bilen tek kişi. Fakat bence herkes homonculusların ne kadar güçlü olduğunun ve tehlikenin farkında.

Daha önce birini kendine sadık köle yapmaya tamamen karşıydı Eve. Peki ya ikinci şansında? İlk iş kişisel şövalye ediniyor. Haliyle de herkesin dikkatini çekmeyi başarıyor. Bunun sonuçları tabii ki ne tamamen kötü ne de tamamen iyi bir durum. Entrikaların içine düşse de babasının, homonculusların ve soyluların ilgisini çekmeyi başarıyor. Peki Mikhael “Sen de herkes gibi çıktın:'( triplerine giriyor mu? Evet… Ama daha sonra Eve’in yanında kaldıkça kendi gözleriyle doğruları görüyor.

The Princess Imprints A Traitor

  • 2.Erkek Sendromu!

Burada da bir ikinci erkek olma potansiyeli taşıyan, nadir görülen gümüş renkli saçlarıyla parıldayan bir homunculus daha var ki… Kalbinizi biraz ağrıtacak. Acımasız diğer prenseslerden birinin kişisel şövalyesi olmasıyla başlayan işkencesini görmeye kalbim dayanmadı benim şahsen.

İleride bizim başrollerimize karşı duran biri değil de onlarla birlik olan, klişeleri yıkan biri çıkar umarım! Kendi egosunu tatmin etmeye çalışan aciz prensesin ona yaptıklarına karşın Eve’in davranışlarını gördükçe o da Eve’i sevmeye başlıyor diye yorumluyorum hareketlerinden. Bu da ittifak için büyük bir umut ışığı!

The Princess Imprints A Traitor

Diğer prensesler de planlı adımlar atsalar da Eve’in hepsini teker teker alt edeceği güne yavaşça yaklaşıyoruz gibi hissediyorum! Arkasındaki gücü, zekası, geleceği bilmesi sayesinde bir adım önde olsa da zorlu hayatı olduğu gerçeği inkar edilemez.

Sonuç olarak, Ben yazarken de okurken de büyük bir keyif aldım. Sizce hikayenin kilit noktası olan Mikaelis, bu defa istediği sona ulaşabilecek mi? Bu tamamen Eve’e bağlı. Çok küçük bir ihtimal de olsa bir gün hafızasını geri kazanırsa diye de çok heyecanlıyım. Eve de ona aşık olursa… Serinin tadına doyum olmaz.

İkinci sezonu sabırsızlıkla bekliyorum, siz de hazır bölüm birikmişken hemen koşun okuyun ve ikinci sezon bekleyenler arasında yerinizi alın derim!!

Daisy

Daha Fazla Webtoon İncelemesi için Buraya Tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir